Jump to content
BulForum.com

Метал срещу Чалга


HuK

Кой от двата стила предпочитате?  

182 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Уж приключих по темата, тъй като не вземам страната на нито единия от двата лагера. Ооообаче :

Kajete mi edna metal grupa deto da mi e kef da q gledam bez zvuk i nqma problem shte go napravq!

Според мен идеята не е да се гледа телевизор на муте, вярно болшинстовото от чалгарки пробиват заради красотата, не заради други техни качества (гласа примерно). Но тук се говореше за музика във най-чистата им форма - звук, не видеоклиповете, който (в повечето случаи) се комерсиализират, за да може групата да се лансира (сещайте се за кой стил говоря).

Това премина изцяло на лични обиди по повод феновете на даден стил. Не може всички да се сложат под общ знаменател, разберете веднъж завинаги. Няма смисъл от този топик, тъй като предубедените са повече от 99%, тва за потта и акъла, за къпането и коефициента на интилигентност вече се изтърка. Всеки си слуша стила и си го защитава, напълно нормално. Това, че по принцип качи ли между тези два стила в България (казвам в България защото чалга се слуша само тук, по чужбина и викат фолк(лор) и има съвсем друг замисъл и текст) не е причина да се постват няколко теми с подобно съдържание. И повечето от половината казват само : другите са гадни, музиката е шибана ... Тва ми прилича вече на борба за повече постове.

Не може да убедите почитателите на другия стил в нещо, което те отказват да възприемат. Не може ли веднъж завинаги да спрете да влизате в конфликти, било заради музиката, ОС-а, марката коли, марки и модели изобщо, всеки си има собствен вкус и именно заради тва сме вече 7 милиарда и кусур различни типове. От сравнително скоро съм в тоя форум и виждам малко теми, в които няма спорове на лична основа. Живейте си живота. А той е хубав, защото е красив. предложение за close

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 251
  • Created
  • Last Reply

чалгата бил преходен жанр, нямал да се слуша дълго! хахахах! абе хора вече 10 години се повтарят лафове от чалга песни. "радка пиратка", кой не я знае, "курви сбогом", Попа, Радо Шишарката. тези няма така лесно да се забравят. поне аз не, защото това е един важен период от историята на България :woot !

Link to comment
Share on other sites

Тези, които твърдят, че в рокгрупите пеят само за насилието под каквато и да било форма са меко казано незапознати с твореството на доста голяма част от групите, причисляващи се към този жанр. Пеенето на глупости в чалга стила е МНОООООГО по-масово явление. За музикантси възможности и плагиатства - по-добре да не говорим.....или поне за това ще е нужна нова тема.

КАЗАХ :punk

Link to comment
Share on other sites

Ама бас ще фана , че повечето от металите тука като си сръбнат на някой купон пускат чалгата  :P

sled kato vidqh edin malak metal (8-mi klas beshe) s fanelka na slipknot da se kasa da pee na Azis nqma da se iznenadam

Link to comment
Share on other sites

Ама бас ще фана , че повечето от металите тука като си сръбнат на някой купон пускат чалгата  :P

И ще загубиш ;)

Мани, от два дни съм подложен на невероятна психо атака - през две махали се вдига турска сватба! Ужас! Все едно е на моята улица, нон-стоп се вихрят някакви кючеци и подобни гадост :sick

Да приключват вече, че ще викам танковете! :)

Link to comment
Share on other sites

Ама бас ще фана , че повечето от металите тука като си сръбнат на някой купон пускат чалгата  :P

Готово, скъпа! Имаш го баса. Аз ще те заведа на такъв купон. И ако има там поне един "мърляв, вонящ на чесън" или там както се изрази един фен по-горе, или пък ако се пусне чалга по което и да било време на купона - ще се прекръстя официално на Събчо Сърмачукундуров и лично ще пропея чалга по Планета ТВ, даже на Пайнъра ще му пристана и ще съм първа гърла на бат Милко Цигането по клиповете... Но ако не се получи така... Всъщност ти на колко години беше, че да знам какво да си поискам, като спечеля?! А - и колко тежиш, че ако годините са таман, да знам горе долу колко носиш на... пасти и торти, нали... ;)

 

П.С. - за осмокласници не ми говорете - те не са наясно със себе си още, та очакваш да са наясно каква музика слушат...

Link to comment
Share on other sites

Готово, скъпа! Имаш го баса. Аз ще те заведа на такъв купон. И ако има там поне един "мърляв, вонящ на чесън" или там както се изрази един фен по-горе, или пък ако се пусне чалга по което и да било време на купона - ще се прекръстя официално на Събчо Сърмачукундуров и лично ще пропея чалга по Планета ТВ, даже на Пайнъра ще му пристана и ще съм първа гърла на бат Милко Цигането по клиповете... Но ако не се получи така... Всъщност ти на колко години беше, че да знам какво да си поискам, като спечеля?! А - и колко тежиш, че ако годините са таман, да знам горе долу колко носиш на... пасти и торти, нали...  ;)

 

П.С. - за осмокласници не ми говорете - те не са наясно със себе си още, та очакваш да са наясно каква музика слушат...

Това е свободна страна - всеки ще си слуша к'вот си иска! :punk

Пак почнахме като ЛЕВСКИ-ЦСКА - НЕ - ДА! :)

 

P.S. Никога не съм крещтял по някого , просто ме е яд на такива поски заяждания като по-горе!

Link to comment
Share on other sites

Аз да съм казал да не си слуша някой чалга?! Моля, моля... Други казват подобни неща. Просто наистина ми писна да говорят наизуст хората - наистина съм готов да заведа когото и да било от тук постващите на купон с хора слушащи хард рок и метъл - просто за да се убедят, че това са нормални хора и тия приказки не са верни.

 

А сега - ако обичаш - използвай бутона Edit и оправи поста си - CAPSLOCK не се препоръчва. Все пак си говорим като културни хора, нали? Аз не крещя срещу теб, за да ми крещиш ти насреща.

Link to comment
Share on other sites

Ми аз имам доста познати, които са фенове на метала.( това май тъпо прозвуча:) ) обаче си имат достамазни кючеци на хардовете :). Все пак..не е хубаво да се ограничаваме само в един стил :)

 

На металски купони ме е страх да ходя :)

Link to comment
Share on other sites

С мене страшно няма. Аз гарантирам, че ще се върнеш чиста и неопетнена. Е, сега - ако пък си харесаш някой там - няма да ти преча, я... Опетнявайте се, ако чуствата са взаимни... ;) Но иначе... Кой бе?! :pirate

Link to comment
Share on other sites

Единственото което ме изумява в тая тема е,че 60 човека са гласували за метала3f5546bf.gif9b5bde.gif,за личните нападки и спама няма к'во да коментирам ,т'ва си е нормално вече.Лично аз не понасям метал,много ме изнервя :blink: ,предпочитам чалга ,но не сьм някьв фен.Които каквато музика иска да слуша,нямам нищо против никои стил музика и сьответно нищо против срещу метали,рапьри,чалгаджии и пр.2d1f6d04.gif

Link to comment
Share on other sites

Агента бре ти голям келеш се извъди ??? metalheart преди теб писа нещо ... grindcore .. не мислиш ли че е близко до hardcore ??? чувал ли си за noisecore ??? не те ли кефят групи като Anal Cunt ???? туй ко е а ??? Napalm Death кви са .. не мислиш ли че са пънкари а ??? Ей много разбирате прости хлапетии. Яжте лайна и си слушайте метал.

abe ohliuv q zemi sa skrii nqkade s tiq pomii we

 

thrash\death till death

Link to comment
Share on other sites

Za6to govorite za 4algargite kato za pevici-nito mogat da peqt nito si pi6at muzikata nito textovete prosto gotini madamipokazva6ti se po televizora za da zadovolqt nqkoi i drug nevrasten masturbator.

 

Za vsi4ki 4algari RUST IN PEACE. :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Знаех си, че трябваше да патентовам тази реплика :) Плагиат !  :P

OFFTOPIC:Извинявай! Мислех, че плагиатствам от индианските вождове :blink: :D

Link to comment
Share on other sites

Za6to govorite za 4algargite kato za pevici-nito mogat da peqt nito si pi6at muzikata nito textovete prosto gotini madamipokazva6ti se po televizora za da zadovolqt nqkoi i drug nevrasten masturbator.

 

Za vsi4ki 4algari RUST IN PEACE. :sayjin

И освен тва чалгата или е някаква Гръцка музика или е пълна цигания и незнам как хората я слушат (толкова ли обичат циганите и еднообразните ритми (тъндърляка чикитака ,тъндърляка чикитака ... )

Link to comment
Share on other sites

Така говорите щото завиждате... Щото бат Милко Калайджиев в малкия си джоб го слага Гилън (и даже място за още 10 Гилъна му остава в джоба) и по гласови данни и по външност - най-вече по външност!! А Кондьо?! А?! Какъв глас, каква физика, какви вежди, какъв тен! Чист българин! Мааалиииии... Славейче!! Славейче ти казвам! Магапаса? Ковърдейл а го е чул, а се е самоубил... Ковърдейл грачи пред него! Пукнете се от яд, ако щете - ама това е положението. Е тва са музиканти, не някви си там Дио-вци и Ози-та дето нам кви си октави покривали... Покриват ми <пииип>....

Link to comment
Share on other sites

Така говорите щото завиждате... Щото бат Милко Калайджиев в малкия си джоб го слага Гилън ....

Пропусна Тони Стораро. По "Сигнално жълто" (ако не се лъжа ) хванах интервю с него и Кондьо........Малииииииии, К'ъв ентеуект, к'во излъчвани, тц, тц, тц! За певческите им способности няма да кажа нищо - всички знаем - "Кондьо рулз".

Link to comment
Share on other sites

Xaxaxaxaxa, ще допълня ov3rm4n, като кажа, че Ричи Блекмор никога не биха го взели в оркестър "Кристал", а Джон Лорд само би подсмърчал някъде край задния вход на Пайнер студио, хахахахахахаха :D :lol:

 

Нещо се писа май и за "външния вид" на почитателите на рок въобще и на метъл в частност. Това много ме развесели, мухахахаха. "Отворковците" трябва да знаят, че доста по-голямата част от почитателите на този жанр са предимно хора на възраст, повечето от тях ежедневно се обличат с костюми и са хора на доста сериозни позиции в обществото. Освен това интелектуалното им развитие е далеч над това, присъщо за "другата група".

Докато слушащите чалга са изключително част от простолюдието, независимо дали става въпрос за откровени идиоти или мутри в скъпи мерцедеси :bgrin:

 

Който не ми вярва - да си направи социологическо проучване :P

Link to comment
Share on other sites

Гореспоменатите са талантливи граждани на нашата мила майка България! Това,че не ви харесват не означава,че таланта липсва :) Друг е въпроса,че песничките, които правят са леко простички. Ама никой не спомена Азис! Разочарована съм..Всъщност ...що да съм разочарована нищо лошо не може да се каже против него. Кеф ти глас..кеф ти песнички... :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...