Jump to content
BulForum.com

Проблем с видеокарта 9500GT


Recommended Posts

420091.jpg

 

Взех си 2 броя Gainward 9500GT 1GB DDR2 от едно приятелче, с надеждата да ги пусна в SLI, но дори едната само неще да тръгне.

 

Още с вкючването изписква BIOS-a ( 1 long 2 short , или както пише в книжката "Monitor or display card error" ) и картина няма, харда си бичи напред.

 

Не изключвам да са умрели, ама все пак са работели до свалянето им, на вид са почти като нови,кондензатори, всичко.....Не вярвам (и не искам :bgrin: ) да са изгорели ,че и двете ...

 

 

 


  •  
  • дъното ми - GIGABYTE K8N-SLI
  • ram - 2x 1GB A-Data DDR400 ( @ 200 MHz 3.0-4-4-8 (CL-RCD-RP-RAS) ) , на първите 2 слота
  • сегашната ми карта - ASUS 7600GS Silent 256mb DDR2 .....нямам проблеми с нея
  • CPU - специално за картите взех Athlon X2 3800+ , `щото прочетох в един manual, че искали от X2 нагоре (двуядрен)
  • Захранване - специално за тях пак - Point of View 500W

 

 

------------------- > плийз хелп, защо неще поне едната да тръгне, аз ли пропускам нещо в задачата ??

Link to comment
Share on other sites

Я провери дали нямат слот за допълнително захранване едно 6p конекторче?

Някъде по дъното ли трябва да е или на самата карта ?? (не съм захранвал досега карта)

 

Как изглежда това конекторче?

 

Две слаби карти с по 1GB абсолютно безсмислен DDR2 в SLI на дърто дъно с DDR400 - кажи ми какъв е смисъла изобщо?

 

мммммм.. тоест ?? то,че няма смисъл цялата картина г/д си прав, ама защо не тръгват :(

Добре де, къде видяхте, че картите работят в SLI?Както се забелязва, нямат SLI разширение!

 

Ето тази 9500, работи в SLI - 9500 GT

 

Нямат пинчета отгоре за SLI bridge , но не им е нужно; от където са свалени са си работели в SLI :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=228 ето в този линк, никъде не се опоменава, че работят в SLI.Логото на SLI го няма в спецификацията.Без кабел за SLI, няма как да работят.В SLI, работи 256 мб model?!

 

http://www.gainward.com/main/product/vga/pro/datasheet-00125.pdf - в тая листовка си го има SLI ready логото и пише разни глупости (само че не е HDMI при мен, а S-Video)

 

Засега обаче не ми трябва SLI , a поне едната да тръгне , да не би има някаква несъвместимост с RAM паметите ? EN7600GS също е ddr2 и не прави проблеми...

Link to comment
Share on other sites

Добре има ли допълнително захранване тази карта или не?6 дупчици една до друга горе долу квадратни(женски) и в тях влизат 6 пишчици на захранването :) дано съм бил ясен.няма за какво да не пали.Преди месец подкарахме нa супер куц biostar с am2x2 4000

GTX 265 просто няма логика твоите да не палят.Освен да са ти набутали някакви дефектни.

Link to comment
Share on other sites

Виж охлаждането и платката колко са големи и това ще отговори на въпроса "има ли допълнително захранване". Тази карта доколкото знам е малко над 8600GT, но на по-малко нанометри, с други думи си е нисък клас.

Link to comment
Share on other sites

Последвах съвета на GammаRay и флашнах биоса през нета чрез @BIOS, сложих картите и компа потегли :lol:

 

Само дето засича само едната карта, но и това ще оправя - прочетох някъде че не трябва да се инсталира софт. докато са закачени и двете , ами първо само на едната и после се добавя втората...

 

Както и да е ,важното е че работят , за което благодаря на всички за съдействието ви , и гама-рей най-вече :punk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...