Jump to content
BulForum.com

Климатик Осака


Recommended Posts

Ами проблема е, че както си духа топло и изведнъж се гаси. Вариант 2 гаси се, пуска се в друг режим (автом), после пак гаси, пак пуска в същия режим и така.

 

Идеи?

Link to comment
Share on other sites

Сигурен ли си, че това "гасене", всъщност не е преминаване в режим разскрежаване или пък самоизключване поради постигната температура?

Link to comment
Share on other sites

Като размразява пише dF , а и няма грам лед по него. Цял ден си работеше. Като достигне температура просто спира да духа и си седи в режима в който е. А сега направо гасне, пак се включва (сам) ама в автоматичен режим, пак се загасва, пак се включва.

 

Сега съм го пуснал в режим макс (както препоръчва книжката) и той трябвало сам да мине в подходящ режим след 15 мин - отопление максимум.

 

Ей сега при спирян от дистанционното пак се включи сам. Заминала електроника? Щото като се пусне да духа - както сега на макс отопление - си пердаши зраво топло, не просто да повява леко.

Link to comment
Share on other sites

Точно това е, че няма 'reset'. Тоя пиниз с включването на макс и че след 15 мин сам трябвало да се оправи е от книжката. В момента се опитвам да разбера кой ми е точния модел, защото на книжката пише няколко.

Link to comment
Share on other sites

Проблемът е вероятно да се реши чрез изключване от контакта (изчаква се 3 - 5 минути) и включване отново - след което си избираш режима. Ако тази операция не ти помогне или в близките 2-3 дена ти го свърти отново този номер - съветът ми е да се обърнеш към фирмата от която си го купил.

 

П.с. Кой модел точно е климатика? (на стикерчето от дясната страна на вътрешното го пише)

Link to comment
Share on other sites

CH-12-ADE и утре сутрин ще им се обадя (Eco Clima - само лошо съм видял от тях, не стига, че само пари за годишни прегледи ли, профилактики ли вземаха 3 години).

 

Питам тук за да не се окаже, че ще им се обадя примерно за нещо съвесем елементарно.

 

Сега на топло работи.

Link to comment
Share on other sites

CH-12-ADE и утре сутрин ще им се обадя (Eco Clima - само лошо съм видял от тях, не стига, че само пари за годишни прегледи ли, профилактики ли вземаха 3 години).

 

Питам тук за да не се окаже, че ще им се обадя примерно за нещо съвесем елементарно.

 

Сега на топло работи.

Това да не беше онова чудо с пластмасовото външно тяло!? Като говориш за Еко-Клима, имай предвид, че това е обща шапка за много фирми. Ако си имал нещастието да си купиш климатика от Парадиз-Клима, то най-вероятно ще ти изпратят един леко мургав и много нахакан "специалист". Препоръчителното (силно препоръчително!) действие е да го изгониш без да му позволяваш дори да се докосва до машинката и да се обърнеш към друга фирма...

Примерно "Коста-клима", "А-клима"... та дори и към "Техноклима"...

 

П.с. Рестартира ли го от контакта все пак?

Link to comment
Share on other sites

Коста-Клима са джамбазите майче. И на другия климатик като идваха да пълнят фреон не бяха забелязали лятото, че има микропукнатина и изтърва - как са проверявали дали изтъва не знам. Дойдоха пак, правиха, сменяха, пълниха - работи точно 2 дни. Идват вече други пичове, някакъв винтил го нямало или бил нещо-си - не помня. Питаха даже по име дали не е предния им колега един който те бяха заподозрели в некадърност - по думите им 3 дни ходели след него по адреси да оправят поразии.

 

Та да плаче ли човек, да зъзне ли. Още си работи хайванчето. Дано е било нещо случайно. Ако утре или тая вечер пак почне да писука и изключва 100% ги звъня, какво да се прави.

 

________________

 

Тоз' пиниз с контакто още пред 2 часа го пробвах, ужким нямаше ефект. А за тялото, ами метално си е отвън.

Link to comment
Share on other sites

Та да плаче ли човек, да зъзне ли. Още си работи хайванчето. Дано е било нещо случайно. Ако утре или тая вечер пак почне да писука и изключва 100% ги звъня, какво да се прави.

 

________________

 

Тоз' пиниз с контакто още пред 2 часа го пробвах, ужким нямаше ефект. А за тялото, ами метално си е отвън.

Да не би да питаха за Васко?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Такива номера при "Осака" обикновено означават или временно смущение в ел. мрежата, или безславно заминаващо си импулсно захранване. Понякога подобен проблем може да бъде софтуеърен, но това важи само за току що монтирани климатици!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...