Jump to content
BulForum.com

Как да изключа вграденото видео?


Recommended Posts

Не знам как го мисля толкова, обаче цяла нощ си премятам части и в стаята ми има 4 пц-та... шашнах се направо!

Аре че нямам мозък (отиде да пие кафе), кажете ми как става тази работа?

Дъното е SuperMicro Pentium 4 модел P4SCTII (същото е като P4SCT+) да во улесня! :)

Вграденото видео е ATI RageXL 8MB PCI Graphic Controller и не че с него не ми е приятно, много се забавлявам... ама искам да си сложа gf 6600 вместо това!

Е, сложих я и не ми я отчита... а си нямам на идея къде в биоса се изключва.

:)

Link to comment
Share on other sites

Не знам как го мисля толкова, обаче цяла нощ си премятам части и в стаята ми има 4 пц-та... шашнах се направо!

Аре че нямам мозък (отиде да пие кафе), кажете ми как става тази работа?

Дъното е SuperMicro Pentium 4 модел P4SCTII (същото е като P4SCT+) да во улесня! :)

Вграденото видео е ATI RageXL 8MB PCI Graphic Controller и не че с него не ми е приятно, много се забавлявам... ама искам да си сложа gf 6600 вместо това!

Е, сложих я и не ми я отчита... а си нямам на идея къде в биоса се изключва.

:)

Ами на някои дъна се води integrated periferials мисля.Нещо такова търси.On board ... разрови се :)

Link to comment
Share on other sites

Ами на някои дъна се води integrated periferials мисля.Нещо такова търси.On board ... разрови се :)

Пак същата история, пиша и после си намирам решението на проблема! :)

 

Намерих manual-a на дъното и там си беше показано.

Jumper33 1-2-3 (1-2 включено / 2-3 изключено)

:)

 

Все пак ще мерна едно око на биоса, кой ли да знае, може от там също да се изключва, че сега пък ми прави някакви проблеми с инсталирането на дравери на gf6600, забива по време на инсталация или пък ми показва че не може да инсталира контролният панел на нвидиа, които върви с драйверите и за това ги трие.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Еми мммм то е сървърско! :)

 

Т'ва едно на ръка, ама с каква ОС си?

И като как си пробвал да "детектнеш" другото видео, без да поровиш из BIOS? Наличието на джъмпер, не е нововъведенеи в подобни дъна, те са малко по-консервативни спрямо десктопите.

Link to comment
Share on other sites

Пробвах с jumper-а, после с IRQ портовете поради съмнения за кофликти, последни драйвери на какво ли не, БИОС настройкии прочие... абе нищо не помогна, обаче бях сигурен, че проблема е софтуерен.

Сменях карти и прочие, после се оказа, че при повечето agp8x карти го прави проблема, а какво ли не опитах.

Общо взето опитах всички похвати за отстраняване на грешка при инсталиране на нов хардуер на компютъра.

То се оказаха драйверите на чипсета на Интел, просто беше някакъв ужас.

Замених Intel 82875P PCI to AGP Bridge със стандартен PCI standart PCI-To-PCI Bridge и всичко си тръгна все едно никога не е правило проблеми изобщо.

:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...