Jump to content
BulForum.com

WI-FI рутър и ГГБИТ , къде бъркам ?


Recommended Posts

Ако не се лъжа на мен ттл-а ми беше 64, така че едва ли е от това. Ако е от ттл-а май въобще няма да тръгне, нали?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Винаги има възможност, но се пипа във компютрите зад рутера,а не в самия рутер.

За Windows XP се назначава допълнителен ключ в регистъра и му се дава стойност 129 -ето описание какво и къде се прави

Работи, но не помага при Гигабитци за съжаление.

Говорейки за частният случай в който проблема може да е от ТТL-а.

И твоят метод работи, ама не е гъвкав. Така всеки път ще трябва да го настройва, като преинсталира, като закачи нов компютър към мрежата. Пък и нещата се забравят, какъв е смисъла да помниш някаква процедура как се прави, като можеш еднократно да си настроиш рутера и да забравиш завинаги, за въпросната настройка. Ако имаш мрежа от 20 машини и на 20-те ли ще направиш настройките на Windows-a. Ами ако не са само Windows-и.. Далеч по смислено е да се правят подобни манипулации на трафика, при самият рутер, а не при клиентската машина.

ПП-Ако се сетне ТТL-а през софта на рутера-а, няма ограничение с каква ланка си ;).

 

Ако не се лъжа на мен ттл-а ми беше 64, така че едва ли е от това. Ако е от ттл-а май въобще няма да тръгне, нали?

Ами, то въпроса е, какви мерки за "наказание" предприема доставчика спрямо хоста, на който е детектнат по нисък TTL. Ако спира напълно интернета на "нарушителите", то тогава - Да. Нямаше да има изобщо интернет. Ама какво точно прави ISP-то можем да гадаем. :) Като цяло (но има и изключение) TTL-а няма пряко отношение за това дали имаш интернет или не. Просто това е времето за живот на един пакет в мрежата.

 

Достатъчно излишна информация се събра за ТТL-a... Някой от модерите, ако реши, да премести дискусията за TTL-а в нова тема... Аз спирам да разводнявам тук...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Малко допълнителна информация по въпроса: Колега с подобен проблем си пуснал на един от домащните си компютри HFS сървър за да обменят файлове с приятел. За да работи сървъра отворил през рутера 80 и 8080 портове, и от 3 дни рутера му не е забил нито веднъж независимо дали сървъра работи или не. Може би обаче компа към който са отворени портовете трябва да е пуснат все пак.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...