Jump to content
BulForum.com

WI-FI рутър и ГГБИТ , къде бъркам ?


Recommended Posts

Та значи какво ли не опитах и не мога да подкавам УАЙ-ФИ рутър-а да работи нормално без да ми прекъсва нет-а.

Първо имах един линксис които се оказа че е несъвместим с мрежата на евроком щото не можел да изпраща ТТЛ нейм или нещо такова.

Както и да е продадох го .

 

Купих Д-линк за близо 200лв и пак не става , нета си прекъсва , не мога да открия зависимост кога точно , няма точно определен интервал някой път прекъсва на всеки 2 минути някой път не прекъсва и 2 часа бях го заебал ама ся пак се подсетих и съм решен да го направя , моля дайте някъв съвет къде бъркам ........

Link to comment
Share on other sites

Аз брах много ядове с динамичните им IP-та. Ако има номер да е статично IP-то шанса да заработи стабилно е голям (дори linksys-a който си продал вероятно ще работи бетон със статично IP)

Link to comment
Share on other sites

Аз брах много ядове с динамичните им IP-та. Ако има номер да е статично IP-то шанса да заработи стабилно е голям (дори linksys-a който си продал вероятно ще работи бетон със статично IP)

Има номер.Просто си виждаш динамичното ип преписваш го на листче със всички днс и други работи и след това си го правиш на нормално.Ип-то принципно го сменят всеки месец или на 3-4 месеца.Поне мойто от 5 месеца си е същото.

Link to comment
Share on other sites

Според мен си избрал грешния доставчик...

+1

И аз бях направил тази грешка, но я поправих.

 

Ползвах рутер тп-линк за 30лв (без wi-fi) и никога не съм имал проблеми, слагал съм на приятели разни евтинии с wi-fi по 50-60лв и също си работеха...

Link to comment
Share on other sites

Има номер.Просто си виждаш динамичното ип преписваш го на листче със всички днс и други работи и след това си го правиш на нормално.Ип-то принципно го сменят всеки месец или на 3-4 месеца.Поне мойто от 5 месеца си е същото.

 

Дали не съм се сещал за това? Май съм... и не работи... поне с ЕК - работи точно токато изтече lease-a в DHCP server-a. След това спира. При БТК АДСЛ-а е друго - там винаги има 192.168.1.2 но те имат други проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Един приятел също имаше проблем с рутер и ггбит . Пробвахме 2 рутера и нямаше нет , а на стационарното ПЦ имаше. Накрая се обади на ггбит и каза , че няма нет .Като отишли и пробвали с техен лап топ се оказало ,че проблема е в кабела. Никой не разбра как е имал нет на стационарното ПЦ. Така че проблема може да е й в кабела.

Link to comment
Share on other sites

НЕ става и не става , снощи пробвах и с един друг рутър

работи 5,10,15 минути и после прекъсва за 2-3 минути както преди го правеше.....

Link to comment
Share on other sites

И аз имам нещо проблеми с нета от както сложих Wi-Fi рутер на ггбит-а. Точно прекъсване нямам де, но скоростта нещо ми падна значително. Торентите често започват да се свалят от третото-четвъртото рестартиране на програмата. Клиповете, ако щеш ги загравя супер бавно. Усещам някаква неприятно забавяне на скоростта, но не мога да разбера от какво е. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Aми явно си е от гигашит-а имам тп линк wr340g вкъщи и го ползвам само за да имам нет на телефона в тоалетната.

Рутера си работи без проблем като не се ползва wi-fi-то, като си поиграя малко с тела рутера сплита и иска рестарт,

бях 1 седмица във В. Търново където вуйчо ми има същия и там по 2-3 часа си играех в нета с телефона и няма грешка.....

 

GGSHIT For The Win ..

Link to comment
Share on other sites

Не знам , аз от над 2 години вече съм бил с 4-5 различни WIFI рутера към GGShit и никога съм нямал подобни проблеми...

Не че ги хваля нещо, но наистина съм нямал проблеми от такова естество.

Сега съм с един евтин TP-Link N-draft и повече от месец не се е налагало да го ресетна по вина на доставчика...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
А като пробваш да се вържеш директно на твоя компютър пак ли прави такива говна?

 

 

Не като е свързан директно с лаптопа няма проблеми..... аз си взех скапания лаптоп заради безжичният интернет и сега си имам настолен лаптоп :confused

 

Вчера пробвах и с рутера ми от офиса , пак същият проблем ......

Link to comment
Share on other sites

А пробвал ли си с най-новия фърмуер на рутера и с най-новите драйвери на утройството за безжичен нет на лаптоп-а ти? Аз имах подобен проблем с моя лаптоп - при теглене на големи торенти - сиреч над 1гб - на моменти за около 20-30 секунди торента спираше да се тегли (както и самия интернет на лаптопа ми) и после пак започваше - това 3-4 пъти на торент... реших проблема с най-новите драйвери на Wireless устройството и с намаляване на броя конекции във Торент клиента ми. Надявам се някое от горепосочените да помогне и на теб. Поздрави!

Link to comment
Share on other sites

Аз минах на Нетгруп, чудя се как някой още е на Евроком, при положение, че правят мизерии, съпорта е никакъв и нета не е кой знае какво за Пловдив :confused

Няма да разправям как стоях без нет 2 седмици преди да се откажа, защото не е по темата...

Link to comment
Share on other sites

Аз преди година като бях на ггбит и си взех рутер имах подобни проблеми и им звъннах да им кажа че имам рутер и още на същият ден ми се обадиха да ми кажат че всичко трябва да бъде наред и ако възникне отново инцидентно проблем да им се обадя пак и това беше

Link to comment
Share on other sites

Аз също имах проблеми с рутер при интернет на Гигабит. През ден се дискънектваше и много се ядосвах. :angry1 Чудех се дали е от рутер или доставчик. Влезнах в сайта на производителя на рутерта свалих си последния излезнал фирмуер. От тогава минаха около 3 седмици и нито веднъж не съм имал проблеми с нета-нито забивания, нито някакви други проблеми. Лично аз бих ти препоръчал това. Колкото за Гигабит знам, че преди са правили проблем за рутери и поради тази причина много мои приятели се махнаха от тях.

Link to comment
Share on other sites

евроком са мизерници ама в смирненски няма много опции , в офиса съм на нетгруп ако го имаше и до нас до сега да съм се преместил отдавна....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ако имаш възможност да пипаш TTL-а, нагласи го да се инкрементира с +1 за всеки пакет. Мисля че ЕК не правиха проверки за ТТL-a, но не пречи да се пробва, ако имаш настройката тествай.

ПП - Съжалявам, ако темата не е актуална...

Link to comment
Share on other sites

Ако имаш възможност да пипаш TTL-а, нагласи го да се инкрементира с +1 за всеки пакет.....

Винаги има възможност, но се пипа във компютрите зад рутера,а не в самия рутер.

За Windows XP се назначава допълнителен ключ в регистъра и му се дава стойност 129 -ето описание какво и къде се прави

Работи, но не помага при Гигабитци за съжаление.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...