Jump to content
BulForum.com

Проблем с видеокарта - артефакти и забиване


Recommended Posts

Днеск както си играех и картата сдаде багажа тотално - текстурите запримигаха, появиха се ужасни артефакти и заби. Уиндоуса изписа че Display Driver-а е спрял да работи. Викам да не прегрява, свалих картата, почистих, сложих я и пак така - като пусна някое 3д приложение и става страшно има снимка, ще пробвам да я кача някъде, че сега пиша от на сестра ми компа. Започна и в 2д режим да показва артефакти - става все по-лошо, по-лошо и син екран. До сега не ми е правила проблеми, картата е на 2 години, температурите са в норма. За сега е това. Ако някой е имал подобен проблем, нека да сподели. Интересува ме основно за боклука ли е или може да се спасява. Мерси.

 

failt.th.png

Link to comment
Share on other sites

Много неприятни артефакти. Мисля, че щом не прегрява, нещо е сдало багажа. Сигурен ли си, че захранването и стига? Може то малко по малко да е изгоряло.

Link to comment
Share on other sites

Артефактите едва ли са от захранването.Някой компонент на видеото е свършил курса.Питай asasas мисля че той знаеше място където се пробват да ги ремонтират(ако е възможно).Успех!

Link to comment
Share on other sites

Не мисля, че е от захранването, играл съм игри от рода на Crysis, максимално натоваращи картата и си беше наред. Единия път при буутването имаше 2 сини ленти в дясната част на монитора. Друго интересно е, че самата карта издава звук, не от вентилатора, който се мени в зависимост от цветовете, които са на екрана, много странно.

Link to comment
Share on other sites

Не мисля, че е от захранването, играл съм игри от рода на Crysis, максимално натоваращи картата и си беше наред. Единия път при буутването имаше 2 сини ленти в дясната част на монитора. Друго интересно е, че самата карта издава звук, не от вентилатора, който се мени в зависимост от цветовете, които са на екрана, много странно.

 

Моята го издава същото сумтене, но само при някои игри. И защо да не е от захранването? Картата иска повече ток, захранването не подава както трябва и картата се бъгва. Това, че ПРЕДИ си играл Crysis, далеч не означава нищо. То малко по малко е изпускало.

Link to comment
Share on other sites

Моята го издава същото сумтене, но само при някои игри. И защо да не е от захранването? Картата иска повече ток, захранването не подава както трябва и картата се бъгва. Това, че ПРЕДИ си играл Crysis, далеч не означава нищо. То малко по малко е изпускало.

 

Значи първо ще взема захранване, ако не е от него взимам и нова карта. Направо ,мисля един Фортрон 450 да взимам.

Link to comment
Share on other sites

Значи първо ще взема захранване, ако не е от него взимам и нова карта. Направо ,мисля един Фортрон 450 да взимам.

 

Ти си с по-малко захранване на тая карта, която натоварва системата до 250W на стандартна конфигурация? Че то е нормално при това положение. Не съм сигурен дали не е изгоряла перманентно.

Link to comment
Share on other sites

"сумтене" се чува от дроселите (бобинките) в стабилизаторите.

Особено ако са такива:

choke.jpg

Новите като тези рядко се чуват

image008.jpg

Може да сумти от много места - захранване, стабилизаторите по дъното или по видеото и това обикновено е от некачестени дросели (не е голям проблем).

Щом компа пали и работи, значи захранването е ок, няма как иначе да работи ;)

 

Според мен е заминала някоя от паметите или е повреден някой от стабилизаторите.

Потърси из нета тема за вмод на тая карта, откъдето да видиш точките за мерене на напрежението и измери с мултицет колко е волтажа към ядрото и към паметите.

Направи си на друг ком редактиран биос с даунклок и флашни с него да видиш ще се оправи ли, но не прекалявай с даунклока, че може и да не запали и после трябва с pci карта...

 

Една 6600 ми умря така навремето, но след 2-3 години брутален клок, а ти не си писал да си правил такива работи.

Link to comment
Share on other sites

А дали нямаш подути кондензатори?

Имах същия проблем преди време, който се реши със смяна на кондензатори. Ако по видеокартата и или дъното има подути, то и в захранването ще имаш...

Това ли е?

Допълнителното захранване за нали си го закачил?

Link to comment
Share on other sites

Няма подути кондензатори нито по дъното нито по картата. Без допълнително захранване на картата не тръгва и издава най-ужасния звук, който съм чувал. Един път бях забравил да го включа и беше пълен ужасТ.

Link to comment
Share on other sites

Няма подути кондензатори нито по дъното нито по картата. Без допълнително захранване на картата не тръгва и издава най-ужасния звук, който съм чувал. Един път бях забравил да го включа и беше пълен ужасТ.

Добре попита ли asasas от форума дали може да ти помогне?

Ти си с по-малко захранване на тая карта, която натоварва системата до 250W на стандартна конфигурация? Че то е нормално при това положение. Не съм сигурен дали не е изгоряла перманентно.

Мисълта ми е че няма връзка между захранването и артефактите.Като не и стига тока лагва,но артефакти едва ли ще се получат.

Link to comment
Share on other sites

Днес си поръчах нова карта направо. Ще видим какво ще я правя тази.

Чиста работа :).Все пак провери дали подлежи на поправка старата.

Link to comment
Share on other sites

Мисълта ми е че няма връзка между захранването и артефактите.Като не и стига тока лагва,но артефакти едва ли ще се получат.

 

Защо да няма? Като не стига тока, картата прави мизерии. На мен една така, като не и стигаше тока, ми изгори цялото захранване.

Link to comment
Share on other sites

Защо да няма? Като не стига тока, картата прави мизерии. На мен една така, като не и стигаше тока, ми изгори цялото захранване.

Тя прави мизерии,но не и артефакти.В игрите примерно рязко пада fps.Артефактите говорят за повреда във видеото.Аз лично досега не съм виждал карта да прави артефакти защото не и стига захранване.И най-вече си е работила перфектно дълго време и изведнъж почва да прави мизерии.Следователно не е проблема в захранването.

Link to comment
Share on other sites

Тя прави мизерии,но не и артефакти.В игрите примерно рязко пада fps.Артефактите говорят за повреда във видеото.Аз лично досега не съм виждал карта да прави артефакти защото не и стига захранване.И най-вече си е работила перфектно дълго време и изведнъж почва да прави мизерии.Следователно не е проблема в захранването.

А защо се правят волт-модовете?/в страни от темата е, но се надявам да премахне съмненията ти/

Точно артефакти прави ако проблема е в захранването й.

Имал съм точно същия проблем и се реши със смяна на кондезатори.

Парите и картата са си на Crazy_Hamster и той си решава, но за мен проблема е във филтрацията на захранването й.

Link to comment
Share on other sites

А защо се правят волт-модовете?/в страни от темата е, но се надявам да премахне съмненията ти/

Точно артефакти прави ако проблема е в захранването й.

Имал съм точно същия проблем и се реши със смяна на кондезатори.

Парите и картата са си на Crazy_Hamster и той си решава, но за мен проблема е във филтрацията на захранването й.

Ок моя грешка просто си мисля,че след като е работила нормално досега с това захранване не е в него проблема.Не твърдя че съм прав.

Link to comment
Share on other sites

Ок моя грешка просто си мисля,че след като е работила нормално досега с това захранване не е в него проблема.Не твърдя че съм прав.

 

Ами погледни го от друга страна. Капацитета на захранванията пада малко по малко и е стигнало тоя момент в който е на ръба.

Link to comment
Share on other sites

Ами погледни го от друга страна. Капацитета на захранванията пада малко по малко и е стигнало тоя момент в който е на ръба.

Той автора си чака вече новата карта :) ще си остане мистерия :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ами ако проблема е в захранването, новата карта ще я последва същата съдба. Аз съм с карта от същия клас и съм с 450 вата Fortron SAGA. Даже не знам дали са достатъчно. Както казах, стандартна система в режим на натоварване с подобна карта харчи към 250 вата.

Link to comment
Share on other sites

Имал съм точно същия проблем и се реши със смяна на кондезатори.

Парите и картата са си на Crazy_Hamster и той си решава, но за мен проблема е във филтрацията на захранването й.

 

Не само във фитрацията - може да е ниско захранващото напрежение, ако например едната от фазите е изгоряла или стабилизатора прави мизерии. Затова го накарах да го измери, ама като го мързи има и по-лесен начин...

Много стабилизатори вече са с цифрово управление от биоса, затова аз бих едитнал направо биос с по-ниски честоти и по-високи волтажи за проба, но както и да е.

Ако не ти се занимава и решиш да се отърваваш от картата на цена като за части свиркай.

Link to comment
Share on other sites

Не само във фитрацията - може да е ниско захранващото напрежение, ако например едната от фазите е изгоряла или стабилизатора прави мизерии. Затова го накарах да го измери, ама като го мързи има и по-лесен начин...

Много стабилизатори вече са с цифрово управление от биоса, затова аз бих едитнал направо биос с по-ниски честоти и по-високи волтажи за проба, но както и да е.

Ако не ти се занимава и решиш да се отърваваш от картата на цена като за части свиркай.

Да има известна доза истина-ние се вълнуваме повече от автора за въпросната карта :)

Link to comment
Share on other sites

Аз поне съм от хората, които не отписват бързо нещата и до последно се опитват да ги оправят (понякога успешно), та затова...

Link to comment
Share on other sites

Аз поне съм от хората, които не отписват бързо нещата и до последно се опитват да ги оправят (понякога успешно), та затова...

И аз така :punk Ако не друго поне ми е интересно.

Иначе, както казах, ми се е случвало на 2пъти видеокарти да ми правят същия проблем. И 2та пъти се оправиха след смяната на кондензаторите. Даже последния път, преди месец, не винаги тръгваше компютъра, заради което биоса постоянно си зареждаше безопасните настройки + съобщение, че не е успял да стартира. Последната спецификация за кондензатори, която ми попадана, гарантираха параметрите за 2000ч., което не е чак толкова много. Всеки може да си види часовете наработка на харддиска за съпоставка.

Е, като си купи нова, а ако тази стане ще ги пусне в SLI :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...