Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Дам, аз за това питах за км-те. Че действително в БМВ форум също се счита, че повечето в Бг са над 250хил км и за това после се появяват сумати негативни мнения за е60. Пък и точно вече в тия години на производство БМВ яко залагат деградация на отделните компоненти.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Вкарах колата за лек невървеж и с майстора малко по малко за близо две седмици подменихме почти всички гумички, датчици , оплътнения по двигателя и турбо пътищата , смених си тампони по окачването , смених водната помпа , претапицирах си скъсаната кожа на едната седалка , боядисах си пластмасовите детайли които някой малоумник е взел решение да са с гумирано покритие което просто пада , утре отиват да се боядисват двете брони които явно са невидими щото редовно ги зажулват...... няк'си сърце не ми дава да я продам на някой за смешни пари......  :censored2:

Ти нова кола да беше взел направо :)

 

Между другото колко ти излезнаха тези ремонти? При мен тойота ми искаха по 2000лв за каретата, тампона май към 500 ми излезна ремонта.

Link to comment
Share on other sites

И пакнще попитам къде я обслужваш тази кола? Просто ми е любопитно ако ми се наложи някога да ползвам друг сервиз от моя, че сега го преместиха и в Кършияка.

Link to comment
Share on other sites

Ти нова кола да беше взел направо :)

 

Между другото колко ти излезнаха тези ремонти? При мен тойота ми искаха по 2000лв за каретата, тампона май към 500 ми излезна ремонта.

 

Турбо - 750лв.

Дроселова клапа - 150лв.

Предни тампони 2 х 150лв.

Задни тампони 2 х 130лв.

Гумички - 50-60лв.

Водна помпа - 150лв.

претапициране на седалка - 80лв.

боядисване на детайлите - 100лв.

боя предна задна броня 2 х 150лв.

разни други скобички и дреболии по турбото - 100лв.

някъв датчик отзад на двигателя пак за турбото  - 80лв.

смяна на колекторите с чугунени от е39 - 200лв.

 

за огромна радост в сервиза имаше и едно блъснато като моето та взех и дебитомера щото моя даваше грешка чат пат - 100лв

 

лошото е че дадох доста пари и в момента колата гарантирам че е в топ5 на най-гледаните 5-ци в интернет, за жалост никой не го ебе кво си правил...... 

И пакнще попитам къде я обслужваш тази кола? Просто ми е любопитно ако ми се наложи някога да ползвам друг сервиз от моя, че сега го преместиха и в Кършияка.

 

не е в сервиз , при един приятел който вкарва блъснати коли основно бмв-та и ги прави.

не работи с други хора 

 

 

иначе за обслужване и по сериозни ремонти - ПЕНЕВ.

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Ти нова кола да беше взел направо :)

 

Между другото колко ти излезнаха тези ремонти? При мен тойота ми искаха по 2000лв за каретата, тампона май към 500 ми излезна ремонта.

 

Да ви имам и колите щом за един ремонт ви искат 2.5к, ще речеш че порше ремонтираш...

Link to comment
Share on other sites

Да бе, щото ловешките не се развалят или частите им са за по 2 лв/парчето. Има коли с евтина поддръжка, има коли със скъпа поддръжка, има и коли с изкуствено надута поддръжка.

 

Btw повечето от частите в Мото Пфое са за коли от третата група.

Link to comment
Share on other sites

Мото Пфое съм карал едно Волво на един приятел на ремонт понеже беше в чужбина .... тия там са нЕам думи.... ремонта в нормален сервиз излезна 4 пъти по евтино.

 

 

Със Ст-то същата работа , няма правене , всичко ново..... направих го и него в нормален сервиз.

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Смяна на ангренаж ми е около 800 долара. Дали ще го сменя като купих колата за 1100. Марката не е от голямо значение. При 70, 80 долара на час за труд. Болно ми е

Link to comment
Share on other sites

800 са... Доста пари. И то за това. Да чукна на дърво вадя повече от уайт трашовете, кюнците и мексиканците. Но 800 е цифра дори за съседа дето кара 7 , 8 годишно ауди. Все пак парите не ги берем по дърветата, а работното ми място не е в даунтаун, че да тежкарея. Ще се изненадаш обаче колко милиони хора бачкат за по 1300-2000 долара, което е НИЩО ;-)

Link to comment
Share on other sites

Да ви имам и колите щом за един ремонт ви искат 2.5к, ще речеш че порше ремонтираш...

Не се изразих правилно. Нови карета със смяната в официалния серзия са 2000. Аз тампоните ги смених в един друг и с работата излезнаха около 500лв.

Link to comment
Share on other sites

За ангренаж 800$ е бахти цифрата

Да взема да емигрирам и да почнем да ги подбиваме и да ги сменяме по 300$ ? 

 

Нямаш лиценз...от там не можеш да отвориш сервиз...от там можеш да почнеш да работиш за човек с лиценз за...11, 12 долара на час. Верно е, че наемите са им свирепи..ама еВал съм им макята.

 

Може на частно, ще взимаш по-малко, но пък тука е другия проблем - инструменти. Един приятел механик има инструменти по негови думи за около 30, 40000 долара. Склонен съм да му вярвам като видях част от цените. Компютър за четене и чистене на грешки(преносим) - 6000 долара. 300 долара една програма там за части, марки и т.н. Ти да видиш чудесия :)

 

Нулите общо взето ги нямат за нищо. Смяна на масло - 20 долара, но на всеки 3000 мили трябва да го изхвърлиш, че ебати боклука. Аз слагам такова за 5000 мили и не мога да намеря по-скъпо и по-хубаво за по-голям пробег. Че тия 5000 мили ги минавам за около 2 месеца

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Ей тука има една е30 малиии.И една мацка с татоси я кара :lol: 

 

 

Баа Чефо по-добре да беше дошъл тука да бачкаш.Макар,че е ебаси тъпотията... сега дигнаха и заплатите 11.48 на час 

Link to comment
Share on other sites

Някой да има идея за работещ гумаджия в неделя?

 

Edit: Или поне нещо, с което да пробвам да натегна вентила, защото проблемът е там...

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Татоси?

В този ред на мисли, какво стана с думата "татуировки" че всички напоследък казват татуси?

 

...или татоси - това явно идва от Тато - може мацката да си е татуирала бай Тошо та затова да го е написал така котора, той гледам даже не обърна внимание на забележката

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Edit: Или поне нещо, с което да пробвам да натегна вентила, защото проблемът е там...

 

_________________

 

Кючука по Македония по посока р-т Тромпета има може да пробваш дали работи в неделя. Доста са добри момчетата там.

 

Иначе Васил Априлов до аптеката на Мальовица, леко е смотан тоя ама бачка май и в неделя до обяд. Но си пада мошеник и не бих го препоръчал

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...