Jump to content
BulForum.com

Какво работите?


Recommended Posts

  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply
Намерете си работа, която обичате, за да не работите цял живот.

 

Аз оаче смятам че подходът "Учи ,мама, за да не работиш" е най-сполучлив :lol: .

Виж ся ти и да си харесваш работата и да не си я харесваш пак ще трябва да си работиш цял живот щото трябва да се събира стаж за пенсия :devil .

Link to comment
Share on other sites

в момента бих искал да мога да ида да бия полицията на блокадата в Сухиндол - да извадя един light saber и да кълцам щитове и пълни и празни каски да хвърчат около мене ...

Link to comment
Share on other sites

единствения зор бяха онези числа дето със POKE изпълняваха всякакви странни функции.

POKE -151 или PEEK :punk

Ееееех спомени спомени :)

Link to comment
Share on other sites

Аз оаче смятам че подходът "Учи ,мама, за да не работиш" е най-сполучлив :lol: .

Виж ся ти и да си харесваш работата и да не си я харесваш  пак ще трябва да си работиш цял живот щото трябва да се събира стаж за пенсия :devil .

Точно това е идеята в тази велика мисъл на Конфуций - ако харесваш и обичаш работата си - не работиш, а просто всекидневно се отдаваш на любимото си занимание...

На мен, уви не ми се случва - блъскам от сутрин до здрач в една банка.

Link to comment
Share on other sites

И аз като някой хора, които са писали тук съм почнал от Правец 8 с Basic. Наистина програмирането беше много лесно. :) Аз обичах да си развинтвам фантазията и да правя прости игрички или да си рисувам с HGR2 (висока разделителна спасабност). Чесно казано на Правец 8-мицата се получаваха хубави картинки. Докато сега карам на C++ (жалко че е 100 пъти по труден от basic-a :) ). Е както се досещате до тук съм решил да ставам програмист, но има още доста хляб да ям. :D

 

POKE -151 или PEEK  :punk

Ееееех спомени спомени :)

Да наистина хубави спомени бяха. B)

Link to comment
Share on other sites

ако харесваш и обичаш работата си - не работиш, а просто всекидневно  се отдаваш на любимото си занимание...

 

и най-любимото занимание, се превръща в неприятно, когато е работа..

 

бих казал "Не превръщай хобито си в работа, за да не ти стане неприятно"

Link to comment
Share on other sites

Е както се досещате до тук съм решил да ставам програмист, но има още доста хляб да ям.  :D

Да наистина хубави спомени бяха.  B)

 

сам се запътил към коварна и жестока гибел :lol:

 

(аватара ти не е ли Kerio PF ? )

Link to comment
Share on other sites

Правя, списвам и поддържам няколко сайта с информационна насоченост (техническа, забавна и спортна тематики). Отделно извършвам hosting backend поддръжка.

 

А иначе съм... дипломиран педагог ;)

Link to comment
Share on other sites

xaxax работил сам :P малко до сега ... сичко на сичко 2 работи

едната даже я работя сега :

Правил сам Кузунаци и хляб :P /Питки маргарити и хляб Полиезе/

ся пак бачкам на сащото място само,че разкарвам хляб :P с един пикап

/бачкам за да сабера пари за кубинки ,не за друго :P/

а btw ако някой има познат в хранителен магазаин моля да го пита дали има нужда от доставчик на хляб... предлагаме разнообразие :)

а в никакав случеи в бадещите години не искам да бачкам тоя работа ... :blink: :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

и най-любимото занимание, се превръща в неприятно, когато е работа..

 

бих казал "Не превръщай хобито си в работа, за да не ти стане неприятно"

Ммммм не бих казал :unsure:

Поне за момента това, което ми е хоби и го работя няма изгледи да ми омръзне :punk

Link to comment
Share on other sites

Поне за момента това, което ми е хоби и го работя няма изгледи да ми омръзне :punk

 

Както е казано:"Намери си работа, която ти харесва и никога няма да ти се наложи да работиш".

Link to comment
Share on other sites

От около 8 години си вадя хляба с химия - инструментални анализи, класически аналитични методи, такива работи.

Иначе съм дипломиран учител по химия и физика (но нямам и един ден стаж като такъв).

Парадоксално е, че рядко ще се намери някой с такъв мерак какъвто имах аз да стана учител. Но вятърът ме отвя в по-друга посока, за добро или зло.

Понякога си мисля, че ако имах рента, достатъчна да осигури на мен и семейството ми добър стандарт, бих работил като учител без пари, ей-така, за идеята.

Важното е, че и сегашното ми амлоа си ме кефи.

Link to comment
Share on other sites

Намерете си работа, която обичате, за да не работите цял живот.

 

 

Както е казано:"Намери си работа, която ти харесва и никога няма да ти се наложи да работиш".

Астрални близнаци???? :confused :confused :D :D
Link to comment
Share on other sites

кой е с мен да направим комбина да вземем Солунската митница за някой друг месец ?

Еми айде де! Прати само един PM като се уредят нещата... :D

Иначе аз искам да съм аниматор. Не става въпрос за 3D графика ли някъв компютърен бълвоч а за съвсем обикновена старомодна анимация. Искам или да правя филмчета или още по-добре - комикси! От както се помня искам да бачкам в Image или в Chaos! Comics, кофти само че Chaos! фалираха...нищо, ще ги заместя достойно :P

Link to comment
Share on other sites

много,мнго,много искам да съм пилот на някъв военен самолет :punk

ама ще си остана само с искането :(

Link to comment
Share on other sites

Аз искам да продължа да се развивам. Като по-малък исках да бъда пилот на изтребител, само че се появи проблем - разбрах, че горната граница за пилот е 1.80, която съм минал с 5-6 сантиметра... Далтонизма ми също сигурно би се оказал проблем.

За професия не знам - искам да излетя в космоса! Искам да съм от първите хора кацнали на друга планета.

Не, нямам някакви материалистични представи за бъдещето си. Предполагам, че ще работя нещо, колкото да си вадя хляба и евентуално да храня семейство, ако намеря някоя, която да може да търпи отровно нещо като мен, и да се съгласи да да причини на света бедата, наречена други хора с моите гени...

Link to comment
Share on other sites

Аз пък искам да съм полицай или пожарникар или лекар или пилот ХАхахахахаха :lol: еми досега не съм се замислял , обаче ми се ще да е нещо свързано с информатика , защото просто миризмата на Пц-то ми ме привлича .... седа на него нон стоп ..... и ще да е хубаво и да печеля около тоя занаят :D Също бих искал дори и да си има фирмичка .... доста обичам и харваре-а .... димек да си сглобяв компютри и т.е.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...