Jump to content
BulForum.com

BulForum


Psihara^^

Recommended Posts

Аз също не съм трил кукита изобщо. С Вин7 х64 и ФФ удома и Вин7 х86 и ФФ на бачкането...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Скоро ми се наложи, след месеци на нетриене. И май наистина е както казва Теди - омазват се от сърча. След като го използвах и всичко се намаза.

Link to comment
Share on other sites

Да питам кво точно представяват тия куукита и кво им е предназначението ? Щото всеки тука разправя, че за да се попоправи нещо забатачено по форума трябва да си ги изтриеш, а при мен от както се пусна новта версия на Форума, с всеки изминал ден все повече неща от него спират да ми рабоята и сега след като никви екстри не ми работят вече, мисля, че е крайно време да вземе и аз да ги изтрия, пък да видя ще се промени ли нещо.

Link to comment
Share on other sites

Добре, явно тук вече е bulBITAKforum и така и ще си остане.

Лайна на килограм, боклуци за ценители, нови неща пета ръка, 'ригинални часовници, маратонки, иноксови лири...

Има ли шибан начин, да спра шибания Алъш/Вериш раздел да ми се показва?

Има ли модератор/админ/арменски поп, който въобще да чете тази тема и да отговаря, или тя е за да се обсъждат кукитата и как последния "ъпгрейд" на форума го насра брутално?

Бих добавил куп икони, но за изненада(може би) не мога да си отворя емотиконите(отново).

Link to comment
Share on other sites

Не мога да разбера какъв ти е проблема. По принцип всеки раздел има по един "-" в горния десен ъгъл - ако не желаеш да го виждаш - натисни го.

Link to comment
Share on other sites

Има ли модератор/админ/арменски поп, който въобще да чете тази тема и да отговаря, или тя е за да се обсъждат кукитата и как последния "ъпгрейд" на форума го насра брутално?

Темата я чета редовно. За съжаление за момента няма решение за проблемите ти. Търсих опция за скриване на резултатите по подразбиране, но не намерих така. Остава ти варианта ръчно да настройваш да не ти го показва. По въпроса с иконите и кукитата всеки момент ще се обнови до по - нова версия на IPB. Ако проблемите не се решат ще се отиде на едно по - крайно решение. Ще се направи копие на базата данни, ще се направи нова инсталация и ще се възстанови от копието. За сега обаче е по - добре да видим какво ще стане с обновяването.

Link to comment
Share on other sites

Не мога да разбера какъв ти е проблема. По принцип всеки раздел има по един "-" в горния десен ъгъл - ако не желаеш да го виждаш - натисни го.

Това при мен НЕ РАБОТИ. Като го натисна нищо не става. Като си изтрия кукитата и го натисна - НИЩО не става пак.

Не е номера да правим сравнения, ама вижте във форума на Audi как са нещата. Аз там даже си мислех, че няма Buy/Sell раздел. А то имало, ама само ако искаш да го гледаш. Нищо не съм нагласял, просто още като се регистрах и не ми ги изкарваше. Само в самия раздел си се гледат. Те май са на по-стара версия от нас, ама честно казано, аз не виждам нито един минус, а само плюсове! Иконите си работят, линковете се отварят в нов прозорец, търгашите са скрити от юзърите по default.

Защо въобще се ъпгрейднахме ние и не беше ли това крачка назад? Само на мен ли ми прави впечатление, как запада работата? Има 5-6 теми, в които се пише, останалото е алъш-вериш. Ние ли ще сме последния форум, в който няма да е задължително да се пише на кирилица?

Link to comment
Share on other sites

36280530.jpg

 

В зеления кръг е бутона, който скрива нежелани раздели

 

В червения кръг е бутона, който скрива цялата секция вдясно, следяща recent activities - блогове, теми и т.н. Общо взето Форума придобива стария си вид.

 

Между другото факта, че шепа хора имат проблеми (които в по-голямата си част сме обяснили как се решават) показва, че проблема е в ТЕХНИЯ телевизор. Тоест те трябва да си оправят системите и браузърите.

 

Относно задължителното писане на кирилица - администраторите все още считат това за вид ограничение на потребителите и няма да се въведе като задължително изискване.

Link to comment
Share on other sites

Разбрах веднага за кое минусче говориш, но то при мен НЕ работи.

Странно, как тези хора, за които говориш, на предишната версия, нямаха проблеми, а сега изведнъж - порой!

Какво да си оправя на системата?! Влизам в 5 форума, само с тоя имам проблеми.

Довечера ще пробвам вкъщи на Win7 да видя дали ще има разлика, но така или иначе, емотикони нямам и вкъщи и линковете не ми се отварят в нов прозорец.

 

Какво по-точно да пипна? Не разбирам наистина как може да е от мен. Нали всички сме с последни версии на Firefox(например).

Link to comment
Share on other sites

Аз не съм, никога не съм бил и няма да бъда с тоя боклук, но това не е важно. Съвет от мен - изтрий си кукитата няколко пъти един след друг - колкото и да е странно и това действа при проблеми - тествал съм го. Общо взето триенето на кукис решава всички проблеми - с емотикони, бутони, текстообработка и т.н. Пробвай и различни скинове да видиш да не е там проблема.

Link to comment
Share on other sites

Може ли да се направи, при местене на тема от модератор, да се праща ПМ на собственика, за мястото където е преместена темата?

 

Пример: * BulForum.com > Ежедневие > Разни

Тема - продавам джапанки бумеранг

 

Преместено в: * BulForum.com > Търговия и Работа > Продава

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Може ли да се направи, при местене на тема от модератор, да се праща ПМ на собственика, за мястото където е преместена темата?

 

Предполагам, че не (поне не и автоматично), но това най-точно може да го каже администратор. Другата възможност е при местенето да остава линк на темата там, където си е била - така в дадения от теб пример темата с джапанките ще фигурира и в "Разни" и в "Продава".

Link to comment
Share on other sites

при местенето да остава линк на темата там, където си е била - така в дадения от теб пример темата с джапанките ще фигурира и в "Разни" и в "Продава".

 

от това по-голяма реклама здраве му кажи, следващия път ще се направя на луд и ще си пусна обявата в най-четения раздел

Link to comment
Share on other sites

..следващия път ще се направя на луд и ще си пусна обявата в най-четения раздел

 

Ти ще пуснеш, ама пропуснах да отбележа, че линкът в стария раздел може евентуално да се остави по преценка на модератора, който мести темата. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

При мен редовно се получава някаква грешка, като се опитвам да поствам. Например бутона за Insert Link не е активен. През IE8 отдолу в ляво ми се появи иконата за грешка и ми дава това:

 

Webpage error details

 

User Agent: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; .NET CLR 1.0.3705; .NET CLR 1.1.4322; Media Center PC 4.0)

Timestamp: Mon, 9 Aug 2010 16:53:38 UTC

 

 

Message: The URI to be decoded is not a valid encoding

Line: 69

Char: 308

Code: 0

URI: https://www.bulforum.com/public/min/index.php?g=js

 

Това на какво се дължи, някакви настройки по форума ли са?

Link to comment
Share on other sites

Относно бъговете с кукитата - определено е от сърча. Не съм слагал усмивчици, но използвах сърча и сега ще трябва да ги трия. Интересно, май не става веднага омазването.

Link to comment
Share on other sites

root@shells:~# nslookup wrzru.com
;; Got SERVFAIL reply from 213.167.31.250, trying next server
;; connection timed out; no servers could be reached

root@shells:~# dig bt.wrzru.com

; <<>> DiG 9.4.2-P2 <<>> bt.wrzru.com
;; global options:  printcmd
;; Got answer:
;; ->>HEADER<<- opcode: QUERY, status: SERVFAIL, id: 44213
;; flags: qr rd ra; QUERY: 1, ANSWER: 0, AUTHORITY: 0, ADDITIONAL: 0

;; QUESTION SECTION:
;bt.wrzru.com.                  IN      A

;; Query time: 965 msec
;; SERVER: 213.167.31.250#53(213.167.31.250)
;; WHEN: Tue Aug 17 05:18:02 2010
;; MSG SIZE  rcvd: 30

 

що така?

Link to comment
Share on other sites

Някой ще проясни ли как някои потребители, които на вид са нормални узери, редактират мненията си БЕЗ това да се отрази във футъра на мненията с "Мнението е редактирано на... от еди кой си..." ? При не един и двама съм го забелязал това. Не съм барникал в ИПБ дали индивидуално за всеки узер може да се сет-не, но ако може, каква е идеята за някои да се сетва да не се виждат редакциите че ги е имало, а за масата да се вижда.

Link to comment
Share on other sites

Ако говориш за форума (а не за тракера), аз бих се наел да ти дам кратко обяснение. :))

 

Това се дължи на модераторска намеса - когато редактирам нечие мнение и отдолу правя забележка, невинаги слагам опцията "edited by".

А ако говориш за някои обяви/постове без "edited by" и без модератосрска забележка, но със съдържание от рода "цена: 30 лв. нова цена: 25 лв." - най-вероятно са директно взети от други обяви в други форуми и директно "пейстнати" тук.

Link to comment
Share on other sites

tedy, и аз го забелязах при дядо мраз. Или поне така си мислех, а се оказа много просто (в моята ситуация):

Като реплейниш 2 пъти в рамките на няколко минути и форума ти слива постовете без да ти дава мнението като едитед. :)

Link to comment
Share on other sites

tedy, и аз го забелязах при дядо мраз. Или поне така си мислех, а се оказа много просто (в моята ситуация):

Като реплейниш 2 пъти в рамките на няколко минути и форума ти слива постовете без да ти дава мнението като едитед. :)

Аха, най-вероятно е това. Не направих връзката, че може да е от тази възможност. Аз отдавна ми е навик да не пускам последователни мнения, та сигурно затова не съм обърнал внимание. Малко объркващо е, защото е начин да се заобиколи "Last Edited..." забележката. В vBulletin последователните реплеи се индикират в самия пост като такива.

 

Midex, именно, за модератори и по-високи рангове е ясно че може да не добавят тази забележка, но нормално модераторите дават да се разбере кое е добавено от тях, а аз говоря за добавено от самия узер, но явно стана ясно каква е причината.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Разгледах се малко из форума на ИПБордс и изглежда, че и там си нямат на идея от какво е това

 

Report ID  	22464  	Title  	Hooks Not Appearing (Sidebar etc.)
Product 	IP.Board 3.x 	Status 	Cannot Reproduce (Severity 0 - None Assigned)
Version 	3.1.0 Beta 2 	Fixed in 	-

Ако има човек, който не е с firefox и получава същият бъг, може да драсне тук, за да се знае, че не е само при лисицата, щото имам съмнения да не е от браузъра нещо.

Друго не ми идва на ум в момента.

 

Само едно забелязах, когато това се получи, cookie с името emoticon_sidebar не се създава при опит за отваряне на бара и изглежда, че нищо не работи след това.

Съжалявам за късният цитат.

Не съм с Firefox(с Opera съм) и съм срещал този проблем при мен, но много рядко.

 

Между другото, защо интерфейса на този форум е само на Английски?

Български език на интерфейса в този форум няма, а специално за тази стара версия на IPB има превод от много време.

Edited by jjjjjk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...