Jump to content
BulForum.com

Защо не спите? Темата на нощните птици :-)


Recommended Posts

При мен си тръгна сам и си е фул, няма черно никъде. Ти пусни интернета да видим там ква е магията laughing.gif

 

Трябва да си оправя кабелите и ще го пусна. Я кажи каква е магията с интернета? И как се подкарва да гледаш DivX-ове през USB-то?

 

Между другото и при мен тръгна на фул но много ме дразни че сплесква образа това "smart". Затова и взех подобен телевизор за да мога да си позволя да държа картината на 4:3 (в случая настройката която избирам е 14:9) като лееко отрязва горната част на картината и остават много малки черни ивици отстрани (по около 3-4 пръста в двата края). На мен така ми харесва повече отколкото на фабричната настройка

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4k
  • Created
  • Last Reply

Фабричната рулира бе! Сега трябва да си пуснеш поне цифрова, а и да търсиш HD вариант. Булсатком мирише все още, а другите не знам какво предлагат. USB-то се гъбарка - признава апарати и камери, но примерно харда ми не го позна. Както и USB-то на БТК за wireless. Справка - USB wireless приемника на Сони е 80 долара- говеда долни. Вкарай му ако можеш ФТП кабел директно. При мен в Банкя не става, защото са над 15 метра и трябва да ми пълзи из къщата. Иначе той сам се настройва при получена мрежа. Има си мак адрес, IP и прочее. Тоя телевизор го усетих, че си е цял компютър. Закачих лаптоп за него - уникален монитор става - ама от 1.5 метра и нагоре laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Фабричната рулира бе! Сега трябва да си пуснеш поне цифрова, а и да търсиш HD вариант.

Че той дядото няма ли HD канали? Всъщност да гледаш аналогови канали на Full HD телевизор си е просто някаква извратена форма на мазохизъм. Понеже тук от всички канали, които гелдам, само един единствен все още го няма във вариант HD и това адски много ме дразни. Иначе аналогови канали не пускам изобщо - просто няма никакъв смисъл. За щастие няма спортен канал, който да го няма в HD пакета и това рулира особено. Честно каза казано вече не мога да си представя да гледам спортно събитие в аналогов вариант. С това чудо така бързо се свиква, че в последствие може дори да убиеш човек ако някой ти го отнеме. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Сега трябва да си пуснеш поне цифрова, а и да търсиш HD вариант.

 

Цифрова имам и си взех карта за самия телевизор да не минава през грозния приемник на ЕК. 99лв е в техномаркета и е много по-удобно да не разнасям 2 дистанционни като това на цифровия приемник хваща когато му е кеф и то ако не си под ъгъл...

 

 

Че той дядото няма ли HD канали? Всъщност да гледаш аналогови канали на Full HD телевизор си е просто някаква извратена форма на мазохизъм.

 

Добре дошъл в България. Full HD канали има няколко като основно са Discovery, National Geographic, History и още 1-2 подобни.. ааа и Планета HD как да я пропуснеш... и БНТ 1 HD ама HD-то са го сложили за красота само и единствено мачовете са HD.

 

Цифровата е поносима. Не е HD но бива. Мани ми това е отскоро, доскоро нищо нямаше. Аз мисля засега да изчакам да пуснат още 1-2 канала и тогава ще взема другия "план".

 

Май HBO-то даже не е на HD но не съм сигурен.

 

 

 

ПС: Видене, Гленфидиха бил направо лекарство. 1 филм, 20грама от това лекарство и съм по-добре. Ама все пак мисля да поспя малко :)

Link to comment
Share on other sites

Добре дошъл в България. Full HD канали има няколко като основно са Discovery, National Geographic, History и още 1-2 подобни.. ааа и Планета HD как да я пропуснеш... и БНТ 1 HD ама HD-то са го сложили за красота само и единствено мачовете са HD.

 

Цифровата е поносима. Не е HD но бива. Мани ми това е отскоро, доскоро нищо нямаше. Аз мисля засега да изчакам да пуснат още 1-2 канала и тогава ще взема другия "план".

 

Май HBO-то даже не е на HD но не съм сигурен.

Не знам, но дори цифровата ме дразни. Всъщност има само един канал от хилядата цифрови, които гледам и това е CNBC и въпреки всичко ме дразни, когато превключвам от HD канал към него. Обаче ако наистина и HBO не е в HD вариант, то направо си е подигравка. Добре де, нашите тарикати не пускат ли европейски HD канали, особено спортните ги има толкова много, баси? За какво ги продават тия телевизори, ако няма какво да пускаш на тях? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Момчиле, същата ебавка е тука - максимум два с напъване си струват - иначе 12-14 ти предлагат

 

Ники - ще се сетиш! Ако пък имаш стомашни проблеми - тежест и прочее - 3-4 глътки Мента и си прероден!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Двоумя се се тази вечер дали да не "прегреша" (разбирай - "да си легна преди 5" :lol:).

 

Btw, докато се мотах из нета, попаднах на една много яка флашка (в буквалния смисъл) - чудя се дали вече не я продават и тука...и на каква цена...

 

 

Link to comment
Share on other sites

До сега гледах филми и вече малко ми поомръзна и сега трябва да си измисля нещо ново, с което да се занимавам из нета. Да видим обаче дали ще стане.

Link to comment
Share on other sites

И аз съм си мислел - имаше подобно на SanDisk но се отказах след като установих че произволна флашка от метро за 15лв ми върши работа (а ги губя лесно) мани ми дори не ме дразни че е по-бавна а аз ги забелязвам такива неща обикновено. А за здравината - досега не ми се е налагало да го пробвам и не виждам кога може да стане...

Link to comment
Share on other sites

Въпреки, че съм привърженик на гледането на филми с оригинално аудио, сиреч - със субтитри, гледайки току що един стар епизод на д-р Хаус по AXN, отново се убеждавам, че имаме такива страхотни актьори, дублиращи гласовете в някои филми, че в тези случаи предпочитам да гледам филма с дублаж, вместо с оригиналните гласове на чуждите актьори. :punk

Link to comment
Share on other sites

Да но има 1-2 женски "гласа" които ги има в почти всеки дублиран филм и прекаляват с интонацията и ако ги слушам без да гледам филма имам чувството че съм на детско куклено шоу, отделно че те са с около 10 децибела по-силни от останалите и както слушаш нормалното говорене на хората и изведнъж вземе че "изкудкудяка" едната от тези...

Link to comment
Share on other sites

Въпреки, че съм привърженик на гледането на филми с оригинално аудио, сиреч - със субтитри, гледайки току що един стар епизод на д-р Хаус по AXN, отново се убеждавам, че имаме такива страхотни актьори, дублиращи гласовете в някои филми, че в тези случаи предпочитам да гледам филма с дублаж, вместо с оригиналните гласове на чуждите актьори. :punk

Аз не мога да си представя Хаус с друг глас, освен с този от дублажа. Много добре се е получило!

__________________________________

А, аз не спя, защото говорих с едни бифши колеги преди час и нещо на лаф и открихме ултимативната истина и точно:

 

Колкото по-добър мъж ставаш, за толкова по-голям гей те взимат хората! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Да но има 1-2 женски "гласа" които ги има в почти всеки дублиран филм ...

 

Не във всички...в някои ('Хаус' е един от примерите) екипът е подбран много подходящо и е с идеално темброво пасване към всеки герой.

 

П.П. Стенли, наистина ли мислиш, че "бивш" се пише с "ф"? :P

Link to comment
Share on other sites

До сега с колегите напред назад... За дублажа аз съм отвратен още от старите екшъни през 90те години където целия филм го дублираше 1 човек, а понякога и жена!!! Адски яко е някое крещящо назобано говедо да го дублира жена с равен тон :wacko:

Link to comment
Share on other sites

П.П. Стенли, наистина ли мислиш, че "бивш" се пише с "ф"? :P

Да мисля, по това време... ти за какъв ме имаш!? XD

Link to comment
Share on other sites

Стенли, искам да ти кажа 2 неща:

 

1. Много хубаво не е на хубаво. Особено когато си прекалено добър и мил с околните ти се качват на главата.

 

2. Когато някой твърди нещо или дава акъл той го прави от собствената си гледна точка, опит и т.н. Преди да приемеш нечий съвет или твърдение за вярно е добре да се замислиш какъв е този човек и т.н.

 

 

 

Подозирайки обаче дефиницията за "добър мъж", върху която сте разсъждавали съм склонен да се съглася че подобен персонаж има нещо "меко в китката" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Какъв да е, мек-киткар е, макар и женен... хаха ама от него звучеше все едно е открил нещо велико и умира да го сподели с околните!

Впрочем мисля, че точно това му беше идеята, обаче по начина по който се изказа се попиляхме от смях!

________________________

Дедо, ти пък какво си се захванал за тая фраза, че когато си добър ти се качват на главата? Това е първото нещо, което човек научава от опит след като проходи! :)

Второто е че има и изключения, а третото, че изключенията са само илюзия! хаха

Link to comment
Share on other sites

Дедо, ти пък какво си се захванал за тая фраза, че когато си добър ти се качват на главата? Това е първото нещо, което човек научава от опит след като проходи! :)

 

Не точно... лесно се забравя а и границата на добрината е различна за различни хора... пък да си постоянно "задник" е забавно до време.

Link to comment
Share on other sites

До сега се занимавах с разни филми, сериали, Батман :D сега почнах да си търся едни песни, които бях запланувал от дълго време да си сваля и покрай тях изникнаха някои други, които си харесах и ще ги търся и тях да ги свалям.

Link to comment
Share on other sites

Пробвам HD recording, доработвам едни простотии и после ще гледам Tester vs TLO. Мисля, че ако издържа още 30 минути буден, ще издържа до утре вечер.

Link to comment
Share on other sites

Не спя, защото вече и не мога да спя. Взе да ми писва, заспивам рано, събуждам се към 2 - 3 ч. и будувам до сутринта, след което на работа е много "забавно". Така съм от месец и нагоре. След като трябва да ставам в 8:30 ч., не виждам защо да заспивам, но след малко ще ми се придреме и ще съм леш цял ден :( К'во да се прави, съдбЪ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...