Jump to content
BulForum.com

Мюзик айдъл


Fibaman

Recommended Posts

  • Replies 709
  • Created
  • Last Reply

Тази Кремена ми прилича на малка бъчва, а е само на 15 години. Пък снощи като беше облякла онази рокля и съвсем на нищо не приличаше. Може и да пее добре ама...

(мое виждане на нещата)

Link to comment
Share on other sites

http://vbox7.com/play:16bcccdc :punk

Не съм сигурен дали не е пускано, прегледах 2 страници само назад :)

Песента е

Margo Smith - He Taught Me How To Yodel

 

Докато наш'те пеят за 6 кокошки, вижте тук какво става :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Margo Smith - He Taught Me How To Yodel

Докато наш'те пеят за 6 кокошки, вижте тук какво става :bgrin:

Между другото това е ужасно сложно да се направи.....искат се природни дадености...естествена постановка на гласовия апарат за т.нар. "тиролско" пеене, много музикалност, гъвкавост на гласа и др.

Момичето успя да се справи блестящо в това бързо темпо с минимум фалшивини и едно невероятно заковано високо "ла" - евала. :punk

Link to comment
Share on other sites

Тази Кремена ми прилича на малка бъчва, а е само на 15 години. Пък снощи като беше облякла онази рокля и съвсем на нищо не приличаше. Може и да пее добре ама...

(мое виждане на нещата)

И аз много не я харесвам Кремена. И като пеене, и като всичко. Има къде-къде по-добри момичета от нея.

Link to comment
Share on other sites

Жалко, че Теодор не продължи :( Беше ми фаворит! А всички вие, които плюете Кремена, че била не знам си ква и не пеела чак толкова добре, какво представлявахте(а за някои - ще представлявате) на 15 години? Имали ли сте си/ще си имате ли и хабер да се различавате по нещо от останалите разглезени хлапета от махалата и даскалото? Момичето пее много много добре и вместо да се радвате, че е българка вие ми давате за пример някакви чужденци! Вярно "тиролското" пеене си е почти невъзможно ако не си от определени географски ширини и вярно има много талантливи американци, но те са 200 милиона, а ние 7!

 

А, казаха ли кои 8 ще пеят пак?

Link to comment
Share on other sites

@sandman, аз също бях скептичен, когато я чух (Кремена) за първи път, просто защото отдавна работя с хора като нея и съм напълно наясно, че като си музикален лесно можеш да научиш да изпълняваш прекрасно 2-3 песни, които ти лежат добре....но това не те прави всестранно развит музикант - това, което търсят в Мюзик Айдъл....и това й пролича в следващите турове, когато трябваше да се сравнява с останалите. А що се отнася за възрастта "15 години", още сега мога да ти дам запис (суров) на 13 годишно момиче, което пее точно като 18 годишно, без почти грам фалш. Весела Бонева, когато беше на 12 години също пееше по същия начин...но всеки си има предпочитания, разбира се. За мен Кремена изобщо не се откроява толкова драстично, колкото се разду приказката....

Link to comment
Share on other sites

Не казвам, че се откроява драстично от останалите. Но определено талантът струи от нея и си личи, че я е барнал и някой учител. Има добра техника и това, което ми направи впечатление последния път е, че не се опитваше да пее със същите украшения, както МАрая Кери, а със свой си стил. Пее със самочувствие и си познава гласа и възможностите. А с първата си песен - на Ищар просто разцепи мрака! Иначе си прав, че 2-3 песни не те правят гениялен, но пък не сме я чули как пее други песни - общо взето от 2-рия кастинг не си потбра песен, а на 3-тия не я чухме. :) Аз познавам човек, който пее всичко и то брутално и предполагам, че не е единствения, но хора като него никога няма да отидат в Мюзик Айдъл. Предполагам се сещаш защо.

Link to comment
Share on other sites

@sandman, аз също бях скептичен, когато я чух (Кремена) за първи път, просто защото отдавна работя с хора като нея и съм напълно наясно, че като си музикален лесно можеш да научиш да изпълняваш прекрасно 2-3 песни, които ти лежат добре....но това не те прави всестранно развит музикант - това, което търсят в Мюзик Айдъл....и това й пролича в следващите турове, когато трябваше да се сравнява с останалите. А що се отнася за възрастта "15 години", още сега мога да ти дам запис (суров) на 13 годишно момиче, което пее точно като 18 годишно, без почти грам фалш. Весела Бонева, когато беше на 12 години също пееше по същия начин...но всеки си има предпочитания, разбира се. За мен Кремена изобщо не се откроява толкова драстично, колкото се разду приказката....

 

Като става въпрос за Весела Бонева - очаквах и тя да се появи на кастинга,но уви.

С нея бяхме в една група ,когато тя беше едва на 11/12 - пееше изключително добре още тогава. Така,че Кремена ряпа да яде. Чак толкова добра не ми се струва .

Link to comment
Share on other sites

Как може да не класират Васко или Ники, яка наредба!

Каква беше тая дето спечели зрителския вот, хората тотално не са в час.

Link to comment
Share on other sites

На мен ми хареса Преслава Пейчева, честно казано, но моят най-голям фаворит си остава Красимира Иванова и се надявам тя да спечели:) Неслучайно журито единодушно гласува за нея, когато пя първата осмица.

Link to comment
Share on other sites

Как може да не класират Васко или Ники, яка наредба!

Каква беше тая дето спечели зрителския вот, хората тотално не са в час.

 

Богати родители или приятели ...

Мен ако питате изобщо не съм съгласна с това,че точно тя е "финалистка" . :wir

Link to comment
Share on other sites

И аз много исках Николай Манолов да продължи. Ама Слави май нещо се подразни колко комплименти му правят дамите от журито и наговори Йори да не гласува за него че бил "манекен"! И Йори -председател, непредседател, слуша и изпълнява. Имаше и един Искрен Рибчев, който също много ми хареса, ама даже и 2-ри шанс не получи. А оная учителка с очилата дето имитираше Тони Дачева не мога да си представя кой я е класирал (по-нагоре също се възмущаваха от нея).Почнах да се ядосвам...

Link to comment
Share on other sites

Богати родители или приятели ...

Мен ако питате изобщо не съм съгласна с това,че точно тя е "финалистка" . :wir

Едва ли щеше да хване последния влак, ако беше с "богати родители". Стига спекулации.

 

 

А оная учителка с очилата дето имитираше Тони Дачева не мога да си представя кой я е класирал (по-нагоре също се възмущаваха от нея).Почнах да се ядосвам...

Сигурно имаш предвид Тони Димитрова :lol:

Пък и добре си пя момичето, нищо, че не е първа красавица.

Link to comment
Share on other sites

Лично според мен от всички участници най-добре пя Васко Иванов от Благоевград. Импровизациите му бяха на нестандартни места в песните, много точни, добър глас, хубави песни, доста сложни. Освен това на загрявките на гласните струни преди концертите той свиреше на пианото за всички участници. Жалко, че не му дадоха шанс. Може би визията му на ЕМО от малък град и виското самочувствие му изиграха лоша шега.

Link to comment
Share on other sites

На мен Теодор ми е фаворит, има страхотен, специфичен и много интересен глас във високия регистър, добра визия и присъствие и смятам, че заслужаваше най-много заедно с онова момиче Кокорска.Тя пък е много по-добра от доста от финалистите, включително и от онази учителка, която вероятно ще изхвърчи още на първия концерт. А Васко и Ники са ми толкова смешни, типичните сладникави представители като за бой банда.

Link to comment
Share on other sites

На мен Теодор ми е фаворит, има страхотен, специфичен и много интересен глас във високия регистър, добра визия и присъствие и смятам, че заслужаваше най-много заедно с онова момиче Кокорска.Тя пък е много по-добра от доста от финалистите, включително и от онази учителка, която вероятно ще изхвърчи още на първия концерт. А Васко и Ники са ми толкова смешни, типичните сладникави представители като за бой банда.

 

Мда напълно съм съгласен с теб..и мен ме дразнят много. Теодор е уникален. А Славито как се наложи не е истина :bgrin: ха силен е..

Link to comment
Share on other sites

Аз се кефех на зрителския вот до момента, в който Кокорска не се класира на нито едно от петте места. Направо немога да повярвам, че едно толкова кадърно, музикално, артистично и въобще талантливо момиче не беше оценено. Пфу!

Link to comment
Share on other sites

Някой ако намери клипчето на Андрей на песента "Защо няма радост за теб и мен" :punk да пусне едно линкче.Като закрещи и се напикавам от смях :laughing:

 

http://www.vbox7.com/play:61b924db <------- Това е луда работа. Баща ми се дразни много, че го пя 10 пъти подред тоя Иван. (Всъщност не знам дали тая песен имаше предвид щото си писал клипче и Андрей):О

Link to comment
Share on other sites

За мен това е глупаво и лишено от смисъл предаване.

Абсолютно си прав. В комбинация с жури от музикални капацитети като Слави и Глория и гъзолизката Йорданка Христова какво може да се очаква, толкова бяха самовлюбени, че засенчиха кандидатите. А добри имаше, но не се класираха - Модев, Васк, Николай... срамота. Класираха се грозни и дебели, с гласове, които не бяха кой знае какво. Тоест - с нулев шанс за реализация на музикалната сцена...

Като цяло форматът досега е мега бездарен и безинтересен за мен. Чакам да им видя концертите де, но едва ли ще са по-добри от тези на Стар Академи.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...