Jump to content
BulForum.com

Мюзик айдъл


Fibaman

Recommended Posts

Все пак става дума за песен не за ария от опера! Аранжиментът на популярните песни се прави така, че да могат лесно да се запомнят от страна на феновете. На Анелия мога да кажа, че й правят доста сложни за изпълнение песни, а и тя се справя добре. Ако си мислите, че поп-фолк се пее лесно - помислете пак!

Има много прост начин да се докаже, че в една песен няма нищо сложно. Ако някой реши да се пробва, ще изсвиря горе-долу песента, ще я запиша и ще я пратя на кандидата. Ще му дам и микрофон (Shure SM58 би трябвало да задоволи нуждата от професионален микрофон). Ще изпратя и софтуер с инструкции. Той в домашни условия ще се запише и ще ми я прати обратно - после ще отворим тема, в която да поставим линковете на оригинала и "кавъра". Тогава ще се види кой кум, кой сват!

 

Нора ми хареса повече! Пламена се доближаваше повече до оригинала, но имаше фалшиви тонове, а и на 2 пъти не можа да захапе на време иначе "елементарната" песен.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 709
  • Created
  • Last Reply
Нали се сещаш, че не е приятно за някоя твоя позната да чуеш или прочетеш, че е мръсница? :) С Мария сме били колеги в 1 заведение - не ми изглежда като да е мръсница.

1.Използвах го в положителният смисъл, че са готини ;)

2. Не се бях сетил, че не е приятно. Аз каквито неща съм чел за чалга певиците, "с които съм бил колега в едно заведение".."не ми е било неприятно.

3. Хубаво, разбрахме, че се познаваш с тая Мария, браво.

Ако си мислите, че поп-фолк се пее лесно - помислете пак!

......(Shure SM58 би трябвало да задоволи нуждата от професионален микрофон).

Пак помислих. И...не си промених мнението.

За микрофона....може да го дадеш да попея. :devil Стига да не е от тея, които са 33лв. във Викиват-а.

 

Та...както вече споменах, Пламена пее най-добре от всички. След като си замина...става интересно кой ще спечели. Понеже миналата година Невена беше най-добрата и спечели...а сега кой?

Искам да попитам колко пари е един смс? И има ли някъде резултатите от гласуването в Сряда с проценти и брой гласували?

Link to comment
Share on other sites

Не съм споменал, че я познавам с цел да се изфукам(познавам доста по-известни от нея, с които бих могъл да се фукам ако исках), а да опровергая тезата ти, която не схванах, че е в положителен смисъл.

Ако ми намериш 58-ца за 33лв. ще ти дам пари да ми купиш 4-5! :) Дори и корейските струват над 100лв.

 

За това колко е трудно да се пее чалга няма да споря, защото за 98% от участниците във форума да пееш по принцип е елементарно - Christina Aguilera пасти да яде. Ама имало хора, 'дето учели пеене 10 години - голяма работа. Ние по караокетата ги разцепваме всички! На приказки всички са виртуози, ама почти никой не е отворил, хей така - за майтап, една темичка с линкче към негово творение, независимо от какво естество! И не знам, но съвпадение ли е(едва ли) - тези, които все пак не се срамуват да покажат нещо свое, не критикуват нито стилове, нито изпълнители(Защо ли? Може би, защото са наясно колко труд се иска за да може една идея да се превърне в реалност), а дървените философи правят това, което най-добре умеят - сипят плюнки по всичко и всеки. А в Пловдив, концентрацията на такива е огромна - често ходя по концерти и съм се нагледал на какво ли не, но основно на хора, на които им се свиди да дават една кутия цигари-пари да гледат група на живо, а ако все пак се пристрашат, не влизат да слушат и да се забавляват, а да дебнат къде точно китариста ще сбърка, къде барабанистът ще изпусне ритъма, къде вокала ще изфалшивее и т.н. и после да разказват на дълго и на широко как групата не струвала, а той горкия се лишил от 5лв. Еми няма да се оправим!

Link to comment
Share on other sites

Не съм споменал, че я познавам с цел да се изфукам(познавам доста по-известни от нея, с които бих могъл да се фукам ако исках), а да опровергая тезата ти, която не схванах, че е в положителен смисъл.

Ако ми намериш 58-ца за 33лв. ще ти дам пари да ми купиш 4-5! :) Дори и корейските струват над 100лв.

За това колко е трудно да се пее чалга няма да споря, .........

Тия дни нямам много време за писане и темата за 'айдъла' съвсем я изтървах....но не мога да пропусна да кажа няколко приказки все пак... :)

Относно "мръсниците"...човекът го е казал в добрия смисъл на думата...то си е ясно, че всички са 'мръсници'...ама някои повече от други. :devil

Иначе и аз я познавам (Мария), а пък Ана е сестра на една моя 'дружка', която също пее...познавам и всички останали от Пловдив, които изобщо участваха в предишните кръгове...Антония Маркова, Мария Бъчварова, Вера Казакова, Соня Мембреньо и т.н....просто работата ми е такава, че трябва да ги познавам.

По въпроса за микрофона...SM 58 мога да ти намеря и за 22 лв....а ако искаш 4-5 бр. ще ти излезнат даже и по 20... :laughing: ...друг е въпросът когато запееш какво ще излезе от този "микрофон". :sick

И накрая...за пеенето на чалга - не само чалгата, но всяко пеене, което трябва да бъде изпълнено професионално включва в себе си толкова много компоненти, които неспециалистът даже не може и да си представи...но тъй като пеенето е естествен ежедневен (еженощен :devil ) процес при хората...пеят под душа, пеят с касетофона, пеят по купоните и т.н., за много хора този процес се струва много елементарен, но реално това е една от най-сложните музикални дейности, която много малко хора могат да правят професионално и най-често човек се ражда с гласа и музикалността си...или...не се ражда с тях. Разбира се има и процес на развитие (също много важен), но нямаш ли си го по рождение - тембъра на гласа и способността да го управляваш...пиши го "бегала работа"...Но що ли ти ги обяснявам всичките тези неща, след като съм сигурен, че си съгласен с тях...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Аз не разсъждавам толкова професионално като Мидекс или особено Сандман, щото нищо не разбирам! Просто слушах и поне съм наясно кое ми харесва и кое - не. Все пак 80% от хората, които слушат музика са непрофесионалисти и май много-много не ги интересува КАК се прави музика, а дали ги вълнува или не. В Айдъла затова се предполага, че журито е от професионалисти, но гласуват зрителите за това което чуват и харесват. А за Анелия - не съм казала, че не може да пее. Може и пее добре, но не помни повечко текст. Почти всичките й текстове са кратки.

 

А аз съм късогледа и пеех в хора :lol: :laughing: :lol:

Link to comment
Share on other sites

няма Нори, няма Пламени... ей това девойче как не го допуснаха го големите концерти не знам... :angry:

 

жалко, че не продължи... дано догодина опита пак... бих пуснал с удоволствие СМС за нея---

Link to comment
Share on other sites

Опитах да намеря условията за участие, но не успях, засега...Имам спомен от първия Айдъл, че участници под 18 години не се допускат :unsure: Тогава имаше едно женско трио и едното девойче беше на 16. Слави Трифонов тогава спомена за това условие и след консултация решиха да направят изключение за нея. А тя отпадна на доста по-късен етап. Но тази Мона наистина е идол :punk Можело е и за нея да направят изключение...

Link to comment
Share on other sites

...SM 58 мога да ти намеря и за 22 лв....а ако искаш 4-5 бр. ще ти излезнат даже и по 20... :laughing: ...друг е въпросът когато запееш какво ще излезе от този "микрофон". :sick

И накрая...за пеенето на чалга ....

Kyde pyk gi ima tezi za po 22lv? Ako si seriozen, tova naistina 6te e gavra sas Shure. A Beti ima li? :)

Za 4algata - nqmah predvid, 4e samo 4algata e trudna za izpalnenie - da pee6 po princip si e adsi trudno, no pri 4algata ima po-golqmo bogatstvo ot ornamenti, koito trqbva da vladee6, za da zvu4i dobre. I da - taka e, 4e nqma6 li si go po rojdenie, koito i da te u4i - efekta 6te e po4ti nulev, no pyk i ogromni talanti sa6to se nujdaqt ot nqoi i drug urok. Nai-malkoto za di6ane, za vidovete vibrato (Na skoro zabelqzah, 4e mnogo pevci ne umeqt da pravqt vibrato ot diafragmata. :) ), kakto i za tova kak da si pazqt glasovete. Vinagi ima kakvo da se nau4i.

Аз не разсъждавам толкова професионално като Мидекс или особено Сандман, щото нищо не разбирам! Просто слушах и поне съм наясно кое ми харесва и кое - не. Все пак 80% от хората, които слушат музика са непрофесионалисти и май много-много не ги интересува КАК се прави музика, а дали ги вълнува или не. В Айдъла затова се предполага, че журито е от професионалисти, но гласуват зрителите за това което чуват и харесват. А за Анелия - не съм казала, че не може да пее. Може и пее добре, но не помни повечко текст. Почти всичките й текстове са кратки.

 

А аз съм късогледа и пеех в хора :lol: :laughing: :lol:

Tuk sam saglasen! No edno e da kaje6: tova ne mi dopada, drugo e da kaje6 - tova ne struva (primerno). Az se zahvanah zaradi tova: "А пък песента за надпяване беше направо :sick от "безумно сложния репертоар" на Анелия". Razli4no 6te6e da prozvu4i ako be6e kazala "Spored men pesenta ne be6e podhodq6ta." Vseki ima pravo na mnenie, no ne vseki ima pravo da kritikuva. Taka mislq az.
Link to comment
Share on other sites

Искам да попитам колко пари е един смс? И има ли някъде резултатите от гласуването в Сряда с проценти и брой гласували?

Хайде бе хора, не е възможно никой да не знае. Поне за цената на смс-а кажете.

И не знам защо упорствате, след като явно поразбирате от музика, споменавайки сложни думи като бленда, вибрато, модулация и др., че поп-фолк-а е тоооолкова сложен и труден стил за изпълнение. Когато казах, че не е, имах предвид това, че ако някой се занимава сериозно и професионално с пеене, има много адски по-сложни песни и стилове. И за такива хора поп-фолка е ...елементарен. Говоря като цяло, разбира се има и изключения, да не тръгнете да ме оборвате с конкретни примери. Ай

Link to comment
Share on other sites

Do you smell what the Rock is cookin'!?

 

Tazi ve4er 6te ima "Should I stay or should I go now!?"

Moqta prognoza e, 4e 6te se glasuva dali da ostane Ivan ili da si hodi i rezultata 6te e okolo 70 na 30 da ostane. Znam, 4e otkrivam toplata voda, no mi mina prez uma 10 sekundi sled kato stana qsno, 4e nqma da izleze da pee. Napravi li vi vpe4atlenie, 4e mnogo predvidlivo bqha si podgotvili tekst za da zapalnqt vremeto za izpalnenie, ako sa go pdgotvili predvaritelno i + vremeto za izpalnenie 6tqha ne v novinite ami v shouto na slavi da vlqzat!

Link to comment
Share on other sites

Do you smell what the Rock is cookin'!?

 

Tazi ve4er 6te ima "Should I stay or should I go now!?"

Moqta prognoza e, 4e 6te se glasuva dali da ostane Ivan ili da si hodi i rezultata 6te e okolo 70 na 30 da ostane. Znam, 4e otkrivam toplata voda, no mi mina prez uma 10 sekundi sled kato stana qsno, 4e nqma da izleze da pee. Napravi li vi vpe4atlenie, 4e mnogo predvidlivo bqha si podgotvili tekst za da zapalnqt vremeto za izpalnenie, ako sa go pdgotvili predvaritelno i + vremeto za izpalnenie 6tqha ne v novinite ami v shouto na slavi da vlqzat!

 

Дали е нагалсено или не, едва ли ние можем да кажем, но все пак за тая работят голям екип от сценаристи, не им трябва много време да напишат 5 реда, като основното беше "дано да не му се е случило нещо". Иван наистина прекали, в началото беше шоу, но вече го изби на меко казано простащина, все пак няма да го изгонят.

Link to comment
Share on other sites

Do you smell what the Rock is cookin'!?

 

Tazi ve4er 6te ima "Should I stay or should I go now!?"

Moqta prognoza e, 4e 6te se glasuva dali da ostane Ivan ili da si hodi i rezultata 6te e okolo 70 na 30 da ostane. Znam, 4e otkrivam toplata voda, no mi mina prez uma 10 sekundi sled kato stana qsno, 4e nqma da izleze da pee. Napravi li vi vpe4atlenie, 4e mnogo predvidlivo bqha si podgotvili tekst za da zapalnqt vremeto za izpalnenie, ako sa go pdgotvili predvaritelno i + vremeto za izpalnenie 6tqha ne v novinite ami v shouto na slavi da vlqzat!

Ми според мен не беше нагласено , просто са очаквали това да стане и са си подготвили няколко думи.. то по-точно направиха обобщение на престоя му в мюзик айдъл.. , защото той почти не се явява на репетиции , беше време да не се покаже и в шоуто.. :)

Link to comment
Share on other sites

Ее кво значи че са очаквали да не дойде на концерта.Според мен те не могат да го предусетят тва щот просто е нелогично колкото и простак да си и да се лигавиш да не дойдеш и на самият концерт,а пък иначе от много много хора чувам "ми тва е наглсеноо ,те нарочно не са го пуснали да излезне ала бала"

Link to comment
Share on other sites

Ее кво значи че са очаквали да не дойде на концерта.Според мен те не могат да го предусетят тва щот просто е нелогично колкото и простак да си и да се лигавиш да не дойдеш и на самият концерт,а пък иначе от много много хора чувам "ми тва е наглсеноо ,те нарочно не са го пуснали да излезне ала бала"

Да,ве,нагласено!Той виж го,че е мърльо до Господ,нагласено било.Аре да си ходи тоя Айтоски такова от шоуто,че само го орезилява!

Link to comment
Share on other sites

Ще видим какво ще стане днес.Според мен трябва директно да го изгонят от шоуто-не е честно спрямо другите участници,които се трудят,за да си изпеят песните правилно,а тоя да ми излезне и да си бърка в пъпа :angry: .Не мога да си обясня в що за страна живеем,да подкрепяме някакъв селянин,който си показва задника по телевизията?!Да го гонят-спасение иначе няма

Link to comment
Share on other sites

Ще видим какво ще стане днес.Според мен трябва директно да го изгонят от шоуто-не е честно спрямо другите участници,които се трудят,за да си изпеят песните правилно,а тоя да ми излезне и да си бърка в пъпа :angry: .Не мога да си обясня в що за страна живеем,да подкрепяме някакъв селянин,който си показва задника по телевизията?!Да го гонят-спасение иначе няма

 

Ми те ако не го изгонят,щом не се яви на репетиция,то е**ти и шоуто!Сички други пеят,той се прай на пе**рас(къфто е).

Link to comment
Share on other sites

е, няма такава гавра с подобно "напудрено" шоу ... по принцип не гледам и не харесвам такива хави, ама днес се загледах в тоя иван и нещата, които видях че е правил ... ами само едно мога да кажа - “изкуството да се харесаш е изкуството да измамиш” ... ако наистина е играл роля и е провокирал целия фалш, който съпровожда подобен род предавания ;)

Link to comment
Share on other sites

Много се радвам, че го изгониха това незнам какво да го нареча... То да се правиш на интересен ама чак пък толкоз, той прекали вече, че даже и не се яви :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да каже какво се случи в днешното предаване? Нямаше как да го гледам.

http://life.dir.bg/2008/04/09/news2874578.html

 

Иначе просто не знаеше кога да спре... И само трябваше да им даде повод, за да го изгонят. Сам си се пре*ба :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ама днес се загледах в тоя иван и нещата, които видях че е правил ... ами само едно мога да кажа - "изкуството да се харесаш е изкуството да измамиш" ... ако наистина е играл роля и е провокирал целия фалш, който съпровожда подобен род предавания ;)

И на мен ми мина през главата тая мисъл, че всичко това е наредено, което е много умно от страна на продуцентите. Журито можеше да го изгони на 2 пъти преди финалите, така че....

Link to comment
Share on other sites

според мен не е наредено, а той е мимикрирал в това шоу ... само дето накрая май усетих, че хем искаше да го изгонят и да "плюе в сурата" на вси титани от шоу елита, хем искаше да остане на върха на черешката тортата ... явно не е преценил достатъчно добре "дозировката" ... но определено ако е било целенасочена провокация към цялото шоу, формат, медия - евала. някои сигурно няма да ме разберат за това "евала", ама ... т'ва са неща, които просто се усещат и се разбират по този начин.

... а т'ва всичкото го казвам на базата на изгледано само едно предаване - днешното. така че мога и да бъркам в оценката :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...