Jump to content
BulForum.com

Direct X 10 ... Виста !


lil_stenly

Recommended Posts

DX10 и единия гигабайт рам са най-малкия и евтин проблем.Някои от вас сложи ли вече DX10 видео картата ? :D

Намират се :)

Ама тая Виста неще да ми подкара нещо тунера.

Иначе Виста се очертава да е доста по-гъвкава и да предлага повече възможности на devolper-ите.

Аз лично ще я сложа като излезе първия Service Pack и има достатъчно игри които са DX 10 разработка.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли колко ще струва най-евтината версия на виста. Щото в Америка съм все пак и мисля да си е купя, че живея на 20 мили от Бил Гейтс и офисите на Microsoft :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Pi4, ako pitash tvoq priqtel dali za linux moje da se napishe zlovreden kod... i ako toi e bezpristrasten - shte ti kaje -Da. I negovite posledstviq mogat da sa mnogo po-tragi4ni za daden potrebitel. Drug e vaprosa, 4e obiknoveno horata, koito polzvat linux (opredeleno ne takiva kato teb) imat po-dobri poznaniq ot sredniq potrebitel polzvasht windows.

+ tova poslednata godina ako znaesh kolko linux bazirani servera bqha probiti (i to na golemi korporacii kato lycos naprimer) nadali shteshe da govorish taka.

I nedei mi razpravq kolko leko varvqt linuxite... pusni 1 xandros i se kefi na skorost. Za bugove nqma da govorq, zashtoto tova, koeto si slojil za avatar hi4 ne otstupva na Xp-to v toq pokazatel.

A DX10 kato ne znaesh kvo e ne se obajdai, shtoto nqkoi ot neshtata v toq standart nqmat pulen analog v OGL.

Izobshto hodi pro4eti 2-3 mana izkarai si 4asovnik na desktopa i se radvai kakuv guru si stanal... nedei ni zanimava... nas neprosvetenite, s otvarqshti o4ite slova.

Пич един бъг в Линукс се оправя за някви секунди щото много хора работят по него а в ВИНБОЗ ДУПКА х10 има толкова много пробойни че кртината ще изтича от екрана. А не знам защо в нормалния свят!!!(НЕ говорим за нашата пропаднала страница!!!) използват предимно ЛИНУКЦ за сервъри а не ВИНДОВС 2007 ДУПКИ за лесен достъп не всеки до ващия сървър. И да не ти говоря че вървят леко?

Кое е леко АЕРО на ДЪЛГИЯ РОГ/Писта дето иска 900!!! Рам от раз или пълно 3Д Ефекти дето искат само 256 и само 64 видео и хвърчат!!!!(Мандрива уан 2007). Ползвате го глупавиатя ВИНБОЗ щото е бзплатен да ва видя ако ви поиискат реалната цена хахахахахаххахахахахаа и после за Офиса хахахахаха

Link to comment
Share on other sites

Намират се :)

Знам ,че се намират,но предпочитам да инвестирам 1000 лв в по-добър автомобил отколкото за видео карта която няма да е актуална след 1 година :)

 

@wlado е пък ти с тия 300 поста само 4-5 ти се разчитат.Започни да пишеш малко по-разбрано.Сега ти прочетох смехориите 3 пъти докато разбера какво имаш в предвид.Пак започваш някъкви безмислени флеймове.

 

@Botev1912 не ти трябва Виста .....а базука ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Знам ,че се намират,но предпочитам да инвестирам 1000 лв в по-добър автомобил отколкото за видео карта която няма да е актуална след 1 година :)

 

@wlado е пък ти с тия 300 поста само 4-5 ти се разчитат.Започни да пишеш малко по-разбрано.Сега ти прочетох смехориите 3 пъти докато разбера какво имаш в предвид.Пак започваш някъкви безмислени флеймове.

 

@Botev1912 не ти трябва Виста .....а базука ! :lol:

Е пък чак 1000лв на мен ми дойде под 600лв.След месец-два ще е на по нормална цена.

Иначе за Windows провери в Newegg има XP home+coupon за Виста който след това доплащаш 40$ и получаваш Виста-89$

Мисля, че Pro-то е с безплатен ъпгрейд

Link to comment
Share on other sites

wlado, ideq si nqmash kolko si zabluden. Izobshto nqmam namerinie da sporq s teb.

Правилно го каза. wlado се вижда, че се пени много като говори анти-Windows и pro-Линукс, което силно ми навява спомена за безсмислените военни спорове за двете "осес" :bgrin: , в които никой не излиза победител, а всеки си мисли, че е такъв. Ще се пени още малко и като види, че той продължава да си ползва lаinux, а другите Windows, без да мрънкат кое колко тежко било, ще спре.

wlado, думите ти и 'доводите' ти пък най-малко биха ме накарали да ползвам линукс някога. Едно такова мнение като твоите биха събудили най-малко някакво съмнение в най-незнаещите за това кой им дава съвети, а за един по-дългогодишен потребител, дори и нищо не знаещ от линукс, още по-малко ще му повлияеш. А ти че продължаваш да упорстваш с твоята вяра на някакъв твой приятел-програмист с тия прословути 900 MB, просто става смешно вече. Вземи поразучи поне отмалко тва и онва преди да ръсиш умствените си запаси тук. Без да се обиждаш :) .

Аз също не смятам да споря по тоя въпрос.

 

Е пък чак 1000лв на мен ми дойде под 600лв.След месец-два ще е на по нормална цена.

еМИ ако съм играч и съм милионер, защо да не дам и $1000 за една видеокарта.. Но аз съм си избрал да съм с евтина, която ми върши работа, ще я сменя едва когато сменя и Windows.

Link to comment
Share on other sites

Ами според мен и линукс си има бъдеще ! Има малко истина в тези "флеймове" и колкото виндолса да е по-добър в определени области , пак има много бъгове ! За пример давам ХР ... при него още има много гадни и критични грешки , който не са оправени , а невиждам разработчиците да пускат кръпки и да мислят за него ! При виста е лесно , особенно ако имаш мощен компютър и да не се тревожеш от тежестта на ОС-а върху паметта ! :)

Link to comment
Share on other sites

Tova ne e vqrno... mese4no(ponqkoga dori na den po nqkolko) se pravqt krupki. Drug e vaprosa kolko ot tqh sa kriti4ni, zasqgat li to4no tvoq hardware i koi vsashnost si gi slaga. No tuk nikoi nqma za cel da pravi flame... celta e da se govori za directx 10... tuk dori vista ne se obsujda v detaili... za tova si ima druga tema.

Link to comment
Share on other sites

Ми купете си по хубави щайги и си сложете Виста и да видим няма ли да е хубава.Просто хората из чужбината си имат пари и на тях едва ли им прави чак толкова голямо впечатление, а Бай-Ганьо иска Виста да сложи ама ся, че трябвало пари да се дават веднага той се чувства ограбен, ощетен и почва да плюе без да е пробвал или да знае.Просто технологите си напредват, не може софтуера да напредва, а хардуера да си седи на същото ниво!

Колкото до @wlado си личи,че от оня ден има лайнукс що'т неговия приятел го просветил,че в него няма вируси, с него разцъкват всички хакери.И той @wladko през ден си пише по форумите "как да компилирам", "Уффф за к'во не ми тръгва "ДЖИТИАЙКАТА".

Link to comment
Share on other sites

Напълно си прав ! Единствените , които ще са на зор ще са "gamers" и все пак не само те искат да видят нещо ново в игрите ! А , и за ХР си прав , но проблема е там , че няма да може да постигне ефекта , който ще се постига с виста ! И на опенгл ще му резнат кабела доколкото разбрах от някой форуми ! :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Напълно си прав ! Единствените , които ще са на зор ще са "gamers" и все пак не само те искат да видят нещо ново в игрите ! А , и за ХР си прав , но проблема е там , че няма да може да постигне ефекта , който ще се постига с виста ! И на опенгл ще му резнат кабела доколкото разбрах от някой форуми ! :unsure:

Ами "геймърс" така или иначе хвърлят най-много пари за машините, така, че са свикнали да си плащат :D

Link to comment
Share on other sites

Еми разбрах от няколко места , че за в бъдеще МС ще искат да наложат директа пред опенгл и тогава щало да е невъзможно да се използва опенгл ... малко фантастично и все пак очаквам всичко ! :)

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че ще OpenGL ще работи в пълната си красота под Vista!

 

Вервайте ми, щото ме мързи да обяснявам!

 

 

Вижте някой от заглавията , които ще поддържат директ-а !

NVNews

Прочетох нещо гадно !

Direct X 10 will be Vista only
Windows XP can't handle it

И все пак !

 So anyone who plans to buy Direct X 10 hardware and plans to use its full potential will have to buy Vista as well.

The current driver model on the Windows XP is the limitation. One of the key points of Direct X 10 is to be the ability to have more independent objects and the current driver model on Windows XP simply won't be able to deal with it.

Direct X 10 hardware will of course run Direct X 9 games and it is also supposed to do so fast.

Това ще е гадно !

 

Абе... да не би да обвиниш, че Porsche са гадняри, че ти се возиш на трабантче и то не може да вдига 330 km/h?

 

Да си чувал вица за бърдака, който не вървал, какво посъветвал експерта собственика? Ами да смени курвите!

Със стари курви, нов бърдак не се прави!

Link to comment
Share on other sites

Абе човек аз ти казвам кво съм чел !

Не държа на никви такива тези , а и няма с какво да ги подкрепя даже и да държах !

Просто няма да бъда учуден ако след време това се случи ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Aми те Microsoft отдавна са наложили DirectX пред OpenGL под Windows. Обаче DirectX е само за Windows и само за Windows ще си остане, Windows не е единствената операционна система.

 

Освен това OpenGL винаги ще се поддържа от производителите на hardware чрез ICD драйвери. Това което правят Microsoft e, че те самите не поддържат последната версия на OpenGL, защото нямат сметка.

 

Друга разлика между OpenGL и DirectX е, че второто е измислено за игри и мултимедия, а OpenGL е доста по-добър (поне до сега) за CAD приложения. Трудно ми е да си представя, че скоро ще има версия на AutoCAD ползваща DirectX.

 

... и т.н. алабала...

 

...успешна Нова Година! И по-малко нерви при инсталирането на Vista!

 

:devil

Link to comment
Share on other sites

<Офф топик>

Аз съм про-Виндоус ориентиран и съм съгласен, че ако ти се иска шаренийка, виндоус му е майката :) Пък вече ако искаш работка да свършиш малко по-сериозна, може и да се замислиш дали да не сложиш Линукс, но пък не е задължитено. Ползвам си "бозицата" от верси 3.11 и си ми е залегнала в сърцето с нейните прозорчета. Само ме е яд, че нямам DVD±R че да го продвам и аз на моята машинка :). Някак си тайно се надявам на Celeron 2,2 GHz с 512 DDR и ATI RADEON 9550 128 MB да тръгне :) Ама дали ще ми върже - един Господ, стари баби и Бил Гейтс знаят ;)

</Офф топик>

<Он топик>

DX10 ще е нещо, което определено ще си заслужава. Съгласен съм с Zingam относно употребата на ДХ и Опен-а. Просто хич не ми е приятно да гледам много шарений по един чертеж, особено ако е ел инсталация на много етажна сграда :).

</Он топик>

Link to comment
Share on other sites

<Офф топик>

Аз съм про-Виндоус ориентиран и съм съгласен, че ако ти се иска шаренийка, виндоус му е майката :)

Що си мислиш че не те бия с "шаренийка" ;)

Просто тествай това лаив цд

ftp://ftp.ale.org/pub/mirrors/mandrake/of...iso/2007.0/One/

mandriva-one-2007-gnome5.iso

и тогава пак ще говорим :)

Link to comment
Share on other sites

ухх... тсссс.... Гном... Ubuntu съм ползвал на гном... някак си КДЕ ми се струваше по-лесно за употреба обаче :rolleyes:

щом казваш

тогава тегли диска кде8

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...