Jump to content
BulForum.com

Петиция


benita_

Recommended Posts

Аз мисля , че се изтрепват достатъчно хора всеки ден с войни , глад , трудови затвори и тем подобни .
И все пак земята е на ръба на пренаселването. Тогава уличните кучета ще са ти най-малката грижа :)
Dont kill animals, kill people!

Подкрепям и тази инициатива, по следните причини:

* Животните не избиват за удоволствие

* Животните не убиват заради петрол

* Животните не създават трудови затвори

* Животните не унищожават природата

* Животните не са способни на подлости

* Животните не подлагат други живи същества на геноцид

* Животните не правят атомни бомби

* Животните не са изобретили нито едно оръжие за масово унищожаване

* Животните не изменят гена на нито едно живо същество

* Животните не са способни да поставят материалните ценности над живота като цяло

* Животните не разхищават земните ресурси за безполезни удоволствия

 

Ако се замисля - бих се сетил за още много причини. Земята ще е доста по-добро, по-красиво, по-приятно място без хората...

Охапаняци...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply
@Raptor, @DrEvil Respect ;)

И аз така смятам.

А вие от къде разбрахте, че горят живи кучета? И от къде разбрахте за "нехуманното" отношение? Нехуманно, защото не са human :blink: , a кучета.

Това, че кучетата които е родило твоето са в според теб добри ръце е супер, ама покраи нас има парк и през 2-3 месеца засичам някой чичка с колелцето кара, кара, спре се, хвърли от торбата някой пес в градинката и хайде пак на колелото. :angry:

Проблема е в хората, решението пак в тях.

 

Именно!

 

Хуманното отношение (би трябвало да) се проявява от хора. "Хуманно отношение" не означава, че е насочено към хора, а че се оказва от хора. Това уж е наша черта.

 

И покрай нас има парк, има и от време на време някое малко куче, а от време на време някой и го прибира като любимец. Останалите - или ги смачква кола, или ги пребиват на "шега" с камъни дечурлигата, или ги наритват до смърт "зрелите, загрижени гпаждани". А, може и да се мерне някоя общинска кола на няколко месеца...

 

Проблемът е, че в такава ситуация дори да искаш да помогнеш, но нямаш възможност да прибереш животното, няма към кого да се обърнеш. Няма телефон, на който като позвъниш, ще се яви държавен служител и ще се погрижи за кучето.

 

Разбира се, че не съм видяла на място как горят живи кучета. Информацията е от човека, който ме уведоми за петицията. Много ще се радвам, ако не се окаже истина, но неспазването на законите за бездомни кучета и съдбата им след прибиране - т.е. смърт - не се случва за първи път. Последното, най-раздухано оплакване беше в "Господари на ефира", ако не се лъжа, преди години за неспазването на сроковете за приютяване и умъртвяване. Колко хора проплакаха от умъртвеното им избягало или загубило се куче. Преди срока от една седмица.

 

А за жестокото отношение...съм виждала състоянието на кучета в приют, и как полицаи гонят четирикраки с ритници по улиците. Не в убийството е решението.

Link to comment
Share on other sites

Едит: По отношение на "фъшкиите" - това също си има решение, най-сполучливото всеки е виждал по филмите. Но първо трябва да се въведе! А с въвеждането му да се поставят и съответните контейнери и да се пуснат в продажба подходящи и лесно рециклирарищи се опаковки. Въвеждането на решение и закон не изисква единствено от пряко засегнатите, но и от законосъздателите. Изисква постоянство и от двете страни и проверки от едната!

 

Това ще е последното нещо което ще стане в тази държава, малко преди човек да стъпи на Слънцето! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

И аз не вярвам да горят животни живи. Няма чак такива изроди. А сигурно ли е, че ако се съберат въпросните 1000 подписа ще стане нещо?

 

според мен и 100000000000 подписа да съберат пак няма да стане нещо ;) преди време пак имаше такива подписки да не се умъртвявали кучетата но нищо не стана затова невярвам и сега да стане нещо ;)

Link to comment
Share on other sites

(заместете куче с човек и може би ще го видите под друг ъгъл).

 

Добре, ако разместим куче и човек се получава следния извод :

 

Има куче, има проблем. Няма куче - няма проблем. :)

 

Лично за мен като се реши проблема с бездомните и гладни хора - чак тогава нещо такова ще придобие смисъл. За сега за мен проблема е решен, преди имаше глутница кучета която не ме оставяше да спя понеже по цяла нощ лаеше под прозореца ми, сега за 2 месеца съм видял едно бездомно куче. Преди имаше нахапани съседи, сега няма. А как да се реши въпроса с фъшкиите на бездомните кучета ? Сигурно аз трябва да вървя след тях с лопатката и торбичката, или ти ще тръгнеш ?А искаш ли да те заведа при двама братя, които като малки са се стреснали от някое невинно бездомно кученце и още заекват ? А ако това бяха твоите деца и след това трябваше да ги водиш по доктори, логопеди и къде ли още не кое щеше да е хуманно и кое - не ?

Link to comment
Share on other sites

Добре, ако разместим куче и човек се получава следния извод :

 

Има куче, има проблем. Няма куче - няма проблем. :)

 

Лично за мен като се реши проблема с бездомните и гладни хора - чак тогава нещо такова ще придобие смисъл. За сега за мен проблема е решен, преди имаше глутница кучета която не ме оставяше да спя понеже по цяла нощ лаеше под прозореца ми, сега за 2 месеца съм видял едно бездомно куче. Преди имаше нахапани съседи, сега няма. А как да се реши въпроса с фъшкиите на бездомните кучета ? Сигурно аз трябва да вървя след тях с лопатката и торбичката, или ти ще тръгнеш ?А искаш ли да те заведа при двама братя, които като малки са се стреснали от някое невинно бездомно кученце и още заекват ? А ако това бяха твоите деца и след това трябваше да ги водиш по доктори, логопеди и къде ли още не кое щеше да е хуманно и кое - не ?

 

 

 

Словесните игри няма да решат проблема. Както и вечното "оправдание" първо да се подобри положението на бездомните и гладни хора, а чак след това - на животните. Тъй като сподели личното си мнение, нека те последвам: аз лично смятам, че решаването на тези проблеми може да стане единствено едновремено. Не знам какви са твоите и на другите наблюденията, но съм забелязала озлобление на хората към кучетата. Майки виждат бездомни кучета и естествено се страхуват за децата си, затова ги наплашват, че кучетата хапят, имат болести и т.н. Децата се чувстват заплашени и се страхуват, не само от бездомните, но и от домашните кучета. Порастват и с осъзнаването на превъзходството си, този страх се превръща в жестокост. Логично е, решаването на проблема с бездомните кучета да се изразява в отстраняването им от улицата, а не изстребването им! Това споменах няколко пъти, както и начините, по които би могло и трябвало да стане. Затова, ако такъв един хуманен проект се извърши, завърши и поддържа, няма да има нужда никой да върви с лопатка след "фъшкиите" на животните. Тези животни няма да са повече бездомни и няма да са на улицата. Не може да оправдаваш смъртта на хиляди - или може би повече, не знам - животни с твърдението, че първо трябва да се оправят хората. Приютите за бездомни хора се радват на обществена подкрепа и наистина последната година бездомните хора, поне в Пловдив, намаляха.

 

Както за теб проблемът е решен с изчезването на кучетата от улиците, така и за мен проблемът е решен с изчезването на хората? И ако един ден някой излезне с петиция, в която се изисква обществено отношение срещу нехуманно третиране на хората в приюти, аз ще си кажа: те не са по улицата, вече не ме преследват и крадат, вече не ги виждам, те са решен проблем?

 

Важно е не само дали проблемът е решен, но най-вече как е станало това.

Link to comment
Share on other sites

Да ама хората не са кучета, и кучетата не са хора :) Аз не мразя животните, просто мисля логично. Не е логично да живееш в България и да вярваш, че каквото и да е друго средство освен избиването ще работи. И какво, ще идват хора, ще ги взимат, после ще ги пускат на улицата защото не им се гледа или по някоя друга от хилядите възможни причини и пак се връщаме в изходна позиция. Може би би работило там, където снимат филмите, които спомена. Майките естествено че ще се притесняват за децата си и ще се страхуват от кучетата. Пък и кучетата хапят и имат болести, разнасят и разни доста неприятни буби. Никой не може да ме убеди, че ако се спре умъртвяването абсолютно всички животни ще си намерят стопанин. Ако 10% си намерят пак ще е добре. Там където снимат филмите ако не се намери стопанин до определено време, което не е чак толкова дълго животинките пак отиват в кучешкия рай. Така че вместо да правиш подписка за нещо, което би работило на няколко хиляди километра на запад - основете си благотворителна организация, съберете пари, намерете доброволци, отворете си частен приют и се погрижете за кучетата. Обиконвено ако наистина искаш да постигнеш нещо така се прави, а не с безпредметни подписки, които ще стигнат точно до глухото ухо на който трябва.

 

Чета текста на петицията и не намирам никъде предложение или алтернативно решение. Само че не било хуманно и разни други празни приказки. Значи да затворим изолатора, пък после шъ му мислим ?

Ако мъчат животните и ги горят живи - срещу това съм твърдо против.

Link to comment
Share on other sites

мислех да пиша някакъв дълъг post .. и да се аргументирам супер подробно ... защитавайки мнението си по темата.. ама цял ден съм във някакв филм и изобщо не знам за какво става въпрос :)

 

Sorry :)

 

а.. сетих се... трябва просто да почакаме малко защото според календара на Маите.. след като и последния цикъл от спиралата бъде завършен.. няма да има проблеми тъй като съзнанието на човека ще еволюира на ново ниво.. и съответно това ще един от многото проблеми който ще бъдат решени... тъй като на този етап.. някак си не става работата :) - явно.

 

Едит: за да не ми се разсърди автора на темата.. застъпвам се за петицията.. :)

Link to comment
Share on other sites

Абе хора, замисляли ли сте се, за нахапванията и всичкото ви циврене... дали проблема не е във вашия телевизор?!

Мен до сега, за 25 години, защо НИТО ВЕДНЪЖ не ме е нападало улично куче, защо не съм бил хапан от куче?!

Link to comment
Share on other sites

Абе хора, замисляли ли сте се, за нахапванията и всичкото ви циврене... дали проблема не е във вашия телевизор?!

Мен до сега, за 25 години, защо НИТО ВЕДНЪЖ не ме е нападало улично куче, защо не съм бил хапан от куче?!

Всеки с късмета си . Аз съм на 18 и като бях на 5 години някаде ме гонеше куче улично и бях много уплашен около 1 месец не говорех , а след това 2 години съм заеквах докато ненамерихме една циганка зад Папараци , която ми ля куршум и ако искайте вярвайте помогна . Отделно като пораснах 2 пати са ме гонили , но едния се скрих във входа другия кучето беше малко и го сритах .

ЕДИТ: DrEvil и stefan подкрепям ви напълно . По-добре предварително да се вземат мерки отколкото след като бъдта нахапани деца да се търси решение . Лятото имаше нахапано дете и жена от глутница кучета но в момента не ми се търси да подкрепа с факти .

Link to comment
Share on other sites

Абе хора, замисляли ли сте се, за нахапванията и всичкото ви циврене... дали проблема не е във вашия телевизор?!

Мен до сега, за 25 години, защо НИТО ВЕДНЪЖ не ме е нападало улично куче, защо не съм бил хапан от куче?!

 

Може би най-глупавия пост, който си пускал в тоя форум...

 

Ако живееш примерно на Руски шансът да срещнеш дори подобно псе е примерно 1%, камо ли да те ухапе. Как може така по детски глуповато да разсъждаваш ти се чудя. Ти единствен ли си? Еталон? Unique item?

 

Дай аз да ти поразкажа малко тогава, но за София (тогава живеех още там, но проблема с кучетата е идентичен, макар и с много по-големи размери)

 

1. Възрастна жена от блока ни бе атакувана посред бял ден сред зима току до входа от ОРГАНИЗИРАНА глутница помияри, които нападат като вълци. Прегризаха й сухожилията на глезените, за да я свалят на земята, след това и отхапаха половината прасец и само случаен минувач успя да предотврати фаталната захапка за шията. На какво й приличаха ръцете докато се е бранела няма да казвам... На какво пиличаше колата докато я закараме до болницата пак няма да казвам - едва оживя.

 

2. Собствената ми майка загуби парче от прасеца си по същия начин, слава богу като по-млада и подвижна успя да избяга преди да се съберат помиярите.

 

3. Младо момиче бе тотално обезобразено след като лицето му бе зверски изпохапано в опити да се стигне до шията...

 

Стотици още случаи само в тогавашния ми квартал Младост. Да не говоря за останалите квартали от покрайнините на София. Затова се поде кампания срещу псетата тогава, защото стана нетърпимо. И се появи една курва Бардо, размяка се и съсипа износа ни на вино.

 

Проблема с отвратителните псета не е от вчера и не е едностранен. Факт е обаче че са ПРЕКАЛЕНО много и е нужна регулация на популацията - както се прави с всеки един вид (вчера по Animal Planet гледах как природолюбивите американци в тая връзка изтребиха много хиляди полски мишки - те не заслужават ли живот?). Тъй като нямаме пари като богатите държави да даваме за приюти, кастрация и лечение - докато не ги добием ще регулираме по неприятния начин. Какво му е лошото? Кое е нередното? Как да постъпим иначе? Да ги оствим да се множат по-бързо от циганите и после да правим хайки като вземат да разкъсват деца?

 

За разлика от повечето тук аз съм и ловец - този вид кучета в нашата сфера се нарича "плевелен дивеч". Отстрела е разрешен целогодишно. Именно защото са ПРЕКАЛЕНО много и нанасят тежки щети на дивеча, който в някои случаи е и на изчезване - разкъсват малки, разрушават гнезда и леговища и т.н. и т.н. Имам 4-5 кучета, но доста съм и отстрелял - и не съжалявам, защото знам че е правилно.

 

Оттам нататък тъй като и от двете страни само джафкане има ха дайте едно СМИСЛЕНО предложение как без никакви средства и възможности да се регулира хуманно (?!?!?) проблема с уличните псета. Защото досега никой не го е открил и защото решението е само едно - това дето на вас "големите любители" на животни с по една бройка примерно, не ви харесва.

 

EDIT: Тези "мили кученца", които си мислите че се изтребват нямат нищо общо с домашните ви любимци - това са ДИВИ ЖИВОТНИ, гладни и озверели, които за храна са готови на всичко (разбира се като всяко същество), бранят територии и живеят на принципа "разкъсвам, за да не ме разкъсат"

Link to comment
Share on other sites

Абе хора, замисляли ли сте се, за нахапванията и всичкото ви циврене... дали проблема не е във вашия телевизор?!

Мен до сега, за 25 години, защо НИТО ВЕДНЪЖ не ме е нападало улично куче, защо не съм бил хапан от куче?!

Мда... явно не знаете как да се държите със съществата :)

 

В моя случай... като бях на 5-6 някъде имахме едно куче около блока и аз веднъж реших да го проследя.. да видя къде се крие примерно :) Ходех след него.. ходех... и в крайна сметка на него явно му писна да му досаждам и ме ухапа по крачола..

 

ако беше ме ухапало по-брутално, щеше да го застрелят сигурно .. пък в крайна сметка, виновен съм си само аз.

 

Втория случай.. малко по-брутален в смисъл че бях към 10-11 клас и реших някак си да заобиколя над ВМИ-то.. там по пътеките.. но нещеш ли.. глутница кучета който започнаха да ръмжат :devil

 

Съответно веднага се обърнах и тръгнах в обратната посока.. без да тичам тъй като ... кой знае какво ще си помисля.. едно от кучетата тръгна след мен и ме следваше ръмжейки известно време.. явно за да се увери че съм достатъчно далече (може би от малките сладки кученца..) кой знае :P

 

В крайна сметка всичко завърши благополучно. Не забравяйте че кучетата не са човеци и не можете да очаквате че ще ви разбират по същия начин... трябва си специално отношение.

 

Бас държа че няма куче което ще си изхаби и без това малкото енергия останала му на улицата за да напада случайни деца... на базата на личния ми опит .. сигурен съм че са били провокирани по някакъв начин.

 

Извода е .. според мен родителите трябва хубавичко да обяснят на децата си че бездомните кучета не са плюшени играчки.. за гушкане :love .. за да няма проблеми ;)

Link to comment
Share on other sites

Веднага мога да ти кажа,че има улични кучета,които нападат без да си ги погледнал дори. ;) Въпреки че обичам животните съм против тази петиция,тъй като не предлагат алтернативно решение на проблема.Просто помня много добре времената,в които кучетата бяха на глутници по улиците и си беше наистина страшно.Щото аз мога и да избягам,но някое малко дете или възрастен човек няма да може и тогава ще четем по вестниците за зверски нахапани хора.Поне за момент забравете за популисткото мислене,защото и вас може да ви нападне куче,а не е никак приятно.

Link to comment
Share on other sites

Докато има хора. които се чудят какво да ядат с по 2-3 висши образования. а пенсионерите живеят на ръба на мизерията, смятам, че някои хора трябва да обуздаят "хуманните" си пориви, или поне д аги пренасочат. Аз също ОБОЖАВАМ животните, но си гледам моето! Не смея да го заплодя даже, тъй като не съм сигурен, че ще успея да ги раздам, а и не искам да ги давам на кого да е. Боже мой, тя била раздала 12 кучнеца. Аз НЕ познавам толкова хора, на които бих поверил грижите за животно. Знаеш ли къде е проблема? В ТЕБ и тези като ТЕБ. Вместо да си го кастрираш(което впрочем намалява риска от доста болести и удължава живота) ти вадиш още 12 от него. Решението ли? Ами, вместо да раздадеш 12 кученца, тези семейства можеха да си вземат кученце от улицата и така да намалее популацията, сещаш се нали? Стига сте мрънкали. Хората преди животните. Ако ухапят детето ми ще ги изчистя просто.

 

ПРЕДЛАГАМ ПЕТИЦИЯ ЗА ПО-ХУМАННО ОТНОШЕНИЕ КЪМ МУХИТЕ!!! НЕКА ГИ ПРИСПИВАМЕ!!!

Link to comment
Share on other sites

Не ми се чете цялата тема, но не мислите ли, че изпадате в крайности?

 

Ако видя някое куче да напада детето ми сигурно и с голи ръце бих могла да го разкъсам.

Ако видя някой да изгаря някое куче живо-ами сигурно и към него ще подходя по този начин.

 

Но наистина си мисля, че стопаните на животните трябва да са малко по-отоговорни. Преди около два месеца такова сладурче приютих... Само като си помисля, че е било захвърлено на улицата от стопаните си и напрово побеснявам!

Link to comment
Share on other sites

УЖАС !!!

 

Дано НИКОИ не се отзове на такава "молба"... да спасяват такава напаст ! УЖАС !

 

Като обичате животни си ги гледайте у вас.Не вярвам да има свестен човек,който би се "зарадвал" ако го нападнат кучета,просто 'щото някакви "природозащитници" решили,че животните им са скъпи... no comment.

 

Аз също съм имал куче ( като малък ) и други разни животни,обожавам да си играя с котки,но това не значи,че мразя животните.Мразя тези,които са заплаха за мен - т.е. бездомните кучета в случая.

 

КАкто някои каза :

някои хора трябва да обуздаят "хуманните" си пориви

 

Като имате желание - все още има кучета из улиците,ходете ги гонете и ги хранете и т.н.

 

Аз предпочитам парите от данъците да отиват в унищожение на дадена пречка за нормалното съществуване ( няма значение дали примерно е боклук,кучета,животни носещи болести,болни птици и т.н. ) от колкото да се правят опити за заобикаляне на проблема.

 

Може би "природозащитниците" не са виждали как в някои покраинини ( често където има дивеч ) как глутница озверели кучета се движат и действат като вълци... Че трябва да организират хайки,за да ги изтребят. Може би искате да приютите едно такова "мило" вълче,че да ви изяде покъщнината ли ? screwy.gif

 

Имаше един лаф по този повод : Някакъв го ухапало куче и се оплакал на кмета. И кмета казал : ами добре,ще ги кастрираме...

Човека казал : е да,ама те ни хапят,не ни еб@т...

 

 

А иначе инициаторите на този "проект" да не би да учат нещо подобно ? Че май само на някои подобни хора би им хрумнало такива "хуманни" идеи за разни глупости...

 

Общо взето :

 

screwy.gif

Link to comment
Share on other sites

Може би най-глупавия пост, който си пускал в тоя форум...

 

Ако живееш примерно на Руски шансът да срещнеш дори подобно псе е примерно 1%, камо ли да те ухапе. Как може така по детски глуповато да разсъждаваш ти се чудя. Ти единствен ли си? Еталон? Unique item?

 

Дай аз да ти поразкажа малко тогава, но за София (тогава живеех още там, но проблема с кучетата е идентичен, макар и с много по-големи размери)

 

Стотици още случаи само в тогавашния ми квартал Младост. Да не говоря за останалите квартали от покрайнините на София. Затова се поде кампания срещу псетата тогава, защото стана нетърпимо. И се появи една курва Бардо, размяка се и съсипа износа ни на вино.

 

Проблема с отвратителните псета не е от вчера и не е едностранен. Факт е обаче че са ПРЕКАЛЕНО много и е нужна регулация на популацията - както се прави с всеки един вид (вчера по Animal Planet гледах как природолюбивите американци в тая връзка изтребиха много хиляди полски мишки - те не заслужават ли живот?). Тъй като нямаме пари като богатите държави да даваме за приюти, кастрация и лечение - докато не ги добием ще регулираме по неприятния начин. Какво му е лошото? Кое е нередното? Как да постъпим иначе? Да ги оствим да се множат по-бързо от циганите и после да правим хайки като вземат да разкъсват деца?

Жалко, че с възрастта при теб не е намаляла тийнейджърската агресия. Странна, пуберско-агресивна реакция за човек с малко повече жизнен опит.

Споменаваш къде живея? В Пловдив живеех в Тракия, където разбира се няма улични кучета :D . За последните 3 години не мога да се похваля, че съм ползвал често градски транспорт, с пояснение за незацепващите - обичам да вървя пеша. Да, това намалява риска от срещи с улични кучета, прав си. (между другото геймърския ти жаргон е много cool)

В София, която спомена, и в която живея в момента, първия си период живях в Студентски Град, където е пълно с улични кучета. Сега живея в "Стрелбище" (може и да се води "Хиподрума", не съм сигурен) срещу центъра по хигиена, където ако си бил ще знаеш, че уличните кучета са наистина много. Продължавам да не съм хапан от улично куче. Коригирам по-горната си реплика - хапали са ме кучета, като и двата случая бяха за забавление на стопаните им (ще пропусна да споделя какво последва), както и разбира се моите, на игра.

И все пак държа да добавя, понеже изглежда не съм разбран правилно - 'за' съм за регулация и намаляване на популацията на уличните кучета, но нека все пак да не е свързано с жестокости. Нека бюджетните пари бъдат усвоявани правилно.

Проблема с нахапаните от кучета обикновено е погрешното им поведение в такава ситуация, което в 90% от слуачите е грешка на родителите им и на самите тях. ("яж си супата или ще те дам на кучетата" - всяване на страх например)

Link to comment
Share on other sites

много приятно ми става на прясно измитатият автомобил да открия котешки следи по цялата кола и най вече на предния джам, капака на двигателя, където сигурно някоя писана се е топлила...направо да и извия мяукащия врат!

Link to comment
Share on other sites

Уви, за пореден път икономическите интереси в гр. Пловдив надделяха над здравия разум. Дори когато се касае за живота на беззащитните и бездомните, общинската администрация показа, че всичко човешко ни е чуждо. Че общочовешкият морал и етика не виреят под тепетата а европейските норми на поведение са смехотворни препоръки за наивници.

 

 

Жалко,че толкова тежки думи не се употребяват примерно за състоянието на държавата или към политиците или към някои,който заслужава,а към тези,които се грижат за благото на този град !

 

Нима някои иска да станем като София ? Пълно с глутници кучета и да не може човек да се разхожда спокойно под страха да не бъде нападнат.

 

 

За какви жестокости говорите ? Нима всичките примери за нападение или проявяване на агресивно поведение от уличните животни не е достатъчно ? Или за някои хора доброто отношение към животните е по-важно от колкото отношението към хората ?!? :confused

 

Срамота !

Link to comment
Share on other sites

Честно казано направо не мога да повярвам на очите си!

 

Има проблем и трябва да се реши. Това е съвсем нормално и логично.

 

Ненормалното тук е решението, което се използва, за да реши проблемът.

 

Спирайки да убиват животните по жесток начин няма да спрат да се грижат за спокойствието на обществото.

Методите са за смяна, не решението.

 

Преди имах Каракачанска овчарка. Казваше се Макс. Когато стана на около година нещо превъртя и стана много злобен. За да не вреди на никого живееше в едно специално оградено място. Веднъж така беше захапал дядо ми, че му беше разпрал цялата вена на ръката. Спомням си как се прибрах и брат ми ме посрещна с думите, че се е наложило да убият Макс. Не мога да ви опиша какво изпитах в този момент, защото го бях отгледала от една педя паленце, но бях убедена, че това е правилното решение. После се оказа, че брат ми се е пошегувал с мен. Както и да е. Пиша за тази история, защото не можем да си позволим да оставим проблема без решение, но в същото време трябва да се отнесем към него присърце. Нужно ли е да бъдем такива зверове към животните? От къде идва тази злоба не мога да разбера? взимате си домашни любимци за играчки, захвърляте малките им на улицата, където обикновено децата изливат злобата си върху тях, а после ги убивате по най-бруталния начин. Даже и най-големите изверги от хората получават по-хуманно отношение.

Нещо е сбъркано в нашето общество и наистина не мога да си обясня по никакъв начин тази агресия...

Link to comment
Share on other sites

УЖАС !!!

Аз предпочитам парите от данъците да отиват в унищожение на дадена пречка за нормалното съществуване ( няма значение дали примерно е боклук,кучета,животни носещи болести,болни птици и т.н. ) от колкото да се правят опити за заобикаляне на проблема.

Виж ся, много просто ще го кажа. Парите от твойте данъци са отишли за да им купят инжекции за приспиване (примерно), ама те за да напълнят гушите не купуват инжекции, ами ги горят в огъня. Е ся тва не те ли кара да се ядосаш, да го е*а? Поне прецакан не се ли чустваш, ако не ти е жал за пумиярите, които се пекат живи вместо да си заспят?

Link to comment
Share on other sites

Жалко, че с възрастта при теб не е намаляла тийнейджърската агресия. Странна, пуберско-агресивна реакция за човек с малко повече жизнен опит.

 

Хайде сега пък и ти :D ...

 

Никаква агресия няма мой човек, но признай си че написа нещо "щураво"... Ако виждаш агресия в отговора ми, вервай ми не съм влагал такава...

"пуберско-агресивна реакция" - този термин от SA Dictionary ли го изкара? :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...