Jump to content
BulForum.com

Bulsat или ITV


CyberHill

Recommended Posts

Бати Булсата неска цял ден търси сигнал премига изобщо нищо неможе се гледа а ре кажете ми от кво може да е антената е на 20 етаж вънка само духа????

 

проблема в моя телевизор ли е или на ония сигнала

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

баси вятъра възможно е ама ко да го правя ся трябва да чакам да утихне и утре да видим кво ще,то нали уж добре са я законтрили а,а тп вибраций си има като утихне малко се оправя леко като се засили и аре пак то тва е дразнещо представям си зяла зима кво ще е баси !!!

 

 

някой можели да ми каже защо след бурята половината канали ми ги няма се пише търси сигнал ??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Някой може ли да каже става ли с един приемник да са свъразани два телевизора и ако ДА да даде малко инфо как става номера?

Благодаря преварително

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да каже става ли с един приемник да са свъразани два телевизора и ако ДА да даде малко инфо как става номера?

Благодаря преварително

Недостатъка е че като пуснеш вторият телевизор ще се гледа същото квото гледаш на първият телевизор

Тоест пускаш бтв примерно и на другият гледаш бтв

Link to comment
Share on other sites

както ти казаха вече , гледаш едно и също и на 2та телевизора иначе не е проблем , елементарно е отзад на приемника си има букса за коаксиален кабел , свързваш приемника с другият телевизор и тва е

Link to comment
Share on other sites

това че и двата телевизора ще дават еднои също го знам обаче като сложа коаксиалния кабел и свържа 2-я телевизор нищо не става.пробвах няколко варианата но без успех.затова и потърсих тук помощ - ако някой го е правил да каже как става

Link to comment
Share on other sites

това че и двата телевизора ще дават еднои също го знам обаче като сложа коаксиалния кабел и свържа 2-я телевизор нищо не става.пробвах няколко варианата но без успех.затова и потърсих тук помощ - ако някой го е правил да каже как става

какво използваш за раделяне на сигнала?

Link to comment
Share on other sites

1. Взимаш малко кабел.

2. Зимаш сплитер.

3. Режеш кабела малко преди да е влянал в тв-то.

4. Ръгаш го в единичката на сплитера.

5. От 2та изхода на сплитера пускаш 2 кабела - един към едното тв и един към другото тв.

6. Sit back and relax...

Link to comment
Share on other sites

да ама не става. проблема е там че не може да се подкара първия телевизорас коаксиалния кабел, а само с кабел с евро букса

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

От вчера съм на ITV. Решаващо е качеството на картината на всички канали от пакета, както и възможността да гледам с два конвертора едновременно Астра 19Е заедно с 16E, където е ITV. Булсатком явно е телевизията на непретенциозния българин и "единствения" ХД оператор :lol: Гледам на 1080p

Link to comment
Share on other sites

От вчера съм на ITV. Решаващо е качеството на картината на всички канали от пакета, както и възможността да гледам с два конвертора едновременно Астра 19Е заедно с 16E, където е ITV. Булсатком явно е телевизията на непретенциозния българин и "единствения" ХД оператор :lol: Гледам на 1080p

И защо ИТВ да е за "претенциозните"? Аз съм си претенциозен от към каналите и за това си сложих Булсат. Има канали които гледам, а ИТВ не ги предлагат. Отделно че аз като слагах цифрова за ИТВ трябваше да се платят сумати пари за приемници, а таксата им беше с 3лв повече...

А за качеството много ме съмнява, че с просто око от 2-3 метра разликата между двете ще е ТОЛКОВА забележима колкото е изкарваш...

Link to comment
Share on other sites

Именно! Булсат са точно за хората, които с просто око от 2-3 метра не забелязват разликата в качеството ;) Но факта, че с троен конвертор мога да нацеля двете астри + основната на ИТВ е достатъчно добър аргумент. Още повече, че българскиЯТ ХД оператор не може да предложи нищо повече от това, което вече го има качено на астрите. Когато има български ХД програми, се надявам, че ще бъдат качени без компромис на качеството и от ИТВ. Все пак сателита е мобилно (лесно преместимо) решение за телевизия и не може да се конкурира с кабелната телевизия, разбира се когато кабелните оператори започнат да предлагат свястно качество. Аз си чакам ИТД да почнат да раздават сеттопбоксовете да видим какво ще предложат по оптиката

Link to comment
Share on other sites

Според мен най-добрите са ЕВРОКОМ ( цифровата телевизия) ! НИТО БУЛСАТ, НИТО ITV !!!

 

Мухахахахахахахахаха :punk :lol: :P Пич си!

 

Абе тези от Булсат верно ли нямат EGP?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте имам един проблем който много ми вдига нервите и май е доста често срещано така нареченото от мен Браждене пример за него давам когато са по ярки цветовете (бяло) и звукът е по нисък се чува гадното браждене ... или просто за да го чуеш можеш да спреш звука от приемника и да увелечиш малко повече от телевизора и се чува ..... та този проблем има ли решения да се премахне тва браждене или не ....

 

дано да сте ме разбрали за какво имам предвид

Link to comment
Share on other sites

..... та този проблем има ли решения да се премахне тва браждене или не ....

Въпреки че темата е за сателитките, но и кабелните сеттопбоксове на DCC бръмчат. Май единственото решение ще е HDMI кабел :( ako цифровия приемник има такъв изход. През композитния, компонентния и скарт изхода върху звуковия канал се нанася (по индукция в кабела предполагам) вертикалната развивка на видеосигнала - 25-50 Hz която се чува като много слабо бръмчене. Може би кабел с поотделно екранирани звукови канали също ще свърши работа, но не съм сигурен. За всеки случай пробвах да свържа звука с отделен кабел към активни колони но пак си бръмкаше, та при моя случай смятам че шума си е от от самия цифров приемник.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...