Jump to content
BulForum.com

Софийският боклук в Карловско


cheese

Recommended Posts

Съжалявам че не успях да дойда просто бях на училище през това време :(

 

Истината е че скоро време България ще почне да изнася боклуците си в чужбина за да ги преработват там ;) Още преди 3 години когато се повдигна въпросът в София стана ясно че трябва да се изгради преработваща станция НЯКЪДЕ... Но всички решиха че след като до сега сме карали без да преработваме, така ще си остане и за напред - да ама НЕ... Резултата е че сега цяла България ще трябва да се справя с боклука на Софиянци, които вместо сега да раздават пари на куцо и сакато да им вземе боклука трябваше да ги вложат в преработваща станция... Може би и от тук трябваше да започне проблемът за боклуците - не къде да се извозват, а къде да се построи тази прословута станция ;)

 

Лошо е че повечето от нас нямат време да се явят на протест, защото ги притиска или ученето, или работата, или нещо друго. Всеки го е страх да не загуби това което има, и от този страх не надига очи да види какво се задава...

 

ФАКТ е че колкото и да говорим за момента няма смисъл - трябва да се направи нещо! Но сам човек нищо не може да постигне ;) 2,3,4-ма също нищо не могат да направят... Лошо е и че нещата които си говорим тук най-често си остават само тук...

Link to comment
Share on other sites

chistacha който иска да протестира протестира.. свободното изразяване на социална позиция и негодувание твърде често е несъвместимо със социалните ангажименти и задължения. с други думи като ще правим протести заебаваме училище работа и излизаме на улицата. винаги е било така.

 

а лошото е не че нямаме възможност да протестираме, а че не знаем май срещу какво и кого да протестираме. а тва се основава на едно дълбоко объркване и неяснота относно това кой решава някои неща, у кой е властта, кой дава парите, кой какви цели преследва и кой кого иска да надцака. и не са май най-виновните тея големи страшни и лоши софиянци, които искат да пробутат гадния са боклук на невинните и нищо неподозиращи пловдивчани... ;)

Link to comment
Share on other sites

@mauler дам прав си че като излизаме на протест забравяме за работа училище и такива неща, но напоследък работата ти или училището толкова те притискат че не можеш да ги оставиш на момента и да ги забравиш ;)

 

А иначе софиянци не са толкова големи лоши и страшни както казваш. Просто са несъобразителни и считат че цяла България им е длъжна ;) Но съм и съгласен че бюрокрацията в държавата е толкова кофти, че не можем да се оринтираме пред кого да протестираме и какво да правим когато сме недоволни от нещо

Link to comment
Share on other sites

Фабрика няма никъде в България. В Карлово просто ще го складират. Както и на нашето сметище в Цалапица.

Да сме живи и здрави!

 

Приятелю попороучих аз малко въпроса с боклуците... Април 2007 е пусковия срок на завода преработвател - казаха ми че е в Шишманци но още дооглeждам такива приказки, защото все пак тоя завод е на Търев и компания... От друга страна да не забравяме, че Атанас Търев е 50% собственик на ЕКОГЛОБАЛ...

 

Ако наистина завода /бидейки той в Шишманци или не/ заработи както е насрочено милионите ще дойдат добре за града, а боклука ще се преработва както е по света и... да не забравяме ползите от преработката му

Link to comment
Share on other sites

аз съм пак чул-чул-недочул с двете леви клепнали уши...

 

ама ето още нещо интересно -

 

ЕС ще ни дава пари за екология - голями пари ...

обаче май наште управници ес-лизници са казали, че всяко населено място над 10 хил жителя ще има преработвателни станции, - нещо което няма как да го направим - това е ясно, но пък всички пари дошли за екология ще хлътнат там при това положение.......

Link to comment
Share on other sites

48 млн са си добри пари за тоя боклук. Не виждам къв е проблема след като сметището ни има въпросния капацитет да ги складира. Във весника пишеше каква точно част от тези 48 млн отиват за завода не помна точно ама беше значителна сума. Оделно от тия пари ще се ремонтира бул. България, който е в ебаси трагичното състояние. Част от парите отиват и за укрепване на дигата на Цалапица и строенето на новия надлез за връзка между районите Южен и Северен (тва е на ул. Царевец сегашния затворен прелез). Демек дават ни парите оправяме си инфраструктурата, праим завода, който догодина трябва да влезе в експлоатация и да преработва боклука. Е ако тия пари отидат по предназначение, а не в нечий джоб си мисла че сме на далавера от цялата работа. Ся тва го говора от мойта камбанария де :D Хората от Цалапица тия 200 000 бали мое и малко нанагорно да им дойдат.

Link to comment
Share on other sites

mauler, "неяснотата и объркването" идват само и единствено от липса на желание за информираност!

За което всеки сам си е виновен.

Това първо.

Второ - прословутите 48 милиона държавата така и така си ги дължи. Само дето постави допълнителни условия, за да ни ги отпусна. В ношето село на това му викат изнудване.

Трето - в Шишманци се строи завод, който преработва ПРЯСНА смет. Софийските бали са стари, приятно втасали и желирани. Веднъж "депонирана", сметта си остава така во веки веков. Няма местене.

Четвърто - не се казва какво точно се строи в Шишманци! Далиш е преработвателна инсталация, или ен най-обикновена пещ, ИНСИНЕРАТОР, както е модерно да се казва. Е, ако е пещ, не искам да съм на мястото на жителите на околните села. Всеки, който разбира от химия, ще ви каже веднага, какво се получава, когато заедно горят органика и полиетилен/поливинилхлорид .

 

Важното, обаче, е другаде в тоя случай! И то е, чо нашиат общински съвет, избран от пловдивчани, за да защитава интересите на пловдивчани, просто ни направи на кретени, отрязвайки ни възможността да си кажем мнението като граждани искаме ли или не искаме чужди отпадъци в нашето сметище. КОЕТО, ПАК ПОВТАРЯМ, НЕ Е ЧЕРНА ДУПКА И НЕ МОЖЕМ ДА ГО ПЪЛНИМ БЕЗКРАЙНО! Е, питам аз, трябва ли защото кметът и Областният управител са решили, и защото Общинският съвет е очевидно купен, да си пълним ние нашето сметище с количества, които Пловдив отделя за ДВЕ ГОДИНИ??? И то при положение, че Суходолското сметище има 50 % свободен капацитет ???? Явно не трябва, ама може. Защото суходолци се вдигнаха и си отстояха правата. АЕ на позорната сесия на ОС имаше пет човека накръст, говоря за обикновени граждани. Както се каза на едно друго място, Карловци ни засрамиха. И, помнете ми думата, сега ще си извоюват правата по същия начин и хората от Цалапица. Само дето е възможно да кажат - а сега, драги провдивчани, като не ни защитихте вие, да не ни карат тука чужд боклук, правим като в Суходол, търсете си друго място за вашия. Цалапица не го иска.

И тогава, драги ми Breakneck, може наистина да си го складираме на сто метра от Главната.

Link to comment
Share on other sites

Ще стане мазало големо то вече стана де с тоя боклук ,Цалапица/тва ми е селото/ искат 4-5 млн. от тея пари за канализация и ремонт на главния път и ако не им ги дадат гаранция че няма да пуснат нищо, по-боино настроени селяни аз незнам да има някъде :) .Сега четох че и Кадиево/ сметището е по-близо до тях отколкото до цалапица/ и те искали пари за канализация и като ги знам тая наште как от 47 млн. ше глътнат 40 минимум незнам как ще ги разпределят тея пари ако изобщо някои им даде нещо .Изобщо софииския боклук е точно отражение на ситуацията в бг в момента ,пълна кочина :sick

Link to comment
Share on other sites

А изключитлен удар в десетката на lada 1500-това е самата истина моето село(родното място на майка ми) е Кадиево-преди десетина години сметището то Кадиево се виждаше ееееехееей в далечината а сега е току току до коритото на Въча,Цалапица също е близко,че и Оризаре ако щете-и казам ви хич не си правете илюзии още за тези пари скъпи съграждани знам че за една част от вас парите са много по важни щото боклука е на 20 километра от Пловдив-да но Пловдив заслужава не повече от 10% от тези пари-кажете това на скъпия ви Д-р Чомаков за да не се стига тотам да го казваме ние когато балите започват да идват на сметището в Цалапица (леле ако това дето се заражда продължи не ми се мисли...).

Link to comment
Share on other sites

Второ - прословутите 48 милиона държавата така и така си ги дължи. Само дето постави допълнителни условия, за да ни ги отпусна. В ношето село на това му викат изнудване.

Трето - в Шишманци се строи завод, който преработва ПРЯСНА смет. Софийските бали са стари, приятно втасали и желирани. Веднъж "депонирана", сметта си остава така во веки веков. Няма местене.

Четвърто - не се казва какво точно се строи в Шишманци! Далиш е преработвателна инсталация, или ен най-обикновена пещ, ИНСИНЕРАТОР, както е модерно да се казва. Е, ако е пещ, не искам да съм на мястото на жителите на околните села. Всеки, който разбира от химия, ще ви каже веднага, какво се получава, когато заедно горят органика и полиетилен/поливинилхлорид .

Тя държавата каквото си има да дължи, пак си го има. Тази сума тук си е друга. Едва ли са ни толкова тъпи управниците, че да го допуснат това което викаш.

За балите ако още не си разбрал, са 50% стари и 50% нови (т.е. 140 тона са стари бали и 140 нови) от които (ако си спомням правилно) 80 тона от старите отиват в Карлово.

А около Шишманци ще се строи завод за преработка на твърди битови отпадъци. И бих казал, че парите са си добре дошли, защото иначе скоро този завод нямаше да го има. Ето и защо. Явно има хора, които все още мислят как да се справят с проблемите, вместо да ги задълбават, като теб.

Важното, обаче, е другаде в тоя случай! И то е, чо нашиат общински съвет, избран от пловдивчани, за да защитава интересите на пловдивчани, просто ни направи на кретени, отрязвайки ни възможността да си кажем мнението като граждани искаме ли или не искаме чужди отпадъци в нашето сметище. КОЕТО, ПАК ПОВТАРЯМ, НЕ Е ЧЕРНА ДУПКА И НЕ МОЖЕМ ДА ГО ПЪЛНИМ БЕЗКРАЙНО! Е, питам аз, трябва ли защото кметът и Областният управител са решили, и защото Общинският съвет е очевидно купен, да си пълним ние нашето сметище с количества, които Пловдив отделя за ДВЕ ГОДИНИ??? И то при положение, че Суходолското сметище има 50 % свободен капацитет ???? Явно не трябва, ама може. Защото суходолци се вдигнаха и си отстояха правата. АЕ на позорната сесия на ОС имаше пет човека накръст, говоря за обикновени граждани. Както се каза на едно друго място, Карловци ни засрамиха. И, помнете ми думата, сега ще си извоюват правата по същия начин и хората от Цалапица. Само дето е възможно да кажат - а сега, драги провдивчани, като не ни защитихте вие, да не ни карат тука чужд боклук, правим като в Суходол, търсете си друго място за вашия. Цалапица не го иска.

И тогава, драги ми Breakneck, може наистина да си го складираме на сто метра от Главната.

И добре че не са разрешили референдум. Така или иначе пак щяха да го приемат, за какво да ви слушат вас и да си губят само времето в приказки, вместо през това време да свършат и някоя друга полезна работа. А и 5 човека на кръст ( :lol: ). Май на никой тук не му пука освен на теб.

А и сега Пловдив ще получи 48 млн. левчета, а другите села дето отказаха, сега да си ядат ушите. Можеше да ги приемат и в замяна на това щаха да си оправят всички кахъри, които имат. Даже щяха да останат малко и джобни за кмета и зам. кмета на селото. Ама не. Както ти казваш: "Я му думам, а оно рупа ли рупа чеснов лук". ;)

А за последното ти изречение просто го оставям без коментар. Нали знаеш, че това никога няма да стане. Нека не преувеличаваме нещата все пак, а да си говорим реално.

Link to comment
Share on other sites

Едва ли са ни толкова тъпи управниците, че да го допуснат това което викаш.

..................

И добре че не са разрешили референдум. Така или иначе пак щяха да го приемат, за какво да ви слушат вас и да си губят само времето в приказки, вместо през това време да свършат и някоя друга полезна работа.

............

А и сега Пловдив ще получи 48 млн. левчета, а другите села дето отказаха, сега да си ядат ушите.

......

Нали знаеш, че това никога няма да стане.

 

Прав си не са толкова тъпи, по-тъпи са и на всичко отгоре подкупни.

 

Ако беше проведен рефериндум нямаше да се приеме боклека, а относно вършенето на полезни работи има отделна тема за вицове.

 

Сега Пловдив ще си яде ушите, а другите ще си удрят гъза в тавана от радост, че не е при тях.

 

Аз не бих се обзаложил .

Link to comment
Share on other sites

Прав си не са толкова тъпи, по-тъпи са и на всичко отгоре подкупни.

 

Ако беше проведен рефериндум нямаше да се приеме боклека, а относно вършенето на полезни работи има отделна тема за вицове.

 

Сега Пловдив ще си яде ушите, а другите ще си удрят гъза в тавана от радост, че не е при тях.

 

Аз не бих се обзаложил .

Със сигурност са доста по-умни от повечето хора в този форум.

 

Аз не бих се обзаложил. А за полезната работа, това че ти не го забелязваш, не значи, че не се върши.

 

По-скоро Пловдив ще ги лапне сега тия пари с удоволствие, а другите ще си бият гъза у тавана че не са ги взели.

 

А на бас. Може да си обзаложиш дяла, който ти се пада от тия пари (48 млн. / 344 000 жители = 139.53 лв. на човек :) ).

 

Ама то верно. Я да се съберем и да отидем и да се направим ужким на недоволни и да си искаме дяла. :D

Link to comment
Share on other sites

С "едва ли" разговор не се води. Ама всеки прави това, което му позволяват възможностите.

 

Мога да поздравя нашите градски управници! Имате си подопечна маса от мекотели. Управлявайте си ги с кеф! Те го позволяват.

Link to comment
Share on other sites

Вчера гледах някакво предаване по темата-та идеята е такава-товарят боклука на влакове и го стоварват на гарата в Стамболийски,там става временно депо до откарването му с камиони до цалапица по един път насипан с филц и целия в кратери като вулкана визувий-шофьорите минаващи по тоя път казаха,че и дума не може да става за подобен тип превоз по тоя пущинак а кмета на Стамболийски каза,че неще и да чува за бали на гарата а също така евентуално би поискал 5 млн.за града.

Отделно от всичко транспорта София-Пловдив бил 85 млн.

Колкото до това че парите които ще получи чомака и без друго се полагат на града е точно така-едва ли точно той би излъгал за това(негови думи ФАКТ).

А за завода в шишманци не заблуждавай хората -ние си плащаме данъците за сметосъбирането и извозването тъй,че дали ще ги карат в Шишманци или на юпитер си е работа на католика а не на Бойко Борисов(празната латерна).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...