Jump to content
BulForum.com

Телефонен указател на народните представители


Pisach

Recommended Posts

Не го схванах точно, можеш да разясниш естествено ако желаеш... Но според мен със същата сила може да се държи сметка на хилядите студенти, които си влачат образованието и не научават нищо... тях по същия начин ги ... "хрантутим", таксата си е чиста символика, и повярвай, доста повече са от депутатите и хабят повечко пари. А на депутатите да се държи сметка... точно в момента за какво? За влизането в ЕС след 3 месеца ли? Хубаво е да се хвърля кал, но поне да има за какво. Защото от хвърляне на кал най-много човек да се опръска сам.

Link to comment
Share on other sites

ПИа ПИпиПИлешПИки ПИмоПИжеПИте ПИли ПИда ПИгоПИвоПИриПИте? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Последните постове пооцветиха темата:)

Всъщност прекалено голям шум се вдигна по този въпрос. "Монитор" си направиха отлична реклама, не може да се отрече. Друг е въпросът, че телефоните на депутите никога не са били нещо тайно, а пък камо ли да се класифицират като "лични данни" по закон. Това е просто смешно. Във всяка една медия знаят телефонните номера на всички депутати. Иначе, как според вас си уговарят интервюта? :)

Така че няма нищо скандално в самото публикуване на тези номера. За мен по-нелепо и провокативно беше заглавието във вестника - "Скъсайте ги от честитки за празника", което определено предизвиква вскякави любознателни и нахални хорица да злоупотребяват с изнесената информация. Аз не одобрявам подобно търсене на евтини медийни сензации, дори и да стават на гърба на крайно недолюбваните от мен партийни номенклатурчици в НС.

Link to comment
Share on other sites

Tace atque abi!

Fabricati diem, pvnc ;).

 

За мен по-нелепо и провокативно беше заглавието във вестника - "Скъсайте ги от честитки за празника", което определено предизвиква вскякави любознателни и нахални хорица да злоупотребяват с изнесената информация.

Точно това е ме подразни и мен.

Link to comment
Share on other sites

Само ми е много чудно колко от студентите в България имат достъп до далаверки тип "източи-еврофонда-преди-някой-да-се-усети" и има възможност да въвлече някоя от 500те си фирми в публични търгове и всякакви такива далаверщини с цел източване на държавни резерви и ресурси от всякакъв тип. Това относно глупостите на VooDooMan.

Иначе публикацията е малко груба селска проява от страна на "Монитор", но пък някой от проявите на депутатите са не по-малко селски, така че нека стане малко гавра и на парламентарен гръб.

Link to comment
Share on other sites

Ставаше дума за "хрантутене", иначе казано плащания от републиканския бюджед за заплати. Останалите неща без доказателства са трудни за коментар.

Осмислянето на даден текст е свързано основно и само с мислене, дейност неприсъща за всички хора, четенето само по себе си не дава гаранция за разбиране.

Link to comment
Share on other sites

Прибавям в тълковния речник до "хрантутене" - "плащания от републиканския бюджет за заплати", но като се замисля, четейки текста добавям и "плащания от републикансия бюджет за издръжка на студенти." Моя грешка, не успях да отгатна очевидния подтекст на "хрантутя." А беше така ясно написано, че хрантутя се отнася само и единствено до заплатите, а да и плащанията от бюджета за студентите. Абе сложна работа си е наистина това разбирането, някой хора просто няма как да ги разбереш и винаги са прави.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...