Jump to content
BulForum.com

Хардуерен рутер


Recommended Posts

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply
Къде няма интернет? След рутера ли? Какви настройки си задал на компютрите след него?

ами...щом извада кабела за нет-а от пц-то и го сложа в рутера изчезва интернета :) лаптопа го дава че се е вързал към рутера но мрежа с пц-то пак няма...

 

настройки съм пробвал почти всякакви,на различни места четох за различни настройки и тотално изпуших

 

по принцип ип-то на модема на бтк бил на 192.168.1.1 ,а и на рутера е същото ип и двете си пречели ,за това трябвало да смена на рутера.Та пробвах с ип на рутера 192.168.2.1 и 192.168.1.2

 

модела на рутера е Linksys WRT54GC пробвах се да му ъпдейтна фирмуера с някав на dd-wrt или hyper wrt но не стана...

Link to comment
Share on other sites

ами...щом извада кабела за нет-а от пц-то и го сложа в рутера изчезва интернета :) лаптопа го дава че се е вързал към рутера но мрежа с пц-то пак няма...

 

настройки съм пробвал почти всякакви,на различни места четох за различни настройки и тотално изпуших

 

по принцип ип-то на модема на бтк бил на 192.168.1.1 ,а и на рутера е същото ип и двете си пречели ,за това трябвало да смена на рутера.Та пробвах с ип на рутера 192.168.2.1 и 192.168.1.2

 

модела на рутера е Linksys WRT54GC пробвах се да му ъпдейтна фирмуера с някав на dd-wrt или hyper wrt но не стана...

Почти нищо не ми отговори :) Имаш ли интернет в рутера? Какви мрежови маски задаваш? Как разбираш, че няма мрежа м/у лаптопа и PC-то?

Link to comment
Share on other sites

Почти нищо не ми отговори :) Имаш ли интернет в рутера? Какви мрежови маски задаваш? Как разбираш, че няма мрежа м/у лаптопа и PC-то?

oh :wacko:

значи...всички кабели са свързани както си му е реда и лампичките на рутера и адсл модема светят както трябва :) следователно мисля че имам интернет в рутера :unsure: :blink:

 

по принцип маската на бтк е 255.255.255.252 но на всякъде пишат да съм пишел 255.255.255.0

 

лаптопа е на виста(сигурно има някво значение) и дава че лаптопа е вързан с рутера но няма интернет пише Access:Local Only.Като пусна да гледа шернатите папки дава Лаптопа и Residental Gateaway Нно не ми показва моето ПЦ и заради това мисля че нямат връзка едно с друго,а си мисля че рутера освен интернет би трябвало да им направи и мрежа? или се бъркам

 

за ДНС-ите...на места четох да ги правя като ип-то на адсл-а демек 192.168.1.1 а на други места четох да ги направя DNS1 212.39.90.42 DNS2 212.39.90.43 защото от бтк така ги давали...

 

мисля че засега това мога да ти кажа :Р

Link to comment
Share on other sites

1во - Това, че лампичките светят значи че има ток в кабелите, което пък само по себе си още нищо не значи. Даже ми се е случвало кабелът да е дал на късо и да си свети лампичката без да си функционира кабела.

 

2. Настрой първо или локалната мрежа (т.е. без да включваш модема) или само интернета до рутера. И чак след това ги съедини. Модема трябва да се свърже с WAN порта на рутера. За DNS пиши тези, които каза, че са на БТК

DNS1 212.39.90.42 DNS2 212.39.90.43

Ето така би трябвало да изглеждат настройките на рутера ти.

 

linksys.setup.basic.png

 

На компютрите нагласи да си зимат настройките през DHCP.

 

3. Провери дали има нет в рутера с ping до някое външно IP (Google например - 64.233.167.99). Провери дали имаш връзка в локалната мрежа (пак с ping м/у компютрите). Ако всичко е наред, след като ги вържеш би трябвало да имаш интернет.

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте ми моля безжичен рутър с голям обхват - да пробива бетон :)

 

Изобщо, какви качествени безжични рутъри бихте препоръчали и къде се продават в Пловдив?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

взех си wireless карта на компютъра и вече не мога да влизам в 192.168.1.1 да си настройвам рутера (Linksys). Пише

401 Bad Request

Cann't use wireless interface to access web.

Link to comment
Share on other sites

взех си wireless карта на компютъра и вече не мога да влизам в 192.168.1.1 да си настройвам рутера (Linksys). Пише

401 Bad Request

Cann't use wireless interface to access web.

А с ethernet интерфейс вързан ли си към рутера? Обикновено има отмека за това дали да може да се настройва като си вързан безжично.

Link to comment
Share on other sites

вече съм само с безжична. Вече проблема е решен, намерих отметката. Имам друг въпрос. За какво е тази настройка на рутера. Намира се в administration

Remote Management:

в момента е на disable

Link to comment
Share on other sites

Ами оправи настройките от там, но трябва да те предупредя, че е добре да имаш начин да се вържеш към рутера "жично", дори и да не е постоянно, защото някой път стават гафове и се налага...особено пък ако нямаш възможност за автоматичен rollback на настройките, което е по-често срещания случай в този клас.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Та имам следното питане :)

 

Router: Cable/DSL Router TP-LINK

Model: TL-R460

Hardware Version: R460v3 1001225B

 

Всичко си му е ок. LAN-а си върви ... всичко е настроено за да бачка безпроблемно. Питането ми е следното защото ми се наложи - как мога на дадено IP да му оорганича трафика през рутера. Далие възможно с такъв вид рутери. Или по някъв начин да забраня достъпа до някой сайтове. Гледам че има опция за забрана на домейни. Но нещо не е действаща. С една дума дали може и ако да - как, и ако има някъв софтуер с който мога да огранича трафика на локалните IP-та.

 

Благодаря на всички отзовали се !!!

Link to comment
Share on other sites

За да ограничаваш трафика, трябва рутера ти да може да прави shaping...до колкото видях този няма такава възможност.

 

Иначе ограничаването на определени сайтове и IP адреси би трябвало да стане без проблем. Провери дали правиш всичко като хората. Е не е рядкост някой път софтуера нещо да не е като хората и да се налага ъпгрейд на firmware-а, за да проработи нормално някоя опция.

Link to comment
Share on other sites

За да ограничаваш трафика, трябва рутера ти да може да прави shaping...до колкото видях този няма такава възможност.

 

Иначе ограничаването на определени сайтове и IP адреси би трябвало да стане без проблем. Провери дали правиш всичко като хората. Е не е рядкост някой път софтуера нещо да не е като хората и да се налага ъпгрейд на firmware-а, за да проработи нормално някоя опция.

 

Ахам ще опитам а ... някъв вид софтуер знаеш ли който да позволява да се правят такива ограничения. Или само нов рутер ... ще реши проблема

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2. Настрой първо или локалната мрежа (т.е. без да включваш модема) или само интернета до рутера. И чак след това ги съедини. Модема трябва да се свърже с WAN порта на рутера. За DNS пиши тези, които каза, че са на БТК
DNS1 212.39.90.42 DNS2 212.39.90.43

Ето така би трябвало да изглеждат настройките на рутера ти.

 

linksys.setup.basic.png

 

Само да допълним за всички които вързват безжичен Линксис за бТк модем:

 

Сменете локалния адрес на Линксис-а!! По-подразбиране е 192.168.1.1 (както се вижда от картинката), но това е и локалния адрес на АДСЛ модема на бТк! И като влязат в конфликт интернет йок му... Та направете локалния адрес на Линксис-а да е 192.168.2.1 или 192.168.4.1

 

Маската и останалите джаджафки остават същите.

Link to comment
Share on other sites

Ахам ще опитам а ... някъв вид софтуер знаеш ли който да позволява да се правят такива ограничения. Или само нов рутер ... ще реши проблема

 

Моя има едни QoS истории за ограничаване на трафика ужким ама работят когато си искат. За shaping специално ще ти трябва по-сериозен рутер

Link to comment
Share on other sites

Препоръчайте ми моля безжичен рутър с голям обхват - да пробива бетон :)

 

Изобщо, какви качествени безжични рутъри бихте препоръчали и къде се продават в Пловдив?

 

И аз имам същия въпрос? :dry:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Искам да си купя устройство с което да имам нет навсякъде у дома без да се спъвам в кабели стърчащи от лаптопа и за целта съм си харесала този рутър http://www.aicomputers.bg/?t=product/show&target=4697, Но имам следните притеснения : лаптопа ми е Toshiba Satelitte l20-181 и мисля , че няма wireless, по точно ако има не зная как да го включа освен ако wireless - а не се включва едва когато наоколо има рутър , понеже има символ за wireless , но там където трябва да се натисне за да се включи -нищо не се случва.Как да разбера има ли го или не? ако трябва да си купя и wirelessa той какво точно представлява като bluetooth- a ли се поставя или...? понеже гледах че има и някакви си карти.... ако не : аз сама ще успея ли....извинявам се за глупавите въпроси предварително , но просто нищо не ми е ясно както всъщност си пролича от изписаното до тук. Благодаря на всички предварително

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...