Jump to content
BulForum.com

Хардуерен рутер


Recommended Posts

Между другото този проблем го имат и други хора независимо дали става въпрос за рутери или просто за настройка на интернета на PC-тата си. Изглежда ЕК имат проблем DNS-ите напоследък.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

И аз имам същият проблем ама друг е правил мрежата и нещо майче е направил, защото не мога да влезна в рутера. Дайте идей. Освем 192.168.1.1 има ли други варианти, защото така не влиза?

Link to comment
Share on other sites

И аз имам същият проблем ама друг е правил мрежата и нещо майче е направил, защото не мога да влезна в рутера. Дайте идей. Освем 192.168.1.1 има ли други варианти, защото така не влиза?

 

192.168.0.1?? Нов ли е този рутер, каква му е марката, документация нямаш ли?

Link to comment
Share on other sites

И аз имам същият проблем ама друг е правил мрежата и нещо майче е направил, защото не мога да влезна в рутера. Дайте идей. Освем 192.168.1.1 има ли други варианти, защото така не влиза?

опитай де

192.168.0.1 : 192.168.2.1 .... 192.168.100.1 .... ;)

късмет

 

майтап фе

виж си ip-то на пцто

192.168.xxx.yyy

тогава рутера е

192.168.xxx.1

Link to comment
Share on other sites

Мерси. Утре ще видя и ще пиша в темата. Не запомних марката, нямам документация. 192.168.0.1 не става с него.

сетих се и друг вариант

виж gateway

и рутера е с това ip

Link to comment
Share on other sites

Не е задължително IP-то на рутера да е 192.168.xxx.1. Може да се зададе ръчно и всяко валидно локално IP върши работа. Най-лесно ще стане като погледнеш какъв gateway е взел компютъра ти. Иначе в краен случай всеки рутер си има начин за връщане на фабричните настройки (най-често копче) и тогава просто виж в интернет кой е адреса по-подразбиране.

 

ПП Gorgar, изпревари ме :)

Link to comment
Share on other sites

Тук вече зависи от рутера (като тези от нисък клас не вършат работа) и трябват доста повече познания в областта, така че ако не си наясно, няма смиъл да се захващаш...пък и зависи какво разбираш под обединение.

Link to comment
Share on other sites

Какво разбираш под "мрежа"? То и интернет е мрежа и в този смисъл двете мрежи са си свързани. Ако под "мрежа" имаш предвид samba sharing-ите, това пак едва ли ще стане лесно, но не съм запознат в детайли със самия smb протокол за да ти кажа със сигурност дали може или не може. Иначе, ако просто искаш да изградиш по-"директна" физическа връзка м/у мрежите за целта ще ти трябва просто 3ти рутер (ако приемем, че двете мрежи имат по един за връзка с "останалия" свят).

 

ПП Варианта да използваш едновременно интернета от двете връзки също е възможен, но определено не е проста задача и ще се нуждаеш от рутер с повече възможности.

Link to comment
Share on other sites

Вчера пуснах около 10 торента по 2-3 GB. Сваляли са се 5-6 часа и рутера явно е забил, защото се събуждам и нет нямаше. Рестартирах рутера и нета тръгна - Linksys WRT54G. На какво ще се дължи това

Link to comment
Share on other sites

Искам да мога да си тегля файлове а интернета искам да си е в 2те зали различен а не и в 2те зали да се ползват 2та нета. Ако сложа 3ти рутер как да го конфигурирам, невярвам да е толко сложно.

Link to comment
Share on other sites

Вчера пуснах около 10 торента по 2-3 GB. Сваляли са се 5-6 часа и рутера явно е забил, защото се събуждам и нет нямаше. Рестартирах рутера и нета тръгна - Linksys WRT54G. На какво ще се дължи това

Ами може на претоварване заради големия трафик, също така може връзките да са му дошли в повече (в което се съмнявам), а може просто нещо да се е сбъгясал...случва се на всякакво мрежово оборудване, я заради токов удар, я заради бъг в софтуера. Все пак това си остава един от добрите рутери в този клас.

 

Искам да мога да си тегля файлове а интернета искам да си е в 2те зали различен а не и в 2те зали да се ползват 2та нета. Ако сложа 3ти рутер как да го конфигурирам, невярвам да е толко сложно.

Всъщност сега ми идва една идейка, която може би ще проработи (е може и да съм пропуснал някоя пречка де :bgrin: ).

 

На входа (там от където идва интернета) на двете мрежи стоят 2 такива рутера нисък клас. Мрежите се свързват физически (в общ hub/switch или просто компютър с 2 интерфейса), след това се настройват IP-тата и мрежовите маски коректно за една локална мрежа. Задължително се изключват DHCP сървърите на рутерите се изключват и се настройват gateway-а на всеки един компютър да бъде задължително съответния рутер. Мисля, че така би трябвало всичко да е коректно или поне в момента не се сещам за евентуален проблем.

 

@Gudo не би трябвало да забива каквото и да го караш да прави.

Link to comment
Share on other sites

Вчера пуснах около 10 торента по 2-3 GB. Сваляли са се 5-6 часа и рутера явно е забил, защото се събуждам и нет нямаше. Рестартирах рутера и нета тръгна - Linksys WRT54G. На какво ще се дължи това

Относно твоя въпрос се интересувам дали има лимит на конекцийте от самия рутер при WireLess ? В смисъл пренебрегваме конекцийте които да ни отпуснати от ISP-то като ги приемаме за неограничен брой и от там въпроса ми е дали като съм с безжичната лан-ка мога да ползвам много конекций или рутера ще забива или ще ме шейпва автоматично на по-малко конекций ?

Link to comment
Share on other sites

опитай де

192.168.0.1 : 192.168.2.1 .... 192.168.100.1 .... ;)

късмет

 

майтап фе

виж си ip-то на пцто

192.168.xxx.yyy

тогава рутера е

192.168.xxx.1

 

 

 

resetni rutera.taka toi 6te se varne v parvona4alno polojenie kato nov i togava tova koeto ti e napisal -Gorgar

imai vpredvit 4e razli4nite ruteri se resetvat po razli4en na4in,na nqkoi trqbva da zadarji6 kop4eto za reseta okolo 15sec.na drugi trqbva da izklu4i6 zahranvaneto da natisne6 reset-butona i kakto go darji6 natisnat ednovremenno da vklu4i6 i zahranvaneto.

Link to comment
Share on other sites

Като те интересува нещо за даден продукт, трябва просто да идеш на сайта на производителя, да намериш продукта, а от там и документацията му....толкова е просто.

Ето тук: http://www.trendnet.com/asp/download_manag...4&SUBMIT=Go има всичко за твоята джаджа и пише, че ИПто е 192.168.0.1. За най сигурно прочети как се ресетва и го ресетни и почни на чисто. ;)

Link to comment
Share on other sites

Относно твоя въпрос се интересувам дали има лимит на конекцийте от самия рутер при WireLess ? В смисъл пренебрегваме конекцийте които да ни отпуснати от ISP-то като ги приемаме за неограничен брой и от там въпроса ми е дали като съм с безжичната лан-ка мога да ползвам много конекций или рутера ще забива или ще ме шейпва автоматично на по-малко конекций ?

Принципно от самия рутер ти си ги задаваш. На Canyon-а са 100 по default мисля. Но нали се сещаш, че тия глупави машинки на 15-20 закачени към тях устройства почват да полудяват :P И естествено 54Mbit A-sync канал като го разделиш на бройката закачени към него машини става... не за интернет а само за чат. :P Още повече, че тия 54Mbit на това устройство са си чисто теоретични. Може и да ги захапе, но само в идеални условия, а именно двете устройства на ~3 метра едно от друго и с пряка видимост. :)

Link to comment
Share on other sites

как мога да разбера дадена игра кой порт ползва за онлайн, защото сега ми прави проблеми FIFA 07. Не мога да влезна в сървъра на ЕА. Пише, че имам проблеми с интернет връзката

Link to comment
Share on other sites

как мога да разбера дадена игра кой порт ползва за онлайн, защото сега ми прави проблеми FIFA 07. Не мога да влезна в сървъра на ЕА. Пише, че имам проблеми с интернет връзката

Пускаш играта,свързваш се с сървъра(т.с. без рутер,както си играеш бикновенно).

и в команд промпа:

netstat -b -n -a -p TCP

//всички IP/портове вход/изход от РС ти по TCP . И гледаш ехе-то на играта какво ти ползва и към къде се свързва. netstat /? за повече инфо и настройки

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

взех си рутер Linksys WRT54GC и вече съм на БТК АДСЛ и не мога да си пусна нет-а през рутера :(

вече 2-ри ден се мъча и нищо не става

 

ип-то на рутера е 192.168.1.1 дал съм му да клонира МАК адреса на ланкартата на ПЦ-то ама не става нищо...ако пък му дам да използва МАК-а на рутера пак не става...

 

помагайте щото се побърках :wacko:

Link to comment
Share on other sites

никой ли не знае ? днеска съм изчел сигурно 20-30 страници писаници по тая тема и съм пробвал кво ли не и не мога да се оправя...в мануала на рутера пише да се смени ип-то на 192.168.2.1 но интернет така и не се появява :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...