Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте ми Охлаждане?


Recommended Posts

Бря, че с какво превъзхожда фреона или просто реши да се изцепиш ей така да има нещо...

имах предвид че е сравнително евтино и ефикасно ако ни ти се дават много пари можеш да го направиш и сам да не истъквам и други предимства ps: може и да го шибнеш в хладилника за половин час :sayjin

Link to comment
Share on other sites

ssa501808nx.th.jpg

 

ето може да видищ как точно изглежда щото нали искаш и на вид да го харесаш ;)

\offtopic

кат ша си даваш кутията за пример поне земи събери малко червата :P

\offtopic

Link to comment
Share on other sites

Винаги е по-хубаво да духа от някъде си към охлажданото нещо...

Да ама не когато духа с 50С температура на въздуха (когато не си изкарал топлия от кутията)....нека те вкарам в една сауна и да ти пусна вентилатор да те духа...ще ти помогне колкото да не умреш. :bgrin:

И двете са еднакво важни - изкарването на топлия въздух и прякото обдухване.

Да де ама човека пита за платка...

Аха...не забелязах....прав си...тъй като имам доста платки из компа на някои от тях (2 аудио карти напр.) съм сложил по един голям бавнооборотен безшумен вентилатор да духа срещу най-горещата им част...ей така, без никакъв радиатор...просто да разсейват натрупващата се топлина в тези области....и в съчетание с доброто охлаждане на кутията ми с вентилатори отпред и отзад, които осигуряват постоянен поток на свеж въздух нямам прегряване на нито един компонент, въпреки че постоянно съм с овърклок и на процесора, и на видеото. Просто не трябва да се мисли локално, а цялостно...иначе ефектът няма да е много голям...а с подбор на подходящи големи бавнооборотни вентилатори може да си с двуцифрено число фанове и пак да останеш с изключително ниски нива на шум :)

Link to comment
Share on other sites

Да де ама човека пита за платка... Иначе по въпроса за въздушните потоци си абсолютно прав.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...