Jump to content
BulForum.com

Анти-Турска армия


karaman

Recommended Posts

Мислиш че на Доган му трябват много хора в парламента ? Мислиш ли че не може да си купи хора в парламента ? Мислиш ли че досега не го е правил ? Не знам как ще се оправи държавата честно казано. Знам само че ако продължаваме в същия дух на непукизъм няма да стигнем доникъде. Историята на другите държави го е доказала. Няма начин да накараш управляващите да се съобразят с исканията ти, ако тези искания са тука във форума или на масата в кръчмата. Припомни ми кога за последно имаше голяма стачка, че аз нещо съм изгубил датата. Припомни ми дали от 10.11. досега е имало нещо повече от платени митинги на партиите. Всичко е частно вече, но това да не би да означава че не може да има стачка ?? Недоволни хора много. Страхливи също. Ясно е че в една частна фирма недоволните са малко, но има достатъчно други частни фирми където хората също са недоволни. Ако тези хора се съберат става една голяма цифра и един такъв протест няма да мине между капките. Първия ще мине втория ще мине и след това ще почне да се чува. Трябва да се борим за правата си. Всички сме недоволни. Нещо в града ни не става както трябва. Ами дайте да отидем пред това кметство и да си кажем мнението по въпроса. Нещо в държавата не става както трябва. Значи е време за протест, а не за кафенце на главната. И не е казано че трябва да се правят цигански изпълнения като последния цирк пред парламента. И не трябва да ни водят алчни политици за носа да протестираме, трябва отвътре да си идва. Но точно това съзнание го нямаме. Това не можем или не искаме да възпитаме в себе си. И докато не го направим ще гледаме с влажен поглед на запад. Ще търсим лесното. Ще търсим как да избягаме и да оставим всичко зад себе си. В крайна сметка за какво да е бориш като на запад с едното миене на чиний по мазните кръчми нямаш грижи да си купуваш яденето и да си плащаш сметките. Кучета я яли тая държава да не би да ми е родина нещо. Ще търкам чиниите на някой мазник на запад и съм 6+. Що да не си лежа на кълката и да се напъвам да протестирам. Та така мисля че ще се оправят нещата. Тая тема по принцип я отбягвам. Много може да се каже и напише , но обикновенно е безсмислено.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Хм :) Ако ще мия чинии на запад.. то по добре да си стоя тук и да си мия нашите чинии.

 

Работата е там че ако работя на запад нещо по-квалифицирано ще ми се плаща много повече отколкото ако правя същото тук. Искам да работя на място което ми дава възможност за развитие и честно казано наистина не ми пука дали ще е тук или някъде извън родината...

 

и все пак предпочитам да е тук... но засега...

Link to comment
Share on other sites

Искаш ? Къде го искаш тука във форума ли ? Или на кафе някъде ? Тука няма кой да ти даде такава заплата. На кафенето също.

Ха-ха :huh:

По същата логика - да не мислиш че това което написа ще повлияе на някой от форума на които не му са ясни нещата и все още живее в облаците?! мнението ми съвпада с твоето .. да.. но това пак нищо не променя.

 

Просто споделих - не очаквам нищо от никого. :)

 

Решението според мен е всеки да си върши СВОЯТА работа и да прави това което може най добре. Да бъде професионалист и да спазва някаква елементарна етика в работата си. Да излезна на улицата и да протестирам ... си е пак един вид мързел :).. "оправете ми това .. оправете ми онова.. имам ясна гражданска позиция!!" и какво? да не би някой да ме чуе?!

 

по скоро - ще си изиграя моята роля и по този начин ще съм чист пред съвестта си. ако повече хора вземат пример - в един момент просто няма да има условия в които да виреят простотиите :)

 

Ще ви дам начален старт: започнете да си хвърляте боклуците в кошчетата!!

Link to comment
Share on other sites

Именно затова отбягвам тази тема. Отбягвам я защото е безсмислена. Не излизай на улицата да протестираш и си хвърляй боклука в кошчето. Сложи си капаците и си върши ТВОЯТА работа. Работата на другите не е важна и няма защо да ти пука за нея. Не съм си и помислял че някой тука ще си промени. Казваш, че мислиш като мен, но за съжаление забелязвам че си много далеч от моето мислене. Но щом така ти е удобно, няма проблем, живей си живота и да не ти пука. В крайна сметка винаги можеш да избягаш. Нищо че останалите хора няма да могат да избягат. Това е твоя живот нали така, ТВОЯТА работа. Да го духат бедните. Рокфелер е бил циник, но за сметка на това е бил прав.

Link to comment
Share on other sites

Виж сега.. на мен ми е ясно че твоя вариант е по-добрия. Но аз съм по-практичен :) и знам че с магическа пръчка нещата не могат да се променят. То е като да искам по-малко хора да слушат чалга... това което мога аз да направя е да слушам други неща.. и да се надявам че някой в един момент ще каже - я да видя какво слушаш.. оо .. ама то било мноо яко (примерно) а не да тръгна по главната с надпис - недейте да слушате чалга слушайте еди кво си...

 

мисля че е същото. много ще се радвам ако някой предложи стратегия: "как да променим мисленето на хората", защото явно там е проблема...

 

за мен начина е - бъди професионалист, ама.. мисля че вече започвам да се повтарям :)

Link to comment
Share on other sites

Да излезна на улицата и да протестирам ... си е пак един вид мързел :) .. "оправете ми това .. оправете ми онова.. имам ясна гражданска позиция!!" и какво? да не би някой да ме чуе?!

Как ще е мързел?! Извинявай ти ако можеш да си оправиш "това" или "онова" ще си го оправиш. Върпоса е там, че неможеш! Защото е отвъд възможностите ти. Неможеш да тръгнеш да си асфалтираш дупките по пътя към ТВОЯТА къща/апартамент. Неможеш да изчистиш градината, неможеш да бутнеш търговския център, който се строи пред блока ти и закрива слънцегреенето на източнатата ти тераса.

НЕМОЖЕШ, но други могат. Тези други работят в общината/кметството.

Проблема сега ще ти е - на кой му пука за мен. Ми на никой, защото никой не ти знае проблемите или този който ги знае си мисли, че може да те мине, защото ти няма да имаш смелост да се надигнеш пак. Представи си следното: Цял имат някакъв проблем. Говорят си. Споделят за проблема. Ядосват се " как може... преди не беше така... онова доброто старо време... сега никой на никой не му пука... те общината нищо няма да направят". Нормална гледка. Мисля че знаеш - никой няма да им обърне внимание. ДА защото те си остават с приказките. Да вземат да преградят пътя на кмета, като отива на работа или да вземат да се свържат с медиите - мисля че набързо ще започне да им се обръща внимание. Да ама това сигурно е трудно. Трудно е, но щом искаш да ти е хубаво ще трябва да се потрудиш и да отстояваш своето и пред другите освен пред себе си. Не живеем в Америка, промяната тук ще е трудна.

 

Всеки има право да изявява публично своето мнение.

Link to comment
Share on other sites

Parvo - da se izvinq za 6liokavicata - ne sam si na kompa.

Vtoro...Mom4eta i momi4eta, sednete si na zadnicite,sprete da si byrkate po dupkite i mislete s glavite si.Nqmame armiq.V Rodopa se vihri totalno antibylgarko nastroenie sred diskriminiranite pomaci, a hodjite towa i 4akat.Naprawete anti-turska armiq i az 6te sam parviq, deto 6te trygne sre6tu vas.Glasuvajte be hora!A kato ne stane s glasuvane - togawa ima grajdansko nepod4inenie i drugi "pozwoleni" ne6ta.Ili iskate pak da stanem Izto4na Rumelia?A?Iskate li?Az ne iskam.I mislq.I mislq.I kolkoto pove4e mislq, vijdam, 4e ste si zavreli glavite w zadnicite.

 

http://slovo.bg/showwork.php3?AuID=1&WorkID=3170&Level=2

 

http://slovo.bg/showwork.php3?AuID=1&WorkID=3172&Level=2

 

Eto 4oweka si go e kazal.

 

Are sys zdrave...I kato sprete da slu6ate 4alga, mohjem da si pogowir za Bulgaria i Bulgarkoto...Ili pone za towa, koeto bqha...6toto se po4na s Vazroditelniq proces, mina se prez 4algata i maj 6te svar6im s bejove i agi...Ili pone s naslednici na Mitio Pi6tova ot miusiulmanski proizhod(Prosti mu,Boje, 4e pozori taka Batak!!!).

Link to comment
Share on other sites

Да вземат да преградят пътя на кмета, като отива на работа или да вземат да се свържат с медиите - мисля че набързо ще започне да им се обръща внимание. Да ама това сигурно е трудно. Трудно е, но щом искаш да ти е хубаво ще трябва да се потрудиш и да отстояваш своето и пред другите освен пред себе си. Не живеем в Америка, промяната тук ще е трудна.

 

Е ти ся какво предлагаш. Това си е един вид мързел. Как така ще протестираш. Протест = мързел. Налягай си яко парцалите и гледай да си по-нисък от тревата. Не, това отзад не е риба, ама не мърдай поне да не му правиш кеф. Хората дето ни управляват определено успяха да постигнат робското съзнание което им е необходимо. Хапване, пийване, бачкане, тук там шамарите на жената и свинския рай е наш. Няма проблем там, че някой си дядо умрял от глад. Много важно. Някъв си дядо ще ни разваля рахата със смърта си. Ама пак подхванах да пиша и ще се спра докато е време. Трябва да си практичен в тоя живот, пича си е прав. Щом ти оттърва да ти е отзад няма проблем. Нека си седи там то се свиква с всичко. Важното е рахатец да има.

Link to comment
Share on other sites

Ами няма да те перефразирам погрешно ако ти беше по-ясна позицията. Ти хем си съгласен с мен хем не си съгласен с мен. Хем портеста бил вид мързел, хем пък аз съм те разбрал погрешно. Ясно ти е, че моя начин е по-добрия (макар че тоя начин изобщо не е мой, ами е от времето на първобитните хора още), хем ти си имаш твой начин дето е по-практичен и аз пак не съм те разбрал. То така доникъде няма да го докараме тоя спор, макар че той при започването му още си е доникъде. Карай да върви. Така и така ползата от файдата е никаква. Нито на тея дето го четат това нашето тука им пука, на тия пък дето не го четат още по-малко. Така че само мохабет да става както винаги.

Link to comment
Share on other sites

Е ти ся какво предлагаш. Това си е един вид мързел. Как така ще протестираш. Протест = мързел. Налягай си яко парцалите и гледай да си по-нисък от тревата. Не, това отзад не е риба, ама не мърдай поне да не му правиш кеф. Хората дето ни управляват определено успяха да постигнат робското съзнание което им е необходимо. Хапване, пийване, бачкане, тук там шамарите на жената и свинския рай е наш. Няма проблем там, че някой си дядо умрял от глад. Много важно. Някъв си дядо ще ни разваля рахата със смърта си. Ама пак подхванах да пиша и ще се спра докато е време. Трябва да си практичен в тоя живот, пича си е прав. Щом ти оттърва да ти е отзад няма проблем. Нека си седи там то се свиква с всичко. Важното е рахатец да има.

 

@KILLERINCHO ti kakwo predlaga6 ??? mnogo mi e 4udno !!! kaji ti kak trqbwa da se postypi !!!

 

Недоволни хора много. Страхливи също. Ясно е че в една частна фирма недоволните са малко, но има достатъчно други частни фирми където хората също са недоволни. Ако тези хора се съберат става една голяма цифра и един такъв протест няма да мине между капките. Първия ще мине втория ще мине и след това ще почне да се чува. Трябва да се борим за правата си. Всички сме недоволни. Нещо в града ни не става както трябва. Ами дайте да отидем пред това кметство и да си кажем мнението по въпроса. Нещо в държавата не става както трябва. Значи е време за протест, а не за кафенце на главната. И не е казано че трябва да се правят цигански изпълнения като последния цирк пред парламента.

 

Towa li predlaga6 priqteliu :) :)

Link to comment
Share on other sites

Не вярвам да очакваш да пиша едно и също сто пъти. Понапъни се малко да прочетеш какво сме писали дотук и ще разбереш какво предлагам.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...