Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ами вярвай си. И живота минава на лента, и светлина има в края на тунела, дявола прави скара, а свети Петър носи студена бира.

Тва че живота ти минава на лента е вярно. Малко неподготвено се изказвам, но представата ми че това е вярно не е добита от филмите. Някой възрастен ми беше направил забележка че това е истина защото и аз така се бях присмял на този израз. Някой роднина май беше.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2895

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kolko e visok bate Arni? (Schwarzeneger)

Kolko trae Survivor i kakva e nagradata (osven 4e ujivqva6?)?

На първия въпрос само мога да ти отговоря-висок е 188см.

Link to comment
Share on other sites

Ами вярвай си. И живота минава на лента, и светлина има в края на тунела, дявола прави скара, а свети Петър носи студена бира.

Мисля че не става въпрос за това след това, че там е смисъла и св. Петър ще ти изнесе лекция какъв ти е бил смисъла на живота, поне аз го разбирам че става въпрос за края на живота, мига в който свършва, когато вече няма да имаш бъдеще и целият ти живот ще е минало, когато ще можеш да погледнеш назад и да потърсиш смисъла, но когато няма да има вече никакъв смисъл да търсиш смисъл за живота си, защото просто ще е свършил.

Link to comment
Share on other sites

Ама вие какво взехте да ми отговаряте бе? Това беше просто гавра с въпроса за Бог. Темата уж е за НЕстандартни въпроси, а се зададе въпрос за Господ, което е най-стандартният на света и също така няма отговор (поне не еднозначен). Същата работа е със смисъла на живота. Не се пробвайте да отговорите...или поне не на мен...всеки да си отговори за себе си...

Link to comment
Share on other sites

Тва че живота ти минава на лента е вярно. Малко неподготвено се изказвам, но представата ми че това е вярно не е добита от филмите. Някой възрастен ми беше направил забележка че това е истина защото и аз така се бях присмял на този израз. Някой роднина май беше.
Малкия, точно на мен неможеш да кажеш, че се изказвам неподготвен, особено затова.

 

 

Мисля че не става въпрос за това след това, че там е смисъла и св. Петър ще ти изнесе лекция какъв ти е бил смисъла на живота, поне аз го разбирам че става въпрос за края на живота, мига в който свършва, когато вече няма да имаш бъдеще и целият ти живот ще е минало, когато ще можеш да погледнеш назад и да потърсиш смисъла, но когато няма да има вече никакъв смисъл да търсиш смисъл за живота си, защото просто ще е свършил.
И такъв филм няма. Последните ти мисли са такива, каквито никона не си смятал, че ще ти бъдат... последни. След това... нищо. Edited by Aquila
Link to comment
Share on other sites

погледнеш назад и да потърсиш смисъла, но когато няма да има вече никакъв смисъл да търсиш смисъл за живота си

а то кога има смисъл да търсиш смисъла на живота си:-)

Пък за стандартното и нестандартното също е интересно.. Тук няма да споря, защото всеки има различни разбирания, за мен въпроса за Бог може да е нестандартен.. за някои не:-)

То се е видяло, че всеки си намира различен смисъл, но като цяло някои мисли, избити с клишета, като.. кво беше ее.. докато търсиш смисъла, живота си минава ;] си се оказват верни;-)

мож ли дин въпрост/

що кат са наям ми се доспива?(или пак е мноо стандартен за темата;9 гати)

Link to comment
Share on other sites

Последните ти мисли са такива, каквито никона не си смятал, че ще ти бъдат... последни. След това... нищо.

Е па отде знаеш ? :D :D Всъщност не знаеш кога, къде, как, още по малко и кви ще са ти мислите и тва е най-хубавото. :)

Link to comment
Share on other sites

Е па отде знаеш ? :D :D Всъщност не знаеш кога, къде, как, още по малко и кви ще са ти мислите и тва е най-хубавото. :)
Знам, защото съм умирал... няколко пъти. Последно, февруари месец, 5 минути клинична смърт.

 

 

 

Как се казва червенокосото момиче от рекламата на АСТЕРА?
Никой ли незнае как се казва :(
Link to comment
Share on other sites

Да приемем, че за да се влюби човек, до голяма степен трябва да си падне по външността на обекта си на желание. Как се влюбват слепите хора?

По твоята логика - не биха се влюбили... но те все пак го правят.. следователно - допускането ти не е вярно :P

 

Едит: не случайно израза е "любовта е сляпа" а не нещо друго :P

Edited by afx
Link to comment
Share on other sites

Не мога да допусна такова нещо... Не и по точно този начин. Има и други възприятия освен визуалните. Докосване, мирис...такива ми ти работи...и разбира се...всичко останало, което е по-важно.

Link to comment
Share on other sites

Да приемем, че за да се влюби човек, до голяма степен трябва да си падне по външността на обекта си на желание. Как се влюбват слепите хора?

възприемат го с другите си сетива, на които обръщат повече внимание, след като за разлика от нас - зрящите, не са заети да гледат шарени картинки постоянно и да отсяват ненужното от тях.

и както ти каза afx, допускането ти е невярно. визуалната информация не ти е "нужна" за да се влюбиш, но просто има голямо значение, тъй като и без това хората възприемат света около себе си изключително през очите. около 80% от информацията, която пазим в спомените си за разпознаване на близки и познати се отнася за зрителната информация.

кучетата пък например възприемат света през обонянието си - на тях им е нужно да открият правилната миризма за да се влюбят ;)

тъй че и за слепите е аналогично - нямат нужда от визуална информация за обекта на желанията си, просто защото го избират по съвсем различни критерии и го възприемат по други канали.

Link to comment
Share on other sites

визуалната информация не ти е "нужна" за да се влюбиш

А влюбиш ли се веднъж... сетивата започват да не функционират правилно :D

Link to comment
Share on other sites

Съгласна съм само че ако човек е настроен да се влюби, няма да му попречи, ако партнорът му няма профил на древногръцки бог, примерно. :P Ама не ви ли се е случвало да смятате, че даден човек е "идеалният", но не ви привлича сексуално заради някакво специфично излъчване? Впрочем - кои сетива са водещи за този тип щения?

 

Не, не ми се е случвало сексуалното НЕпривличане да пречи (щото и таковата се преодолява май някак). Иначе при мен обонянието е водещо, ама аз не съм критерий (дето се вика "И пред цялата рота критерий ме нарече")...

Link to comment
Share on other sites

Имам един видео файл , който е 12ГБ :) и искам да го запиша на двд диск ... с коя програмка мога да го смачкам ??? (файлът е свален от цифрова камера).

Link to comment
Share on other sites

VirtualDub.. ако файла е AVI или MPEG-1.. също така трябва да имаш encoding кодеци... ако си с k-lite просто избираш encoding при инсталацията..

ако файла е MPEG-2 ... мисля че имаше една програмка FlaskMPEG

 

Вече как се работи с тях - you figure it out :P

Edited by afx
Link to comment
Share on other sites

Най-добре е с TMPGEnc. Компресира файла директно в mpg формат без излишни настройки и на края на компресирането файла е готов директно за VCD запис.

Link to comment
Share on other sites

Тъй като съм на ггбит и от вчера от бурите нета само се базика и въпроса ми е : Тези , които са на ггбит и останалите можете ли да сваляте от някой от локалните сайтове ? Опитах се да дръпна един Windows XP обаче немога от софтуера неможе да захапе , а от магнета дърпам с променливи от 0-10к.При вас нета как е ?

Link to comment
Share on other sites

и при мен нета нещо се ебава ама ко да направим.

Та аз имам една ? в саита на М-тел имали няква възможност тия ммs да се пращат или тия телета са оставили менюто само за колкото да не е без хич

Edited by MititU
Link to comment
Share on other sites

Отговора е:

тия телета са оставили менюто само за колкото да не е без хич
:) Преди няколко месеца се свързах с админите на м-тел да ги питам за същата работа и ми казаха че услугата е спряна.
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли до кога продължава прИмоцията на Prima Party? Разбрах че е била до май месец, но един приятел продължава да говори.

 

П.П. Aquila - "малкият" каза че се изказва неподготвено, а не ти!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...