Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Някой, който е на ТИ с руския може ли да ми обясни накратко при какви обстоятелства се използват различните падежи, че аз май само винителен знам, а утре имам доста решителна класна :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2900

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой знае ли работното време на Здравната каса?

Мога да ти кажа само че през делничните дни работят до 17 часа някъде...

Link to comment
Share on other sites

Какво е действието на аминокиселините в човешкото тяло?

Какво са аминокиселините (АК)?

Аминокиселините са градивните елементи на белтъците в човешкото тяло. Те играят важна роля за развитието на мускулите. Основните аминокиселини са 20 на брой. Всяка от тях съдържа специфична аминогрупа (NH2), карбоксилна група (СООН), въглероден атом свързан с амино киселинен остатък ("R" група) и един водороден атом. Съществуват още над 150 аминокииселини, но в състава на белтъчините се срещат само основните 20. Няма еднакви аминокиселини. Всяка се различава от другата, заради състава си, заради страничната група, или заради веригата ®, в която се намира. В зависимост от вида на веригата, аминокиселините биват два вида - незаменими и заменими. Незаменимите аминокиселини са осем на брой - метионин, треонин, триптофан, левцин, изолевцин, лизин, фенилалнин и валин. Наричат ги незаменими или още есенциални, защото не могат да бъдат произведени в тялото, а се поемат от хранителните продукти (или от спортните препарати и лекарства). Другите 12 аминокиселини са заменими (не есенциални), т.е. тялото може да си ги произведе, ако има нужда от тях. Левцинът, изолевцинът и валинът се наричат "верижно разклонени аминокиселини" (ВРАК/BCAA's). Важни не есенциални аминокиселини за атлетите са аргининът и глутаминът. Те могат да се произвеждат от тялото, ала спортистите, стараещи се да увеличат мускулната си маса и издръжливост само биха спечелили от допълнителния им прием.

Link to comment
Share on other sites

Какво е действието на аминокиселините в човешкото тяло?

Освен това АК стоят в основата на редица синтези освен тези на белтъците - всяка от 20-те АК в човешкото тяло има основна роля в обмяната на веществата.При определени условия АК при разграждането на АК може да се отделя енергия.АК се използват за обезвреждане на токсични вещества в организма - например амоняк(уреен цикъл,синтез на глутамин)В общи линии АК заемат централна роля в организма с множеството функции, които имат и процесите, в които участват.

Link to comment
Share on other sites

Музиката по инфо канала от къде идва ... ? Някакво радио ли е или ... ?

Преди около година беше от Радио 1, обаче след това го смениха на някакво денс радио май, което не го знам точно кое е.

Link to comment
Share on other sites

nqkoi znae li kade v pld prodawat(slagat) zentralno zalklu4wane za kola i kolko struwa

 

Примерно при момчетата, които монтират аларми и аудио в Технополис. Цената е 20 лв. на врата.

 

Разбира се трябва и аларма да имаш, за да го вържат към нея. Ако нямаш - продават много хубави за 160 лв. Монтажът е безплатен.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли как става това?

 

edit:

да, знаем.

 

едит: айде от мен да мине ще пообясня. всички позиции с номер, кратен на 9 съдържат един и същ съмвол, тъй като при описаните математически операции винаги се получава някое от тези числа. при рефреш се сменя само картинката на тези позиции, но пак си е еднаква за всички тях.

 

Мобо, мерси много!

Вече разбрах защо не се получаваше да си сметна числото, без да гледам символа и после да по проверя символа числото...

Защо трябва да е лесно, когато може да е сложно :laughing:

Edited by juji
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли как става това?

да, знаем.

 

едит: айде от мен да мине ще пообясня. всички позиции с номер, кратен на 9 съдържат един и същ съмвол, тъй като при описаните математически операции винаги се получава някое от тези числа. при рефреш се сменя само картинката на тези позиции, но пак си е еднаква за всички тях.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли как става това?

Ах! Те ся гадовете са го разместили :)

 

Значи преди завършваше с 90.. 80 и си личеше как винаги знака по диагонала от горе дясно до долу ляво беше един и същи генериран символ.

Link to comment
Share on other sites

Има ли единица за измерване на ужасна миризма? :)

Има ли статистика или класиране за най-отвратително миришещите неща?

offtopic/ Аххх, понякога направо ме разбиваш с АБСОЛЮТНО НЕСТАНДАРТНИТЕ си въпроси! Това, за което съжалявам е, че в повечето случаи аз лично не мога да им дам отговор. Обаче съм щастлив, че има млади хора, които мислят и си задават въпроси, колкото и нестандартни да са те.

 

За да не е съвсем извън темата, мога да ти дам някои серии на Mythbusters - веднъж проверяваха мита за "изчистването" на миризмата от скункс.

Link to comment
Share on other sites

Има ли единица за измерване на ужасна миризма? :)

Има ли статистика или класиране за най-отвратително миришещите неща?

Има филм с водещ Найджъл Марвин точно на тази тематика. Като го открия ще ти дам линк за колибата.

Link to comment
Share on other sites

Дано някой от по-старшите от форума помогнат.Проблема е следния търся захарно петелче :) може да ви е смешно ама търся от тези , които се продаваха преди години около 1 юни.Тъй като носкоро беше си припомних какво хубаво ми беше пастичка , бозичка или лимонадка , захаран памук и петленце може и локумче.Та ако някой знае каде се продава да казва , че ми дължат и бас захарен петел пък немогат да намерят и се трупа лихва и реших да помогна.

Link to comment
Share on other sites

Захарни петлета забелязах последно пред зоологическата градина/май беше в края на миналото лято/.Ако имаш път към гребната,може да провериш

Link to comment
Share on other sites

Колко време е продължил най-дългият тенис мач и кои са били главните действащи лица в него :confused

имаще един между санторо и грожан на ролан гарос преди 2-3 години и беше кам 5.30 часа ама може да има и по дълги но със сигурност ще са на ролан гарос

Link to comment
Share on other sites

Аз гледах веднъж на Ролан Гарос между Магнус Норман и ....а ся де, изскочи ми от акъла....един бразилец, къдрав и сравнително грозен...беше около 6 часа май, а май го и продължиха на другия ден

А, Густаво Кюртен беше тоя :D

Edited by Leper_Messiah
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...