Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2900

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Какви въпроси са се паднали на предварителните и на същинските изпити по история в Софийския и Пловдивския университети през кандидатстудентската 2004/2005г.

Link to comment
Share on other sites

какво означава последната цифра от егн-то :bgrin:

 

Някой ми беше казал че последните цифри това е някакъв код на региона в който си роден.Също така знам че за Мъжете тези цифри трябва да са нечетни като двойка тоест 29 31 примерно а за жените да са четни :)

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Някой ми беше казал че последните цифри това е някакъв код на региона в който си роден.Също така знам че за Мъжете тези цифри трябва да са нечетни като двойка тоест 29 31 примерно а за жените да са четни :)

Предполагаш само, защото не е вярно. Аз и един мой приятел сме с 44**, така че не е така. Вече завършват на нечетно де, но не знам дали при всички е така.

 

Централна кооперативна банка"АД /дружество, регистирано по ф.д. №5227/1991г. на Софийски градски съд, със седалище и адрес на управление: гр. София, ул. "Г. С. Раковски"№103, БУЛСТАТ 831447150, представлявано заедно от двама от изпълнителните директори Лазар Петров Илиев, ЕГН 5902127064, Виктор Иванов Мечкаров, ЕГН 6612286260 и Георги Димитров Константинов, ЕГН 6604194503, или от един от тях и прокуриста Тихомир Ангелов Атанасов, ЕГН 7207111080/, Ви уведомява, че:

source:

http://www.ccbank.bg/display.php?page=disclaimer

 

Ето тука ми попаднаха няколко ЕГНта на мъже, които не показват някаква връзка на същото това ЕГН с пола. Знам че има, но не знам каква е :)/ чувал съм, че им нещо общо със самото четирицифрено число, но вече не помня какво беше.

Edited by NEFARIOUS
Link to comment
Share on other sites

какво означава последната цифра от егн-то :bgrin:
Ето какво означават ;) . Да живей гугъла :) .
Link to comment
Share on other sites

Да объркал съм се сори ама ся кат се замислх и мойто ЕГН е с 44** после са нечетни :bgrin:

 

Хахахахахаха.какво установих сега.Поредноста на раждането ми по ЕГН(тоест 7 8 9 цифра) ми съвпадат с последните 3 цифри на Факултетния Номер в университета.Смях ХахХахахХаХАхХаха :punk :punk :punk :punk

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

за Мъжете тези цифри трябва да са нечетни като двойка тоест 29 31 примерно а за жените да са четни :)

Хах, ми значи аз съм мъж... какви неща научавам днес само...

Хахахахахаха.какво установих сега.Поредноста на раждането ми по ЕГН(тоест 7 8 9 цифра) ми съвпадат с последните 3 цифри на Факултетния Номер в университета

На мен пък номерът на GSM-a ми се състои от последните 4 цифри от ЕГН-то...

Edited by Moon Light
Link to comment
Share on other sites

Хах, ми значи аз съм мъж... какви неща научавам днес само...

 

 

Не видя ли извиних се че съм объркал.Справка виж по-нагоре :tongue

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

от последните 4 цифри, 1-вите 2 са за местоположението на което сте родени. предпоследната е за пола, ако е четно сте момче, а нечетно момиче. затова ви питах само за последната :D aquila, мерси за линка :)

Link to comment
Share on other sites

Какъв е точно ефекта на енергийните напитки(Shark or Red Bull) и вредят ли на здравето ако редовно се употребяват :blink: :wacko:

 

Имат кофеин....на останалото предполагам можеш сам да си отговориш...

Link to comment
Share on other sites

Какъв е точно ефекта на енергийните напитки(Shark or Red Bull) и вредят ли на здравето ако редовно се употребяват :blink: :wacko:

 

Не знам дали вредят, обаче има кофеин в тях и мисля, че действат само психически... Кара те да се чустваш смелои някак си спокойно... Общо взето май всичко в последно време е така, до психо нагласа...

Link to comment
Share on other sites

Ъмм не е баш така. В енергийните напитки се съдържа голямо количество кофеин, а кофеина действа на нервната система. Т.е. не успокоява, а изнервя, което за повечето хора се смята като "събужда". Но също така и голямото количество кофеин води до обезводняване. За това е добре заедно с енергийните напитки да поемате и повече течности. Зчестява сърцебиенето и мисля, че имаше и още нещо. Но иначе са безвредни (освен ако нямате проблеми със сърцето или не сте диабетици). ;)

Edited by breakneck
Link to comment
Share on other sites

Какъв е точно ефекта на енергийните напитки(Shark or Red Bull) и вредят ли на здравето ако редовно се употребяват :blink: :wacko:

 

Аз пък мисля че се правят от плода Гуано или както там се казваше. Той дава енгергия, така съм чел (чел, чел... недочел).

 

Искам да попитам колко е максималния брой знаци, които може да има в един домейн (примерно www.fasdhufhasufsdhfashdfasuihfuis.net) ?

Link to comment
Share on other sites

Абе действат,но трябва да ги пиеш,ако наистина си много гроги,а повечето хора по баровете ги пият,щото си мислят,че е голяма гъзария да те видят с Ред Бул в ръка.Аз съм пробвал всякакви енергийни бози и ако си ги изпия,когато съм свеж-никакъв ефект честно казано,но като съм много мармалад и искам да изтрая още малко-вдигат определено

Link to comment
Share on other sites

Хайде сега въпрос за хората биолози. Имаме с един френд спор. Той смята че един човек на около 15-16, който е малко по-пълничък и отслабне ще порасне повече на височина ако изобщо не отслабне. Аз смятам точно обратното, че разлика няма. Хайде сега тези, които разбират повечеко от биология или знаят нещо по въпроса да кажат.

Link to comment
Share on other sites

Никакво гуано никакви пет лева. Ред бул 250 мл съдържа 80 мг кофеин (кока-кола 600 мл - 57 мг). Кофеинът блокира действието на аденозина и изостря вниманието. Дехидратира само при много големи количества, така че от 2-3 кутии енергийна напитка нищо няма да ви стане.

 

 

Blitz_krieg_1941 ти си правият.

Edited by Aquila
Link to comment
Share on other sites

95- 96 год. Red Bull току- що бе излязъл (ако греша, простено да ми е, тогава акълите ни бяха заети с други работи), та с брачеда на морето една вечер изпихме по 7 едно след друго и то защото си мислехме, че е нова бира! :P и абсолютно нищо ни нямаше, даже пихме и водка по- късно вечерта...

Link to comment
Share on other sites

95- 96 год. Red Bull току- що бе излязъл (ако греша, простено да ми е, тогава акълите ни бяха заети с други работи), та с брачеда на морето една вечер изпихме по 7 едно след друго и то защото си мислехме, че е нова бира! :P и абсолютно нищо ни нямаше, даже пихме и водка по- късно вечерта...

Е тва е кофеин какво да ви стане.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...