Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Аз искам да питам някой купувал ли е нещо от гет.бг и дали са коректни?Харесал съм си една стока но не съм сигурен дали няма да стане сакатлък.Какво ви е мнението з тях?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2900

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Къде мога да си изкарам свидетелство за съдимост и здравна книжка за работа в хранителни заведения? Някой има ли представа? Роден съм в София и там пребивавам в момента (като студент), постоянния ми адрес се води тук, в Пловдив.

Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Къде мога да си изкарам свидетелство за съдимост и здравна книжка за работа в хранителни заведения? Някой има ли представа? Роден съм в София и там пребивавам в момента (като студент), постоянния ми адрес се води тук, в Пловдив.

Благодаря предварително.

Свидетелство за съдимост можеш да си извадиш в съда . Попълваш една молба и даваш 5 лева и за 3-4 дни ти го изкарват . Обаче дали в съда в София или Пловдив ... нз ... може би там където се водиш по лична карта .

Link to comment
Share on other sites

Сигурно има тема, в която е обяснено това, което ме интересува, ама нямам времевия ресурс да търся :)

 

При онлайн гледане на филми, как може да се увеличи размерът на субтитрите? Пробвам от туулбара - view/text size/largest, но няма никакъв ефект.

Link to comment
Share on other sites

От кодека, отговорен за субтитрите - DivX G400 или VobSub. Настройките от туулбара важат за HTML и нямат отношение към субтитрите.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

@jozo За гет.бг до Пловдив доставката е 3 лева и 50 стотинки, но пък по мои наблюдения стоките им са доста често по-скъпи от нормалното.

Link to comment
Share on other sites

@jozo За гет.бг до Пловдив доставката е 3 лева и 50 стотинки, но пък по мои наблюдения стоките им са доста често по-скъпи от нормалното.

 

Проблема беше че не съм поръчвал така и ако имаше някви негативни отзиви да не поръчвам.Иначе цената е проверих във Вали (понеже само там имат този продукт) където имат същата стока и е с 1 лв по евтино ама трябва да чакам поне 1 2 седмици и едва ли ще ми доставят за толкова време чакали уж внос.

Link to comment
Share on other sites

ами с тиксо,лейкопласт,имаше и едно такова черно-като лейкопласт само че по яко и май с него е най добре

Link to comment
Share on other sites

ами с тиксо,лейкопласт,имаше и едно такова черно-като лейкопласт само че по яко и май с него е най добре

За изолир банд ли говориш? Иначе с него е най - добре наистина.

 

 

А дали съм го написал правилно е друг въпрос :blink:.

Link to comment
Share on other sites

има ли някакъ саит за онлине игри на карти , примерно блек джек , ролетка и такива ?

 

 

POKER

 

Плащат си съвсем коректно като спечелиш - тествано е

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

Винаги ми е било чудно, защо буквите по клавиатурата са разположени така тъпо, без никакъв видим с просто око ред ? Това важи за латиницата, а още повече за кирилицата ?

Link to comment
Share on other sites

Винаги ми е било чудно, защо буквите по клавиатурата са разположени така тъпо, без никакъв видим с просто око ред ? Това важи за латиницата, а още повече за кирилицата ?

Специално червените букви на кирилицата са разположени така че да ти е удобно като си сложиш пръстите по десетопръстната система.

Link to comment
Share on other sites

Подредбата QWERTY е създадена през 1868 от Кристофър Шолс и разделя често срещаните двойки букви така че всяка следваща буква в думата да е достатъчно далече от предишната. Това се е наложило поради несъвършените по онова време пишещи машини при които прекалено бързото натискане на близки клавиши водело до запецването им и изобщо голям мазал... Тоя проблем вече не съществува при съвременните клавиатури ама традицията си е традиция което води до доста по забавено писане.

Link to comment
Share on other sites

Винаги ми е било чудно, защо буквите по клавиатурата са разположени така тъпо, без никакъв видим с просто око ред ? Това важи за латиницата, а още повече за кирилицата ?
Не е тъпо, а са раположени така, че най-често срещаните символи да са на най-удобно за пръстите място.

 

П.П. Говорим за подредбата БДС, не за QWERTY.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...