Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Някой ако се сеща още ефективни начини, или от личен опит, да казва. :)

От личен опит ти казвам, че с кола става най-яко и много по-бавно ще се окосмиш така да го кажа :) С епилатор е същия ефект, но мен лично ме боли много повече от колата и става много бавно. С тия депилатоари е същата работа като с бръснач - след 2 дена пак ти излизат косми. Незнам ти защо не искаш с кола обаче т'ва е най-добрия вариянт за мен, въпреки, че наистина боли, но не колкото с епилатор. А пъпки има вероятност да ти излезнат ако след като си махнал космите и новите ако почнат да растата вътре под кожата, тоест ако имаш подкожни косми.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2900

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Прочетох и другите мнения, това го цитирам, за да се знае за какво говоря. :D

Колата маска я изключвам, като начало... по-късно може да размисля, но на тоя етап предпочитам да разбера за другите неща. :)

Тва Veet ми казаха, че не било толкова лошо... е не държи гладко 2 седмици, но чак на 4-5 ден излизали космите. Депилатоара държал за 2-3 дена. Не знам колко вярно са ми казали, но аз съм напълно непросветен по въпроса, така че им вярвам, защото сигурно са пробвали. :rolleyes: Със самобръсначка и всякакви видове бръсначи, ако трябва да се бръсна по-добре да съм си космат. Въпреки, че като се бръсна под мищниците и после нищо ми няма... нито добре, нито пъпки, обаче аз все пак търся начин за по-бавен разтеж. И с епилатор може да пробвам, ама майка ми вика, че много болка и съм щял да се откажа. :)

А и между другото сега както почнах... да ми разясните има ли шанс от тоя депилатоар или veet да ми излезнат пъпки, защото не ми се трае изобщо, пък и е грозно. ;) И някаква цена горе долу.

 

Някой ако се сеща още ефективни начини, или от личен опит, да казва. :)

1во. крема на вийт също е депилатоар. просто е малко по-приятен на аромат от алтернативните и в него активната съставка (цинков диоксид, ако си спомням правилно) е една идея по-концентрирана. ефекта е като след бръснене, но малко по-дълбоко се засягат космите. възможна е появата на алергична реакция от кожата - тества се преди това. другите неприятни странични ефекти са сърбеж в третираните участъци от последействието на активната съставка - препоръчва се много обилно измиване и изтъркване на мястото. предимство: подходящ е за приложение във всякакви зони на тялото, ако няма алергии. недостатъци: сърбежите и възможността за алергии, краткотраен ефект.

2-ро. коло-маската не е най-ефективния метод за депилация. писна ми, да повтаряте едно и също. и не ми говорете че не търпя на болка. просто не виждам защо да заменям космите с пъпки. пробвал съм няколко 10тки вида коло-маска (борова, билкова и ква ли не друга). някои просто не лепят достатъчно за да дръпнат ефективно космите, а другите свалят толкова голяма част от кожата барабар с космите, че тя си реагира като разранена. след коло-маска кожата е раздразнена и незащитена - всякакво замърсяване(дори и допир от дрехите) води до бурна реакция. при някои хора-късметлии просто този ефект е по-слаб. възниква и въпроса с хигиената и беззащитността на организма срещу най-обикновени биологични агенти, които пъплят с тонове из въздуха и биват неутрализирани обикновено именно в отстранения с коло-маската слой от кожата.

още една забележка за коло-маската: лично при мен космите нито намаляват, нито оредяват, нито омекват, нито стават мъхести, нито растат след 2 седмици (максимум до седмица са наболи отново).

предимства: скоростно и относително ефективно, няма дълготрайни вторични аромати. недостатъци: често космите не се изскубват с корените, а се скъсват някъде малко под кожата - появяват се подкожни пъпки. другите недостатъци са обяснени по-горе.

3-то. електрическите депилатори действат на подобен на коло-маската принцип - изскубват косъма, ане го режат. за да се определи поносимостта на болката трябва да се опита индивидуално. има депилатори от всякакъв ценови клас, като най-скъпите правят и водна баня с пара и кво ли не още. депилиране с подобен инструмент се препоръчва след гореща баня, за да е омекнала кожата. предимство: не отстранява горния епителен слой на кожата, по-дълготраен ефект. недостатъци: боли повечко от коло-маската, трудно и бавно се постига пълна депилация.

4-то. бръсненето. реже косъма, а не го изскубва. няма да го обяснявам подробно, защото мисля че всички занят за какво става дума. и при него има отстраняване на слой от гожата, макар и не толкова грубо като при коло-маската. затова е необходима дезинфекция на третираните участъци след бръснене (а сигурно си мислехте че афтър-шейва е само за аромат. ха!)

5-то. машинка за подстригване или електрическа самобръсначка. също реже косъма, но е с изключително нетраен ефект. често дори не може да изреже достатъчно ниско косъма и се обезсмисля цялото занимание. предимства: бързо и ефтино. недостатъци: опасност да се порежеш, ниска ефективност

 

пиша от лични наблюдения. може нещо да съм забравил или да ви се струва невярно, ама ми е писнало мъже, с неясно изразени вторични полови белези и съмнителна сексуална ориентация, да ме поучават. а жените и без тва не знаят кво искат, тъй че нема кво да ги слушам. в крайна сметка трябва да съществуват и космати примати като мен, за да има от какво да се оплаквате и на кого да се смеете. а и така си се харесвам. проблем?

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

А и между другото сега както почнах... да ми разясните има ли шанс от тоя депилатоар или veet да ми излезнат пъпки, защото не ми се трае изобщо, пък и е грозно. ;) И някаква цена горе долу.

Първо - самият Veet е марка депилатоар, обаче е такъв хитър, не като другите, затова го и рекламират толкова. Просто е с по-високо качество. Цената май варира между 10 и 18 лв., в зависимост на коя чат от тялото се прилага - специализирани са в различни видове. Има и обикновени депилатоари, които са си чиста глупост и ефектът е минимален, те са по 2-3 лв. Другите са Дева, които са средна работа.

От Veet-a пъпки едва ли ще ти излезнат, защото май се продават в комплект по 2 с крем за след депилация.

 

@Leper_Messiah - депилатоар(или депилатор) е крем, който разяжда космите, които са на повърхността, а епилаторът е един от най-съвременните уреди за мъчения. Една машинка, която има много малки пинсетки, които се въртят с голяма скорост и изскубват космите един по един, докато ти се гърчиш в нечовешки мъки. Обаче след известно време се свиква.

 

я, Mobo ме е изпреварил...

 

Пък на една инструкция четох, че две денонощия или 24 часа след кола маската кожата не трябва да се излага на продължително слънчево въздействие.

Edited by Moon Light
Link to comment
Share on other sites

Абе като ви слушам добивам представата, че епилатор и депилатор са различни неща. Ако е така каква е разликата?

Епилатор

i_09010709.jpg

 

Депилатор

veet_1_small.jpg

Link to comment
Share on other sites

Първо - самият Veet е марка депилатоар, обаче е такъв хитър, не като другите, затова го и рекламират толкова. Просто е с по-високо качество. Цената май варира между 10 и 18 лв., в зависимост на коя чат от тялото се прилага - специализирани са в различни видове. Има и обикновени депилатоари, които са си чиста глупост и ефектът е минимален, те са по 2-3 лв. Другите са Дева, които са средна работа.

От Veet-a пъпки едва ли ще ти излезнат, защото май се продават в комплект по 2 с крем за след депилация.

 

@Leper_Messiah - депилатоар(или депилатор) е крем, който разяжда космите, които са на повърхността, а епилаторът е един от най-съвременните уреди за мъчения. Една машинка, която има много малки пинсетки, които се въртят с голяма скорост и изскубват космите един по един, докато ти се гърчиш в нечовешки мъки. Обаче след известно време се свиква.

 

я, Mobo ме е изпреварил...

 

Пък на една инструкция четох, че две денонощия или 24 часа след кола маската кожата не трябва да се излага на продължително слънчево въздействие.

 

Ей бахти, хубаво, че не съм жена :D

Link to comment
Share on other sites

пиша от лични наблюдения. може нещо да съм забравил или да ви се струва невярно, ама ми е писнало мъже, с неясно изразени вторични полови белези и съмнителна сексуална ориентация, да ме поучават. а жените и без тва не знаят кво искат, тъй че нема кво да ги слушам. в крайна сметка трябва да съществуват и космати примати като мен, за да има от какво да се оплаквате и на кого да се смеете. а и така си се харесвам. проблем?

 

 

някои да ти е казал че има нещо против необезкосмените мъже примерно.... ? Тва че при тебе не се получава с кола маска е съвсем отделен въпрос , при мене космите си оредяват , стават по мъхести и не ми избиват никакви пъпки , космите не ми излизат подкожно и абсолютно сичко което ти си изброил при мене липсва като страничен ефект , може просто кожата ти да е прекалено чувствителна.... ;)

 

@Writer4e: след като си си навил на пръста че c veet става даваи с него , няма да ти пиша повече начините за епилация не са милиони и са изписани почти сичките без лазерната депилация естествено ама едва ли те интересува понеже е с цена на една малка количка :P с veet-a не става тва е приеми го приятелчетата ти те базикат явно , тва си е просто един скъп депилатоар.... пробвал съм го и няма разлика между него и ония от 2лв. там деа го знам къв беше .........

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

@Writer4e: след като си си навил на пръста че c veet става даваи с него , няма да ти пиша повече начините за епилация не са милиони и са изписани почти сичките без лазерната депилация естествено ама едва ли те интересува понеже е с цена на една малка количка :P с veet-a не става тва е приеми го приятелчетата ти те базикат явно , тва си е просто един скъп депилатоар.... пробвал съм го и няма разлика между него и ония от 2лв. там деа го знам къв беше .........

 

Ок, мерси на теб и на всички други. :P Ще помисля още малко и ще реша. ;) Ако можех веднага бих отишъл на кола маска, но имам малко здравословни проблеми, които могат да бъдат раздразнени от тва... дърпане. :D

Link to comment
Share on other sites

4:30 мисля, че са първите рейсове... Към 5-6 вече са по-редовнички... Общо взето в 23 се прибират и към 4:30-5:00 вече отново са на лице...

Link to comment
Share on other sites

Какво означава буквичката "i" при Жи Си Еми-те(примерно K300i,K700i,K750i).Интересува ме конкретно при моделите на Сони-Ериксон,но и по принцип.

Link to comment
Share on other sites

Какво означава буквичката "i" при Жи Си Еми-те(примерно K300i,K700i,K750i).Интересува ме конкретно при моделите на Сони-Ериксон,но и по принцип.

 

Интернет или инжекцион :D

 

Абе бахти, има ли някой живущ в Тракия, който да няма вода?! Около Черноризец Храбър....щото съм си вкъщи от 3 часа, вода няма нито пък изгледи да проима

Edited by Leper_Messiah
Link to comment
Share on other sites

Кой е сайта на Компютър + ся май са с някво друго име?

 

Едит:Друг въпрос ако си поръчам нещо от гет.бг зимат ли някви пари за доставка или тва е включено в цената?

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Какво означава буквичката "i" при Жи Си Еми-те(примерно K300i,K700i,K750i).Интересува ме конкретно при моделите на Сони-Ериксон,но и по принцип.

International. Нали си срещал k700c - China/ Chinese... :D

Link to comment
Share on other sites

Една приятелка си изпуснала Nokia 7260 и панела се надрал. Някой й казал, че имало някакъв часовникар, който полирал панелите (нещо като пастиране на GSM :laughing: ) и ставали като нови. Някой да знае за такова нещо, защото аз лично не съм чувал :rolleyes:

 

Някой нещо по моя въпрос? Видях, че някой ми препоръча да ида при зъботехник, но понеже не ми се налагало да ползвам услугите на такъв човек, не знам кой точно би ми свършил тази работа. Нека ако знаете конкретен зъботехник да ми препоръчате.

Приемам също и други предложения :D

Link to comment
Share on other sites

Някой нещо по моя въпрос? Видях, че някой ми препоръча да ида при зъботехник, но понеже не ми се налагало да ползвам услугите на такъв човек, не знам кой точно би ми свършил тази работа. Нека ако знаете конкретен зъботехник да ми препоръчате.

Приемам също и други предложения :D

 

 

Ако си сръчен в ръцете и имаш менгеме и малка бормашина или акумулаторна отвертка имаш вариант да се докажеш като мъж:

 

Купуваш малко полир дискче, полир паста - и го правиш сам с двете си ръце.

 

ЕДИТ: Внимавай с оборотите като полираш! По-ниски да са

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

Някой нещо по моя въпрос? Видях, че някой ми препоръча да ида при зъботехник, но понеже не ми се налагало да ползвам услугите на такъв човек, не знам кой точно би ми свършил тази работа. Нека ако знаете конкретен зъботехник да ми препоръчате.

Приемам също и други предложения :D

 

какъв зъботехник бе приятелю,отиди до най-близкото часовникарско ателие и им обясни проблема.трябва да имат паста,с която по принцип мацат стъклата на циферблатите когато са надраскани.аз даже в нас имах някъде такава паста,но не знам от къде е купувана

Link to comment
Share on other sites

Някой нещо по моя въпрос? Видях, че някой ми препоръча да ида при зъботехник, но понеже не ми се налагало да ползвам услугите на такъв човек, не знам кой точно би ми свършил тази работа. Нека ако знаете конкретен зъботехник да ми препоръчате.

Приемам също и други предложения :D

Имам приятел зъботехник в Пазарджик и съм виждал резултата от полирането на неговия телефон, но не съм казвал, че той ще ти свърши работа, говорех по принцип, че става и по този начин.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...