Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2900

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Къде мога да разгледам каталог с пистови мотори? Няма значение колко кубика. С цена разбира се. ;)

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив има хубави магазини за подаръци и разни други джунджурийки? На центъра знам само един- Сюрприз ли се казва, Престиж ли беше..

Link to comment
Share on other sites

На колко Hertz трябва да седи монитора ... на колкото се може повече или по-малко ... ?

Link to comment
Share on other sites

На колко Hertz трябва да седи монитора ... на колкото се може повече или по-малко ... ?

Добре е да е над 70.

Link to comment
Share on other sites

Как да оправя Internet Explorer да запомня акаунта ми по форумите,а не всеки път, когато влизам да се логвам.

Link to comment
Share on other sites

дай му да ти запомни юзър нейма и паролата и после добави във фейвъритса страницата където вече си логнат.май така ставаше...

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че му давам да ме запомни и после като махна старницата и след 1 мин пак влезна, пак иска да се логвам..

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че му давам да ме запомни и после като махна старницата и след 1 мин пак влезна, пак иска да се логвам..

Като се регнеш IE те пита дали искаш да те запомни. При мен поне проблем няма.

Edited by Aquila
Link to comment
Share on other sites

Някой ще разясни ли точно смисъла на смехотворните цени на всевъзможни неща, като се почне от 0.99 лв за някаква джаджа, през 9.99 лв за примерно някакъв стол, до 1999.90 лв за телевизор :wacko: .

Чувал съм няколко, все уж логични обяснения, какво мислите? :D

Link to comment
Share on other sites

Някой ще разясни ли точно смисъла на смехотворните цени на всевъзможни неща, като се почне от 0.99 лв за някаква джаджа, през 9.99 лв за примерно някакъв стол, до 1999.90 лв за телевизор :wacko: .

Чувал съм няколко, все уж логични обяснения, какво мислите? :D

 

Според мен първият и основен момент е психологическият. 990лв звучи доста по-приемливо от 1000, нали? :D

Вторият е за рестото. При положение, че си дал 1000лв за нещо едва ли ще се направиш на циганин да си чакаш 10те ст. и така капка по капка вир става....

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че му давам да ме запомни и после като махна старницата и след 1 мин пак влезна, пак иска да се логвам..

Най вероятно си забранил бисквитките :)

Link to comment
Share on other sites

Как да ги оправя?

Ами по принцип ползвам Linux и Firefox... но до колкото си спомням - Tools - Internet Options - Advanced - Enable Cookies

Link to comment
Share on other sites

Вярно ли е че още през 80те е изобретен начин да се следи трафика, като се прави мрежа от следящи устройства под пловдивските пътища?

 

Това го разбрах от една позната, която го знае от някакъв инжинер май беше =).

да, вярное, баща ми ми разказваше, че е бил в една такава подземна база, била под магистрала и с камери се следяло абсолютно всичко, което става, но не знае дали сега това все още функционира. Според мен все още фнкционира, според мен все още има държавна сигурност, но има друго име, и естествено всичко е тайна за нас простолюдието.

Link to comment
Share on other sites

Моментът Е Единствено Данъчен!

данъчните ставки зависят от цялото число

т.е. от 0 до 99 лева 1 данък

от 100 до 199 лева друг.

Да, и това обяснение ми е минавало през ушите, но какво ще кажеш за цени от сорта:

89.99 (примерно за колело),

49.99, 19.99, предполагам ще кажеш, че нещото струва 20 лв, но ставката се прави за 19 , е, един лев не е голяма работа, но все пак е нещо , нали :)

И трите цени са по-малки от 100 лв, така че според думите ти излиза че моментът е само за разликата от един лев за ставката.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...