Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Alt+0249 -> ù

 

или Alt+0250 -> ú (не съм сигурен накъде е наклона).

 

Ако не ме лъже паметта, правописът позволява употребата на Й, ако не е възможно друго.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2900

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Кое сладко нещо, не е калорично ( като изключим меда и т.н. ) ?

 

Захарин. :)

Демек тия десертчета за диабетици примерно.

Link to comment
Share on other sites

Червената бира(Murphy's например) по какво се различава на вкус от светлата?

Ми вече има Каменица червено - Пий и ни кажи разликата с светлото пиво :)

Link to comment
Share on other sites

някой знае ли кой е долу горе най евтиняи хотел в пловдив и да е свестен долу горе

 

http://www.plovdiv.allhotels.inn26.bg/

 

Дано ти помогне.

 

Къде мога да видя разстоянията между градовете. Например "София - Пловдив - 132 км". Като оная таблица където е на пътните карти отзад :)

 

ПС. Намерих в страницата на "Петрол", но таблицата е незадоволителна :(

Edited by diabolik
Link to comment
Share on other sites

...Къде мога да видя разстоянията между градовете. Например "София - Пловдив - 132 км". Като оная таблица където е на пътните карти отзад
В bgmaps.com можеш да зададеш начална, междинна(и) точка(и) и крайна точка на маршрут, като имаш опции най-бърз/най-къс маршрут.
Link to comment
Share on other sites

Нямам идея как, но скрих всички иконки от десктопа :) Как да ги върна? С ХР съм.

десен бутон на десктопа - arrange icons by - show desctop icons ;)

Link to comment
Share on other sites

Нямам идея как, но скрих всички иконки от десктопа :) Как да ги върна? С ХР съм.

Другия вариант да си се заиграл със ТВ-аута, и сега ТВ-то да ти е основно.Пусни си само монитора и се оправя (брат ми поне 3 пъти го прави този номер и все ми звъни на пожар) :lol:

 

А пък мога да ви кажа ,че "Murphy's",няма нищо общо с "Каменица" и "Шуменско".За тези който не са пробвали,вкусът е малко странен ,но внимавайте че много боли глава после.Върви много с тежки мезета :laughing: :lol:

Edited by kolioeng
Link to comment
Share on other sites

Официално за Murphy's Irish Red (не правете никакви асоциации с червената Каменица, че е срамно):

 

Introduction to Murphy's Irish Red:

 

With one and a half centuries of tradition and excellence in brewing fine beers, Murphy Brewery has crafted a speciality red beer with a distinctive malt-accented taste. The deeper roasting technique and 100% pure chocolate malt give Murphy's Irish Red Beer its dark, rich hue.

 

Murphy's Irish Red is a 5% ABV premium red beer, already enjoying sales in leading markets such as the USA, and Western Europe. The launch onto the Irish market coincides with Cork's designation as European Capital of Culture 2005.

 

Taste Profile:

 

Well balanced and full-bodied, with hints of malt and caramel, this truly refreshing red beer has a unique speciality beer flavour.

Best served chilled between 5-7 degrees Celsius.

Perfect accompaniment to ethnic foods.

 

 

 

FACTSHEET

 

Murphys Irish Red

 

 

First brewed in Cork in 1856, Murphy?s is made with all natural ingredients, and is subject to rigorous quality controls to ensure that each pint is perfect. Murphy's Irish Red continues this fine taste tradition, offering consumers a refreshing beer with a smooth, soft speciality beer taste. Murphy's Irish Red Beer is a product obtained from wort, made from malted barley, roasted material (barley and malt), drinking water and hops, alcoholically fermented with pure culture yeast of the type Saccharomyces cerevisiae.

 

 

This beer contains no chemical colouring or preserving agents.

 

 

 

· Gravity in °P 11.8 +/- 0.2

· Alcohol in % 5.2 +/- 0.2

· Bitterness in EBU 23 +/- 2

· Colour in EBC 24 +/2

 

Ingredients Malted barley, chocolate malt,water, hops and yeast.

Aroma Nutty, chocolaty and doughy. Kind of like chocolate chip cookies with nuts.

Appearance Amber/bronze color

Color 24 EBC

Taste Taste Creamy and rich and mid-palate, with stone dry flavors of chocolate malt and hops. Finish is hoppy and chewy.

Bitterness 23 EBU

Strength 5.0% alcohol by volume.

Original Gravity 11.8%

Calories (per 12 oz. serving) 130

Carbs (per 12 oz. serving) 10 g.

Lagering Time 3-10 days

Shelf Life A maximum of 9 months.

Presentation Should be served between 39 and 43 degrees Fahrenheit. Pour should result in a substantial foamy head.

Ratings Wine Enthusiast (2002) Very Good (85-89)

Link to comment
Share on other sites

Браво, Жоре, мерси за хубавата информация.АЗ вчера пих Murphy's и ми се стори малко странна на вкус.Все пак очаквах повече, като се има предвид, че 330мл е 2,10лв :)

Link to comment
Share on other sites

Знае ли някой сайт, в който да има "разшифровка" на медицински съкращения?

Ако пък има доктор измежду съфорумниците, нека помогне :) Интересува ме какво значи: ТДР, ТДО, ТСО, ТСР, ФИ, ФС, ДТ, ЗМП, ЕКК и КДС. Това са данни от ехокардиография и ми се иска да знам какво точно значат.

Link to comment
Share on other sites

Каква музика свирят група "Тирамису"?

 

Хубава :punk Мен много ми харесват. Свирят и пеят разни чужди парчета - ретро, рок малко, някоя друга БГ песничка(никога чалга или нещо подобно). Различно, но са добри, вокалистката им пее много хубаво. Сигурно си видял, че са в Мармалад тая вечер. Отиди, смятам че няма да съжаляваш. :rolleyes: :tongue

Link to comment
Share on other sites

Как мога да пратя ММS от страницата на мтел?Като натисна сенд ми казва "Моля,изберете обект".От къде да го избера тоя обект и мога ли изобщо аз да си кача някакъв от моя компютър?

Link to comment
Share on other sites

Как се превежда надписа на фанелките "De puta madre" ?

http://en.wikipedia.org/wiki/De_Puta_Madre

 

може да са фенски фланелки на групата, ама по-скоро се набляга на испанския жаргон че дрехите са толкоз "яки", че са направо "от на майка си п.ката" или по-побългарено: "е.али са си мамата!".

Link to comment
Share on other sites

http://en.wikipedia.org/wiki/De_Puta_Madre

 

може да са фенски фланелки на групата, ама по-скоро се набляга на испанския жаргон че дрехите са толкоз "яки", че са направо "от на майка си п.ката" или по-побългарено: "е.али са си мамата!".

Хахахахаха превода кърти :) Мерси :) :D

Link to comment
Share on other sites

Как да си сложа движищ се аватар?

По същия начин, по който си сложил и недвижищ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...