Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Кои са родните магазини за техника (GSM), на които бихте имали доверие? Обмислям да си взема (поредния :censored2:) телефон и се чудя от къде би било разумно да взема? Смисъл - къде не бих имал проблеми с гаранции.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2899

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Колкото по-голям и оборотен е магазинът, толкова по-ключов клиент е за производителя/доставчика.

Пример взел си Tesy нещо си от Практикер, дори и за лек кусур ще ти сменят уреда.

От Tesy не искат да водят разговор с ключовия си клиент за нещо толкова дребно, просто подменят.

 

Предполагам с GSM-ите ще е същото. Последните два са ми от ЕМАГ, преди тях само операторите, щото правеха отстъпки.

Виваком ми ремонтираха на 2 пъти един техен Алкател, последно преди почти десетилетие.

Не си купувам от noname онлайн магазини, дори и да мога да спестя 50-тина лв.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, chasti said:

Колкото по-голям и оборотен е магазинът, толкова по-ключов клиент е за производителя/доставчика.

Пример взел си Tesy нещо си от Практикер, дори и за лек кусур ще ти сменят уреда.

От Tesy не искат да водят разговор с ключовия си клиент за нещо толкова дребно, просто подменят.

 

Предполагам с GSM-ите ще е същото. Последните два са ми от ЕМАГ, преди тях само операторите, щото правеха отстъпки.

Виваком ми ремонтираха на 2 пъти един техен Алкател, последно преди почти десетилетие.

Не си купувам от noname онлайн магазини, дори и да мога да спестя 50-тина лв.

То това ми е проблема - освен emag и техно-нещата - всички други са ми noname. Питам дали има надеждни сред хилядите, че Pixel не виждам сред много магазини...

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Antares said:

То това ми е проблема - освен emag и техно-нещата - всички други са ми noname. Питам дали има надеждни сред хилядите, че Pixel не виждам сред много магазини...

Ти си цензорирал най-важното марката, която търсиш. Аз лично последните 6г съм вземал само от Емаг на някаква промоция телефони. Гаранции не съм ползвал, но на 4-5г или стават прекалено бавни или са умирали. Вече за Pixel нямам наблюдения. Както chasti каза съм сравнявал в https://www.pazaruvaj.com/ дали има по-евтино нещо. Намирал съм и като потърся в Гугъл мнения за магазина често изкачат негативните за лошо гаранционно или никакво такова обслужване. 

Link to comment
Share on other sites

Аз си купувам телефоните от Citytel, но не ми се е налагало никога да ползвам гаранция, тъй като си работят 3+ години безпроблемно. Последният ме изкара 5 години преди да го пенсионирам по старост, иначе още си функционира. От емаг избягвам да купувам, не са българска фирма и не искам да се занимавам с румънци ако стане проблем.

Бих препоръчал и ozone.bg, понеже се българска фирма, но в момента новите пиксели ги нямат налични. Други места, които бих погледнал също, са pic.bg и ardes.bg.

Link to comment
Share on other sites

Последните ми три телефона са също от Citytel, много добър магазин. Не ми се е налагало да ползвам гаранционни условия и тн. Доволен съм.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Antares said:

То това ми е проблема - освен emag и техно-нещата - всички други са ми noname. Питам дали има надеждни сред хилядите, че Pixel не виждам сред много магазини...

Pixel купих на жена ми наскоро от allgsm, но с много проверки по imei още преди да го доставят и с едно наум. Да чукнем на дърво няколко месеца вече няма проблеми. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
14 minutes ago, chasti said:

Ако никой не се обади, кажи да те пратя при моя тенекеджия :D

Звучи ми прекалено лесно, като да е за него... Къде е тоя детайл?

Кутията на ангренажната верига :lol: Никак не е лесно за достъпване място и вероятно ще се наложи да се дига колата. Буквално трябва да се сложат две капки, ама ако трябва да се сваля - трябва да се разглоби цялата предница...

Link to comment
Share on other sites

On 8/31/2024 at 3:47 PM, plameni said:

От НАП ми се обадиха за несъответствие в данъчната ми декларация по чл.50 от ЗДДФЛ.
Казаха ми, че според чл. 53, ал.2, до 30.09 трябва да подам коригираща декларация, което става, чрез подаване на нова, с отразените промени.

 

Направих го днес, обаче в съобщението за резултата от обработката пише:

 

С Ъ О Б Щ Е Н И Е

за резултати от обработката на Декларация чл.50 от ЗДДФЛ за 2023 г. Вх. №: 1600Иxxxxxx / 31.08.2024 от:
 
Името на: _
Автор: _
Начин на подаване на документа: Персонален Идентификационен Код (ПИК)
За период: 2023

Подадената от Вас Декларация по чл.50 от ЗДДФЛ (2001) е отхвърлена. Има подадена предходна декларация за същия период и срокът за корекция е изтекъл.

 

Някой да е имал подобен проблем или да знае за какво иде реч?

Дано не е прекалено късно, пиши им на ел. поща.

Аз си намерих сам грешка и за да я поправя ме накараха да подам молба, за да мога да правя още корекции след срока. Молбата я подписах с ел. подпис.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...