Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2899

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 minutes ago, mIRCata said:

Ако си намеря някакъв VPN сървър, който да свържа с моя рутер към Германия да речем, това дали ще ми даде достъп до заглавия в Netflix, които са достъпни там? Че ние тука сме доста рязани, а има неща, които имат, но не пускат у нас.

Да, ще получиш тяхната библиотека, стига Нетфликс да не надуши, че си зад ВПН. Тогава май пак ограничават :D 

Но ще липсват БГ субтитри и озвучаване, а вероятно ще ги загубиш и за съдържанието за което си имал такива от БГ. 

Link to comment
Share on other sites

Да.

Не знам обаче дали няма да им се активира защитата за споделянето на акаунтите и да ти изпищи, че не си на адреса.

 

Just now, ARPAnet said:

Да, ще получиш тяхната библиотека, стига Нетфликс да не надуши, че си зад ВПН. Тогава май пак ограничават :D 

Но ще липсват БГ субтитри и озвучаване, а вероятно ще ги загубиш и за съдържанието за което си имал такива от БГ. 


БГ субтитри и озвучаване така или иначе няма на Нетфликс.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, plameni said:

Ако искаш да пробваме?
Имам мой VPS в Нюрнберг.

 

Ами може да пробваме. Да настроя впн клиент и да пусна целия трафик към него като искам да гледам нещо конкретно. Че не им знам сървърите, че само за тях да рутирам. 
Иначе Нетфликс нямат бг. Виждал съм 1 или 2 пъти, но изглеждаха като от гугъл транслейт

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, някой да знае къде мога да предам/изхвърля няколко чисто нови тонера, че при разчистването на склада поизкочиха доста бройки от доста стари принтерчета?

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, gadniqt said:

Здравейте, някой да знае къде мога да предам/изхвърля няколко чисто нови тонера, че при разчистването на склада поизкочиха доста бройки от доста стари принтерчета?

ОЛХ   ?

Link to comment
Share on other sites

Е те са за доста стари машини,където едвали някой има вече.....ама като се замисля там има отдел май за подаряване,та може да ги пусна,барем някой му свършат работа :)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

Някой минавал ли е Годишен технически преглед след 22-ри Юли на над 20г автомобил, без катализатор и прочее.

Колата ми е Шкода Октавия 97-ма година на производство, на газ, без катализатор и други ЕВРО изисквания и ми е интересно, ако някой е минавал преглед, дали е успял да го мине и при какви условия.

 

edited: След 22-ри Юли, благодаря wOOx

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Преди 2-3 месеца, Мицубиши Грандис 2.4 бензин.  Заради дупка в гърнето, не можа да покрие нормите, затапихме я с алуминиево тиксо и си мина като отче наш…

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ton4o said:

Здравейте,

Някой в скоро време минавал ли е Годишен технически преглед на над 20г автомобил, без катализатор и прочее.

Колата ми е Шкода Октавия 97-ма година на производство, на газ, без катализатор и други ЕВРО изисквания и ми е интересно, ако някой е минавал преглед, дали е успял да го мине и при какви условия.


Няма значение, че е на газ. Мерят се емисиите на бензин.

Трябва ти някой минавал след 22ри юли, когато промениха системата на пунктовете и колите започнаха да отпадат.

Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2024 at 9:07 PM, ARPAnet said:

Не съм 100% запознат, но колата не трябва ли да си мине изискванията за модела, а не нещо друго?

 

То това е проблема, че не ги интересува модела на колата и какво казва завода производител. Имат вкарана таблица по години. В нета е пълно с примери, как производителя дава фабрични едни стойности за ПХ и в обороти, съответно обаче нормата в пункта е по-ниска.......

 

Тея дни се върнах от Гърция и точно по тоя повод, се заглеждах по колите, които карат. Там има коли, които тук отдавна няма по нашите пътища, да не говоря за на фермерите пикапите дето са на 40+ години. Има сумати коли със старите номера, не като у нас дето всичките трябвало да бъдат със синя лентичка. Та отново се мъчим да се правим на по католици от папата и да ни замазват очите с евродерективи......

Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2024 at 5:38 PM, Ton4o said:

Здравейте,

Някой минавал ли е Годишен технически преглед след 22-ри Юли на над 20г автомобил, без катализатор и прочее.

Колата ми е Шкода Октавия 97-ма година на производство, на газ, без катализатор и други ЕВРО изисквания и ми е интересно, ако някой е минавал преглед, дали е успял да го мине и при какви условия.

 

edited: След 22-ри Юли, благодаря wOOx

Няма да имаш проблеми, за коли преди 2000 г не е нужно да има катализатор. Ако преди е мерена нормално и нормално е минавала ГТП - за стрите коли няма промяна в изискванията.
Иначе мога да ти препоръчам сервиз където да я приведат в ред и да я прекарат през преглед. За твоята става 'с поглед' :)

Edited by dubo
Link to comment
Share on other sites

On 8/11/2024 at 11:04 PM, jozo said:

То това е проблема, че не ги интересува модела на колата и какво казва завода производител. Имат вкарана таблица по години. В нета е пълно с примери, как производителя дава фабрични едни стойности за ПХ и в обороти, съответно обаче нормата в пункта е по-ниска.......

Това е идиотщина, нека мерят, но такива произволни стойности ще доведат до повече минавания под масата просто.. 

Link to comment
Share on other sites

Няма как да минат под масата, защото всичко е свързано с централна система и ако показателите не са правилни, компютъра не принтира талончето.

А не съм сигурен, че не се следват нормите на производителя. Според мен точно така се процедира.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

А не съм сигурен, че не се следват нормите на производителя.

 

То пък производителите никога не са манипулирали данните за емисиите.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, w00x said:

Няма как да минат под масата, защото всичко е свързано с централна система и ако показателите не са правилни, компютъра не принтира талончето.

При нас слагат сонда на кола отстрани и минават така :) И твоята ръмжи за камерите, ама нищо не мерят от нея:lol:

Link to comment
Share on other sites

On 8/13/2024 at 12:42 PM, w00x said:


А не съм сигурен, че не се следват нормите на производителя. Според мен точно така се процедира.

 

Все пак сме БГ, няма кой да се хване на всички съществуващи марки и всички модели двигатели, да вкара данните за всеки един по отделно.

 

Мога да ти дам пример с 3.0 V6 евро 4 мотора на Пежо, монтиран и в Рено. Завода дава СО под 0.5% натоварване и 0.3% ПХ. Нормата обаче в пункта е 0.3% натоварване и 0.2% ПХ....

On 8/13/2024 at 6:44 PM, ARPAnet said:

При нас слагат сонда на кола отстрани и минават така :) И твоята ръмжи за камерите, ама нищо не мерят от нея:lol:

Точно това видях, закачат твоята кола вътре, слагат маркуча, а има друг маркуч, който е свързан към автомобил отвън :lol:

Link to comment
Share on other sites

Жоро аз четох за подобни случай с 3.0 tfsi на ауди. Стоково с катализатори не минава, stage 2, без катове и генерация минава :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

От НАП ми се обадиха за несъответствие в данъчната ми декларация по чл.50 от ЗДДФЛ.
Казаха ми, че според чл. 53, ал.2, до 30.09 трябва да подам коригираща декларация, което става, чрез подаване на нова, с отразените промени.

Quote

Чл. 53 (2) При откриване на грешка в декларираните данни и обстоятелства, основата и определените задължения след срока по ал. 1 данъчно задължените лица имат право, еднократно в срок до 30 септември на годината, следваща годината на придобиване на дохода, да правят промени чрез подаване на нова декларация.

 

Направих го днес, обаче в съобщението за резултата от обработката пише:

 

С Ъ О Б Щ Е Н И Е

за резултати от обработката на Декларация чл.50 от ЗДДФЛ за 2023 г. Вх. №: 1600Иxxxxxx / 31.08.2024 от:
 
Името на: _
Автор: _
Начин на подаване на документа: Персонален Идентификационен Код (ПИК)
За период: 2023

Подадената от Вас Декларация по чл.50 от ЗДДФЛ (2001) е отхвърлена. Има подадена предходна декларация за същия период и срокът за корекция е изтекъл.

 

Някой да е имал подобен проблем или да знае за какво иде реч?

Link to comment
Share on other sites

За каква интервенция? 
Кореново лечение, вадене на мъдреци, поставяне на импланти или коронки? 

Link to comment
Share on other sites

Преди години баща ми беше при доц. Лалабонова. При него беше нужна оперативна намеса. Остана доволен от работата и отношението. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, XMD said:

За каква интервенция?

Личен стоматолог, дето да прави хубави пломби най-вече.

За касапска работа имам човек.

Link to comment
Share on other sites

Цялото семейство сигурно вече 15 години ходим при Бозалиеви: ЦЪК

Четирима стоматолози са: възрастните д-р Веселина и Георги Бозалиеви, дъщеря им и зет им д-р Михайлов.

Всеки е специализиран в нещо: единия прави импланти, другия е ортодонт и тн. 

Работят много внимателно и винаги с упойка, дори и зъбен камък като ми махат. 
За толкова години нямаме оплкавания, но и не се е налагало нищо по-сложно от пломби и коронки, така че за сериозните работи не мога да кажа. 
 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...