Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

1 hour ago, w00x said:

Как е охлаждало камерата без фреон?

Имаше нещо останало, не беше изцяло избягал.

 

1 hour ago, w00x said:

Май не е нормално да прави скреж по стената на хладилната част. Вероятно ще се оправи като поработи 1-2 дни.

Еми нали го отваряхме затваряхме няколко пъти, то си влиза нов, влажен въздух и като се охлажда по стената. Абе ще го гледаме няколко дни и ще стане ясно ще се ходи ли за нов или ще остане този

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2899

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Щом е нямало фреон, вероятно това е бил проблема само. Остава въпросът: "Къде е избягал фреонът?"

Link to comment
Share on other sites

А де. Ще го наблюдаваме и ако пак "избяга" и то бързо ще има сериозно мислене за подмяна.

Link to comment
Share on other sites

On 5/27/2024 at 2:02 PM, w00x said:

Щом е нямало фреон, вероятно това е бил проблема само. Остава въпросът: "Къде е избягал фреонът?"

По-голямата част е била заета да гледа мейнстрийма и да се чувства обидена, че не проявяват лично отношение към нея. Не е избягала.

On 5/27/2024 at 2:01 PM, mIRCata said:

Имаше нещо останало, не беше изцяло избягал.

 

Еми нали го отваряхме затваряхме няколко пъти, то си влиза нов, влажен въздух и като се охлажда по стената. Абе ще го гледаме няколко дни и ще стане ясно ще се ходи ли за нов или ще остане този

Миро, съвсем приятелски савет - Сменяй хладилника! Иначе ако той има някаква сантиментална стойност за тебе. Привикай пак онова говедо, дето ти е взело парите за нищо. И го накарай да ти инсталира две нови изпарителни платки (ако си с последователно пълнене). Или един нов изпарител и нов кондензатор, в случай, че си с въздушна клапа между камерите. Ама лично за мен такъв филм не си заслужава. И бих го направил само на моя си хладилник. С цел да си направя душевна чикия и да си начеша професионалния нарцисизъм.

Link to comment
Share on other sites

А, при поява на нова нужда от ремонт близките 5 години заминава. Просто преди отпуските не ми се харчеха много кинти. Ти почна ли подготовката за сезона или не е спирало? Другия петък съм за 3 дена до Поморие от фирмата. 

Link to comment
Share on other sites

В сайта на НАП има една статия, че имаш право на еднократна коригираща данъчна декларация от 1 май до 30 септември.

Днес я подадох и почти веднага беше отхвърлена, понеже срока бил минал.

Някой да е минавал по тоя път?

Link to comment
Share on other sites

Не би трябвало, освен ако не бъркаш декларациите, коригираща и редовна. От нета/НАП:

Коригиращата декларация трябва да бъде подадена до 30 септември на текущата година. Но не и преди изтичането на крайния срок за подаване на регулярните данъчни декларации. Т.е. прозорецът за подаване на коригираща декларация за ФЛ е между 30 април и 30-ти септември.   

За ЮЛ, ЕТ, земеделски стопани и ФЛ, които извършват дейност като търговци, интервалът е от 30 юни до 30-ти септември.

 

Преди крайния срок всяка подадена регулярна декларация замества предходната.

 

Най-добре питай НАП.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Питах ги, да видим дали изобщо ще отговорят.

Да не би коригиращата да се подава от някое друго меню? Че аз я подадох както и първата.

Edited by earache
Link to comment
Share on other sites

Свестни лелчета изле'наха, отговарят на ел. поща.

В данните за лицето, най-отгоре има някаква едва забележима отметка, че тази декларация ще е по чл. 53 ЗДДФЛ, вместо по чл. 50 и това значело, че е коригираща декларация.

Link to comment
Share on other sites

Ами, има логика - нещо някъде все пак трябва да се отбележи, за да показва, че това е различен вид декларация, а не втори път подадена същата. Аз сигурно щях да звънна на тел на НАП да ги питам, ако не зная процедурата.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Момци, я препоръчайте някаква свястна фирма да дойдат вкъщи и да направят профилактика на два климатика, че жеги идат. 

Link to comment
Share on other sites

Кои таксита в Пловдив използвате? Пробвам да звъня на 032-9999 но явно вече не работят.

Link to comment
Share on other sites

Преди използвах само приложението на Taxistars, но не съм се качвал на такси от години. Последно като опитах да го ползвам имаше много малко коли. Сега не знам как е.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
10 hours ago, dubo said:

Кои таксита в Пловдив използвате? Пробвам да звъня на 032-9999 но явно вече не работят.

Като съм в Пловдив използвам Виайлет 6160. Мисля, че те са най-големите. Другият вариант е 6665. 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Здравейте, някой от вас използва ли qbittorrent с днешна дата; препоръчаха ми го, като единствен безплатен и лек, без реклами, клиент.

Имам проблем с отварянето на магнитни торенти, просто не се отварят а само се рефрешва страницата и никаква реакция нито от торент клиента, нито от сайта.

Прегледах в нета, но всичката информация е от 2020г.

Някой може ли да ми помогне с настройките.

Мерси

 

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Аз го ползвам от 10 години и нямам проблем с отварянето на магнитни линкове. Предполагам, че проблемът не е с торента, а с браузъра.
Копирай магнитния линк и го зареди ръчно в торент клиента, за да видиш дали ще стане (Ctrl + Shift + O).

И виж дали qBit ти е настроен да хваща магнитните линкове в браузърите.

 

image.png

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, w00x said:

Аз го ползвам от 10 години и нямам проблем с отварянето на магнитни линкове. Предполагам, че проблемът не е с торента, а с браузъра.
Копирай магнитния линк и го зареди ръчно в торент клиента, за да видиш дали ще стане (Ctrl + Shift + O).

И виж дали qBit ти е настроен да хваща магнитните линкове в браузърите.

 

 

 

Благодаря за отговорът.

И при мен са включени тези отметки, но все едно нищо.

1. Как се копира магнитен линк, къде да го намеря като съм отворил страницата от която искам да сваля.

2. Как да видя дали qBit  е настроен да хваща магнитните линкове в браузърите. Ползвам Мозила

Link to comment
Share on other sites

1. Натискаш с десен бутон на мястото, което нормално би натиснал, за да активираш линка. От менюто избираш Copy link address.

 

image.png

Изглежда ето така:

 

magnet:?xt=urn:btih:40a79048691620c47c37584cba36f928bfab2cba&dn=Face-Off%201997%202160p%20UHD%20BluRay%20REMUX%20DoVi%20HDR10%20HEVC%20DTS-HD%20MA%205.1-ARENA&tr=http://p2p.arenabg.com:2710/fe66cf41f901ccbb65f9e010a77fe897/announce&tr=udp://p4p.arenabg.com:1337/announce

Направо може да тестваш с този, който аз пуснах.

 

2. По принцип излиза прозорче при първата интеракция с магнитни линкове. За тества пробвай да цъкнеш магнитния линк в друг браузър, например Edge. Така поне ще знаеш, че ако тръгне, проблемът е в Мозила, а не в qBit.

Link to comment
Share on other sites

Да, магнетния линк сработи, но така може да се вземе линк само от Арената, а от Замундата като цъкна на иконката с магнита, не се получава, дава ми линка на страницата.

Отворих линка през Edge, и за ралика от мозилата, изкочи съобщението горе в полето изкочи съобщението, дали да използва qBit за такива линкове - дадох му отметката и пак нищо, като цъкна на магнитен торент пак не се отваря автоматично програмата и нищо, никаква реакция от страна на qBit.

Сваля ми торент файлчетата и трябва да ги търся отделно в компа, за да цъкна на тях и да тръгнат, вместо да отваря автоматично...

Явно е неизпипана и ми втръсна да се занимавам с нея.

Можеш ли да ми препоръчаш друг торент клиент, който да работи без галимации.

Мерси, че помогна

 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Ton4o said:

Да, магнетния линк сработи, но така може да се вземе линк само от Арената, а от Замундата като цъкна на иконката с магнита, не се получава, дава ми линка на страницата.

Отворих линка през Edge, и за ралика от мозилата, изкочи съобщението горе в полето изкочи съобщението, дали да използва qBit за такива линкове - дадох му отметката и пак нищо, като цъкна на магнитен торент пак не се отваря автоматично програмата и нищо, никаква реакция от страна на qBit.

Сваля ми торент файлчетата и трябва да ги търся отделно в компа, за да цъкна на тях и да тръгнат, вместо да отваря автоматично...

Явно е неизпипана и ми втръсна да се занимавам с нея.

Можеш ли да ми препоръчаш друг торент клиент, който да работи без галимации.

Мерси, че помогна

 


Нямам проблеми аз. При мен веднага след кликване на линк за магнит, изскача qBit с диалоговия прозорец за добавяне на торента. При теб проблемът е някъде другаде.
Аз свалям торент файловете така или иначе. Не ползвам магнити. Какъв е проблема директно да цъкнеш торент файла от Download диалога на браузъра, вместо да го търсиш из папките? След като сваля торент файла, диалога ми излиза горе вдясно. Също така, през по-голямата част от времето ползвам вградената в qBit търсачка, вместо да обикалям тракери и да търся торенти.


Не. Не бих ползвал друг торент клиент. Най-малко бих препоръчал uTorrent. Пробвал съм и останалите. Vuze, Transmission, BitTorrent. qBit ми върши най-добра работа.

А и ако имаш проблеми с магнитите, за който причината не е в qBit, вероятността да го имаш и при другите клиенти е голяма.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
4 hours ago, Ton4o said:

Здравейте, някой от вас използва ли qbittorrent

 

1 hour ago, w00x said:

Не бих ползвал друг торент клиент.

 

+1000

 

С никой друг торент клиент не съм постигал такива скорости:

 

image.png

 

image.png

 

СтабиУен през цялото време

64GB за 12 минути :punk

image.png

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Прави сте и двамата, наистина проблема е някъде в компа ми, понеже същия проблем го има и с utorrent, a навремето само той не ми правеше проблеми, а сега и той ги прави, на който и браузър да пробвам.

Явно е някаква защита, която трябва да изключа, но се убих да търся и не успях да я намеря и това всичко на свежо инсталиран уиндоус.

Мерси за включването

Link to comment
Share on other sites

Проблемът вероятно е с браузърите, не е с уиндоуса и защити. Някой екстеншън ако имаш, може да ти спира линковете. Пробвай в Private mode с всички екстеншъни изключени.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Изпробвах всичко, включително и това с прайвита при изтрити добавки и екстеншъни - и нищо.

5 браузъра смених и пак нищо, изпробвах неща които успях да разбера и пак нищо - а тези които уж са го оправили, от коментарите им нищо не се разбира.

Този уиндоус от година на година по-кенеф става...

- И не знам каква е тази практика, приложенията да се инсталират в С-дяла, без да ме питат за избор - например с Viber десктопа...

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...