Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Как мога да си сметна колко здравни вноски и лихви дължа за здравни осигуровки. От указанията в сайта им нищо не разбирам (все пак нямам висше икономическо). Някой може ли да ми помогне, защото не ми се кисне цял ден в НАП (Националната Агенция по Приходите) само за да разбера как става това! Според noi.bg дължа пари за околко 14-15 месеца назад!

Кликни тук да ти кажат колко дължиш за минало време

 

Добавка: Извинявам се на Узито (виж ми подписа ;) ).

 

Това е другата информация, която имам, дано да помогне.

Минимално дължима вноска - 6% върху минималната работна заплата на месец.

6.60 лв на месец е осигурителната вноска за 2005 и 2006 г (до март съм сигурна), която е на база осигурителен доход 110лв.

 

Минимални месечни суми, ,върху които се изчисляват 6% здравно осигуряване. Сумите са месечни.

 

1.07.1999 – 31 01.2000 г. – 134 лв. /двукр. разм. на мин. раб. заплата/

1.02.2000 – 30.09.2000 г. – 150 лв. /двукр. разм. на мин. раб. заплата/

1.10.2000 – 31.03.2001 г. – 158 лв. /двукр. разм. на мин. раб. заплата/

1.04.2001 – 30.09.2001 г. – 170 лв. /двукр. разм. на мин. раб. заплата/

1.10.2001 – 31.12.2001 г. – 200 лв. /двукр. разм. на мин. раб. заплата/

1.01.2002 – 31.12.2002 г. – 170 лв. мин. ОД

1.01.2003 – 31.12.2003 г. – 200 лв. мин. ОД

1.01.2004 – 31.12.2004 г. – 200 лв. мин. ОД

 

Напр. по последния ред 200 лв х 12 месеца х 6% = 144 лв вноска ЗО за 2004 г тн

Edited by Mila
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2900

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Кликни тук да ти кажат колко дължиш за минало време

Извинявай ама виж мойто мнение и след това неговото на предната страница става ли ?

 

 

Видях 2 плаката Loop пишеше и само това какви са те ? Единия е на бул.Руски другия зад Семинарията посока Била като идваш от центара . За какво са тези плакати. Горе в ъгъла пише BBS News ?

Edited by UzITo
Link to comment
Share on other sites

Преди три години от глобул искаха 300 лева, (които после невръщат, а остават в сметката). Интересува ме плаща ли се и колко за включването и колко струва входящо обаждане. При кой от двата оператора е по-изгодно?

 

Глобул е АНТИ-оператор - доказано е. При М-тел няма нужда да внасяш пари за роуминг. Ако искаш да си вдигнеш минималния си лимит - тогава да - внасяш пари, които ТИ ВРЪЩАТ ако пожелаеш - можеш да си платиш сметката с тях. Там ДЕПОЗИТ се тълкува правилно. Преполагам си наясно как функционира роуминга по принцип.

Link to comment
Share on other sites

Глобул е АНТИ-оператор - доказано е. При М-тел няма нужда да внасяш пари за роуминг. Ако искаш да си вдигнеш минималния си лимит - тогава да - внасяш пари, които ТИ ВРЪЩАТ ако пожелаеш - можеш да си платиш сметката с тях. Там ДЕПОЗИТ се тълкува правилно. Преполагам си наясно как функционира роуминга по принцип.

 

Хайде обясни ми какво му е АНТИ-операторското на Глбул?Аз мисля същото за Мтел!!!!Отдавна Глобул неискат такива пари за Роуминг даже на Б-Кънект има вече тази услуга като за активация се плащаше около 1 лв и вече цените са си друго нещо!

Link to comment
Share on other sites

Приятел дай не се захващаме на тая тема - то си личи кой какъв оператор е. Ползвателите сами знаят и го показват нагледно. Аз съм бил в М-тел и при лошо и при добро откак зафърлих Мобиком услугите, ако си наясно с тях, че те са вече в историята. НЕ СЪМ имал проблеми с М-тел, имам над 10 карти, на Корпоративен план съм - най мощния - не помня някога да съм имал грижи. Вече над 10 години!

За обхват приказка няма да отварям - темата не е затова.

Момчето иска да му се обясни нещо за роуминг - нека му помогнем и да не се разправяме кой оператор какъв е, убеден съм че не си ги пробвал всичките и не познаваш условията.

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

Хайде обясни ми какво му е АНТИ-операторското на Глбул?Аз мисля същото за Мтел!!!!Отдавна Глобул неискат такива пари за Роуминг даже на Б-Кънект има вече тази услуга като за активация се плащаше около 1 лв и вече цените са си друго нещо!

 

ОФФТОПИК

Абсолютно съм съгласен - МТел са мошеници! Факт е, че фирма на мои приятели, които минаха на Вивател сега плащат 2 пъти и повече по-малко на месец! Няма да отварям дума за надписването на сметки от МТел - както преди години, така и сега!

ОФФТОПИК

 

По темата - за роуминг на Глобул не се плаща допълнително. Звъниш на 123 и питаш дали е активиран, ако не - отиваш в някои от офисите и пускаш молба за активация :D

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Приятел дай не се захващаме на тая тема - то си личи кой какъв оператор е. Ползвателите сами знаят и го показват нагледно. Аз съм бил в М-тел и при лошо и при добро откак зафърлих Мобиком услугите, ако си наясно с тях, че те са вече в историята. НЕ СЪМ имал проблеми с М-тел, имам над 10 карти, на Корпоративен план съм - най мощния - не помня някога да съм имал грижи. Вече над 10 години!

За обхват приказка няма да отварям - темата не е затова.

Момчето иска да му се обясни нещо за роуминг - нека му помогнем и да не се разправяме кой оператор какъв е, убеден съм че не си ги пробвал всичките и не познаваш условията.

А трябва ли да съм на сметка? Защото откакто ми спряха фамилията и фирмената карта съм само на прима и бикънект.

 

 

вероятно млечната жлеза се прекарва през дупчица в силикона, и ли го заобикаля ;)
:lol: някой е спал в часовете по анатомия. Тая жлеза да не ти е маркуч.
Link to comment
Share on other sites

Лучано, казах и на Джозо - айде да не спамим тука и да спорим кой какъв е. И аз имам приятели дето изпсуваха Глобул и минаха на М-тел - много важно.

Аquila в момента поства нещо - вероятно смислено - напомням че той е човека с въпроса.

Иначе мой приятел, който сега мина на М-тел, преди 4 месеца ходи до Полша и като се върна беше побелял като си видя сметката. За 7 дни 3 пъти говорил и му излезе все едно е чатил онлайн с Парис Хилтън докато се шиба над един час. Глобул са некадърници и това е.

Аз също съм имал съмнения, че в М-тел ми надписват сметките - една евтина проверка показва истината, много хора станаха направо за смях! Тези, които твърдят, че им се надписват сметките просто не четат правилно - 99% от случаите. Доказано е. Пак повтарям - изпадал съм в тази ситуация - смях се сам на себе си.

 

Aquila - трябва да си на сметка, ако ти си човека отвън. Иначе роумингът действа по следния начин - звъниш на Ончо, който е в Германия в момента примерно: ти плащаш мобилна тарифа бг-бг, все едно той е в Катуница, на неговата сметка се пишат всички тарифи и такси относно разговора ви извън страната

 

Има още нещо - различните оператори имат договори с редица чужди оператори за роуминг (познай кой има най-много партньори). Тоест не във всяка държава можеш да ползваш услуги на наш оператор. Общо взето кажи си пич за коя страна какво те интересува, да видим кой има роуминг там и т.н.

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

Трябва ми във Франция и можеби и Англия. Няма да звъня, мен ще търсят от щатите.

Edited by Aquila
Link to comment
Share on other sites

Лучано, казах и на Джозо - айде да не спамим тука и да спорим кой какъв е. И аз имам приятели дето изпсуваха Глобул и минаха на М-тел - много важно.

Аquila в момента поства нещо - вероятно смислено - напомням че той е човека с въпроса.

Иначе мой приятел, който сега мина на М-тел, преди 4 месеца ходи до Полша и като се върна беше побелял като си видя сметката. За 7 дни 3 пъти говорил и му излезе все едно е чатил онлайн с Парис Хилтън докато се шиба над един час. Глобул са некадърници и това е.

Аз също съм имал съмнения, че в М-тел ми надписват сметките - една евтина проверка показва истината, много хора станаха направо за смях! Тези, които твърдят, че им се надписват сметките просто не четат правилно - 99% от случаите. Доказано е. Пак повтарям - изпадал съм в тази ситуация - смях се сам на себе си.

 

Aquila - трябва да си на сметка, ако ти си човека отвън. Иначе роумингът действа по следния начин - звъниш на Ончо, който е в Германия в момента примерно: ти плащаш мобилна тарифа бг-бг, все едно той е в Катуница, на неговата сметка се пишат всички тарифи и такси относно разговора ви извън страната

 

Има още нещо - различните оператори имат договори с редица чужди оператори за роуминг (познай кой има най-много партньори). Тоест не във всяка държава можеш да ползваш услуги на наш оператор. Общо взето кажи си пич за коя страна какво те интересува, да видим кой има роуминг там и т.н.

 

 

Иначе една колежка на сестрата ходи до Германия на командировка от банка Хеброс.Така тя по същия начин се върна с побелели коси но с цялата си наглост Мтел и казаха плати си сметката след това като искаш извадка плати си и за нея?За къв оператор говорим да ми иска пари за разпечатка?

 

Не си прав че трябва да си на сметка.Да не кажете че съм голословен цъкай тука! Това са цените за Роуминг на бикънект.

 

Поздрави!

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Ако теб те търсят схемата е такава:

 

Който е навън плаща сметката - цялата - ако той те набира

 

Ако ти го набираш - плащаш все едно е тук в България - той плаща сметката извън страната

 

Защото Джозо са й звъняли от БГ, тя си е плямпала и мислила, че те плащат - а не е така!

 

Абе нещо грешно обяснявам ли?

Link to comment
Share on other sites

Ако теб те търсят схемата е такава:

 

Който е навън плаща сметката - цялата - ако той те набира

Да разбирам, ли че ако съм към метел и ме търсят аз неплащам, а към сглобл си плащам като поп, по 1.55 на минута? Edited by Aquila
Link to comment
Share on other sites

Aquila защо просто като си в другата страна не си вземеш една карта от там тип прима или бикънект ?
А ти защо ми приказваш неща, които не ме интересуват? За няколко часа/дни ще тръгна да търся карти, смях в залата.
Link to comment
Share on other sites

А ти защо ми приказваш неща, които не ме интересуват? За няколко часа/дни ще тръгна да търся карти, смях в залата.

Еми като е за толкова малко защо не се размърда малко и не отиди до 2 офиса примерно тези на площад Съединение единия е на Мтел другия на Глобул и са през 20-30 метра ? Ами само безмислен спор се води тука от одеве ? И все пак имат интернет страници на които пише почти всичко .

Link to comment
Share on other sites

Еми като е за толкова малко защо не се размърда малко и не отиди до 2 офиса примерно тези на площад Съединение единия е на Мтел другия на Глобул и са през 20-30 метра ? Ами само безмислен спор се води тука от одеве ? И все пак имат интернет страници на които пише почти всичко .
Защото явно неможеш да четеш :angry1 като непомагаш поне не се обаждай. Ти като нямаш никаква работа, това неозначава, че всички са като теб.
При първа възможност ще проверя в самите офиси, но незнам, кога ще е тази "първа възможност".

 

 

 

...
Мерси майна ;)

ПП гледай утре да не се успиш :bgrin:

Edited by Aquila
Link to comment
Share on other sites

До колко часа вечер работи Кауфланд ? и кога са промоциите там,едни казват че са вечер ,други събота и неделя

Работи до 23ч., промоции на зеленчуците има вечер за друго не знам.

Link to comment
Share on other sites

Работи до 23ч., промоции на зеленчуците има вечер за друго не знам.

Само да добавя,че петък и събота вечерта има най-големи примоций :D (в УНСС-три изпита за 200 марки и едно прасе :laughing: )

Link to comment
Share on other sites

Лучано, казах и на Джозо - айде да не спамим тука и да спорим кой какъв е...

 

Хич не ми се спори - казвам си мнението - МТел надписват сметки. Откакто Глобул стъпи на нашия пазар за мобилни комуникации съм се отказал от МТел. За всичките ми години като абонат на Глобул не мога да кажи нищо лошо за предоставената ми от тях услуга. Всеки месец си получвам подробна разпечатка на разговорите. Ползвам си отстъпка от таксата, защото съм дългогодишен абонат. Говоря с МТел, много по-евтино отколкото абонат на МТел говори с Глобул. Отскоро имам и фирмена карта на Вивател - и за тях мога да кажа само суперлативи. Всичко става с обаждане на оператор. Много са в час и цените са им много добри.

Една от причините да се откажа от МТел беше, че за 40 мин. разговори и около 20 съобщения получих сметка от 90 лева. Бях на Икономичен план - 18лв. с ДДС на месец и около 50ст./мин. с ДДС (не помня точно). След като получих тази космическа сметка отидох в офиса на МТел и поисках разпечатка. Една от служителките ми обясни, че първо трябва да платя сумата, после да платя за разпечатка 10лв., да чакам 3 дни, за да ми я изготвят и след това, ако имам претенции да пусна жалба до офиса им София, откъдето в едномесечен срок да направят проучване и ако евентуално нещо не било наред да ми приспаднат от следващите сметки => от умрял писмо! Защо след като МТел са толкова коректни така и не въведоха подробна месечна справка? Пари за хартия ли нямат?

Сам за себе си говори и фактът, че масово фирмени абонати на МТел минават на Вивател, докато при абонатите на Глобул не се наблюдава такова явление! (Информацията за това е от мой приятел, който работи във верига, която предлага услугите на Вивател и прави фирмени договори). Също така много абонати на МТел вече са си запазили номерата за Вивател и чакат договорът им с МТел да изтече, защото не искат да плащат по 100 ЛЕВА неустойка на карта на МТел за преждевременно прекратен договор. За справка при преждевременно прекратяване на договор с Вивател, абонатът заплаща само месечните такси до края на договора.

 

Пак уточнявам, че не искам и няма да споря с никого, за каквото и да било по темата. Казвам мнението си, като го подкрепям с факти!

Link to comment
Share on other sites

кои микрософт пакет от японеца да дръпна за да имам микрософт лорд ?

Някой Mайкрософт Office :) .Аз ползвам Microsoft Office 2003 ма си ми върши работа и има лорд,ако трябва да ти отговоря на въпроса :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...