Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Как е организирана мрежата не знам, но за второто - не са репийтъри...

Не е ли възможно да прекараш кабел до някое по-близко място и там да включиш нов wifi рутер (или по-скоро AP)?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2900

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Значи...преди малко надникнах в стаята, откъдето разхвърля нета - рутер няма, има само един TPLink access point (с 1 антена) и един (доколкото видях правилно) суич (с 8 или 16 порта). Не знам дали е проблем за силата на сигнала, но в тази стая има и метални щори, които винаги са пуснати.

 

@Ники, това с кабела трудно може да стане...

Link to comment
Share on other sites

Значи...преди малко надникнах в стаята, откъдето разхвърля нета - рутер няма, има само един TPLink access point (с 1 антена) и един (доколкото видях правилно) суич (с 8 или 16 порта). Не знам дали е проблем за силата на сигнала, но в тази стая има и метални щори, които винаги са пуснати.

 

@Ники, това с кабела трудно може да стане...

Значи ти си в отделна сграда, така ли? Доста голямо е това разстояние от 100 метра. Така или иначе ще трябва да смениш и двете джаджи - AP-та плюс USB мрежовия адаптер (ако не поддържа 11n стандарта). Макар и с по-висока цена, е добре да се насочиш към 11n dual band решение и да се опиташ да се закачиш за 5GHz-та лента, макар и с това разстояние нещата да са малко на кантар. Можеш да направиш един трик във въпросната стая, където са суича и AP-та - просто сложи новия 11n AP някъде близо до прозореца или на място, където ще има просто директна видимост с твоята стая. Бих ти препоръчал адаптер от типа на Amped Wireless High Power Wireless-N Dual Band Directional USB Adapter (UA2000). Това животно излъчва с 300mW и има добри шансове да успееш да осъществиш стабилна връзка на 5GHz, особено ако го комбинираш с 600mW-овия AP20000G от същата фирма. Значи тези решения не са никак евтини, но аз лично не бих се скъпил за нещо толкова важно, каквото е установяването на стабилна връзка с висока пропускателна способност. Има разни no name евтини китайчета по $25, но май са само еднобандови, обаче от друга страна им дават някакви гигантски мощности на излъчване от 1W, което според повечето ревюта е мнооого далеч от действителността, та затова не знам дали изобщо има смисъл да си даваш парите за такива боклуци.

 

ПП. Аз в момента чакам да се появи в наличност тази убийствена машина на Азус: RT-AC68U AC1900 Dual-Band TurboQAM 5x Gigabit LAN 2x USB3.0 AiCloud Wireless Router, за да си ъпгрейдна домашната мрежа. :)

Link to comment
Share on other sites

Имам конкретен въпрос за овърдрафта към Пощенска банка.

-Как си отдържат лихвата накрая и наистина ли като ти се съберат взетите пари и се освобождаваш от него.

Интересува ме някоя друга тънкост от човек който е ползвал.

Link to comment
Share on other sites

Някой да конветира 3 уърдски файла от хебър 02 до нещо нормално, което се поддържа от офис 2007? Пробвах няколко неща, но не става. Общо са 8 страници, ако е от значение. Към момента когато ги отворя излиза маймуни.

 

Edit: Единият файл е на SAfon.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Някой да конветира 3 уърдски файла от хебър 02 до нещо нормално, което се поддържа от офис 2007? Пробвах няколко неща, но не става. Общо са 8 страници, ако е от значение. Към момента когато ги отворя излиза маймуни.

 

Edit: Единият файл е на SAfon.

 

Ако са с онези не-уникод шрифтове, за които си мисля шанса ти е да се отворят на машината, на която са правени, да се разпечатат и да пуснеш после OCR. 

 

Или да изнамериш отнякъде инсталациите на windows 3.11, флекстайп и въпросния шрифт и така. Windows-a ако се напъна мога и да ти го намеря даже. Шрифта не знам откъде. Подобно чудо не съм срещал от 20 години ...

 

Евентуално ако можеш да изкараш текста в plain text файл аз бих могъл да го пусна през една моя програмка да го конвертира от ascii в уникод и да оправи кирилицата. 

Link to comment
Share on other sites

Някой да конветира 3 уърдски файла от хебър 02 до нещо нормално, което се поддържа от офис 2007? Пробвах няколко неща, но не става. Общо са 8 страници, ако е от значение. Към момента когато ги отворя излиза маймуни.

 

Edit: Единият файл е на SAfon.

Офис 2003 има стандартерн туул - Tools>Fix broken text. В 2007 го няма, но прочети какво пише тук.

Link to comment
Share on other sites

Стана с Офис 2003. Благодаря на отзовалите се. Явно офисът използва шрифта на SADictionary, който беше инсталиран на машината с Офис 2003 и веднага си отвори файла в SAfon. Другият го обърнах в SAfon и се разпозна също.

Link to comment
Share on other sites

SA Dictionary? Тоя вирус още ли върлува? Т'ва е по-зле и от FlexType...

 

По-зле от флекса няма как да е. :bgrin:  Всъщност като се замисля, флекс тайп си вървеше доволно добре на '98 и никак добре на XP, а на второто си беше и напълно излишен.

SA Dictionary съм ползвал дълги години и не съм имал големи оплаквания от него...малко ме дразнеха разни дреболии от рода на неправилното отчитане активността на полето за въвеждане на думите, но се ядваше; наскоро обаче го замених са AE Dict, който според мен е по-добър.

Link to comment
Share on other sites

Някой да разбира от WorkFlow и HRManager? Имам няколко въпроса относно регистрацията, може и на ЛС.

 

И още нещо - откъде да си купя нормален, може и активен USB 2.0 хъб? Писна ми от разни китайчета, на PC-то имам 6 дивайса и ми се очертават още 3, при общо 8 порта...

Link to comment
Share on other sites

Някой да разбира от WorkFlow и HRManager? Имам няколко въпроса относно регистрацията, може и на ЛС.

 

И още нещо - откъде да си купя нормален, може и активен USB 2.0 хъб? Писна ми от разни китайчета, на PC-то имам 6 дивайса и ми се очертават още 3, при общо 8 порта...

http://www.amazon.co.uk/Belkin-2-N-1-USB-2-0-7-Port/dp/B000XPHWMQ/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1294663170&sr=8-1

Link to comment
Share on other sites

 

Пробвал ли си го? Последно взех някакъв от 30лв. и просто не работеше... Върнах го, нямаше проблем, но пак нямам хъб.

За този някакво мнение от някой, но само ако го има.

Гледах поне 10 модела, но нито един не се оказа читав.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Автомивка на самообслужване в Пловдив?

 

до Била 1, на колелото на 6-ти септември и Източен.

Link to comment
Share on other sites

Пробвал ли си го? Последно взех някакъв от 30лв. и просто не работеше... Върнах го, нямаше проблем, но пак нямам хъб.

За този някакво мнение от някой, но само ако го има.

Гледах поне 10 модела, но нито един не се оказа читав.

Чета им ревютата. Този дето си намерил има близо 200 ревюта и всичките положителни.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...