Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

По принцип цвета се обозначава с буква след номера на модела.

При моделите  на  LG  а  както гледам  и  на  Самсунга не  използват  буквички  а друг  номер.  

 

Мидекс  ще  е хубаво  да  ги  опоменеш раликите в  екстрите ако ги  знаеш.  Така  ще  стане ясно  дали  си  заслужават  тези 100лв  отгоре :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2895

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мидекс  ще  е хубаво  да  ги  опоменеш раликите в  екстрите ако ги  знаеш.  Така  ще  стане ясно  дали  си  заслужават  тези 100лв  отгоре :)

 

 И сам може да го направиш като отвориш двете страници едновременно и ги синхронизираш вертикално. Ще видиш нещо от рода на това долу....после само местиш погледа наляво или надясно :)

 

19d77ce7b43a8532.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

 И сам може да го направиш като отвориш двете страници едновременно и ги синхронизираш вертикално. Ще видиш нещо от рода на това долу....после само местиш погледа наляво или надясно :)

 

19d77ce7b43a8532.jpg

Супер,  на  мен не  ми  трябва,  но  на  колегата,  който  пита  ще  му  бъде полезно   :)

Ето и един  полезен  форум където  има  всякаква  иформация  за  различните марки  телевизори  и  винаги  може  да  попита hristoslav2,  който е  много на  вътре  в  нещата  относно  телевизорите.

http://forum.setcombg.com/%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8/47202-samsung-lcd-oled-tv-faq-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D1%81%D1%8A%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BC%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82-5-a.html

Edited by splendor
Link to comment
Share on other sites

Ей... полудях, не мога да намеря как се казва пустия кавър на металика снощи от Vip Brother.... Някой идея?

От саундтрака към "Zero Dark Thirty" - Scala & Kolacny Brothers - Nothing Else Matters.

Link to comment
Share on other sites

Драги хорица, пързалката, на която си играя вечер, е силно неосветена и имах интересна случка. Едно момче, което явно е доста бедно, искаше да сложи оная ми работа в устата си... Просто не го видях от достатъчно далеч. Около пързалката няма табла - така че отпада всичко с ток. Струва ми се и че газовата лампа ще струва твърде скъпо като поддръжка. Предложете нещо, защото аз нямам идея как стават нещата. Трябва ми нещо, което ще свети не особено слабо, всеки ден, за около час и половина.

Link to comment
Share on other sites

 Трябва ми нещо, което ще свети не особено слабо, всеки ден, за около час и половина.

 

Ако свети около теб, няма да можеш да виждаш извън светлото петно. Т.е. ако ще е за детекшън на пе'ераси - по-добре стой на тъмно и се оглеждай к'во има из храстите ;) Ако искаш пе'ерасите да те виждат отдалече, все едно си с червено сако в Паша - иди и разгледай някой сайт за туристически екипировки. Има добри попадения, но не очаквай, за без пари, да стане ден около теб.

Link to comment
Share on other sites

Отиди да си играеш на по-светло място за известно време! Не е като да няма такива.

Няма. Онази пързалка много си я харесвам, а и пясъкът там не ми влиза в дупето!

 

Ако свети около теб, няма да можеш да виждаш извън светлото петно. Т.е. ако ще е за детекшън на пе'ераси - по-добре стой на тъмно и се оглеждай к'во има из храстите ;) Ако искаш пе'ерасите да те виждат отдалече, все едно си с червено сако в Паша - иди и разгледай някой сайт за туристически екипировки. Има добри попадения, но не очаквай, за без пари, да стане ден около теб.

Напълно съм наясно как къде какво ще виждам ако осветя себе си. Смятам да закача въпросната лампа над едни стълби, за да се виждат всички, които идват/си отиват. 

 

А общината ли трябва да се обърна, за да попитам дали те случайно нямат интерес?

Link to comment
Share on other sites

 

 

А общината ли трябва да се обърна, за да попитам дали те случайно нямат интерес?

 

Аха, ай гет ит нау. Тога пробвай с това -> http://dx.com/p/1w-7000k-110lm-11-led-white-light-camping-lamp-3-x-aa-black-118961

и зарежи общината... Принципно тя трябва да се грижи за тея неща, но според мен ще ти развали романтиката на мястото :) Тури си един такъв фенер и ще ти свърши работа. Само внимавай някой да не си го хареса, докато и си правиш флагчета по лостовете.

 

zweti, той си обича онази площадка и го разбирам. Там, като си почива, може поне да си поблее града от високо. А по другите площадки...не е забавно...освен кучешки отпадъци, друго няма...

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Абе как седи въпроса с пазаруването онлайн от техномаркет и технополис?Искам да се възползвам от 5те процента отстъпка, но 1/2 да платя кеш и останалото на изплащане.Или да ходя и направо на място да си искам отстъпката :) все едно е купен онлайн.

Link to comment
Share on other sites

Къде е най-близо до Кючука да ми направят 5-6 среза на плоскости от ПДЧ които вече имам?

 

На края на Южен, след гробищата, посока Кукленско. Влиза се в локалното, посока централния офис на Еконт. Забравих името на фирмата...

 

Някой да ми обясни как да настроя TeraCopy Pro да прави автоматичен архив върху външен хард в определен час?

Само суперлативи чета за тази програма, но ми се вижда много тъпа.

А и още нещо - откъде може да се купи хоризонтална кутия за PC с mATX дъно без захранване?

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Абе как седи въпроса с пазаруването онлайн от техномаркет и технополис?Искам да се възползвам от 5те процента отстъпка, но 1/2 да платя кеш и останалото на изплащане.Или да ходя и направо на място да си искам отстъпката :) все едно е купен онлайн.

Няма  гаранция , но  не  ти  пречи  да  опиташ.  Говориш  с  продавач-консултантите   и  ако  стане  отиваш  при  фирмите  на  изплащане  :) А  по  интернет  мисля,  че  няма  опция  да  платиш  половината  и  да  го  разсрочиш  останалото.  И  винаги  е  по-добре  да  отидеш  да  го  вземеш  от  магазина,  най-малкото, че  там  може  да  го  видиш  преди  да  го  вземеш  и  да  го тестваш :)

Link to comment
Share on other sites

Обикновено за неща, които не са ми ясни питам гугъл и чета форумите, уикипедията и т.н., но сега нямам много време за ровене из мрежата. Затова нека някой, който е наясно с теорията при Wifi мрежите да ми отговори кратко (може и на ЛС):

 

Как става разпределението на трафика/лентата при рутерите - примерно, имаме някакъв N-рутер...до колко клиента може да се закачат на него, има ли ограничение на бройката, какъв трафик отпуска на всеки клиент и т.н. Тия 300Mbps как се разпределят - на 1 клиент, на двама, а ако искат да се включат 10? Въобще, има ли някакви ограничения за брой клиенти, тези ограничения зависят ли от конкретния модел рутер, как се влияе трафика при закачане на повече хора и т.н. Благодаря предварително! :)

Link to comment
Share on other sites

Как става разпределението на трафика/лентата при рутерите - примерно, имаме някакъв N-рутер...до колко клиента може да се закачат на него, има ли ограничение на бройката, какъв трафик отпуска на всеки клиент и т.н. Тия 300Mbps как се разпределят - на 1 клиент, на двама, а ако искат да се включат 10? Въобще, има ли някакви ограничения за брой клиенти, тези ограничения зависят ли от конкретния модел рутер, как се влияе трафика при закачане на повече хора и т.н. Благодаря предварително! :)

Трафика се разпределя според способността на различните протоколи в горните слоеве да уплътняват достъпната лента, ако разбира се нямаш конфигуриран QoS, както е по дефоулт. По същия начин, както и в кабелна Ethernet среда. Например един Bittorrent или FTP клиент може сериозно да изяде лентата и почти да не остави за другите, които ползват нормално HTTP да речем. В случая на WiFi могат да се включат и някои типични проблеми като интерференция и отдалеченост на клиента, които да не му позволят да запълва теоретично предоставената му възможност, например ако битторент клиента е някъде далече на майната си и ефира му е пълен с всякакви странични дразнители (микровълнови печки и сигнал от сериозна бройка други мрежи), напълно е в реда на нещата да не може да се възползва от възможностите на протокола да уплътнява лентата, като връзката му постоянно да дропва. Ограничението на броя клиенти, които могат да се навържат в една мрежа е свързано основно с DHCP пула от адреси, който при повечето рутери е в рамките на стотина адреса, като теоретично максимума е да запълниш цялото адресно пространство на С мрежата (253 адреса, т.е. без един за самия рутер). Не съм се интересувал дали софтуера на повечето рутери би могъл да приеме някаква по-голяма подмрежа от специалния клас А 10.0.0.0/8, но не виждам смисъл в тази възможност. За какво ти са такива доста крайни ситуации? Ако ти трябва поддръжка на голям брой WiFi клиенти, просто правиш роуминг мрежа с N на брой аксес поинтс (не рутери) за едно SSID, които да си разпределят равномерно този брой клиенти помежду си.

Link to comment
Share on other sites

...Ако ти трябва поддръжка на голям брой WiFi клиенти, просто правиш ....

 

Не, нищо не ми трябва - просто питах по принцип. На работата имаме един стар "g"-рутер, от който аз и още няколко човека ловим интернета. Има 2 малки проблема обаче - първо, че съм доста далече от рутера (~100 метра и 2-3 стени, което не ме бърка много, защото имам външни адаптери ; второто обаче е, че поради това, че е "g", е доста бавен, а нямат намерение в скоро време да го сменят щото нали така и така върши някаква работа. Та се замислих дали на собствени разноски да не им купя някакъв "n"-рутер, така хем ще ще си оправя малко приемането заради по-голямото покритие на "n"-стандарта, хем едновременно с това ще си вдигна и скоростта. Само се чудя (понеже ме е яд, че аз трябва да им купувам нещо, дето те трябва да го осигурят, както и заради силната ми дружба с братския китайски народ :lol: ), дали да не взема за $20-30 някакъв мейдинчайна 300Mbps рутер (има достатъчно предложения с по 2 или даже с по 3 антенки :P ) и да си реша проблема или няма да мога да разчитам на надеждност на нещо подобно...щото аз от рутери не разбирам, а ти ми говориш за разни слоеве, дъра-бъра, пък ако жълтите случайно са изпуснали някой слой, тогава к'во пра'йм не знам... :online2long:

Link to comment
Share on other sites

Не, нищо не ми трябва - просто питах по принцип. На работата имаме един стар "g"-рутер, от който аз и още няколко човека ловим интернета. Има 2 малки проблема обаче - първо, че съм доста далече от рутера (~100 метра и 2-3 стени, което не ме бърка много, защото имам външни адаптери ; второто обаче е, че поради това, че е "g", е доста бавен, а нямат намерение в скоро време да го сменят щото нали така и така върши някаква работа. Та се замислих дали на собствени разноски да не им купя някакъв "n"-рутер, така хем ще ще си оправя малко приемането заради по-голямото покритие на "n"-стандарта, хем едновременно с това ще си вдигна и скоростта. Само се чудя (понеже ме е яд, че аз трябва да им купувам нещо, дето те трябва да го осигурят, както и заради силната ми дружба с братския китайски народ :lol: ), дали да не взема за $20-30 някакъв мейдинчайна 300Mbps рутер (има достатъчно предложения с по 2 или даже с по 3 антенки :P ) и да си реша проблема или няма да мога да разчитам на надеждност на нещо подобно...щото аз от рутери не разбирам, а ти ми говориш за разни слоеве, дъра-бъра, пък ако жълтите случайно са изпуснали някой слой, тогава к'во пра'йм не знам... :online2long:

 

Едит тъп-линк би трябвало да ти свърши работа.

"Хубавите" модели просто ти предлагат повече благини и са предназначение за по-голямо натоварване.

 

П.С. 100м са си доста.Що не сложиш по средата едно AP което да бачка бридж?Също така, смяната на канала може да повиши доста  скороста, ако настоящия канал е пренаселен ;)

 

ap_client.gif

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

че съм доста далече от рутера ~100 метра и 2-3 стени, което не ме бърка много, защото имам външни адаптери

Значи ситуацията не е много ясна с това обяснение. 100 метра са значително разстояние и очевидно няма как да се покрият с един прост рутер. Тези "адаптери" обаче какво точно представляват? Ако става въпрос за WiFi Repeaters, то в случая ще трябва да смениш всички устройства по веригата, ако искаш до теб да достигне 802.11n стандарта. Другият далеч по-добър вариант е ако имаш в твоя обсег някакъв AP, който е свързан към локалната Ethernet мрежа. Тогава просто сменяш само това устройство. Дай някаква по-ясна идея как е организирана мрежата и най-вече какви са тия адаптери, за които споменаваш?

Link to comment
Share on other sites

...Дай някаква по-ясна идея как е организирана мрежата и най-вече какви са тия адаптери, за които споменаваш?

Как е организирана мрежата не знам, но за второто - не са репийтъри, обикновени външни USB адаптери (доста мощни) на всеки лаптоп, с които ловя далечен нет не само на работата, но и цяло лято в една планинска местност и то от доста по-голямо разстояние. Не са ми проблем тия стотина метра, защото понякога дори не ми пречат да оползотворя пълните 54Mbps. Понякога обаче не мога да се вържа добре или пък сигурно и други ползват по същото време каналите и нетът е бавен и затова си мисля, че един рутер на следващия стандарт ще ми реши проблема, защото реално не ми трябва много над това, което е в момента.

 

 ...Също така, смяната на канала може да повиши доста  скороста, ако настоящия канал е пренаселен ;)

 

Това задължително ще го опитам, когато ми падне за по-дълго време скоростта някой път.

Link to comment
Share on other sites

Как е организирана мрежата не знам, но за второто - не са репийтъри, обикновени външни USB адаптери (доста мощни) на всеки лаптоп, с които ловя далечен нет не само на работата, но и цяло лято в една планинска местност и то от доста по-голямо разстояние. Не са ми проблем тия стотина метра, защото понякога дори не ми пречат да оползотворя пълните 54Mbps. Понякога обаче не мога да се вържа добре или пък сигурно и други ползват по същото време каналите и нетът е бавен и затова си мисля, че един рутер на следващия стандарт ще ми реши проблема, защото реално не ми трябва много над това, което е в момента.

 

 

Това задължително ще го опитам, когато ми падне за по-дълго време скоростта някой път.

 

Трябва да имаш в предвид и това, че ползването на каквито и да е усилватели (за приемник) е нож с две остриета (ще се усилят и смущенията)!

Възможно е и след смяната да не получиш желания резултат.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...