Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Някой знае ли когато оставяш телефон за продажба в магазинчетата на "Руски" - веднага ли ти го оценяват и по споразумение ти дават някаква сума...или трябва да го оставиш както в оказион, да чакаш евентуално да се намери купувач и тогава да ходиш да си взимаш парите?

 

Да не е свързано с някакъв газопровод или нещо друго, което да минава под магистралата?!

Не е...защото съм го виждал на места, на които е невъзможно да минава каквото и да е под тях... ;)

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2895

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой знае ли когато оставяш телефон за продажба в магазинчетата на "Руски" - веднага ли ти го оценяват и по споразумение ти дават някаква сума...или трябва да го оставиш както в оказион, да чакаш евентуално да се намери купувач и тогава да ходиш да си взимаш парите?

Не е...защото съм го виждал на места, на които е невъзможно да минава каквото и да е под тях... ;)

Има 2 варианта:при първият ти го оценяват и си тръгваш с парите, а при втория е ако исканата от теб цена е по-висока от тази която ти предлагат го оставяш да ти го продават на цената която искаш +20-30 лева за тях горница.

Edited by jijane
Link to comment
Share on other sites

Логото на Шкода, какво представлява? Крилата стрела? И защо има "око"?

Link to comment
Share on other sites

Как се прави текст с цвета на дъга върху снимка на Photoshop ?

Правиш си текста, той ти се появява на нов text layer. Задържаш ctrl и кликаш на картинката с Т-то в layer palette. Взимаш gradient tool (десен клик на paint bucket tool ако не го намираш), от опциите горе вляво си нагласяш цветовете на дъга, задържаш шифт и правиш линия от единия до другия край на текста. Тва е :)

Edited by Legop4o
Link to comment
Share on other sites

аиде и аз да питам, къде през центъра минава рейс номер 22

Ако е този дето отива в Ягодово - минава по спирките 6 септември. Най-близо до центъра или от площад Съединение или от спирката срешу семинарията.

Link to comment
Share on other sites

Преди малко като се прибирах към Пловдив на 3 пъти видях един пътен знак, който за сефте ми се мярка. Представлява червен триъгълник и вътре в него голяма черна точка/топка/сфера, а отстрани на триъгълника е сигнално жълто-зелен квадрат/правоъгълник (ау Боже какво обяснение спретнах...). Някой да знае какво означава и откога съществува?

 

и аз много се чудих какъв е тоя знам когато пътувах за северна българия и накрая го разбрах , означава това което джозо ти каза

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае от личен опит или от познати ... на коя марка gsm-и батериите им издържат най-много ? А ако знаете и модел още по-добре . Не е нужно да има камера и други екстри , важно е батерията да издържа ! (може да е цветен поне :) ) .

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае от личен опит или от познати ... на коя марка gsm-и батериите им издържат най-много ? А ако знаете и модел още по-добре . Не е нужно да има камера и други екстри , важно е батерията да издържа ! (може да е цветен поне :) ) .
Понеже имам Nokia 6310i, мога да ти кажа, че без разговори батерията кара 12-тина дни, с умерени разговори 7-8 дни. Няма глезотии, само полезни функции - все пак е бизнес телефон. Фактът, че много хора продължават да си търсят такъв говори за неговите качества.
Link to comment
Share on other sites

Някой да знае от личен опит или от познати ... на коя марка gsm-и батериите им издържат най-много ? А ако знаете и модел още по-добре . Не е нужно да има камера и други екстри , важно е батерията да издържа ! (може да е цветен поне :) ) .

Ако в България се появи Philips 9@9d със сигурност ще ти допадне. Може да работи в режим на изчакване над 35 дена с 1 зареждане. 1,3-мегапикселова камера, Bluetooth, 18МВ памет и цветен дисплей 128х160.

Link to comment
Share on other sites

Преди малко като се прибирах към Пловдив на 3 пъти видях един пътен знак, който за сефте ми се мярка. Представлява червен триъгълник и вътре в него голяма черна точка/топка/сфера, а отстрани на триъгълника е сигнално жълто-зелен квадрат/правоъгълник (ау Боже какво обяснение спретнах...). Някой да знае какво означава и откога съществува?

 

Съществува май от сравнително съвсем скоро и означава "участък с повишена опасност от ПТП" и отдолу е посочена продължителността на участъка.

Link to comment
Share on other sites

Съществува май от сравнително съвсем скоро и означава "участък с повишена опасност от ПТП" и отдолу е посочена продължителността на участъка.

На мене ми каза един познат, че на прост език значи - дупки на пътя... Сигурно ме е метнал или и той не е знаел :D

Link to comment
Share on other sites

ade da mi kajete kade v neta ima nai noviq pravilnik 4e 6e karam listovki skoro :)

Пробвай google.bg адски много помага напиши " закон за движение по пътищата " и ще си го намериш . И аз скоро ги почвам и би трябвало инструктора да ти ги даде или да ти каже от каде да си ги набавиш + тестовете за подготовка.

Link to comment
Share on other sites

Би трябвало да може аз си бях блокирал картата , която беше на ваучери веднъж . Отиди в някой от центровете с лична карта и телефона . А на кой се води картата ако се води твоя зимай личната карта и отивай към някой от центровете . Ако се води на друг на името трябва да отиде той .

Link to comment
Share on other sites

Пробвай google.bg адски много помага напиши " закон за движение по пътищата " и ще си го намериш . И аз скоро ги почвам и би трябвало инструктора да ти ги даде или да ти каже от каде да си ги набавиш + тестовете за подготовка.

 

инструкора ще ви ги даде листовките , а дори и да не ви ги даде ги има по книжарниците 10лв някъде са , тези от интернет някои път са грешни не ги решаваите тях ползваите си тези които са ви дали или сте си купили

Link to comment
Share on other sites

Каква е минималната скорост, при която на сух път при рязко набиване на спирачки и рязко завъртане на волана колата ще поднесе?

Link to comment
Share on other sites

Малко относителен въпрос . Зависи от колата килограмите и , вида на купето , гумите , самият път какъф е . Дай по конкретно каква е колата и някои подробности около нея .

Link to comment
Share on other sites

Шкода 105Л, 48 к.с (!!!! :) )

Гумите са бая изтъркани. Пътят е павиран и тези дни е мокър, което би трябвало да помогне. С 50км/ч не става. А може би и аз не го правя както трябва.

Както и да е, не е нещо важно :)

Link to comment
Share on other sites

А с малко повече газ и ръчна ? С ръчна може би по-лесно ще се извърти и ако е мокър паважа ще се преплъзне. Увеличавай скороста по-малко да не земе да се преобърне но със 60 км/ч на дали ще стане това .

Link to comment
Share on other sites

Шкода 105Л, 48 к.с (!!!! :) )

Гумите са бая изтъркани. Пътят е павиран и тези дни е мокър, което би трябвало да помогне. С 50км/ч не става. А може би и аз не го правя както трябва.

Както и да е, не е нещо важно :)

 

леко ляв след което ведняга рязко десен с ръчна(или обратното).само гледай да не се обърнеш.целта на упражнението е да залюлееш колата преди да опънеш ръчната.

а ако искаш непременно само със спирачки,от сега ти казвам,че трябва така да скочиш на педалите,че да блокират колелетата.по принцип трудно става номера само със спирачка,но не е невъзможно.

ако толкова искаш да ти носи задницата,някоя светла вечер след валеж се спусни по оная улица до иконома с паветата-гаранция ше поднесеш :)

 

хев фън

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...