Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

edit : как с word се прави примерно Хквадрат отгоре да е 2ката в десния ъгъл , и дробна черта също как се прави... :wacko:

Пишеш си текста и накрая числото. Пример "х2 + у2 = 6". После маркираш 2-ките и даваш десен бутон -> Font -> Superscript отметката и се качва горе числото. Ако искаш да е долу - за хим. съединения - даваш Subscript.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2895

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Някой може ли да ми изброи всички възможни разширения за видео файлове?

Link to comment
Share on other sites

абе незнам ама според мене лично е доста селско , миналта година на слънчев бряг бяха модерни тези герданчета , същност като се замисля повечето които видях с такива мъниста са точно тези "хаус слушащи" хора с странните фризури :P

За това , че е селско може би си прав малк окато тениските "Harrison" или както се пишеха се получава.

Може ли от водата да стане нещо на ухото . Сега лятото жеги работи по няколко пъти на ден се ходи в банята и тези два дена като я навестявам като си мия ушите нещо ме болят от водата . Попринцип не се задържа вода или подскачам или се навеждам ( едни начини еидн познат плувец ми ги е покавал как се маха водата от ушите ) за да я махна не се задържа в тях вода . Само в банята като съм ме болят нито силна музика , нито от нещо друго се повлияват.

Link to comment
Share on other sites

Пишеш си текста и накрая числото. Пример "х2 + у2 = 6". После маркираш 2-ките и даваш десен бутон -> Font -> Superscript отметката и се качва горе числото. Ако искаш да е долу - за хим. съединения - даваш Subscript.

 

а тъкова лорда ми е на български и нямам идея къде са тия работи би ли ми изяснила ;)

Link to comment
Share on other sites

а тъкова лорда ми е на български и нямам идея къде са тия работи би ли ми изяснила ;)

Рибо,рибооо :P

На квадрат е Ctrl+Shift+"+", а за долното степенуване е само Ctrl и +

За дробната черта ползваш оная макинка за формулите.

Edited by jijane
Link to comment
Share on other sites

...edit : как с word се прави примерно Хквадрат отгоре да е 2ката в десния ъгъл , и дробна черта също как се прави... :wacko:
MS Word има модул Equation Editor, който има за задача да изписва коректно математически изрази. Става по следния начин: Insert>Object>и от списъка избираш Microsoft Equation.
Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже къде се продават баскетболни екипи , или по-точно ако е виждал някъде на Бостън Селтикс , екипа представлява това:

Белият

1.jpg

Зеленият

p1254133reg.jpg

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже как се връзва бойлер :laughing:

Питам сериозно, защото тъпите ми комшии решиха да спрат топлата вода и утре трябва да слагам бойлер :angry: Понеже съм любознателен ще се пробвам първо сам, ако не се получи ще викам комшията водопроводчик :D Харесал съм един проточен бойлер 7kW, който мисля да забуча в един от ниските шкафове в кухнята, защото инсталацията за голям бойлер си замина с ремонта на банята (кой да предположи, че малоумните му комшии ще решат да спрат топлата вода от ТЕЦ). Решил съм да взема студената вода от мивката в кухнята с триножник или както там се казва. Но се чудя, ако вържа по същият начин тръбата на топлата вода с триножник също за батерията в кухнята, дали топлата вода ще стига до душа и батерията в банята :bgrin:

 

Ще се радвам, след като се насмеете на този ми пост да ме посъветвате ;)

Link to comment
Share on other sites

Tomahawx

 

на пешеходния мост има един рапърски магазин там има подобни за същите не гарантирам че ги има , също така на центъра в новия магазин на реебок , които е на мястото на магазин ЕЛИТ точно преди германоса

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже как се връзва бойлер :laughing:

Питам сериозно, защото тъпите ми комшии решиха да спрат топлата вода и утре трябва да слагам бойлер :angry: Понеже съм любознателен ще се пробвам първо сам, ако не се получи ще викам комшията водопроводчик :D Харесал съм един проточен бойлер 7kW, който мисля да забуча в един от ниските шкафове в кухнята, защото инсталацията за голям бойлер си замина с ремонта на банята (кой да предположи, че малоумните му комшии ще решат да спрат топлата вода от ТЕЦ). Решил съм да взема студената вода от мивката в кухнята с триножник или както там се казва. Но се чудя, ако вържа по същият начин тръбата на топлата вода с триножник също за батерията в кухнята, дали топлата вода ще стига до душа и батерията в банята :bgrin:

 

Ще се радвам, след като се насмеете на този ми пост да ме посъветвате ;)

Значи взимаш тръбния ключ от съседа водопроводчик(който между другото е доста полезен и като средство за самозащита :bgrin: ).Трябват ти 2 броя тетки(както им викаш ти триножници :rolleyes: ), 2 броя спирателни кранове и 1 брой възвратен клапан(евентуално го има в комплекта на бойлера), понеже иначе ако не изключи терморегулатора на бойлера и става :blowup:, меки връзки със съответната дължина.Сега по въпроса с тоците.Има няколко варианта за свързване, като най-удачния е с твърда връзка, че тия 7 кW няма да са много контактите които ще ги идържат, или поне ще са с размери на средностатистическа кутия за обувки :bgrin: .Мериш кое е фаза и кое е нула и ги свързваш, като нулата от своя страна е лепваш и някъде за корпуса на бойлера(обикновено за целта си има специално болтче за тая цел).Водопроводните операции смятам че и сам ще се сетиш как стават.И да, спокойно ще стига водата до душа в банята стига да имате достатъчно налягане на водата у вас.

Това е от мен, ако има нещо питай :)

Link to comment
Share on other sites

Когато пътуваш от Тримонциум към тунела преди спирката има един билборд с реклама на сайт за туристически резервации. Някой знае ли сайта? Беше съкращение от 4 букви.

Link to comment
Share on other sites

Tomahawx

 

на пешеходния мост има един рапърски магазин там има подобни за същите не гарантирам че ги има , също така на центъра в новия магазин на реебок , които е на мястото на магазин ЕЛИТ точно преди германоса

Злоба мерси много , за този рапърски магазин на пешеходния няма , вчепа бях там , но в магазина на Рийбок не съм проверил , ще видя тези дни , още веднъж благодаря :)

Link to comment
Share on other sites

Когато пътуваш от Тримонциум към тунела преди спирката има един билборд с реклама на сайт за туристически резервации. Някой знае ли сайта? Беше съкращение от 4 букви.
Не се сещам за билборда, но може би е ТИРС.
Link to comment
Share on other sites

Кое е по изгодно:

 

w800

или

k750 + 512 mb memory stick

 

и какво повече има в w800 като функционалност?

 

мерси :)

Edited by afx
Link to comment
Share on other sites

Кое е по изгодно:

 

w800

или

k750 + 512 mb memory stick

 

и какво повече има в w800 като функционалност?

 

мерси :)

 

В800 уж имал по-добър МП3-Плеър.Имаше и още една разлика ама немога се сетя в момента :)

Link to comment
Share on other sites

Може би,че може да се ползва само като плеър/а К750 май не може/.Разликата в цената е около 100 кинта в Мтел,но честно казано w800 не ме впечатли с нищо

Link to comment
Share on other sites

Сетих се МП3-то на В800 можело да се ползва и при изключен телефон.Незнам как става тая хава :D

 

Аз лично ти препоръчвам да си вземеш В800.Разликата в цената на двата се получава бая голяма по цени на Вега 170 лева така че ти си решаваш :blink: :wacko: :blink: Но явно има за какво да е по-скъп този модел ;)

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Кое е по изгодно:

 

w800

или

k750 + 512 mb memory stick

 

и какво повече има в w800 като функционалност?

 

мерси :)

Ако смяташ да се гъзариш, вземи си SE К800i Иначе по-добре K750. W800 няма кой знае колко повече екстри, че да си заслужава толкоз пари отгоре.
Link to comment
Share on other sites

Кое е по изгодно:

 

w800

или

k750 + 512 mb memory stick

 

и какво повече има в w800 като функционалност?

 

мерси :)

 

Не си вземай нито един от двата, нито един от тях не е 3G, след година - две ще навлезе и у нас видеоразговора и пак ще искаш да си сменяш телефончето. Вземи си моторола V3x, има всичко което ти е нужно, по-красив от сони ериксоните и ще е актуален най-малко в следващите 5 години, а и е на същата цена като в800

Link to comment
Share on other sites

Преди малко като се прибирах към Пловдив на 3 пъти видях един пътен знак, който за сефте ми се мярка. Представлява червен триъгълник и вътре в него голяма черна точка/топка/сфера, а отстрани на триъгълника е сигнално жълто-зелен квадрат/правоъгълник (ау Боже какво обяснение спретнах...). Някой да знае какво означава и откога съществува?

Link to comment
Share on other sites

За този знак и аз много съм се чудела, ама не мога да го намеря никъде... Да не е свързано с някакъв газопровод или нещо друго, което да минава под магистралата?!

Link to comment
Share on other sites

Не си вземай нито един от двата, нито един от тях не е 3G, след година - две ще навлезе и у нас видеоразговора и пак ще искаш да си сменяш телефончето. Вземи си моторола V3x, има всичко което ти е нужно, по-красив от сони ериксоните и ще е актуален най-малко в следващите 5 години, а и е на същата цена като в800

 

То пък щото 3Г-то бачка така идеално че да си взимаш такъв телефон.Бачка си като Уеб камера меко казано ужастно а какво да говорим на нас цените за разговор са ни огромни а за 2 години едва ли ще паднат цените за ползване за тази услуга.Така че няма никав смисъл да се зима 3Г теефон.

 

Друг е въпроса че тея Моторола дето хвалиш меко казано си прави квото си иска.Лично видях как чисто нов телефон неискаше да изпълнява команди.Натискаш да ти пусне клип се едно не си натиснал копче.Вадиш батерията.После тва същото тва копче за избор бачкаше като бак.После пък зацепи тотално и пак махай батерия.По големи боклуци от тея телефони май няма :D

 

Преди малко като се прибирах към Пловдив на 3 пъти видях един пътен знак, който за сефте ми се мярка. Представлява червен триъгълник и вътре в него голяма черна точка/топка/сфера, а отстрани на триъгълника е сигнално жълто-зелен квадрат/правоъгълник (ау Боже какво обяснение спретнах...). Някой да знае какво означава и откога съществува?

 

Този знак го въведоха от скоро.Ако е този за който си мисля (има го по пътя за Асеновград) означва "Участък с голяма концентрация на ПТП" или нещо по-добно беше и демек да се внимава :)

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...