Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ами те по анимал планет даваха горили дето си чупят клонки и си праявт сянка кат ос чадър и шимпанзета дето ползваха тънки пръчки за да ловят разни буболечки и да си избират по специални камъни за чупене на орехи. Ето още една примитивна технология - ама не съм видял плешиви шимпанзета.

Колкто за направата на лъка и липсата на козина... излиза праиш лък нямаш козина, не праиш лък седиш кат маймун.

И изведнъж да си загуби козината. Всички сме виждали там разните австалопитеци и други прародители -всички ги дават космати и изведнъж хомо сапиенс - гол.

Все си мисля че еволюцията не става така тука има тука нема. Като горе с кокошката.

 

Ти пък сега се хвана точно за примерите които съм дал.Просто прародителите на хората много по умело са използвали и много повече са измисляли такива чудесии отколкото разни шемпанзета.Никой незнае защо точно така е станало ама е станало.Природа кой може е разбра ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2895

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ами те по анимал планет даваха горили дето си чупят клонки и си праявт сянка кат ос чадър и шимпанзета дето ползваха тънки пръчки за да ловят разни буболечки и да си избират по специални камъни за чупене на орехи. Ето още една примитивна технология - ама не съм видял плешиви шимпанзета.

Колкто за направата на лъка и липсата на козина... излиза праиш лък нямаш козина, не праиш лък седиш кат маймун.

И изведнъж да си загуби козината. Всички сме виждали там разните австалопитеци и други прародители -всички ги дават космати и изведнъж хомо сапиенс - гол.

Все си мисля че еволюцията не става така тука има тука нема. Като горе с кокошката.

Случайно да знаеш колко хиляди години тече еволюцията? :bgrin: (след динозаврите)

Link to comment
Share on other sites

Защо всички сухоземни бозайници са с 98% козина по тялото, а човека не?
Защото хомо сапиенс е последен писък на модата при австралопитеците, вече няколко хиляди години. За това и хората имат много малко окосмяване, за да е всичко в крак с модата. :)

 

ЕDIT: Така като гледам на къде вървят нещата, след още няколко хиляди години съвсем ще си останем без косми, което за жените ще е голяма радост де, както и ще е малко облекчение за уранготано окосмените хора. Но така фирмите произвеждащи кола маска съвсeм ще фалират. :D

Edited by breakneck
Link to comment
Share on other sites

В близкото бъдеще - "Само сега, срещу $1000 може да се окосмите! Бъди фешън!" :)

 

Защо ония форум се казва "Адрес 4000" ?

Edited by tankis
Link to comment
Share on other sites

Значи ето ви един доста нестандартен въпрос....търся сайт в който да пише всяка държава какво изповядва...например България-Християнство и така...мерси предварително!

Edited by NightKiller
Link to comment
Share on other sites

Значи ето ви един доста нестандартен въпрос....търся сайт в който да пише всяка държава какво изповядва...например България-Християнство и така...мерси предварително!

Аааа, първо: държавите не изповядват религия. Хората го правят. Въпреки че в повечето държави има официална религия, то не ми е известно да има такава в която да има само една, която да се изповядва от всички нейни граждани.

Иначе ето ти сайт където има пълна статистическа информация за всички държави, включително и за религията (в някой от последните абзаци на social profile).

Edited by mauler
Link to comment
Share on other sites

Защо всички сухоземни бозайници са с 98% козина по тялото, а човека не?

Някой спомена ли нещо за дрехите? :)

Някой има ли представа колко струва автобусен билет (от Пловдив) до Атина?

92 лева еднопосочен, за справка тук

 

Интересно, че същата фирма вози от София до Атина за 11 лв. по-малко (справка тук)...сигурно заради това, че минава по другия път...

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

...

Защо ония форум се казва "Адрес 4000" ?

Преди години по телевизията вървеше едно предаване за запознанства - "Адрес 4000". Водеше го Пепа Славчева и беше дело на екип от РТВЦ - Пловдив. Предаването беше хубаво, направено с много човешка топлота и предполагам затова остана в съзнанието на много хора като символ на търсещите сродна душа.

Тази символика вероятно е повлияла при избора на име за въпросния форум.

Link to comment
Share on other sites

Аааа, първо: държавите не изповядват религия. Хората го правят. Въпреки че в повечето държави има официална религия, то не ми е известно да има такава в която да има само една, която да се изповядва от всички нейни граждани.

Иначе ето ти сайт където има пълна статистическа информация за всички държави, включително и за религията (в някой от последните абзаци на social profile).

 

най-много ми хареса какво са написали за образованието в България:

Literacy: definition: age 15 and over can read and write

а също и в социален живот са писали за брунейците, а не за нас

Link to comment
Share on other sites

Eто и нещо от мен - карта на света с доминиращата религия във всяка страна. Wikipedia е пич :P

 

 

Мерси мноо!

Link to comment
Share on other sites

Търся дърводелски услуги в Западен Смирненски! Или ако някой има прободен трион да ми услужи да си нарежа дървеният материал!

 

Карамански и дърводелец ли стана бе?!?! Или под "ПРОБОДЕН" трион требе да сфащаме нещо друго??

 

Ще те подсигуря, мисля че наскоро конфискувах един от нередовен платец.

Link to comment
Share on other sites

значи въпроса е следния понеже се зарибих да гледам присон бреак от локала на ггбит

има ли някъв начин да избегна всеки пат превъртането до серията която съм стигнал , не ми се става всеки път когато серията свърши да си пускам нова , а не ми се и занимава да превъртам примерно до 12-13та серия , няма ли начин примерно да си цъкна 12та от там нататък да си ми вървят без да ставам да пускам следвашата :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Последно когато гледах от .ху беше така: натискам си номера на епизода, който ми се гледа и като свърши автоматично започва следващия. Не знам защо при теб става така.

Link to comment
Share on other sites

До колко метра може да закарава човек без въоръжено око ? Имам предвид без очила, бинокли и разни други приспособления.

Link to comment
Share on other sites

До колко метра може да закарава човек без въоръжено око ? Имам предвид без очила, бинокли и разни други приспособления.

Хмм тва е много условно... Виждаме звезди дето са на хиляди и милиони светлинни години.. Та в идеална сред окото ще възприеме всяка светлина, достигнала до него, а светлинният лъч, ако няма препятствия ще се разпространява безкрайно, таа че теоретически май ограничения няма.

Иначе ако си на морското равнище хоризонта ти е на 14 км мисля. А дали ще видиш даден обекта зависи и от неговата големина, форма, цвят, осветеност, позиция, метеорологичните условия, състоянието на окото, което го гледа, на мозъка зад тва око и тн и тн..

Link to comment
Share on other sites

До колко метра може да закарава човек без въоръжено око ? Имам предвид без очила, бинокли и разни други приспособления.
Зависи от условията, които mauler каза. Иначе преди няколко години казаха, че някакви учени обявили, че при идеални метеорологични условия и пълен мрак, човек може да забележи запалена клечка кибрит на 300-350 км. т.е. от тук до Бургас. :)
Link to comment
Share on other sites

Благодаря за отговорите! Просто се замислих оня ден седях на спирката на Бунарджика и гледах надолу по бул. Руски и се зачудих и установих , че с моя поглед долу горе до кръстовището на Лайпциг закарвах и различавах колите и марката можех затова ми беше.

Link to comment
Share on other sites

До колко метра може да закарава човек без въоръжено око ? Имам предвид без очила, бинокли и разни други приспособления.

 

Когато карах редовната военна служба в противовъздушната отбрана преди много време, имаше сравнителни таблици за постовете ВНОС ( Въздушно Наблюдение Оповестяване и Свръзка ) за първично определяне дистанцията за стрелба по въздушни цели. От тези таблици ставаше ясно че човешкото око възприема като точка обекти с размер под 1 метър които са на разстояние повече от 2 километра. Ако по машината се различават отделни детайли - обтекателите на колесниците, оребряването на пилотската кабина и цевите на оръдията, значи тя е по близко от 2 километра. От разстояние километър се забелязва главата на пилота и подробности по машината. Веднъж стояхме на плаца и гледахме към ясно виждащ се транспортен самолет. Личаха крилата, четирите двигателя и опашните плоскости, но всичко друго се губеше. От любопитство попитахме по телефона оператора на радара на какво разстояние от нас е машината. Оказа се че е на 96 километра. От писаните инструкции следваше да не видим двигателите, но офицера който ни водеше занятията после ни обясни че всъщност сме виждали и инверсната следа зад тях, която е увеличавала оптически размера им.

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се ако въпросът е обсъждан, но не влизам редовно.

Видях доста разлепени плакати "simpsons в твоя град" или нещо такова.Датата за Пловдив беше 25 юни (днес) някой знае ли какво беше това?

Хора, облечени в костюми като Семейство Симпсън, се разхождат из града. Мисля, че са тези, които озвучават филмчето. Даваха рекламата по FoxLife и даваха кадри от BILLA в София - общо взето правят весело, хора се снимат с тях, правят реклама.

 

Дано да съм била от помощ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...