Jump to content
BulForum.com

[слята] Въпрос за тарифите +


Runner

Recommended Posts

  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Понеже България не е в Европа... няма и такива цени :) Леко е тъпо да сравняваш цените на интернета в България и в други страни, не мислиш ли? Много е лейм с други думи.

 

Иначе... велкоме ту Недърленд ;) т.е. Холанд. Като ги стигнем се върни в България :)

Link to comment
Share on other sites

Кажи ми един показател,по който сме на нивото на Европа(като цяло) и тогава ми говори за цените там.Тука е България и сме много по-изостанали във всяко едно отношение.

Link to comment
Share on other sites

Наистина няма смисъл да се правят сравнения с други държави, защото те са доста напред с материала особено в щатите. Те отдавна са си избили парите за техники и т.н., не искам хората от Евроком да се обидят заради това.

 

Ама наистина едно и също се повтаря, как евроком са обирджии, как нямат конкуренция, как след като се появи конкуренцията ще се намалят цените и т.н.

 

Предлагам на всички да се спрят подобни топици, първо защото те не помагат кой знае колко за намалянето на цените, второ едно и също се повтаря във вече не зная колко топика и какъв е смисъла......

 

С риск да се повторя на когото не му харесва се маха, вярно някои може да се опитат да променят нещо, но политика на една фирма трудно се променя...

Link to comment
Share on other sites

ОК, абсолютно съм съгласен, че Холандия и България не могат да се сравняват (бил съм и на двете места :woot , ако ви кажа само в едно холандско село какъв нет имаше...). Но искам да задам един въпрос без въобще да се заяждам. Не е ли редно, когато качеството на една услуга пада, да й пада съответно и цената?

Link to comment
Share on other sites

Иначе един приятел работи в зала към LanGame. Нямам информация за какво точно плащат, но е факт, че става дума за зала. Попитах го какви скорости вдигат и той отговори: "Към 700kb локално, 6-10кб пиъринг и 6-7кб външен." Цифрите могат да има неточност + - 1-2кб. Такива скорости за зала... ми се струват твърде смешни. Да не говорим, че човекат сам си спомена, че "всичко, което може е орязано" :) Ако навсякъде е така просто няма какво да се говори за тях.

Малко уточнение :

130 кбайта локален

8/8 кбайта български

8/3 кбайта международен

за 35 лева на месец/ за залите цените са други /

скоростите са за IP адрес на всяко РС без значение дали е домашно или от зала /50РС *130кВ е доста прилична скорост за зала с 50 компютъра/

 

Не е заяждане :punk

Link to comment
Share on other sites

Искаш да кажеш, че цялата зала ползва интернет за 35 лева? ;) Иначе не виждам с каква идея постваш горното... всъщност виждам и е нормално за...

Link to comment
Share on other sites

Dobra novina za vsi4ki koito jiveqt v Trakia i iskat LAN :) V blok 93 do CyberSpace se ustanovil 4i4a Stef4a B) Ta toi skoro 6e izgradi LAN mreja iz kvartala ama 6e trqbva da iz4akate nqkade okolo 2 meseca maksimum za da se opravqt rabotite s tehnikata.Mislq 4e LAN nqma da e orqzan kakto vikat nqkoi.Za pove4e info kam nego.Btw toi prodava i komputri i konsumativi taka 4e si struva da otsko4ite do nego.

Link to comment
Share on other sites

a be az sym podu4ul ottuk ottam, 4e po princip topologiqta im se izgravda po na4in kojto wkliu4wa telefon+utp o6te pri samiq stroev na sgradata - 6tom ima6 tel na4i ima6 i net ako si plati6 za nego

Приятелю, топологията им няма нищо общо с това, вервай ми ;)

Освен това един от основните магистрални оптични кабели от европа към USA започва, познай откъде - от Амстердам.

Защо ли централата на RIPE (европейския регистратор на IP адреси) се намира в Амстердам? (въпроса е риторичен)

Link to comment
Share on other sites

А вижте цените в съседна Гърция, с която по-можем да се съпоставяме - заради географско положение, донякъде по корупция и мудност на държавата, балкански манталитет и т.н. Всички тези неща в края на краищата (плюс още много други) оказват влияние на цените, заплатите, и изобщо - на стандарта на живот.

 

ISPs have yet to say how much they're going to add on, but early estimates suggest that the entry level 384kbps service could cost as much as €150 (£102) a month. And this in a country, where the average gross salary is a little over 80 per cent of the EU average, according to the European Commission.
Link to comment
Share on other sites

Dobra novina za vsi4ki koito jiveqt v Trakia i iskat LAN  :) V blok 93 do CyberSpace se ustanovil 4i4a Stef4a B) Ta toi skoro 6e izgradi LAN mreja iz kvartala ama 6e trqbva da iz4akate nqkade okolo 2 meseca maksimum za da se opravqt rabotite s tehnikata.Mislq 4e LAN nqma da e orqzan kakto vikat nqkoi.Za pove4e info kam nego.Btw toi prodava i komputri i konsumativi taka 4e si struva da otsko4ite do nego.

Лоша новина за всички, които искат LAN :P - КРС (Комисия за Регулиране на Съобщенията) започва масирани проверки за законосъобразността на изградените мрежи за пренос на данни. Свят ще ви се завие ако разберете на колко стандарти, наредби и прочие трябва да отговаря една мрежа (включително от тип LAN). Понеже фактическите собственици избягват да сключват (подписват) договори с абонатите, се приема, че всяка крайна точка в мрежата е солидарен "съучредител" на незаконната мрежа. Индивидуалните глоби са до 5 000 лв. за първо нарушение, а за второ и следващо се предвиждат и по-тежки наказания.

Link to comment
Share on other sites

Приятелю, топологията им няма нищо общо с това, вервай ми  ;)

Освен това един от основните магистрални оптични кабели от европа към USA започва, познай откъде - от Амстердам.

Защо ли централата на RIPE (европейския регистратор на IP адреси) се намира в Амстердам? (въпроса е риторичен)

имах в предвид, че инвестициите за изграждане се правят още в самото начало преди някой да се обадил и да пита "Ало, к'во ша ми струва да ми пуснете мрежа"; отговор:"ами #$# за включване + #$# абонамент". Мисълта ми беше, че плащаш само това което ползваш а не да изграждаш ТИ мрежата.

Link to comment
Share on other sites

имах в предвид, че инвестициите за изграждане се правят още в самото начало преди някой да се обадил и да пита "Ало, к'во ша ми струва да ми пуснете мрежа"; отговор:"ами #$# за включване + #$# абонамент". Мисълта ми беше, че плащаш само това което ползваш а не да изграждаш ТИ мрежата.

Да, за инфраструктурата си прав (sorry, не съм те разбрал правилно). Още по-важно за добрия нет е мрежовата топология, балансирането на трафика и т.н. Понеже холандците са изключителни хитреци, затова и топологията им е изключителна. Там няма такива животни като т.нар. "български пиъринг" или six или каквато там друга глупост го наричат :bgrin:

Когато за пръв път бях там и седнах на първото PC не можах да повярвам на очите си и на изхода от простата команда traceroute, но това вече е друга тема, уви... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Искаш да кажеш, че цялата зала ползва интернет за 35 лева?

Не , 35лева за домашен РС, за залите не знам.

P.S.

А скоростите са персонални за всяко РС , а не за цялата зала (за това е примера 50*130)

Link to comment
Share on other sites

Za tarifite + po-goliamata skorost samo za warez-a li e ili i za play.evrocom.net? V smisal moga li da igraia primerno na CS-a izpolzvaiki burzata skorost za da ne mi lagva?

Обаче реално погледнато на тебе ти стигат и 5-6К, за да играеш без да ти лагва...

Link to comment
Share on other sites

Лоша новина за всички, които искат LAN :P - КРС (Комисия за Регулиране на Съобщенията) започва масирани проверки за законосъобразността на изградените мрежи за пренос на данни.

Много интересен документ открих тука:

http://www.crc.bg/v1/files/bg/164.pdf

и на стр.4 с една седмица разлика са лицензите на Еуроком и Лангаме :pirate

Link to comment
Share on other sites

ha taka, sq da widim kak garow shte si pokrie lincensiqta sus swoqta mreja

Не го знам тоя Гаров,но ако има пари4ки ша си я лицензира и оше как.С пари си4ко се постига(да не говорим,4е корупцията в тези институции е много голяма :zzz )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...