Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Сетих се за една задача от 3 клас.

 

1_2_3_4=28

 

На празните места постави знаци без да променяш местата на цифрите,така,че да се получи 28.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
1_2_3_4=28

На празните места постави знаци без да променяш местата на цифрите,така,че да се получи 28.

(1+2*3)*4

 

Аз обаче чакам да се появи sandman и да каже наистина ли са 4 и 6 числата :D

Link to comment
Share on other sites

Те са! :) Браво! Загадката не беше от лесните! Ако наистина не си влизал във форума или не си потърсил решение в друг сайт(сайта, в който я намерих и дадох отговора) си първия човек от поне 10, на които я зададох, който отговаря правилно! Respect! Аз, обаче, те водя по точки - реших я за 1 час! (Минутки за самореклама) :D

Link to comment
Share on other sites

Добро утро кочина...минава ми през главата, че чак сега се сетиха да пуснат анти-ислямистка подписка...А трябваше да го направят еееехеее, преди 10г най-малко...

Link to comment
Share on other sites

Те са! :) Браво! Загадката не беше от лесните! Ако наистина не си влизал във форума или не си потърсил решение в друг сайт(сайта, в който я намерих и дадох отговора) си първия човек от поне 10, на които я зададох, който отговаря правилно! Respect! Аз, обаче, те водя по точки - реших я за 1 час! (Минутки за самореклама) :D

Аз ако ще хваля някой за задачата, ще е брат ми. Като отидохме до нашите я казах на него и баща ми. И брат ми докато гледаше телевизия за има няма минута каза отговора, между две дръпвания на цигарата.

Ем кво да кажа - разби ме.

Ма те от ВИАС са си все такива прещракали от математики.

 

Ето ви една лека логическа задачка:

В едно абсолютно затворено мазе имаш три крушки. На горния етаж имаш три ключа за тези крушки.

Нямаш абсолютно никаква видимост към крушките.

Трябва с едно ходене до мазето да разберете кой ключ за коя крушка отговаря.

Link to comment
Share on other sites

Ето ви една лека логическа задачка:

В едно абсолютно затворено мазе имаш три крушки. На горния етаж имаш три ключа за тези крушки.

Нямаш абсолютно никаква видимост към крушките.

Трябва с едно ходене до мазето да разберете кой ключ за коя крушка отговаря.

 

Включваш първия ключ и изчакваш няколко минути, след което го изключваш. След това включваш втория и слизаш в мазето. Светещата крушка очевидно отговаря на втория ключ. Пипаш с ръце двете несветещи крушки и която се окаже топла, очевидно се управлява от първия ключ, а последната е вързана към третия. ;)

Link to comment
Share on other sites

анти-ислямистка подписка

защо? за да докажеш че твоя въображаем приятел е по-як от тяхния въображаем приятел? стегнете се вече. слънцето свети еднакво за всички и не му пука за вас повече от колкото трябва ;)

Link to comment
Share on other sites

Мхм. Точно така - няма да има никакъв смисъл просто защото всички имаме нужда от по-осъвременено виждане за Майката Природа (наречена от някои вече вредни за обществата религиозни институции - Бог, Иисус, Аллах... или квото е там...)

 

Нашата човешка истина за сътворението се базира на това което виждаме с очите, на това което всъщност са видели и древните с очите си - Слънцето, звездата околко която обикаля нашата планета, което ни държи да не излетим в космоса с цялата си купчина боклуци... топли ни и ни дава живот и храна. Кво повече искате?

 

Като искате да се избивате на базата на това как да ви се казва господа, прав ви път. Даже ще гледам отстрани и ще ликувам - "Йеее.. още няколко идиота по-малко. Супер. Чувствате ли Земята как олекна за момент?"

Link to comment
Share on other sites

Аз пък мисля да пусна про- будистка, индуистка, джайнистка, ислямистка и пр. и пр. Даже и про-сектата-на-големия-оранжев-ойлюф :music

 

Какво ще докажа и на кого?

 

Аааа ойлюф-а rulez!

Link to comment
Share on other sites

Те са! :) Браво! Загадката не беше от лесните! Ако наистина не си влизал във форума или не си потърсил решение в друг сайт(сайта, в който я намерих и дадох отговора) си първия човек от поне 10, на които я зададох, който отговаря правилно! Respect! Аз, обаче, те водя по точки - реших я за 1 час! (Минутки за самореклама) :D

Реално не знам за колко време съм я решил. Не влизах във форума, просто щото все се случваше така, че в дадения момент не ми се занимава. Два пъти съм започвал да я решавам, и все ми писва бързо. Като се хванах сериозно ми отне около двайсетина минути да си разработя схема, по която да я решавам, така че да е максимално опростено, без да ме обърква... И след това вече стана лесно, като разбрах какво точно търся, беше въпрос на време да го намеря... И наистина не съм гледал, записах си на коя страница е задачата, за да мога в последствие да я цитирам :D

Оф, пак ще спирам да чета за известно време форума, че на мирката задачата ми стана интересна :D

Link to comment
Share on other sites

Радвам се че така успешно подкрепяш теорията ми за липсващото звено с първосигналния си post. Не съм съгласен с мнението ти, защото не можеш да се бориш със злото с още зло. Против всякаква логика е и освен това хората са измислили перфектната сентенция: bombing for peace is like fucking for virginity ;)

 

Афекс, няма ли да спреш да пишеш глупости. Ама сериозно преди да го изръсиш това спря ли да помислиш малко или като бот съвсем първосигнално го изстреля.

 

Я да помислим леко (аз на глас, ти чети и разсъждавай) - значи не можело така да снимат журналисти на обществени места щото можели да снимат тяхно величество лекенцата и да ги хванат в крачка. Затова те най-основателно взели че хвърлили един бой на журналиста и оператора, добре че излезнал шофьора че да не ги пречукат от бой.

 

И недей с това - обърни и другата буза а не отвръщай защото колкото и добре да звучи не е правилно. Да агресията не е хубаво нещо обаче не винаги може с мирни средства да се решат някои конфликти. Отделно сентенцията ти и прочее също са толкова повърхностни разсъждения че нямам думи. По тази логика когато виждаш че някой се въоръжава трябва да му гледаш сеира и да крещиш "МИР, ИСКАМЕ МИР" вместо да идеш да му плеснещ 2 шамара докато е време?

 

 

 

Пийвали са си биричка, говорели са си, а някакви тъпаци им нахлуват в територията, да ги разпитват за мега измисления си закон и да ги снимат без позволение. Това е парк, а в парка ЗАКОНИТЕ СА ДРУГИ, цари толерантност, а не полицейщина, никой няма да те обере посред бял ден и не е забранено да изпушиш един джойнт на спокойствие.

 

 

Е те пък тва е просто върха на глупостта. Някакви си тъпаци им нахлуват в територията... Егати стадните, териториални животни били това тинейджърите... ц ц ц... Като гледам най-много ти е харесало последното изречение, а? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Antares, преди да спреш да четеш - ето една като за теб:

От 2 града, намиращи се на разстояние 300км един от друг, тръгнали 2-ма колоездачи като всеки от тях се движел със скорост 50км/ч. Заедно с единия, обаче, литнала и една муха, която се движела със 100км/ч! Не след дълго изпреварила колоездача и се насочила към другия. В момента, в който го срещнала се врътнала и полетяла отново към първия, когато го срещнала пак се завъртяла и тръгнала към 2-рия и т.н., докато след 3 часа каране, колоездачите се срещнали. Тогава мухата се успокоила и кацнала върху единия колоездач. В загадката се пита - колко километра е излетяла мухата? :)

 

/едит: Загадката не е трудна, даже изобщо, но просто се разправя за колоездачи и за това реших че е подходяща за теб! :)

Link to comment
Share on other sites

Yep! :) Браво!

 

По-горе като се правех на много умен виж какво ме сполетя:

Влак тръгва от Париж в 08.45 в посока Лион. Скоростта му е 110км/ч. Друг влак тръгва от Лион в посока Париж в 09.00 ч. и скоростта му е 125 км/ч. Разстоянието между Париж и Лион е 500 км.

Кой от двата влака е по-близо до Лион в момента, в който двата влака се разминават?

Link to comment
Share on other sites

Никой :) те са на едно и също разстояние в момента на разминаването. Колко е, не ми се смята, нещо ми идва на нагорно, но е малко над 250 я километър Лион Париж.

Ако обаче е точно момента след разминаването, то е влака Париж-Леон, защото се приближава към града.

Link to comment
Share on other sites

Уж тия дни не ми се пишеше нещо във форума. Нямаше за какво, пък изведнъж днес спамър Н1 по статистика :confused Пак съм изгубил контрол и съм го изпуснал на воля.

Link to comment
Share on other sites

На мирката задачата я реших с чийт, че ме мързи да се занимавам. Тоест пред два от прекъсвачите слагам предпазители, и ви включвам. Слизам долу, чупя вадя едната крушка и давам клемите й на късо. После гледам кой предпазител се е изключил. Може и с един предпазител, ама не ща да изгоря таблото, че тия къщи с мазета са със стари ел-табла...

Знам, че не е решение, ама...

 

@sandman, принципно в тази задача не се дава времето. Спокойно може да си го сметне човек, така я правиш ужасно лесна. Просто S=v.t, нали мухата лети непрекъснато, уловката е, че повечето се юрват да я решават поетапно... и резултата е 300... Спарта!

 

Принципно задачата се дава, че мухата тръгва да кажем двайсет минути след единия, а и че самите те не тръгват едновременно... така че да се поизпотиш малко със изчисляването на времето й на полет. В СУ ни я бяха дали такава задача първи курс...

Link to comment
Share on other sites

Колегата има момче, да му е честито :punk А а пък религиозните лайнари да се врат където щат.Който иска да се обрязва, да носи фередже и да се ебе в гъза.Моите предци са ги избивали на площада в Батак, ама не са се отказали от българското.Не виждам защо трябва да го правя и аз.

 

Бях си го сложил в игнор листа, ама като видях дедо какво е цитирал го махнах.Правилната сентенция е:Да воюваш за мир, е като да се ебеш за девственост. Пич, смени си тревицата или там каквото пушиш, дъвчеш, гълташ тия дни...Едно време, още Исус като беше готвач в казармата, децата на цветята ги разправяха същите.И кво? Пращаха ги да мрат във Виетнам.Поне получаваха по-готина тревица.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...