Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
Grimjaur, Посочи моля поне един нормален човек освен себе си.

 

 

Дори аз не съм нормален.Това, че ме резбирате неправилно, е друг въпрос.

Link to comment
Share on other sites

Добро утро.Навън е -8, ясно и слънчево.И времето е супер за една разходка с фотоапарат.

Link to comment
Share on other sites

Май започвам да вярвам на френологията. Особено, когато видя Расате. Приматщина, брате, приматщина...

Не съм правил изводи на базата на главата му, но все повече съм убеден че липсващото звено между човекоподобните маймуни и човека, са всички онези манипулируеми овчици на нашето общество които вярват безусловно на btv новините...

Link to comment
Share on other sites

Малееее, тоя пич, който е писал това...той всъщност не го е писал а го е изсрал...или е на 11 или е олигофрен или е и 2-те!

Link to comment
Share on other sites

Малееее, тоя пич, който е писал това...той всъщност не го е писал а го е изсрал...или е на 11 или е олигофрен или е и 2-те!

... или ти не можеш да погледнеш нещата от различен ъгъл. :) Но все пак винаги истината е някъде по средата... освен когато не е :lol:

 

Тъй че... нищо няма значение. Затова остава само музиката.

:punk
Link to comment
Share on other sites

PSYCHOSIS, моля Ви, влезте си в профила или ни се обадете!!!

 

ГлоБул смучееее!

 

 

:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Няколко дена не влизам умишлено във форума, да не би някой да е решил тази задача и да е дал решението. Исках сам:

/едит: Искате ли една загадка:

Един учител си намислил 2 числа различни от 0 и 1 и различни едно от друго. Съответно казал на Иванчо сумата от 2-те числа, а на Васко тяхното произведение. След което попитал:

- Иване, знаеш ли кои две числа съм си намислил?

- Не знам - казал Иван.

- А ти Васко? - попитал учителя.

- И аз не знам. - отговорил Васил.

- А аз вече знам! - казал Иван.

- И аз се сещам. - допълнил Васил.

Кои 2 числа си е намислил учителя?

6,4

Тръгнах да разглеждам първо сумите. 5 и 6 отпаднаха веднага, защото могат да се получат само от 3+2 и 4+2, тоест Иван веднага би казал отговора. От там нататък тръгнах да разглеждам от кои двойки числа могат да се получат сумите и дали тези двойки числа не дават еднозначено произведение (еднозначено - 5,3 например образуват 15, което може да се получи само от 5*3). В повечето от случаите имаше само една двойка числа, образуващи сбора, които да не образуват еднозначно произведение. Тоест колебанието на Васил да даде отговора на Иван. Но в обратна посока, Васил, изхождайки от произведението да разглежда двойките числа, които могат да го образуват, да ги събира и в сборовете поставяйки се на мястото на Иван (горкия). Но до сумата 10, всички двойки числа даваха такава комбинация, че Иван да се досети, но Васил - не. И така:

Иван има сбор 10, 10=8+2=7+3=6+4. 8*2=16, 16 може да се образува само от 8*2 (и от 1*16 и 4*4, но те са забранени по условие), 7*3=21 и 21 може да се получи само от 7*3. Остана 6 и 4, които образуват 24, което може да се получи от 8*3, 6*4, тоест и Васил би се колебал. Иван казва, че знае кои са числата, тоест приемаме, че са 6,4

Васил разглежда произведението 24. Може да се получи от 8*3, 6*4 от "позволените" числа. 8+3 дава 11, което също би могло да се получи от 9+2, 8+3, 7+4, 6+5. Поставяйки се на мястото на Иван, 9*2 дава 18, което може да се получи от няколко множителя, 24 също, 28 и 30 могат да се получат еднозначно. Тоест ако числата са били 8,3 - Иван не би могъл да се досети коя двойка числа са, защото Васильовото колебание би го оставило с два възможни, а не един отговор. Тоест - тогава остава възможно произведението 24 да се получи само от 6*4, защото при сбор 10 и колебаещ се Васил - Иван веднага би се сетил.

 

Не претендирам, че е вярно решението ми, но просто отказвам да мисля повече по тази задача...

Link to comment
Share on other sites

Станах преди няколко часа и се чувствам много добре , явно защото спах на легло ... бях свикнал да спя на диван или нещо от сорта за да се събуждам лесно .

:)

Link to comment
Share on other sites

Няколко дена не влизам умишлено във форума, да не би някой да е решил тази задача и да е дал решението.

Айде ето ти още една.

На 2 места има кокошки.Ако от едното отиде една в другото,те стават равни.Но ако от второто отиде в първото,те ще станат два пъти повече.Колко кокошки има първоначално в курника?

 

П.П. Решавай по-бързо,да не земат и да снесат. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Елементарно, решава се със система. На първото място са 7, на второто - 5

Ако ги разгледаме първото като x, второто - като y, системата е следната:

| x-1=y+1

| y-1=(x+1)/2

<=>

| x=y+2

| y-1=(x+1)/2

Заместваме от първото във второто и:

2*(y-1)=y+2+1 <=> 2y-y=5 <=> y=5 => x=7

Link to comment
Share on other sites

Елементарно, решава се със система. На първото място са 7, на второто - 5

Ако ги разгледаме първото като x, второто - като y, системата е следната:

| x-1=y+1

| y-1=(x+1)/2

<=>

| x=y+2

| y-1=(x+1)/2

Заместваме от първото във второто и:

2*(y-1)=y+2+1 <=> 2y-y=5 <=> y=5 => x=7

Точно така.Мн си добър,ве ей :D

Link to comment
Share on other sites

... или ти не можеш да погледнеш нещата от различен ъгъл. :) Но все пак винаги истината е някъде по средата... освен когато не е :lol:

 

Тъй че... нищо няма значение. Затова остава само музиката.

:punk

Ти нормален ли си бе?!Репортерите могат да снимат каквото искат и когато искат?!...още повече пък някфи пикльовци в парка.Ти забеляза ли въобще оная малката?Тая беше не повече от 6 клас :blink: .Ами онея мухлювци в парка?!Много е лесно като са 50 човека на ударят 2-3 репортери...ами студентчето,което УБИХА от бой?!Щото добре ли ти се струва да загубиш живота си на някфа поляна-пребит от група пияни мухльовци?...живеем в ебахти скапания свят и за жалост единствения изход да се измъкнеш невредим е-да бъдеш по-голям и по-лош от гореспоменатите биячи.Се едно сме в каменната ера-само по-големите оцеляват

Link to comment
Share on other sites

Радвам се че така успешно подкрепяш теорията ми за липсващото звено с първосигналния си post. Не съм съгласен с мнението ти, защото не можеш да се бориш със злото с още зло. Против всякаква логика е и освен това хората са измислили перфектната сентенция: bombing for peace is like fucking for virginity ;)

 

Между другото и аз не съм съгласен напълно с мнението на човека, просто ми хареса как го е изложил :)

 

В този ред на мисли ето това ми хареса още повече:

 

FoxKids бият автора си

 

Моята първа асоциация, след като видях откъса от новините „Ученици бият журналисти“, бе с карикатурата на Бешков „Бай Ганьо убива автора си“. Какво правим сега, когато никой друг не ни е виновен? Не можеш да се оплачеш в Страсбург, не върви да пишеш на някоя правозащитна организация, нито ЕС може да спре някакви пари по този повод. Какво прави телевизията, когато се сблъска непосредствено с резултата от дългогодишния си труд да създаде нация от манипулируеми малоумници, които искат единствено да купуват лъскави неща и да гледат цици?

 

Не, не е като да няма какво да се прави. Може да се организира sms гласуване „За или против боя на журналисти“, няколко реалити звезди могат да запишат коледна песен „Тиха нощ, свята нощ — журналистът не е лош“ и да се организира национална медийна кампания „Не бия пил“, на която Президентът да стане патрон. Образователният министър може публично да обещае да похарчи за охрана на училищата три пъти повече пари, отколкото за заплати на учителите, Бойко може да организира благотворителни курсове за самоотбрана с микрофон, вътрешният министър може покaзно да арестува дилъри, които продават на непълнолетни амфетамини, като внимателно не закача дистрибуторите на транквиланти, които правят децата послушни и по-лесни за снимане и възмущение.

 

Но нека не забравяме и спонсорите. Производителите на бира могат да пуснат нискоалкохолно пиво „Средношколка“, мобилните оператори да обявят специален предплатен пакет с подарък портативен комплект за аборти, а банките да набират седмични депозити със слогана „В понеделник вложи — в петък избухни“. Перспективите са безгранични, важното е продажбите да се качват.

 

Чак е вкарал сюреализъм автора. :)

Link to comment
Share on other sites

Дайте още! Че захапвам сборника с интегралите :]

В миналото, един човек извършил неволно престъпление и съдът решил да го изпрати на електрическия стол. За него обаче се застъпили много хора, с аргумента, че е умен и не трябва да го убиват. Съдът променил решението си, и разпоредил, след като е умен, сам да си спаси живота, и му задал следната ситуация: Сложили два електрически стола, но единият включен, а другият – не. Зад всеки от тях имало застанал човек, като единият винаги казвал истината, а другият винаги лъжел. (не се знаело кой, кой е и къде е застанал).

Условието било, осъденият да зададе само един въпрос, след което трябвало да избере единият от столовете и да седне на него. Ако оживее, щял да бъде освободен.

И той успял да разбере кой стол е не е включен, седнал на него и се спасил.

КАКЪВ ВЪПРОС Е ЗАДАЛ И КЪМ КОГО ???

Link to comment
Share on other sites

"Според другия този стол смъртоносен ли е?"

Двамата ще отговорят по един и същи начин. Ако кажат, че е смъртоносния - значи сядам на другия стол.

 

За улеснение на пояснението този, който казва истината го означавам с (И), а този, който казва лъжата с (Л)

(И) знае, че (Л) ще излъже, следователно без да лъже, повтаря лъжата на (Л), тоест дава грешен отговор.

(Л) знае, че (И) ще каже истината, но той винаги лъже и следователно също дава грешен отговор.

 

Много от отдавна се каня да я реша този тип задачка с честния и лъжеца.

Link to comment
Share on other sites

"Според другия този стол смъртоносен ли е?"

Двамата ще отговорят по един и същи начин. Ако кажат, че е смъртоносния - значи сядам на другия стол.

 

За улеснение на пояснението този, който казва истината го означавам с (И), а този, който казва лъжата с (Л)

(И) знае, че (Л) ще излъже, следователно без да лъже, повтаря лъжата на (Л), тоест дава грешен отговор.

(Л) знае, че (И) ще каже истината, но той винаги лъже и следователно също дава грешен отговор.

 

Много от отдавна се каня да я реша този тип задачка с честния и лъжеца.

Пеше,бах мааму.Ти слабо място нямаш ве :laughing: .

Link to comment
Share on other sites

Дайте още! Че захапвам сборника с интегралите :]

 

ей тия бяха леснички....ама мина бая време от изпита :lol: . Но все пак един път научиш ли се да караш колело....... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...