Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Гадо, не съм сигурен, доколкото телепортацията на лазерния лъч е свързана с торзионните полета.

 

Мирка, 16 може да получи и от 13+3, 14+2, 10+6, 11+5, 9+7. Разбирам числата да са от 2 до 9 примерно - тогава може и да се мисли. Така ми се струва, че са прекалено много вероятностите.

 

Ясно ми е, че става мазало. Но не е уточнено...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
Гадо, не съм сигурен, доколкото телепортацията на лазерния лъч е свързана с торзионните полета.

 

Мирка, 16 може да получи и от 13+3, 14+2, 10+6, 11+5, 9+7. Разбирам числата да са от 2 до 9 примерно - тогава може и да се мисли. Така ми се струва, че са прекалено много вероятностите.

Ако се използва от 10 нагоре става мазало. Затова си мисля, че числата са от 2 до 9.

Link to comment
Share on other sites

А , Гримжар , на какви планини и пещери ще ходиш на този студ , забиваш палатката вън на топличт вятър и си вариш кафе на открит огъм и ефекта е почти същият по това време на годината .

:)

Link to comment
Share on other sites

Зачетох след началото на спора и си мисля, че май не са струни, а нишки или влакна. Щото string theory ако стане струнна теория, отиваме някъде в сферата на музикалното.

 

Точно струнна теория се нарича и както казах след около десетилетия разсъждения са стигнали до мембранната теория и извода е че атомите не са изградени от струни а от някакви мембрани. Като има много паралелни вселени и прочее. Абе що не гледате Дискавъри бе хора? :)

Link to comment
Share on other sites

...

Абе що не гледате Дискавъри бе хора? :)

Абе що не гледате аватара ми бе хора? :)
Link to comment
Share on other sites

Абе що не гледате аватара ми бе хора? :)

 

Ами да, що не му гледате аватара? Там също може да се намери това. Ако не се лъжа беще нещо за паралелните вселени фимчето но аз го гледах по телевизията...

Link to comment
Share on other sites

Не са комбинациите много, а сандмана обърка загадката.
Не съм! На мен така ми я зададоха и я реших! :P Кажи ти как я знаеш?
Link to comment
Share on other sites

Точно струнна теория се нарича

 

Въпроса е, че не е редно да се нарича така. Струна е чак третото поред значение, по-първо идват нишка/връв, и в речниците, и етимологично. По тая логика е малко тъповато, че се е наложило в превода като струнна теория, но какво да правим...

Link to comment
Share on other sites

А , Гримжар , на какви планини и пещери ще ходиш на този студ ,

 

 

Луд умора нема!Плана е Лакатник днес, спане в Темната, утре с.Гинци/има пещера и там/, в неделя поход до Вихрен....

Link to comment
Share on other sites

..................

Абе що не гледате Дискавъри бе хора? :)

Абе що не гледате аватара ми бе хора? :)

Ами да, що не му гледате аватара? Там също може да се намери това. Ако не се лъжа беще нещо за паралелните вселени фимчето но аз го гледах по телевизията...

ами щото по телевизията и всякаквите медии опитващи се да предават информация чрез мултимедийни техники в стремежа си да докарат идеите си до някакво "разбираемо" ниво ги изкривяват и орязват до изродяване. затова предпочитаме книги или поне статии и то от списания със смислен импакт-фактор и редактори, които филтрират поне очевидните недоразумения. и защото лекинко ни е писнало да се оказва че не са били компютри, а компоти и не са за износ, а внос и т.н.

та за това гледаме филми само за развлечение, за което по принцип е сътворена мултимедията. филми за образование няма, тъй като повечето са чисто обидни за нивото на обща култура на зрителя.

 

и пак съм взел да говоря в множествено число за себе си. психоаналитика ми(ако имах такъв) би бил много щастлив от мен.

Link to comment
Share on other sites

Не съм! На мен така ми я зададоха и я реших! :P Кажи ти как я знаеш?

А поне логиката ми правилна ли е? Или съм завил в тотално друга посока?

Link to comment
Share on other sites

Гадо, не съм сигурен, доколкото телепортацията на лазерния лъч е свързана с торзионните полета.

 

Ами не става въпрос точно за лазерни лъчи, и освен това резултата не е бил телепортация (в популярния смисъл), а по-скоро нещо от рода на... като да те погъделичкат тебе, а да се разсмее комшията от съседния апартамент... Съпостави сега този резултат с общите свойства на торсионното поле и ще видиш доста гореща връзка...

Link to comment
Share on other sites

Тъкмо си мислех, че след пет дни всичко е отшумяло и получих най-жестоката крампа, която мога да си представя. Щях да изкрещя, ако можех да си отворя устата разбира се, затова:

АААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА

Link to comment
Share on other sites

Тъкмо си мислех, че след пет дни всичко е отшумяло и получих най-жестоката крампа, която мога да си представя. Щях да изкрещя, ако можех да си отворя устата разбира се, затова:

АААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА

 

Иво тебе ще те убият паяците, мене котките хахахаха

 

Яко сме я втасали :devil

Link to comment
Share on other sites

Цъ, мен ще ме убие скат.

 

 

ПП Това не можа да ми види сметката, та едно петнайсетина сантиметрово паяче ще може :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

....
Съгласен съм с теб!
А поне логиката ми правилна ли е? Или съм завил в тотално друга посока?
Насока - не забравяйте, че нито Иван, нито Васил са екстрасенси или живи компютри. Т.е. съсредоточете се върху това - при кои условия Иван ще знае отговора след като разбира, че Васил не го знае. Оффф, добре - едноцифрени са, но до този извод можехте да стигнете и сами!
Цъ, мен ще ме убие скат...
Еееее, много ще станете!
Link to comment
Share on other sites

Цъ, мен ще ме убие скат.

ПП Това не можа да ми види сметката, та едно петнайсетина сантиметрово паяче ще може :bgrin:

Искаш да кажеш, че Това те е ХАПАЛО ??? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Насока - не забравяйте, че нито Иван, нито Васил са екстрасенси или живи компютри. Т.е. съсредоточете се върху това - при кои условия Иван ще знае отговора след като разбира, че Васил не го знае. Оффф, добре - едноцифрени са, но до този извод можехте да стигнете и сами!

Аз те питам - там където съм описал по каква логика съм стигнал до 3 и 6 дали има нещо вярно и бъркам някъде в края, или тръгвам в грешна посока от началото?

Link to comment
Share on other sites

Първия знае сбора. За да не знае, значи има комбинации даващи един и същ резултат и не може да определи кои са. Тук отпадат 2+3 и сборовете на 7-9, 8-9 - понеже ако числото беш 5,16,17 се получава от сбора само на две от числата.

Вторяи казва, че не знае - от всичките комбинации 2*3,2*4 и т.н има само 6 които дават еднакви числа. Всички други са уникални.

така получаваме комбинациите 3-4,2-6,3-6,9-2,3-8,4-6 - 12,18,24. И реших, че понеже 3 и 6 се срещат винаги в някоя от комбинациите реших да е 3 и 6 :) ))

защото никаква връзка не намирам между сборовете 7,8,9,10,11,11 и горните произведения 12,18,24 - не е като да са 9,9,9,9,9 11 - да кажеш това е.

Еми до някъде има логика. Но когато се получи сбор от 3 и 6 - 9 и произведение 18, за Иван вариантите са 3 - 2,7; 3,6; 4,5. 2,7 отпада, защото ако беше то, произведението щеше да е 14, а само 2х7=14 => Васил щеше да знае отговора, но все пак остават още 2 вариянта и Иван няма как да знае кой е въпросния.
Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...