Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Ти просто си искал да "закараш" човека до хотела му :bgrin:.

А как ти звучи изречено от българска военна към един босненец: Много добре караш...

Примери доста имам.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Че я обичам толкова много.Защо мозъка ми си играе с мен и след толкова време пак я сънувам?!

 

Може ли линкче за някой съновник?

Link to comment
Share on other sites

Защото е така :)

Пак питам: Кое ви кара да мислите така? Много е лесно - това не е вярно и точка. За колко неща се е говорило така пък после - изненадаааа!

 

изнервиЛА?

Офф. Да бе, вярно. Моя грешка. Ама така е като си сменяте автарите като откачени. Аз още я асоциирам с аватарчето със скачащия слон. Който според мен беше много як.

Link to comment
Share on other sites

Пак питам: Кое ви кара да мислите така? Много е лесно - това не е вярно и точка. За колко неща се е говорило така пък после - изненадаааа!
Абе то и за нютоновата механика се е смятало, че е истината и пътя и живота, но е опровергана, тоест доказана е неточността й при високи скорости.

Но струните са просто физико-философски разсъждения, неподкрепени от каквито и да е било аргументи(факти, ако щеш). Това ги прави чисто и просто хипотези. По същия начин мога да обявя, че кварките не са най-малките частици, ами и те самите са изградени от още по-дребни частици, които имат формата на четка за зъби. Прас десет формули. Никоя от тях - достатъчно обективно доказателство, че това не са продукти на злоупотреба с LSD.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност струнната теория не е много верна. Оказа се че струните всъщност са сечения на някакви 11 мерни мембрани - ала бала... Гледай Дискавъри :)

Link to comment
Share on other sites

Но струните са просто физико-философски разсъждения, неподкрепени от каквито и да е било аргументи(факти, ако щеш).

Това, че нещо още не може да се измери и докаже, не значи, че е измислица.

Допреди 500 години и Земята е била плоска.

И ел-маг поле не е можело да се измери или радиацията и т.н.

Но това не ги е правило несъществуващи по онова време.

Не отхвърляйте нещата просто защото към момента не може да се измери/докаже.

Link to comment
Share on other sites

Човече. Никой не спори дали е действителността или не. Харесвай си, подкрепяй си тази хипотеза, като те кефи толкова, но преди каквото и да е било доказателство - това ще си останат философски разсъждения. Тоест псевдонаучен полет на фантазията на едикойси. И преди доказването й - теорията за фотоефекта на Планк е била просто хипотеза. След малко работа от страна на чичо Албърт - се оказало, че всъщност точно така ставали нещата.

Така че тука ти говорим за разликата между теория и хипотеза.

Link to comment
Share on other sites

Зачетох след началото на спора и си мисля, че май не са струни, а нишки или влакна. Щото string theory ако стане струнна теория, отиваме някъде в сферата на музикалното.

Link to comment
Share on other sites

Така че тука ти говорим за разликата между теория и хипотеза.

Границата между теория и хипотеза е много тънка. Почти толкова колкото струната. Отделно, половината неща в физиката са доказани теоретично - което си е вид хипотетично доказателство. Точно пък ти дето се изкарваш философ (дървен) би трябвало да приемаш нещата хипотетично, макс. теоретично. :)

Link to comment
Share on other sites

Какъв е спора?

 

/едит: Искате ли една загадка:

Един учител си намислил 2 числа различни от 0 и 1 и различни едно от друго. Съответно казал на Иванчо сумата от 2-те числа, а на Васко тяхното произведение. След което попитал:

- Иване, знаеш ли кои две числа съм си намислил?

- Не знам - казал Иван.

- А ти Васко? - попитал учителя.

- И аз не знам. - отговорил Васил.

- А аз вече знам! - казал Иван.

- И аз се сещам. - допълнил Васил.

Кои 2 числа си е намислил учителя?

Link to comment
Share on other sites

Какъв е спора?

Няма такъв, а и Секънд лайв я няма за да обясни какво точно я е възмутило...

 

Само знам, че всеки от великите физици в един етап от живота си е открил Бог или е опитал да докаже по научен път съществуването му.... :)

 

Антарес, предполагам знаеш, че през 90те най-напред в Австралия а после и в САЩ бяха проведени (успешно) едни експерименти за които пресата гръмна... Еврика, телепортацията е възможна..., учил си физика значи се сещаш за какво ти говоря ;) Така, че дали е само теория.... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Не знам точно за какво се разписаха , обаче скоро ще минат на квантова физика ... тогава става интересно .

:)

Link to comment
Share on other sites

Хах, филмът ни набира популярност.Главната жертва вече е била брутално изгаврена от приятелите си.Недейте така бе хора.Той не е виновен, че живее с нас :lol:

Link to comment
Share on other sites

Много му ходи на съквартиранта ти кожения костюм :)

Какъв е спора?

 

/едит: Искате ли една загадка:

Един учител си намислил 2 числа различни от 0 и 1 и различни едно от друго. Съответно казал на Иванчо сумата от 2-те числа, а на Васко тяхното произведение. След което попитал:

- Иване, знаеш ли кои две числа съм си намислил?

- Не знам - казал Иван.

- А ти Васко? - попитал учителя.

- И аз не знам. - отговорил Васил.

- А аз вече знам! - казал Иван.

- И аз се сещам. - допълнил Васил.

Кои 2 числа си е намислил учителя?

А какво е казал на учениците. Никъде не се казва, че не са чули какво се казва на другия. Т.е може да се предположи, че са чули и двете числа от учителя и да са си направили сметката ;)

Link to comment
Share on other sites

Не. Сумата знае само Иван, а произведението - само Васил. Идеята е, че когато Иван чува, че Васил не знае отговора, той се сеща и съответно - когато Васил чува, че Иван знае отговора, и той се сеща за отговора.

Link to comment
Share on other sites

Много му ходи на съквартиранта ти кожения костюм :)

 

 

То това са дрешките на съквартирантката, ама и на него му станаха...Аз не успях да се пъхна в тях, малко прекалено едър съм...

Link to comment
Share on other sites

Не. Сумата знае само Иван, а произведението - само Васил. Идеята е, че когато Иван чува, че Васил не знае отговора, той се сеща и съответно - когато Васил чува, че Иван знае отговора, и той се сеща за отговора.

6,3

Link to comment
Share on other sites

Хах, филмът ни набира популярност.Главната жертва вече е била брутално изгаврена от приятелите си.Недейте така бе хора.Той не е виновен, че живее с нас :lol:

 

Наско кви са тия глупости бе! Вместо да снимаш тва диване как опикава "санитарното помещение" да бяхте свалили хавлията на мадамата. Така се добива популярност! Какво ми гействате с тоя момък и ми се гоните с некви евтини дезодоранти, дето най-много да ви гръмнат в ръцете. Резил! Постоянно се пише за ебане по разни палатки и квартири и накрая - гей сцени! Следващия път очаквам нещо по-качествено.

Link to comment
Share on other sites

Първо, момата е сестра на един от най-добрите ми приятели, което на практика я прави и моя сестра.Не бих си позволил такова нещо/на трезво/.На пияно съм го направил, но е изрязано от филма.Гейските сцени са само мнооооооооооого малка част от цялата кретения.Тва с дезодорантите и аз не го одобрявам, щото не е интересно.На практика, правихме нещата за vbox, дето лимита е 100MB, затова са орязани наистина веселите/и нецензурните/ неща.Общия снимков материал е над 1 Gb.А тук са само 130...Сещай се.Другото е прекалено нецензурно, дори за нас, а на някои места си е жив криминал ;)

Link to comment
Share on other sites

Първия знае сбора. За да не знае, значи има комбинации даващи един и същ резултат и не може да определи кои са. Тук отпадат 2+3 и сборовете на 7-9, 8-9 - понеже ако числото беш 5,16,17 се получава от сбора само на две от числата.

Вторяи казва, че не знае - от всичките комбинации 2*3,2*4 и т.н има само 6 които дават еднакви числа. Всички други са уникални.

така получаваме комбинациите 3-4,2-6,3-6,9-2,3-8,4-6 - 12,18,24. И реших, че понеже 3 и 6 се срещат винаги в някоя от комбинациите реших да е 3 и 6 :)))

защото никаква връзка не намирам между сборовете 7,8,9,10,11,11 и горните произведения 12,18,24 - не е като да са 9,9,9,9,9 11 - да кажеш това е.

Link to comment
Share on other sites

Писна ми от греяна ракия и хора около мен...Утре вечерта хващам влака и драсвам за 3 дни по гори и дупки.Писна ми от навлеци.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...