Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Направил си нещо , за това става така ... дано да нямаш проблеми ти пожелавам .

:)

Да влезнал е с РПГ в централния офис на ЕКК

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Как, кажете ми КАК успявате да се владеете когато гледате как някой на пътя върши простотии? Или паркира на място където не 2 ами 3 коли могат да спрат но той нали е пич спира така че 3тия ако иска може и да паркира но с толкова зор че всеки нормален човек би се отказал. Или когато някой минава на червено ама толкова червено че на другите още малко жълтото ще им светне. Как успявате да не се ядосвате ми е любопитно?

 

Някой ден ако чуете се сериен убиец трепещ некадърни шофьори - аз ще да съм след като откача напълно.

Link to comment
Share on other sites

Как, кажете ми КАК успявате да се владеете когато гледате как някой на пътя върши простотии? Или паркира на място където не 2 ами 3 коли могат да спрат но той нали е пич спира така че 3тия ако иска може и да паркира но с толкова зор че всеки нормален човек би се отказал. Или когато някой минава на червено ама толкова червено че на другите още малко жълтото ще им светне. Как успявате да не се ядосвате ми е любопитно?

 

Някой ден ако чуете се сериен убиец трепещ некадърни шофьори - аз ще да съм след като откача напълно.

Аз карам оот 2-3 години(нелегално :bgrin: ) къде мотори,къде колата,но пък смело мога да заявя че съм много по-изряден от голям процент от шофиорите на пътя(е като изключим факта че нямам книжка :lol: )... в началото супер много се дразнех като ме засекат!Дори щях да набия един тъп чичка,заради който щях да падна...обаче с течение на времето вече сякаш не ми прави впечатление и най-много да отнесат по някой поздрав на майка им :)

Link to comment
Share on other sites

Аз вече не се ядосвам, вярно, карам от август, засичали са ме, аз също съм засичал, правил съм ламерски грешки, другите също, просто вече нищо не може да ме учуди. Аз поне кат карам не сядам да карам с убеждението, че съм някъв супер спешъл оосъм пилот от Ф1 и трябва да се покаже къв е голям на пътя. Ония нека си ме трепят, да удрят ако щат колата, тя е застрахована ;Д.

Link to comment
Share on other sites

За такива като по-горния - каращи без книжки - затвор 3 месеца + пробация най-хубаво.Колкото до това, кой засича, кой пуска.Има си правилник.Не може да пускаш "щото си в готино настроение" и да спреш цялото движение по централен булевард за да може да се включи някой в движението( не ми се обяснявайте "Ама ако ти си тоя дето чака ).И на светофарите си има правило за навлизането за ляв - 3 автомобила максимално навлизат.Няма готини, няма печени всички сме еднакви на пътя, докато не се разбе това ще е като сега.

Link to comment
Share on other sites

За такива като по-горния - каращи без книжки - затвор 3 месеца + условна най-хубаво.Колкото до това, кой засича, кой пуска.Има си правилник.Не може да пускаш "щото си в готино настроение" и да спреш цялото движение по централен булевард за да може да се включи някой в движението( не ми се обяснявайте "Ама ако ти си тоя дето чака ).И на светофарите си има правило за навлизането за ляв - 3 автомобила максимално навлизат.Няма готини, няма печени всички сме еднакви на пътя, докато не се разбе това ще е като сега.

Ейй чичко ти още малко що не ма пратиш на каторга бе :lol: :lol: :lol: ... от къде си сигурен аз къде карам,как го карам и що го карам ;)

Link to comment
Share on other sites

тва за 3те автомобила ми стана много любопитно. къде точно го пише и ако може линкче нещо, а?

 

аз пък много мразя да спра за пешеходна пътека та да минат хора и да чуя свистене на спирачки зад мен или вляво.

Link to comment
Share on other sites

Чичовото мене какво ми дреме къде караш?Утре като помелиш някой?Имаш ли книжка - нямаш.Нямаш място на шофьорската седалка и толкова.Ако искаш ходи си карай на писта, недей кара по обществени пътища.Ние( другите шофьори ) не сме направили нищо за да има такива като теб без изкаран изпит за провоуправление на пътя, не ни убивай нас и пешеходците.

Link to comment
Share on other sites

тва за 3те автомобила ми стана много любопитно. къде точно го пише и ако може линкче нещо, а?

обичайно право :D предава се от уста на уста :tongue

...бъдзикам се, може и да има нещо такова, то какви ли не щуротии има в тия книжки :D

Link to comment
Share on other sites

тва за 3те автомобила ми стана много любопитно. къде точно го пише и ако може линкче нещо, а?

 

Ми нещо линкчета като че ли няма, но това е едно от първите неща, които инструкторът ти набива в главата (понякога с дебела тояга), когато излезеш на градско!

Link to comment
Share on other sites

Чичовото мене какво ми дреме къде караш?Утре като помелиш някой?Имаш ли книжка - нямаш.Нямаш място на шофьорската седалка и толкова.Ако искаш ходи си карай на писта, недей кара по обществени пътища.Ние( другите шофьори ) не сме направили нищо за да има такива като теб без изкаран изпит за провоуправление на пътя, не ни убивай нас и пешеходците.

Колко са неправоспособните водачи които са предизвикали смърт на пешеходец??А колко са такива на 18 години с книжка???Ааааааааа май майор Костов сутрин повече говори за втория случaй.Знаеш ли защо?!Защото хората без книжка карат много по-внимателно отколкото тея със ;) .Аз кола съм карал из града 1-2 пъти...повече карам на полигон.Обаче мотор си карам редовно от години-и съм по-изряден от доста голям процент моторджий...щом за 3 години нямам едно СПИРАНЕ от полицаи!Ти откакто караш колко актчета имаш "чичовото" ??

Link to comment
Share on other sites

Нито един?Що акт ли ще ми изфабрикуваш.С това мислене, "аз ша карам 'щото другите правят катастрофи пък аз не" си остани със здраве и дано никога не ти се случва ПТП.

Link to comment
Share on other sites

Обаче мотор си карам редовно от години-и съм по-изряден от доста голям процент моторджий...щом за 3 години нямам едно СПИРАНЕ от полицаи!Ти откакто караш колко актчета имаш "чичовото" ??

Начи глей ся! Т'ва дали си спиран от полицаи няма никакво отношение към това как и до колко можеш да караш!

Link to comment
Share on other sites

Ми нещо линкчета като че ли няма, но това е едно от първите неща, които инструкторът ти набива в главата (понякога с дебела тояга), когато излезеш на градско!

 

Всъщност на мен са ми казвали за 2 коли, третата чака. Само че реалността (особено в 5 следобед е) поне 8 коли в 2 редици, чат пат някой нахал се навре и до него още 1 та стават 10тина. Особено на по-големите булеварди.

 

Това което ме изкарва извън релси е да видя как на червено се набутва някой в кръстовището без да може да се изнесе. Ей това е редовно на бул. България и на кръстовището Руски/6ти септември. Руски до моста е задръстен защото е тясно и спре ли рейса на спирката пред моста всички след него спират и чакат - какво да се прави, обаче тези на кръстовището нищо че не могат да минат се бутат и задръстват идващите по 6ти септември. Или друго - някой се бута да завие наляво, нищо че на другите е светнало зеленото вече а за него е червено от маса време той си се бута. Е хубаво аз докога се предполага да чакам? До утре сабахлен може би за да минат всички бързащи ли? Като че ли аз пък съм длъжен да ги чакам тарикатите?

 

Сериозно ще си взема една стара Toyota Land Cruiser и ще си направя кефа да завлача някой до другото кръстовище...

Link to comment
Share on other sites

Това за 3-те коли и аз го знам, явно е някакво неписано правило, както за карането по планински път, че се слиза на 1 предавка по-ниско от тази, на която си се качвал.

Link to comment
Share on other sites

Не е неписано.И да знаем как е някои хора всеки ден минаваме от там точно в тези часове просто, защото живеем там и търпим селянията на всички...но не е само по пътищата проблема, проблема е в типа мислене, оня дребен тарикатски манталитет, на който те учат още от детската градина, училището, някои и вкъщи, и на улицата.Там е проблема.Тука свястните ги псуват и даже ако може ги бият, та да не се обаждат и да не им знае устата много.

 

Писано правило е и че винаги този от чият страна са наспиралите по улицата автомобили е длъжен да осигури преминаване на срещуположно движещия се, и е писано и за предавките има си знаци на такива места.Ама никой не иска да чете, нали всеки всичко знае.

Link to comment
Share on other sites

тва за 3те автомобила ми стана много любопитно. къде точно го пише и ако може линкче нещо, а?

Мен по време на шофьорските курсове ме учиха че трябва по 2 коли само да влизат в кръстовището.

 

 

Сериозно ще си взема една стара Toyota Land Cruiser и ще си направя кефа да завлача някой до другото кръстовище...

След като бях крайно изнервен от поведението на шофьорите в България стигнах до идеята да хвърля малко пари да направя една кола само за блъскане. Условието е да караш само по правилник и когато удариш някой да не си виновен. Предполагам че само от сутрин до обяд ще отнесеш поне 10 човека. Имаше доста хора които се присъединиха към идеята. Освен да я реализираме.

 

 

 

Тази времето в Сараево е просто великолепно. 21 градуса е навънка. Подухва много лекичко и приятно. Точно както е в началото на пролетта. Ако утре е пак такова 100% ще си спретнем едно барбекю.

Link to comment
Share on other sites

и все пак основавайки се на спомените си отпреди 6 месеца, когато сканирах на бързо последния правилник и закон за движение по пътищата, няма правило нито за 3, нито за 2, нито за полвин кола, които да "имат право" да навлизат в кръстовището. това кой какво е казал и кво си мисли не ме касае. всеки знае лафа "аз нека кажа че сестра ти е курва, пък.....".

та наистина ако някъде го има написано и просто аз съм го пропуснал или забравил, моля да ме осведомите. дотогоава ще си мисля че всъщност никой няма право да навлиза в кръстовището, докато то не бъде освободено от заелите го коли (тъп законово пропуск - без значение как са го заели) и трябва да чака колкото е необходимо.

а инструкторите, когато карат без ученици са едни от най-нагло маневриращите и самоубийствени типове, които съм виждал.

Link to comment
Share on other sites

а инструкторите, когато карат без ученици са едни от най-нагло маневриращите и самоубийствени типове, които съм виждал.

Че те не могат да карат. Те са инструктори. Те се возят през целия ден.

Link to comment
Share on other sites

Нито един?Що акт ли ще ми изфабрикуваш.С това мислене, "аз ша карам 'щото другите правят катастрофи пък аз не" си остани със здраве и дано никога не ти се случва ПТП.

Еми жив здрав...дано и на теб ;) .Само че не е казано че всички до 25 години нямат акъл и карат като Хамилтън...съгласен съм че повечето са такива,но не всички :)

Link to comment
Share on other sites

То това дали имаш сиво вещество в главата не се определя от ЕГН-то, то даже не е нужно да си много умен за да караш автомобил.Трябва да си дисциплиниран и да спазваш правила - толкоз.Не би имало проблем и на 16 да даваха книжки, стига всички да съзнаваха нуждата от спазване на правилата за движение.

Link to comment
Share on other sites

Ейй чичко ти още малко що не ма пратиш на каторга бе :lol: :lol: :lol: ... от къде си сигурен аз къде карам,как го карам и що го карам ;)
Нямаш книжка, нямаш правото да караш! Не ме интересува, за какъв майстор се мислиш. Нямаш място зад волана(кормилото) и това е - ясно и точно. Черно на бяло. Точка!
Колко са неправоспособните водачи които са предизвикали смърт на пешеходец??
За достатъчно много такива пишлемета се чува в криминалната хроника. Това, че ти чуваш каквото ти изнася е друга тема
Обаче мотор си карам редовно от години-и съм по-изряден от доста голям процент моторджий...
Достатъчно е да се блъснеш в някой и да те лежи после. Пък иди обяснявай, че празноглавото леке, дето те е пратило в затвора няма книжка...
щом за 3 години нямам едно СПИРАНЕ от полицаи!Ти откакто караш колко актчета имаш "чичовото" ??
Без да съм чичото, понеже съм на неговото мнение - нула. Карам по-активно от 2004-та година, книжка имам от 99-та.
Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...