Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Защо си различен , защо не си , стига философски изблици .

Всеки човек е уникален сам по себе си , както днкато му .

И това не означава , че той е специялен .

То тогава всички щяхме да сме такива .

Просто с времето се изграждат някакви стандарти , кое е лошо , добро , различно и обратното , правилата ви правят еднакви , а самите вие сте различни .

Никой не може да си измисля правила и да ги налага , при всяко едно създание си има заложени такива , просто при хората се набляга на тях .

Какво кара човека да си мисли , че е нещо повече от акулата , вълка , слона или което и да е животно ?

Единствената разлика е , че ние сме надделяли и сме се развили , обаче ние сме си животни , а в нас са си заложени животинските инстинки , колкото и притъпени (закърнели) да са те с времето !

п.п. Това е малка част от расъжденията , които могат да се дадат по темата .

:)

Link to comment
Share on other sites

Аз съм поддръжник на отбора , обаче не ходя на мачове , голяма селяния и не мога да приема факта , че някои хора се трепят след срещата , като мачовете са уредени .

Приятна ми е историята на отбора , брат ми е от него , офф живее на няколко пресечки от нас , а изобщо не ме вълнува какво мислят за него .

Това за мен е просто шоу , като компютърна игра и аз да отида да се бия с курето , че ме е попедил на ут2004 или в случея мойте поддръжници да се бият с неговите заради това .

п.п. Ботев не умира , обаче много от феновете на отборите умират ... после се радваме за няколкото фрага и продължаваме в същият дух .

Link to comment
Share on other sites

Да заколим прасето днес заедно с 20 000 по трибуните :devil

Естествено , само , че не мога да си намеря шала майка му де*ба :angry1

Link to comment
Share on other sites

ДНК-то не е уникално, на 5 милиарда се повтаря 1 път ;)

Не е 100% уникално , при определени случаи близнаците имат едно днк-а , обаче различни отпечатъци и не мислят еднакво , мисленето при всеки човек си е индивидуално .

А , логиката , че днк-то се повтаря 1 път на 5 милярда души не е вярна , не е задължително на тази бройка да се повтаря .

Защото сформирането на днк-то е произволно и е възможно да се роди човек със същото днк като теб , а едва ли са безкрайни комбинациите .

Обаче като се вземе на предвид околната среда и влянието и върху организмите , тогава нещата се променят .

Някои учени си пускат глупавите твърдения и теории без да вземат много неща на предвид , разгледай се малко повече и ще видиш как много пъти са допускани елементарни грешки като не се взима нещо под внимание в тези статистики .

Просто исках да кажа в предишният пост , че всеки човек е различен , обаче това не го прави уникален .

Освен ако наистина няма нещо в него , което да променя това твърдение и то си е само за самият човек .

 

А , за правилата , лошото и доброто , как се решава кое е добро и кое не .

В природата има уникално прост принцип , който се наблюдава при всички животни .

При човека това е променено , ние си налагаме правила , които понякога противоречат с разума и заложето в човек , а това не е правилно .

Давам един не много точен пример .

Престъпник влиза у вас и убива твой роднина , с цел да защитиш територия и от страх да не навреди на теб или още някой , ти го убиваш .

В последтвие теб пак могат да те усъдят за непредомишлено убийство .

 

Сега да погледнем нещата при жовотните .

Ще дам пример с вълците , защото се славят с добър социален живот .

Един вълк от една глутница пригладнява много , в този случай може да наруши територия и да се опита да открадне плячка от други вълци , в последтвие се засича с другите вълци и за да си проправи път може да си стигне до сбиване , тогава другите вълци ако убият вълкът крадец никой не ги съди .

Това са си правила , има си територии , закони , начини .

 

При хората тези неща се изменят , защото ние "не трябва да сме животни" (тогава какво сме) в случея и да накажеш някой според делото което е извършил в повечето пъти се оказва нередно .

Преди векове е било на по-примитивен принцип , който краде му се режат ръцете .

Сега не може да вървиш със сатър по улицата и да премахваш крайници на провинили се хора , въпреки , че понякога ти идва точно това да направиш когато ти се случи нещо , обаче като знаеш какво ще ти се случи , се възпираш малко от тези неща .

 

Когато няма еквивалентно наказание за дадено престъпление , престъпността се увеличава и се създава усещането за безнаказаност .

Това се наблюдава при хората в днешно време , пълната свобода поражда една силна и една слаба страна .

Един вид се разваля даден баланс .

Обаче хората са прекалено зависими от материалното и това изключва принципа в който най-силният оцелява .

Това разваля естественият подбор , като се губи липсата на добри индивиди за създаване на поколение .

В последтвие се получава разваляне на поколението и ако това се разгледа в по-широк план може да се каже , че води до катастрофални последици , а вие може да се досетите до какви .

 

Мога да изпиша много по тази тема и да изложа малко факти , надявам се не съм го написал объркано и това е общо взето почти всичко .

 

п.п. Вие си изкарвайте изводите от написаното .

:)

Link to comment
Share on other sites

Aбе, Иване, кой те би да влизаш в тунела?! Ти се ври като ху* (или Атанас) по дупките и мрънкай после, че нямало светлина...

А като си свикнал с едното и попаднеш в другото... ами свикваш, адаптираш се и толкоз... или седиш и мрънкаш колко хубаво било едно време и колко е зле сега...

Link to comment
Share on other sites

Гледай да не вземе нещо както бърка , защото без същия хамстер форума запада .

Пуснал съм си музика и си изчиствам ума от негативни мисли .

Имам странното усещане , че нещо ми липсва ... нищо не ми хваща погледа на последък .

п.п. Поне настроението ми е хубаво .

:)

Link to comment
Share on other sites

Аз кат се вра по дупки си нося осветление...И поздрав за Томахоука с Delate- Яки путки на хоризонта

Link to comment
Share on other sites

Чудно ми е как успяваш да вкараш усветлението и апаратурата в тези дупки ... трябва да си много сръчен .

:D

Link to comment
Share on other sites

Чудно ми е как успяваш да вкараш усветлението и апаратурата в тези дупки ... трябва да си много сръчен .

:D

 

 

Осветлението си е на каската, която пък е на главата.Ако ти я няма каската, имаш голям проблем, щото най-вероятно ти я няма и главата. А въжета, екипировка и прочие, си ги носиш в торба, наречена прониквачка/сещай се що/...И тъй..

Link to comment
Share on other sites

Ууууууууууумрях от скука неска в даскало...само тъпи и скучни часове :wacko: ... утре поне имам първите два свободни и ще поспя

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...