Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
Продължавам да твърдя, че модовете са вид cheating :)

 

Баба ти е вид cheating! :P

 

И Morrowind, и Oblivion са ужасно недоработени и недомислени игри в голо състояние. Това, че разработчика има да мисли за прекалено много неща и оставя много недомислени, значи ли, че аз трябва да играя игра, която на много места е саката? Какво е чийтинг? Почти всичките ми модове оправят безсмислици в играта. Гледаш някаква гъба, която расте, решаваш да я обереш, но НЕ УСПЯВАШ. Как не успяваш да си набереш гъбите, когато ТЕ СА ТАМ, ПРЕД ТЕБ? Мод - 100% harvest chance. Колко шперца се намират в играта? 3-4 на 50 убити гадини? А по колко се чупят за една ключалка? Не, благодаря. Мод - Buy Lockpicks. И т.н. и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Не се ли замисляш, че моооже би има специални техники за харвестване на дадените растения? :) Все едно да хванеш мотика и да вадиш картофи - сигурен ли си, че няма да разполовиш някой картоф? Не си. Следователно не е сигурно, че ще можеш правилно да харвестнеш. А това за шперцовете дори няма да го коментирам. Дай по тая логика да навсякъде да има скролове с 200 федър, 100% хамелеон и фортифай спийд + 100 за 3600 секунди, щото, разбираш ли, не ти се занимава да правиш курсчета между мината с адамантий и града. :P И т.н. и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Пич, това са ГЪБИ... Над земята са... А ако на теб ти е кеф да не можеш да отвориш 75% от заключените сандъци и врати в играта и предпочиташ да си късаш нервите вместо да се забавляваш, твоя си работа.

 

[Edit] Ако наистина си толкова голям фен на реализма, сложи си модове, които те принуждават да ядеш, пиеш вода и спиш всеки ден. Има и за Morrowind, и за Oblivion. :laughing:

За Lock Bash модове да говоря ли? Ти си двуметрово говедо със 100 Strеngth, но не можеш да разбиеш ключалката на някакво сандъче с меча си, който тежи повече от сандъка и съдържанието му? [/Edit]

 

[Edit 2] Малиии, много ме ядоса с тия доводи, не мога така! :tongue Значи, федъра и спийд +100 са ефекти, които се оставят на досетливостта и способностите на играча, затова сравнението ти е неуместно. Играчът може да се сети да си забърка или да си купи федър и спийд и да изкара всичкото руда на един път. Шперцовете обаче не зависят от теб. Те се появяват на случаен принцип по телата на гадините и ти никак не можеш да ги накараш да се появяват по-често или да си ги направиш сам, изцяло си на милостта на случайността и на това, дали тоя гоблин аджеба ще има шперц в джебите си. Което е ЛОШ ДИЗАЙНЕРСКИ ИЗБОР. А така, олекна ми. :laughing: [/Edit 2]

Link to comment
Share on other sites

Не стига, че е леймър, ами е и чийтър!

Макар и оттеглил се от професионалното геймърство - подкрепям на 100% казаното от Борето. Куру, като не те кефи - не играй :] Все едно мен щото не ме кефи, че лъркърите правят зийлотите ми на салата - да ги модна? Или не е честно, че на танка обсега му е по-голям от видимия радиус - ми да му моднем видимия радиус?

 

 

Чудя се аз... що нещо ми стиска главата с клещи - ми то не съм пил кафе :)

Link to comment
Share on other sites

Примера е ирелевантен, тук не става дума за играч vs играч на равна нога, а за играч vs AI.

 

И по принцип, не приемам доводи от хора, които не са играли повечко MW/Ob. Ето, Прихозис примерно е поиграл доволно и на двете, но въпреки всичко упорства. Защото това вече не е желание да не се чийти, а някакив фанатичен, неоправдан пуританизъм. А по линия на Старкрафта - Скорп, пробвай да играеш без нито един пач, съвсем на голо. Elder Scrolls игри без модове са нещо подобно. Просто защото обемът, който трябва да премислят дизайнерите е огромен и винаги ще остават дупки, които после се запълват от играчите.

 

Най-готиното е, че аз давам някакви доводи, които се пренебрегват изцяло в следващите противоположни аргументи и ми се излиза с пример от СТАРКРАФТ. Това ми е любимото.

Link to comment
Share on other sites

Напротив, примера си е доста точен, жалко, че не си разбрал нищо. Немалко игри съм играл, някои от които и до днес се приемат за класики.

 

И в двете игри има един много деликатен момент, който ти сякаш си мислиш, че разбираш по-добре от създателите на игрите - баланс. По твое мнение, drop rate на определен предмет, шанса да отвориш определен сандък, шанса да извлечеш необходима суровина от игралния свят може да са зле преценени, небалансирани, но това значи ли, че наистина са? И че трябва да се прибягва до вторични програми, за да направиш нещата по-лесни? Не съм забелязал целта на игрите да е да бъдат лесни. Точно за това смятам, че Борето, за разлика от теб е прав. И че ти самия си чийтър, а същевременно - леймър :)

 

П.П. Не е необходимо да съм играл играта. Достатъчно ми е да прочета, как единия играч мрънка, колко била трудна, колко била абсурдна, докато другия твърди, че играта е много добра. Така че замълчи :]

Link to comment
Share on other sites

Да, аз, както и няколко десетки хиляди играчи, смятам, че разбирам по-добре баланса от създателите на играта. Ти защо играеш една игра? Особено РПГ. За да се чувстваш много хардкор и страшно изпечен и голям майстор или за да се забавляваш? Аз все още играя, за да се забавлявам. Никой не може да каже кога едно нещо е добре балансирано, защото има много вкусове. В крайна сметка, нито аз мога да те убедя, че моя вариант е по-балансиран, нито ти - че твоя е по-балансиран. И опираме до това какво в крайна сметка извличаш от играта. Един може да се чувства хардкор геймър, защото, ако използваме примера на Психозис, без да имам предвид него, та, защото е прекарал един цял ден в реалния живот в бавно тътразене до мината и обратно, докато пренесе рудата. Друг може да прекара още един цял ден в трепане на гоблини и в търсене на шперцове, които после да счупи в опитите си да отвори само един сандък. Ако това доставя удоволствие на играещия - ок, тогава неговия вариант е по-добър.

 

Не знам обаче колко хора ще предпочетат тази възможност пред опцията да си купят шперцове, да си отворят сандъка спокойно и после да прекарат деня в правене на разни куестове, в покупки и изследване на нови места от картата.

Link to comment
Share on other sites

Жалко че не бачка в случаи, в които вече помниш :lol:

 

I don't know why I'm so fucking cold?

I dont know why it hurts me.

All I wanna do is get with you.

And make the pain go away.

Why do I have a conscience?

All it does is fuck with me.

Why do I have this torment?

All I want to do is fuck it away.

:ghost
Link to comment
Share on other sites

Склонен съм да се съглася за сандъците - има логика да могат да се отварят с блъскане. Но с това идва и идеята за разбиване на врати, примерно. Колко му е с deadric mace да натрошиш дървена врата? А защо да не я подпалиш? Реално много неща могат да се измислят, ама нали се сещаш, че за жалост има ограничения - ресурсни и "мисловни". Още един довод против продаването на шперцове - краденето навсякъде се счита за crime; каква е логиката в магазините да се продават средства за крадене? Намираш хора от гилдията на крадците - бол шперцове и пробички. Аз лично съм си решил проблема с един enchanted амулет Open 100 - струваше ми 25000 да го направя, ама сега си отварям всичко с R + left click. Чиста работа.

 

Няма да ги обсъждаме вече тези модове :) Ако ти е забавно, използвай ги, никой няма да те спре. Знаеш, че мен ужасно много ме кефи да трепя "пазители" - я ординатори, я червеношийките в Морнхолд. Идеята за такива artificial улеснения не ми допада - все едно праскаш един power overwhelming и тръгваш с една хидра да изнасяш седем компютъра (ако трябва да използвам намесения SC :) ).

Link to comment
Share on other sites

I don't know why I'm so fucking cold?

I dont know why it hurts me.

All I wanna do is get with you.

And make the pain go away.

Why do I have a conscience?

All it does is fuck with me.

Why do I have this torment?

All I want to do is fuck it away.

 

Жалко че не бачка в случаи, в които вече помниш :lol:

 

:ghost

Ot tva pro4etoh samo:

 

===== ====== = ==== fuck

=====================

====================

====================

== == = =fuck===========

===================

============fuck=====

 

Blqqq otka4am! Dove4era sym na raid za pyrvi pyt ot mnogo vreme i sym malko nerven. FUCK FUCKIDIE FUCK FUCK FUCK! O4evidno imame nujda ot pove4e goli macki. Dam, tva 6te da e. 3 6opski salati i boza za ve4erq!

Link to comment
Share on other sites

Юхууууууу! Работаааааа! Днес децата ме направиха луда калинка! Тази ваканция не им се отразява добре! :punk

Link to comment
Share on other sites

Е па няма да спра да споря! :P Пак изкриви нещата. Ако си пуснеш Power overwhelming, цялата игра се обезсмисля, защото вече каквото и да правиш, не можеш да загубиш. А аз говоря за леки улеснения, които ти спестяват много главоболия.

 

Освен това Lock bash идва с вграден Door bash :D

 

Упорито отказваш да разбереш, че точно това е красотата и готиното на Morrowind и Oblivion - че са супер гъвкави и могат да се настроят към всеки вкус и желание. Възможността за модове прави играта един основен, стабилен shell, в който ти вече можеш да си включваш каквото ти душа поиска. А и причината MW и Ob все още да се играят и да не са позабравени както тонове други добри рпг-та е, че имат редактор.

Link to comment
Share on other sites

@Antares - бъговете на 3 от най-великите игри, а именно Starcraft, Warcraft & WoW се репотрват 90% от потребителите на Б.Нет .... така че ти си прави сметка кой вижда по-добре баланса ;)

Link to comment
Share on other sites

Кога беше времето, като се жалвахме от контролни и "оформяне" за срока... а сега вече някои бачкат на сто места :huh:

Link to comment
Share on other sites

Самотен гергьовден. поркане в местния бар сам и сега отвратителен махмурлук...а имам толкова административна работа днес, че хич не е весело.

Link to comment
Share on other sites

[Edit] Ако наистина си толкова голям фен на реализма, сложи си модове, които те принуждават да ядеш, пиеш вода и спиш всеки ден. Има и за Morrowind, и за Oblivion.

 

Toзи мод ще се намери ;].

 

Наистина това с лок баша и доор баша пак допринася за реализъм, защото, харабия, не само на обливиън съм се дразнел... Я, врата... но защо не мога да я острелям/разбия с крак или нещо друго?

Има и модове, които са само за фън, например имаше мод да можеш да си купуваш дрехи като тези на гражданите да кажем... И все пак смятам, че модовете не са чийтинг, освен ако не са някви трейнъри като на някои от по-старите игри, дето кат цъкнеш X си безсмъртен, кат цъкнеш Y безкрайни амуниции... Смисъл...

Курунире, я прати на ЛС, ако обичаш, списък с твоите модове да сверя за нещо интересно, което съм пропуснал xD.

Link to comment
Share on other sites

:cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry ... гадна, гадна вечер... :cry :cry :cry :cry :cry :cry :cry
Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...