Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Не. Ще дам любимия си пример за държава с армия - Швейцария. Последвана от Израел.

Link to comment
Share on other sites

Защо не коментираме българската реалност ? :)) 

Липсата на първите 7 години, не се компенсира с няколко месеца тичане в кръг :))

И ако за определени индивиди може и да има някакъв положителен ефект, според думите ви, то защо да губим времето на нормалните хора ? 

Link to comment
Share on other sites

Според мен, казарма може и да има положителен ефект, но в малко по-друга форма - например всяко лято в гимназиите по един месец. Също така, може и да не е само казарма, а например някакъв друг "кръжок". Ако забелязахте, норвежците отбелязват, че целта е да се покаже професията, а не че имат нужда да обучат всички хора.

Link to comment
Share on other sites

Ако българската реалност беше хубава, сега нямаше да съм в Англия с цялото семейство.

Link to comment
Share on other sites

По дефиниция би трябвало да съм луд, защото при всяко ядене на пуканки очаквам, че няма да ми се налага половин час след това да ги вадя измежду зъбите и венците си.

Link to comment
Share on other sites

Казарма трябва да има, не дай си боже стане война с какво ще се защитаваме? Всеки истински мъж, а не лигльо трябва да може да борави с оръжие внедрено в армията, да познава боравенето с гранати и т.н. Също да се научи да се подчинява на по-висшестоящи от него. А не всеки да прави кой каквото си иска, още от училището са разлигавини сега, ще посягат на учител и ще го нагрубяват, Бой само бой.

Link to comment
Share on other sites

Казарма трябва да има, не дай си боже стане война с какво ще се защитаваме? Всеки истински мъж, а не лигльо трябва да може да борави с оръжие внедрено в армията, да познава боравенето с гранати и т.н. Също да се научи да се подчинява на по-висшестоящи от него. А не всеки да прави кой каквото си иска, още от училището са разлигавини сега, ще посягат на учител и ще го нагрубяват, Бой само бой.

Наистина, с какво ще се защитаваме? С текущото ни въоръжение единствено можем да вдигнем малко шум и толкова, с или без задължителната казарма :))

Та по-добре да не хвърляме грешни пари за "обучението" на банда идиоти, а да ги ползваме за нещо по-полезно :))

Link to comment
Share on other sites

Образование - преподаватели рекламират университетите си по разни радиа, за да имат студенти - ПУ. В СУ има повече места отколкото студенти. Директори на ясли, детски градини и училища направо изнудват родители за "финансова подкрепа". Здравеопазвазне - НЗОК спря направленията. Няма достатъчно екипи. Няма достатъчно болници. Няма достатъчно персонал.  Само на мен ли ми звучи смешно думичката "бюджет"? Или да цитирам помияра Дянков за постната пица? И да припомня за новите дългове? За умрелия туризъм? За липсата на промишленост? Сори, ма Стамболийски, като въвежда строителни войски(, да той ги създава, не комунетата), дава една огромна база от работна ръка+войска. А така - младите прости, дъртите - още по, работа - йок, индустрия - хич... А така като има казарма, белким стимул за учене да имат. Ма едва ли... Заеби. 

Link to comment
Share on other sites

Казарма трябва да има, не дай си боже стане война с какво ще се защитаваме? Всеки истински мъж, а не лигльо трябва да може да борави с оръжие внедрено в армията, да познава боравенето с гранати и т.н. Също да се научи да се подчинява на по-висшестоящи от него. А не всеки да прави кой каквото си иска, още от училището са разлигавини сега, ще посягат на учител и ще го нагрубяват, Бой само бой.

 

Оффф стига глупости. Кога ще пораснеш? Живота не е подчинение на старото и лицеви опори. Друго е :)

Link to comment
Share on other sites

Казарма трябва да има, не дай си боже стане война с какво ще се защитаваме? Всеки истински мъж, а не лигльо трябва да може да борави с оръжие внедрено в армията, да познава боравенето с гранати и т.н. Също да се научи да се подчинява на по-висшестоящи от него. А не всеки да прави кой каквото си иска, още от училището са разлигавини сега, ще посягат на учител и ще го нагрубяват, Бой само бой.

 

ква война кви 5 лева ? 

освен някъв отпор евентуално на Македония всички други наши "съседки" ше ни прекършат за няколко часа..... 

Link to comment
Share on other sites

Например? :)

Е как: пълнене на гушките на богопомазаните.

 

А и за какви пари говорим, като в момента са 32 000. Заплата около 800лв (без квартирни и т.н.) което има няма са си едни 25 600 000 месечно.

Та едно време колко им е струвало яденето и пиЙенето, в сравнение с тая сума?

Link to comment
Share on other sites

Оффф стига глупости. Кога ще пораснеш? Живота не е подчинение на старото и лицеви опори. Друго е :)

Кое е другото, пияни леката, надрусани ученици, пияни и друсани цигани карат незаконни коли и т.н. още много. Това ли са глупости, явно аз съм пораснал и знам от какво има нужда държавата от здрава работна ръка, а не от мамини синчета, хайде накарай някой циганин да работи, само да краде и на борсата, вместо да помага на държавата той само я скубе, и не само те, много и български келемета такива има. Трябва да имат малко страх и дисциплина.

ква война кви 5 лева ? 

освен някъв отпор евентуално на Македония всички други наши "съседки" ше ни прекършат за няколко часа..... 

Ама защо? защото сринахме всичко от сто и кусур хилядна войска сега я има 15тина хиляди я няма половината жени. 

А БЯХМЕ СИЛА

 

778383.jpg

Link to comment
Share on other sites

Именно......с 15 000 армия предимно неграмотни платени войници от които нищо друго не става няма как да ни защитават от нещо/някой...... 

Link to comment
Share on other sites

А като се има предвид, че тази армия в мирно време трябва да помага на населението при бедствия и аварии...Помните ли при последните наводнения кво стана? ГЗ мина под шапката на МВР и ги разсипаха. Ама разсипаха яко. Имам приятели в бившето ГЗ - търкат чиновете и метат листата по двора... И снимки мога да ви покажа. При наводненията един войник не видях да си цапа ръчичките. Както казах - заеби. Не са ни виновни политиците, ние сме си виновни. Сега, понеже преференциалният вот не им е удобен, ще го махнат. Електронното гласуване пък хич не ги устройва. И сега, само да се формира правителство, ще си узаконят една тройна диктатура и ще гледаме цирк. Ебават Путин, че бил диктатор, ма у нас пък диктаторите са много...По-точно - феодалите.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...