Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Second Life е на хипи вълна нещо :)

 

Да, положението е гадничко, но е необратимо, и тук, и в световен мащаб.

 

Някой сега ще ми цитира: All that is necessary for evil to triumph is for good men to do nothing.

 

Аз ще цитирам Толкин, който още преди десетилетия е усетил накъде вървят нещата - Средната земя е обгорена, обхваната от индустриалните машини на Саруман и покрита с пепелищата на Саурон. Хобитите се опитват да възстановят Графството си, но вече нищо не е както преди, горите на елфите губят силата си и започнат да вехнат и елфите напускат, защото не могат да се преборят с времето и промените, които то носи. Накрая всички поплакват, но в крайна сметка продължават да живеят в света си, какъвто и да е той, защото е отвъд силите им да го върнат към стария му вид.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Когато хипитата се представят за "еколози", много ми е интересно, как ще успеят в някоя кауза? Ами те са хипита! Със същия успех, само че щяха да изглеждат по на място, можеха да протестират за легализирането на тревата.

Link to comment
Share on other sites

Божичко, това ли са протестиращите?

 

Целия съм на расти и едва ли някога ще свърша нещо полезно за обществото, в което живея, но СТРАШНО ме е грижа за околната среда!

Link to comment
Share on other sites

Hipitata nqmat rasti! :P Te imat kosi, lenta na glavata, emblema na mercedes s o6te edna 4erti4ka i veseli o4ila i drehi. Vinagi sa palen ailqk i ne im puka za ni6to. Vinagi govorqt otneseno i vinagi filosofstvat na razli4ni temi ato predstavqt razli4nata si gledna to4ka.

Ob6to vzeto hora ostanali vav vremeto si. 60-te rulez! The Doors!!! Jim Morison prezident! LSD - wowww!!! Luda raota!

Ponqoga mi e tajno da gledam hora, koito se otkazvat da porasnat duhovno i kato na4in na mislene. Jal mi stava kato gledam hora na po 35-40 godini, oito hodqt s kubinkite, teniskata na Iron Maiden, me6kite, verigite, dalgite, ve4e izto6teni, kosi i t.n. Az sa6to slu6am Rock ama trqbva li da mi li4i ot vsei edin detail po tqloto, 4e slu6am rock? Rock valnata si otide! Kakto stana s Hipi valnata, kakto stana s reiv valnata i t.n. Oba4e nqoi hora otkazvat da povqrvat, 4e tova e stanalo i prodaljavat da si jiveqt v tqhniq si svqt, propuskaiki, 4e 4ovekyt kato sy6tnost e tova oeto mu e v glavata, a ne v drehite ili okra6eniqta i ako toi stoi na edno mqsto v razvitieto si - za kakvo jivee? Za kauza, koqto e zagubena o6te predi da se rodi ili kogato e bil malak?

 

P.S. Ne sam pian! :) Prosto kato pro4etoh dumata hipi i mi minaha tezi misli v glavata. :)

Link to comment
Share on other sites

Ponqoga mi e tajno da gledam hora, koito se otkazvat da porasnat duhovno i kato na4in na mislene.

Това изречение много ме опули, но сега съм толкова вкисната на шефа си, че даже не ми се занимава да го оспорвам. Но иначе - бих, при това с огромно внимание. Просто съществуват хора с наистина различни ценности от обичайните за оцеляването - пари, имущество, ядене, пиене, спане и с*ане. Жалко, че все още българите са толкова бедни материално, че да не им пука за нищо различно от гореизброеното.

Link to comment
Share on other sites

kopche, подозирам, че изречението на Сандман беше насочено по-скоро към купищата смехотворни метъли по улиците, които вече не са на 18, но продължават да ходят с фанелка на КРЕЙДАЛ АВВВ ФИЛТТТТ или Дино Бургер и с нашийници с шипове с неизвестна цел. :P

 

[Edit] И да, понякога и на мен ми става тъжно за тия хора. Половината от времето ми е смешно, но понякога ми става и много, много тъжно... [/Edit]

Link to comment
Share on other sites

Стига де, Секънд, ти си сериозно момиче. Няма какво да се лъжем, огромната част от тия хора висят в разни кръчмички и кафененца по цял ден, после играят хек, после взимат две двулитрови бири и киризят в Градската.

Link to comment
Share on other sites

kopche, подозирам, че изречението на Сандман беше насочено по-скоро към купищата смехотворни метъли по улиците, които вече не са на 18, но продължават да ходят с фанелка на КРЕЙДАЛ АВВВ ФИЛТТТТ или Дино Бургер и с нашийници с шипове с неизвестна цел. :P

 

[Edit] И да, понякога и на мен ми става тъжно за тия хора. Половината от времето ми е смешно, но понякога ми става и много, много тъжно... [/Edit]

Скоро видях един чичко, клонеше към четиридесетте и беше облечен със суичър на нам-кой-си-метъл-бенд. Честно казано, завидях му, че може да ходи на работа така, както на него му харесва, а не както "обществото очаква". Аз ако дойда на работа с кецове, ще ме сметнат за простачка.

Link to comment
Share on other sites

Оказа се, че съм изкарал 56/100 точки на пробната матурка по математика. И се чудя въобще да мисля ли за УНСС или да почвам да си търся ниско платена работа в плд. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Днес прекарах известно време в офис на нотариус - единият асистент беше с черни дънки с вериги и тениска на Iron Maiden, другият носеше небрежно прокъсани сини дънки и някаква хипер шарена дрогирана тениска. Женската асистентка беше метър и петдесет на два метра, в което принципно няма проблем, стига да не носеше моряшка блузка, която беше прилепнала на толкова вълнички, че за малко да не хване морска болест. Самият нотариус беше с овехтяли сиви панталони и риза с навити ръкави и няколко разкопчани копчета, които разкриваха буйна гръдна растителност.

 

Офисът беше фрашкан с клиенти.

 

Та, какъв беше въпросът ти?

Link to comment
Share on other sites

Въпросът ми е, колко от тия клиенти нямаха висох процент марихуана/алкохол в кръвния си поток. ZINNNNG

 

Абсурдно е да водим подобни дискусии. А това, че Копчето работи на място, където ако иде с кецове, ще я сметнат за простачка трябва само да я радва.

 

Не казвам, че подобен начин на обличане винаги е поза или че на човека не му идва така отвътре. Казвам, че хора, които се носят по подобен начин се отнасят несериозно към себе си и към другите.

 

Кармак може да си позволи да дава пресконференции пред стотици журналисти по тениска, Кармак е факан ГЕНИЙ! Един нотариус с асистент с ВЕРИГИ просто изглежда глупаво.

Link to comment
Share on other sites

2006_10_gplex.jpg

 

Факан офис на Гугъл! :lol: Работно пространство!

Честно...

 

Сериозно!

Link to comment
Share on other sites

Винаги съм смятал и ще продължавам да смятам, че хората, които "посрещат по външния вид", са коне с капаци. Нормите за облекло, които са наложени от обществото, за мен са абсурдни. Какво значение има с какво си облечен, ако можеш да си вършиш работата по отличен начин?

 

Както и да е, кристално ясно ми е, че това нещо ще го има винаги и хората с пиърсинги и татуировки ще бъдат пренебрегвани пред излъскани костюмари с вратовръзка.

 

Шитфак!

Link to comment
Share on other sites

Мисля си аз как реално си нямате понятие от това какво наистина са хипитата. И си го мисля, щото и аз си нямах никакво понятие, преди да дойда в голямата страна отвъд голямата вода. Тук е фрашкано с хипита и никой не ги обича. Дори някои от хората, които могат да се определят като хипита, плюят по хипитата. И нямат лента на главата и други такива символи от Hair...колкото и да е велик Милош Форман е чех, което може и да не пречи, но идеята е, че не лентата прави хипито...а още по-малко растите. Растафари е напълно различна култура макар да е свързана пак малко с висене по градинките. Това, което казвам, е да не хвърляте етикети наляво надясно, ако не разбирате какво означават тия етикети. Иначе колкото и да ми е неприятно апатията по тия въпроси ме е обзела и мен. И наистина не повече от шепа хипари и друга шепа сериозни учени ги е еня. А двете шепи не се спогаждат и накрая нищо не се променя и стигаме до Tolkien на Curunir.

 

Колкото до облеклото. Скоро имах подобен разговор за това колко yuppie била стала София и колко отвратително е това. Е, не е чак толкова зле. Наистина накрая се оказва, че има работна етика и отношение към работата, работното място, колегите, клиентите и така нататък. И когато сам си си господар, бива, но когато се работи с хора, трябва малко да се съобразява човек.

 

Мисля си още, че ако напише още един пост в тая тема Curunir в следващите 4 минути, ще му е първият. Още си мисля, че моят стана много дълъг и вероятно съм се прецакал, щото със същата дължина, можех да навъртя 3-4 поста...

Link to comment
Share on other sites

Започвам да се уморявам да споря...

 

Офис на гугъл, в който работим с хора ли? Има различна работни норми, норми на поведение и облекло. Едно е да си изпляскал програмист, който си чопли в офисчето, друго е да си човек, който работи с хора (нотариус, примерно).

 

Жоро, напиши пак грешно името на дяда ти Толкин и ти пращам killer ninjas да ти изядат главата! :ph34r:

 

А ако се опитваш да си намериш работа и продължаваш да се носиш като изпадлък по интервютата, щото збийш ли обществото и гадните му норми, збииш... Пожелавам успешна кариера!

 

Гуд афтърнун!

Link to comment
Share on other sites

Fixed! Ти пък и едно typo не ми даваш, мамка му. Все трябва да съм перфектен. Ама и аз...хем ми е подчертано в червено и хем чак Tolkien го има в глупавия му речник на FireFox и пак да го объркам. Иначе право го каза за това виждаш ли хора или не. Тука в хАмериканско всичко е на по-висока степен. Където имаш контакт с хора, жив ще те одерат (или там каквото правят нинджите, които не ми бяха изпратени) ако не си мазен, костюмиран и както трябва. Ако не - дънки и мръсна тениска са идеалното работно облекло. И нищо чудно.

Link to comment
Share on other sites

Пдкрепям Curunir. А също така останах неразбран, както винаги и това е, защото много се дразня да се обяснявам писмено - предпочитам да говоря . По ми се отдава. Мнението ми за хипитата започна от иронично-шеговито и прерастна в саркастично-откровенно. :D kopche, ако не си разбрала предходното изречение - спокойно и аз не можах да си го разбера! :D Мисълта ми е, че ленатата не е задълже! Но наистина не ме разбрахте. С предишния си пост се опитах да обрисувам затлачените хорица, които и след 60 години ще си мислят, че Deep Purple са най-великите, Justin Timberlake е педе*ас и т.н. И за да избягат от еднаквостта им с масата се обличат по начин, който уж ги идентифицирал като тях самите, а то в същност по този начин започват да приличат на всички останали хора с мислене като тяхното. Повярвай ми kopche сблъсквал съм се с мнооооооого такива хора. Те си мислят, че това което слушат те е истината, стила, по който се обличат е най-якия, тяхния мироглед е най-правилния и т.н. Това, което се опитвам да кажа е, че определено мога да съдя за човек по начина, по който се е облякъл. Ако се е облякъл по клише - ще разсъждава по клише. За да не обидя никой друг ще дам пример със себе си - като малък и аз имах тениски на металика и аз се обличах в черно и аз носех кубинки и аз слушах Napalm Death и аз свалих веригата от казанчето на тоалетната и го окачих на дънките, но дойде един момент в живота ми, в който осъзнах, че съм живял в някаква клетка построена от самия мен. Това е ограничаващо. И аз си мислех(тогава Justin е бил малък), че Michael Jackson е маймуна и педе*ас, но тогава бях на 16! А поста ми беше ориентиран към 40 годишни, които разсъждават по същия начин в момента.

Когато, обаче, видя човек, който се е облякал по някакво течение, но със стил и вкус - в никакъв случай не мога да съдя за него като клише. Движа се в музикантски среди и познавам много рок музиканти и по-млади и по на възраст, които се обличат пак по рокерски, но с вкус!

Искате ли да ви кажа защо всички мразят ЕМО вълната - ами, защото се е зародила след времето в, което нашето поколение е решавало кой път да поеме. По същата причина и майка ми на времето ми казваше "Абе, да не съм умряла, че само в черно се обличаш!?", по същата причина нашите родители са ги гонкали заради дългите коси и т.н.

По-голямата част от тези ЕМО деца ще се оправят и ще започнат да се обличат по-нормално и ще си изградят някакъв собствен стил, но ще остане и една малка част от тях, която ще продалжи да се носи по този начин и тогава ще се пръкне някой sandman2, който ще подскача против тези 40 годишни ЕМО-та.

 

/едит: Метълите, които проповядват наляво и надясно коя е истинската музика и се кефят само на нея и презират всяка друга и ... абе да не ги характеризирам наново. Та те много ми приличат на "Скинарите", "Нацистите" и други подобни утрепки, които проповядват тяхната просташка кауза. Прекланят се пред Волен-чо, вдигат рачички, като че ли са пред Хитлер и умират за Рамщайн, но в същото време не знаят бъкел немски, не знаят кога е умрял хитлер, не знят как се заражда нацсикото движение в Германия и т.н., което ги прави нищо повече от банда нещастни боклуци!

 

/едит2: не съм нормален - изписах цял роман! :|

Link to comment
Share on other sites

Толкова много думи и 90% глупости...

Добре де, карам 27-мата си година. Цялата зима ходех с кубинки, кожен панталон, рокерия и доста често - суичър на Dimmu Borgir. Продължавам да предпочитам черния цвят, облекло - неглиже. Косата за втори път я пускам дълга и в момента е стигнала до раменете. Ще я пусна поне до кръста. Всичко това го казвам най-сериозно. Не твърдя, че метъла е най-великата музика, просто аз я харесвам и ни най-малко не влизам в спорове коя е по-добра (освен в името на самото заяждане и чесане на езици :)) Не си правя труда да класифицирам другите музиканти, харесвам и доста други стилове (като House, Goa Trance, класика и др.), но стилът ми на обличане е по-скоро underground. И не се опитвам да убедя останалите, че съм нещо повече от тях, или да водя религиозни спорове. Просто вярвам, че това съм аз, не искам да ставам поредна тухла в стената.

Не работя с хора и това адски много ме радва. Не съм общ работник, занимавам се с компютри и на работа ходя с колело. Ако искам - мога да изглеждам "добре" по общоприетите стандарти, но предпочитам дънките, гуменките/сандалите/кубинките (в зависимост от сезона, мразя кецове), суичърите (не е задълже да са със щампи), развяната коса, и небръснатия вид(бръсна се точно веднъж в месеца) и въобще не ми пука кой какво си мисли.

Нямам проблеми с външния си вид и стила на обличане на работата си и това ме радва още повече.

 

sandman-е, не знам в каква клетка си живял до сега, но според мен не си излезнал от нея. Ако държиш обществото да те приеме с широки обятия, да си уважаван и да се издигнеш в очите на слепите - това е твой избор. Но моля те, на хората, отказващи да са средностатистическата тъканна клетка на обществото - не им лепкай прибързани щампи. Познавам не един и двама такива, да вземем за пример Жеков, 30-40 годишен, дългата коса, кубинките, точно както си ги описал. Изключително талантлив художник, доста интелигентен и ерудиран човек, на чийто обем от знания и интереси можеш само да излъскаш обувките. И това, че отказва да се облича "подобаващо" го прави боклук, като какъвто го описа? И защо си мислиш, че раздава класификации на Джъстин и т.н.? С колко такива човека си общувал, ако не е тайна? Защото аз познавам немалко от по-старите метъли в Пловдив. Не държа да коментирам хората като Ригана и Жоро Скина, всяко стадо си има мършата, но това означава ли, че всички са като тях? Разпознавал ги бил по облеклото. Май нещо нюха ти има хрема...

Link to comment
Share on other sites

Просто вярвам, че това съм аз, не искам да ставам поредна тухла в стената.

 

Аз вярвам, че съм си аз и не съм тухла в стената и нямам нужда да се обличам по-различно от другите хора или да имам някакви по-специални обозначителни външни белези :unsure: zzzing

Link to comment
Share on other sites

Искам да кажа нещо .

Днес цял ден ме боля главата и сега ми мина .

За припадане от кафе ... случвало се е хора като пият от мойто кафе (много е силно и си го издокарвам по спецялен начин) да им причернява ама аз си пия такова постоянно на всеки час .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Почваш да ме притесняваш с това кайвенце :) много го лочиш :) не е полезно.

 

Мисля си...искам да ми се получат нещата и после...welcome to Finlandia....powered by Absolut...ще пенсионирам шведката.

 

:punk Ceca Velichkovich - Beograd :punk

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...