Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Bahti....Balgaria mi lipsva.I vse sashtite pijkodrapi se navartat tuka, daje repertoara ne sa smenili.I da im eba majkata na politicite s tova Kosovo.Taralej si slojihme v gashtite i fitila na "Balkanskoto bure s barut" e zapalen....Pak.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
Това обява ли е, frodo? :D Имаш късмет, че ме мързи да инсталирам и да си будя варварина, че тогава... Ще го правя твоя герой почетен член, на съюза на глухонемите! :D

за пръв път се пуснах на дуелите и ги размазах, а амазонката даже не е довършена ;)

иначе ми минава през главата, че днес отивам на едно място, за което ми казаха, че търсят юрист и оная ми вика, че човека е назначен от месеци :bgrin:

ама кат няа връзки тъй ша е :(

Link to comment
Share on other sites

Най гилемият какво???

Мисир или нещо друго???

Нищо лично ама ето един цитат.

 

Браво бе мисъл стихове бил писал, дървар е ашладисал... и т.н.

Или:

Е толкова алчен, че от седмици не е срал...

Човек да не си направи майтап. В деня когато писах поста разбрах ,че вече човечеца има ново име и ново препитание извън родината. Пуснах си в vbox едно клипче ,посмях се и реших да споделя иронията с други хора.

Link to comment
Share on other sites

пф, не виждате по далеч от носа си. Ша работи по проекти, развива се, прави доста повече пари от вас, а и музиката му е на ниво. Тъпо нещо е това да си хейтър, още повече ако и самият хейтър не знае защо е такъв.

Link to comment
Share on other sites

пф, не виждате по далеч от носа си. Ша работи по проекти, развива се, прави доста повече пари от вас, а и музиката му е на ниво. Тъпо нещо е това да си хейтър, още повече ако и самият хейтър не знае защо е такъв.

Не мога да уважавам български певци , които пеят на друг език освен родния... Иначе като бях 7 клас и аз се кефех на ША :punk

Link to comment
Share on other sites

Мисля си как интернет успя да срине музикалния пазар и пазара за малък екран буквално за месеци. Направо ги доведе до самоубийство. Да, има си хора, които си им е традиция да си купуват всичко, най-хубавото си е оригинала разбира се, но тези хора са доста малко, особено в Б-я.

Link to comment
Share on other sites

Какво се е сринало? Radiohead направиха няколко милиона паунда от албум, който беше официално достъпен и за без пари. Това е само началото.

Link to comment
Share on other sites

Мисля си как интернет успя да срине музикалния пазар и пазара за малък екран буквално за месеци. Направо ги доведе до самоубийство. Да, има си хора, които си им е традиция да си купуват всичко, най-хубавото си е оригинала разбира се, но тези хора са доста малко, особено в Б-я.

 

А пък за филмите ако знаеш колко усилия положиха Александра Видео за да сринат изкуствено пазара и какви пари искаха за един лицензен филм на видеотеките с едничката идея хем да печелят повече хем да станат единствените собственици на видеотеки в България (очевидно след като другите фалират)... айде айде... знаем ги тез неща, някои хора имат поглед и над този бизнес... На теб ако ти струваше 50 стотинки филма щеше ли да се занимаваш изобщо да го сваляш или ще идеш във видеотеката да си избереш нещо на DVD хем с идеално качество ще бъде?

 

То по едно време беше станало горе-долу така, след като всичко вече беше погинало, но пък и то не може до безкрайност - изчерпаха се хубавите филми, а няма нови и хубави всяка седмица - няколко пъти в годината - да, но всяка седмица е абсурд да излиза хубав филм. Каквото можаха - издоиха, сега си кретат бавно и славно и така. А и май ефтино само на касети бяха оставили повечето с кофти качество - помня че жена ми 2-3 пъти взимаше такъв филм след това го свалях от нет-а за да го изгледаме все пак, тъй и тъй бяхме го почнали но касетата беше толкова зле че не се гледаше.

 

За музиката пък изобщо не те разбирам. Много малко от хората които слушат от интернет свалени mp3-ки ще могат да си позволят да си купят всичко което са свалили и ако се опре до това повечето ще се ограничат до 1% от албумите и в най-добрия случай ще слушат радио ... или нищо няма да слушат. Съдейки по себе си - ако нещо много ама много ми хареса - ще си го купя и на СД, но в момента главно онлайн радио слушам и то защото ме мързеше да търся дистанционното на уредбата (това преди, сега я разкарах в другата стая тъй и тъй не я ползвам). Много по-рядко след превключването на 10 станции и установяването че нищо не ме кефи пускам някакви мп3-ки отпреди 10 години най-малко и след 30 мин пробвам пак... или просто спирам музиката. Да се разхождам и да слушам музика не ми се е случало от 10 години сигурно...

 

Та кой и какво е загубил според теб от интернет-а не разбрах? Или са ти промили мозъка с глупости и повтаряш заучени фрази само?

Link to comment
Share on other sites

за да отида във видеотеката да си взема филм, трябва този филм да е излязъл по същото време, по което е излязъл и в нета - това никога няма да се случи и който иска филм от видеотеката ще чака ;)

а за мп3 - ките - за да слушам "оригиналните дискове", щото съм работил в музикален магазин и има такава разлика от диск до диск, че направо не е истина, трябва първо да имам доста добра техника. не смятам, че на уредба за 200 - 300лв се слуша добре. а на компа - добра звукова карта, 5.1 колони, флак формат на музичката и спи града.

Link to comment
Share on other sites

Mоля ви се бе хора, недейте почва пак с тоя флак. Явно по света е пълно с генно модифицирани хора, които усещат някаква МИСТЕРИОЗНА разлика от една mp3-ка на 256 и един файл на флак.

Link to comment
Share on other sites

Mоля ви се бе хора, недейте почва пак с тоя флак. Явно по света е пълно с генно модифицирани хора, които усещат някаква МИСТЕРИОЗНА разлика от една mp3-ка на 256 и един файл на флак.

 

По-скоро ти си генно модифицирания, дето не можа да усети разликата, особено пък с подобен МР3 файл...

Link to comment
Share on other sites

Mоля ви се бе хора, недейте почва пак с тоя флак. Явно по света е пълно с генно модифицирани хора, които усещат някаква МИСТЕРИОЗНА разлика от една mp3-ка на 256 и един файл на флак.

офтопик: Ти с какво слушаш и на каква звукава-вградена?

Недей така бе човек...

И за да не съм спамер :lol: Минава ми че след малко отивам на новата си почасова работа :lol: и след това на лекции за заверка :excl: Готино айляче ми е, смятам скоро да се запътя кък планината. Общо взето 2 години подред заради бачкане пропускам Summer Vacation :(

 

edit: Курнире, ето ти един албум, който онзи ден рипнах от оригинален диск, лично мой, с качество 320.

http://bt.wrzru.com/details.php?id=16496 кажи ми че няма разлика с тези мп3-ки дето слушаш с изкуствено завишен битрейт...

Link to comment
Share on other sites

Ако ми обясниш какво е изкуствено завишен битрейт ще те черпя!

Взимаш оригинален албум, рипваш го с 128kbps. Хващаш една проста програмка която му "увеличава" битрейта и големината естесвено, но всъщност няма как да повишиш качеството след като е първоначално рипнат на 128. Все едно да направош снимка с фото с резолюция 1024Х768, да я разпънеш на някоя програма до 2048Х19.. и да стане по качествена...

Link to comment
Share on other sites

320 / 128 = 2.5

20 / 4 = 5

 

Как ги правиш тия сметки, не знам :)

 

Иначе въпроса беше, че никой не компресира наново файлове с по-висок битрейт, защото това е безсмислено. Какво пречи просто при свалянето от диска да се направят на 256 като хората искат качество? Пълни фантасмагории са, че един .flac файл звучи осезаемо различно от едно .mp3 на 256 да речем, независимо от това на какви колони се пусне.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...