Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Хм, на днешната дата преди 52 години започва работата по създаването на най-чудовищната и единствена до този момент в историята на човечеството ракетна система, която беше в състояние и на практика изведе общо 24 астронавта извън пределите на земната гравитация. Става въпрос за Saturn V от програмата Аполо на НАСА. С обща височина от 110 метра и тежест от 2 800 тона (от които 120 тона полезен товар), това чудо продъжава да бъде ненадминато и до ден днешен. Очаква се чак през 2017 да се състои първия тестов полет на съвсем новото поколение ракетна технология SLS (Space Launch System), която ще пробие този рекорд, поставен преди толкова години. Пет години след началото на проекта е извършен първия тестов полет, като общо са осъществени 13 старта, всичките успешни. От тези 13 старта, 9 стигат до Луната, всички до един пилотирани.  :bowdown:

 

http://www.youtube.com/watch?v=y-cv_JJOxGI

 

 

752px-Apollo_17_The_Last_Moon_Shot_Edit1

Link to comment
Share on other sites

Ми нз. Спирам си колата снощи, днеска вече мигача висеше на кабела си. Нз какво става. Огледах в пресечката за сива кола с черно по бронята... Няма.

Link to comment
Share on other sites

Харабия, не знам къде паркираш, ама да те питам - има ли ламарина без кит по тая кола? 

Link to comment
Share on other sites

Никакъв кит няма. Всички панели са си на оригинална боя. Ако къде паркирам... Еми от опита му, където има да паркирам все има удари. Вратата шофьорската на паркинг ми я натиснах, предните калници и двата модела ги натиснах. Тия новите два бяха идеални, буквално. На 2рия ден шофьорския беше леко задран. Бронята също някой ми я обърса преди 1 месец. Сега вече има десния калника е доста ударен, на снимките не личи щото е черен ама е бая крив.

 

Град от селяци като манталитет, тва е Пловдив. Не могат да паркирате, шофират, какво остава за по-сложни неща.

 

____________

 

Midex-е нз кой е ама честно казано вече не ми е смешно. Трагично е. Постоянно има мизерии. Одеве се връщам от офиса някакъв свива в моята лента (дясна) на Н. Вапцаров без да гледа, свирвам му, оня навива още в дясно. Добре че като натиснах клаксона намалих още повече (още като почна да завива почнах да намалям). Та инак пак щеше да ме отнесе. После на светофара гледам дядо над 70... Ноу комент.

Link to comment
Share on other sites

Няма значение, къде е паркирал. 3 сутрини подред си намирах колата с крив преден ляв калник като живех при нашите, като моята беше в редичка с други 4, като само моята ударена. Когато си късметлия и вързано куче те хапе... Сестра ми сега пред нас я удари едно наркоманче от входа щото нон стоп е на черешата, като нейната кола беше 10 метра зад неговата. Тъй, че не е това а от некадърници, пияни и т.н.

 

П.П. Да не говоря, че от 2 години не живея при нашите, други коли спират на същото място и няма нито 1 ударен...

Link to comment
Share on other sites

Нищо му няма на розето.

За уискито пък не знам как да коментирам. Това за мен е най-добрият алкохол, който може да се купи в магазин!

Link to comment
Share on other sites

Хосте, тая кола нещо не ти е на късмет. Сменяй я.

 

Имам един приятел, караше един Сеат Ибиза. 10 ПТП-та, нито едно по негова вина. Смени колата и това беше.

Link to comment
Share on other sites

Еми от опита му, където има да паркирам все има удари. ....

Освен в гараж, но там аз успях да задера бронята във вратата на гаража :)

 

ПС: Майтапа настрана - явно е на карък тоя автомобил. Имам познати със един и същи автомобил обраха първо него после жена му, после той катастрофира 2 пъти. Смени автомобила и никакви произшествия с години...

Link to comment
Share on other sites

Нищо му няма на розето.

За уискито пък не знам как да коментирам. Това за мен е най-добрият алкохол, който може да се купи в магазин!

 

Абе мани ги тия аматьори...  :laughing:

 

===========================================

 

Това със смяната на колата са пълни фантастики. Нещо като е писано да става - става. 

Link to comment
Share on other sites

Мерло... на Spiritus sanctus, ама много им се е получило, мааму.... Не моа са спра да го дегустирам от одеве. Кажи-речи къде се'емстотин грама съм издегустирал вече (и три суджука) :shy:

 

собственика на масивите ни е семеен приятел , кризата го хвана и не можа да завърши винпрома си та му го правят на ишлеме в Старосел но виното тая година наистина е много хубаво , пия вече 3та година почти само от техните вина.

някой ако иска да казва да съдействам за цени. 

Link to comment
Share on other sites

собственика на масивите ни е семеен приятел , кризата го хвана и не можа да завърши винпрома си та му го правят на ишлеме в Старосел но виното тая година наистина е много хубаво , пия вече 3та година почти само от техните вина.

някой ако иска да казва да съдействам за цени. 

То и аз вече кажи-речи трета година си пийвам само от техните вина и до сега кофти не съм опитвал от тях. Правил съм се дигитален и на следващия ден, освен лошия вкус в устата, никакви други последствия не е имало :) А за цените... бива малко съдействие, щото новата реколта (от тази година) вече е на по-стръмна цена....

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...